Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Reset: εδώ το link :shifty:

 

Ευχαριστώ πολύ. Εκτός από αυτό το post με τη MAX power, υπήρχε και κάποιο άλλο, μάλλον η μάρκα ήταν mugen. Αν τυχαία συναντήσεις και αυτό το post πουθενά, το linkάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά.. σχετικά με την μπαταρία.. συνίσταται να χρησιμοποιούμαι προιόντα που δεν είναι νόκια? μηπως μετά δεν ισχύει η εγγύηση αν βάλω εγώ άσχετη μπαταρία? ή μήπως υπάρξει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή? το έχει δοκιμάσει κανείς?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ήθελα να μου πείτε μαζεμένα όλα τα πλεονεκτήματα και όλα τα μειονεκτήματα του 6120 γιατι σκέφτομαι να το αγοράσω...
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω 2 μειονεκτήματα δεν βγαζει καλες φωτογραφιες στο σκοταδι γενικα δεν εχει και τελεια καμερα και δεν εχει wifi
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες. Κατα τη γνώμη μου είναι πάνω απ το μέσο όρο.

 

Όσο για το wifi ναι είναι μειονέκτημα αλλά σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει κανένα κινητό που να έχει άρα δε θα το κατέτασα στα μείον της συσκευής.

 

Γενικά πιστεύω ότι στα λεφτά του δε θα βρείς άλλο αντίστοιχο.

Για πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τις πρώτες σελίδες του post μιας κ η ερώτηση αυτή έχει γίνει πολλές φορές κ είναι κουραστικό να επαναλαμβάνουμε τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές κλπ για το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει κάποιο άλλο thread?

 

Δες τους παρακάτω συνδέσμους:

Εφαρμογές - Θέματα - Παιχνίδια

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 3230 και κάποιες εφαρμογές πού έτρεχα σε αυτό δεν εγκαθιστώνται στο 6120 :worry:

Ψάχνω για το 6120 τα αντίστοιχα ( smart profile , large clock

, Εορτολόγιο και f explorer)

Mπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 3230 και κάποιες εφαρμογές πού έτρεχα σε αυτό δεν εγκαθιστώνται στο 6120 :worry:

Ψάχνω για το 6120 τα αντίστοιχα ( smart profile , large clock

, Εορτολόγιο και f explorer)

Mπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

Οι εφαρμογές των Symbian OS 7.0s, 8.0, 8.1 δεν είναι συμβατές με τα Symbian 9.1, 9.2

Ένα καλό εορτολόγιο το βρίσκεις εδώ.

Ο FExplorer υπάρχει αλλά είναι δοκιμαστική ακόμη. Θα σου πρότεινα το X-plore.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....Μόλις χτες αγόρασα το κινητό και η πρώτη μου ενασχόληση μαζί του μεχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο θα λεγα...

Θέλω μια βοήθεια όμως....Θέλω να μου πείτε τι παίζει με το gps.....Μπορώ δηλαδή να έχω gps στο κινητό...?Ένας φίλος έχει το n73 και έχει αγοράσει μια μικρή συσκευή και λειτουργεί κανονικά σαν gps το κινητό....Πως μπορώ να το κάνω και γω αυτο?Δέκτη gps μήπως ξέρετε που θα βρω και τι τιμές παίζουν σε αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....Μόλις χτες αγόρασα το κινητό και η πρώτη μου ενασχόληση μαζί του μεχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο θα λεγα...

Θέλω μια βοήθεια όμως....Θέλω να μου πείτε τι παίζει με το gps.....Μπορώ δηλαδή να έχω gps στο κινητό...?Ένας φίλος έχει το n73 και έχει αγοράσει μια μικρή συσκευή και λειτουργεί κανονικά σαν gps το κινητό....Πως μπορώ να το κάνω και γω αυτο?Δέκτη gps μήπως ξέρετε που θα βρω και τι τιμές παίζουν σε αυτά?

 

Καταρχην καλως ηρθες και καλοριζικο το 6120. :)

Ναι Μπορεις να κανεις το ιδιο αγοραζοντας gps

με το οποιο θα κανεις

συνδεση μεσω bluetooth . Στην αγορα οι τιμες παιζουν

απο 60-70€ και πανω .

Σε καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων ,πλαισιο κλπ βρισκεις.

Οσο για το ποιες εφαρμογες θα χρησιμοποιησεις ,δες

τα αναλογα θεματα για nokia maps & route66.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου....Δηλαδή εκτός απο gps δέκτη, χρειάζομαι και προγράμματα?

Πάντως το κινητό μπορώ να το χαρακτηρίσω ως ενα n73 σε πιο κομψή έκδοση....Βέβαια μπορεί το n73 να έχει περισσότερες λειτουργείες, δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου....Δηλαδή εκτός απο gps δέκτη, χρειάζομαι και προγράμματα?

Πάντως το κινητό μπορώ να το χαρακτηρίσω ως ενα n73 σε πιο κομψή έκδοση....Βέβαια μπορεί το n73 να έχει περισσότερες λειτουργείες, δε ξέρω.

 

Ναι φυσικα χρειαζεσαι και τις εφαρμογες

καθως επισης και τους αναλογους χαρτες .

Αψογο το 6120 για την τιμη που εχει με τις

αναλογες δυνατοητες βεβαια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

meta apo 5 mines exw na pw oti einai eksairetiko to kinito!!!.to mono parapono oti mazeuei arketi skoni stinothoni...:wacko:

 

Σκόνη; Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο :worry:

 

Θυμήθηκα τώρα τη σκονοοθόνη του 6280 :p

Link to comment
Share on other sites

Σκόνη; Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο :worry:

 

Θυμήθηκα τώρα τη σκονοοθόνη του 6280 :p

 

Αποκλείεται να μου πας κόντρα στον τομέα "σκονοοθόνη".

Μία λέξη θα σου πω: 3230 !!!! :lol:

 

By the way, years many!!! :p :p :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις ιδεα που μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικα για το 6120; Tο mobile-parts.gr δεν τα εχει σε stock:(.
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι μες στις γιορτές να πάρω κι εγώ το Nokia 6120 μιας και νομίζω έχει καλό δείκτη απόδοσης/τιμής. Για όριο τιμής μέχρι 250 ευρώ αξίζει να το αγοράσω ή έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο μοντέλο που ήδη κυκλοφορεί ή έστω αναμένεται προσεχώς (φυσικά μιλάω μόνο για Nokia);

 

Και τώρα κάποιες πιο γενικές ερωτήσεις:

 

Ένας φίλος παίρνει επιδότηση από τη Vodafone για να πάρει νέα συσκευή. Μιας και ήδη όμως έχει καλό κινητό λέγαμε να έπαιρνα το παραπάνω Nokia εγώ με την επιδότησή του (και κάτι έξτρα φράγκα δικά μου). Σ'αυτή την περίπτωση το κινητό θα είναι κλειδωμένο μόνο για Vodafone ή θα μπορώ αμέσως να βάλω και να λειτουργήσω sim οποιουδήποτε δικτύου;

 

Επιπλέον νομίζω η Vodafone συνηθίζει να βάζει το δικό της λογισμικό στα κινητά που αγοράζεις απ'αυτήν και να αφαιρεί και συγκεκριμένες δυνατότητες (πχ bluetooth για μεταφορά αρχείων). Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να βάλω με κάποιον τρόπο το αυθεντικό λογισμικό της Nokia (debranding νομίζω λέγεται η διαδικασία) για να έχω πλήρη λειτουργικότητα και τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Και τέλος θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να κάνεις backup το λογισμικό της Vodafone μετά από debranding ώστε αν χρειαστεί να ξαναπεραστεί και να μην χαθεί η εγγύηση.

 

(Όπως καταλαβαίνετε ψάχνω μπας και πάρω πιο φτηνά την συσκευή μιας και υπάρχει η δυνατότητα!)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και ελπίζω να μου δώσετε τα "φώτα" σας μπας και με βρει ο νέος χρόνος με καινούριο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος παίρνει επιδότηση από τη Vodafone για να πάρει νέα συσκευή. Μιας και ήδη όμως έχει καλό κινητό λέγαμε να έπαιρνα το παραπάνω Nokia εγώ με την επιδότησή του (και κάτι έξτρα φράγκα δικά μου). Σ'αυτή την περίπτωση το κινητό θα είναι κλειδωμένο μόνο για Vodafone ή θα μπορώ αμέσως να βάλω και να λειτουργήσω sim οποιουδήποτε δικτύου;

 

Οποιαδηποτε καρτα σιμ μπορεις να χρησιμοποιησεις ,δεν

ειναι κλειδωμενο ..

 

Επιπλέον νομίζω η Vodafone συνηθίζει να βάζει το δικό της λογισμικό στα κινητά που αγοράζεις απ'αυτήν και να αφαιρεί και συγκεκριμένες δυνατότητες (πχ bluetooth για μεταφορά αρχείων). Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να βάλω με κάποιον τρόπο το αυθεντικό λογισμικό της Nokia (debranding νομίζω λέγεται η διαδικασία) για να έχω πλήρη λειτουργικότητα και τελευταία έκδοση λογισμικού.

Καμμια σχεση,δεν υπαρχει κανενα κλειδωμα bt.

Αν παρεις v/f live εκδοση , ετοιμες ρυθμισεις εχει μονο

αντε κανενα σηματακι .

Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις το product code της

συσκευης σου με του απλου και στην συνεχεια να προχωρησεις

σε αναβαθμιση μεσω του nokia updater

 

Και τέλος θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να κάνεις backup το λογισμικό της Vodafone μετά από debranding ώστε αν χρειαστεί να ξαναπεραστεί και να μην χαθεί η εγγύηση.

 

Σε περιπτωση που εχεις αλλαξεις το product code

μεσω εφαρμογης nemesis ,μπορεις να αλλαξεις το p.d

 

 

 

Aπεγκατασταση θεματων γινεται?

Και αν ναι,πως?

 

Απο Διαχειριση εφαρμογων .

Αλλιως ,με τον τροπο που αναφερεται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nervous thanks για τις διευκρινίσεις! Κάποιο link ή tutorial σχετικά με αλλαγή product code, Nemesis κτλ; Βρήκα αυτό για debranding, που είναι όμως για N95. Είναι η ίδια διαδικασία και κωδικοί για το 6120;

 

Τέλος θέλω να ξαναρωτήσω αν πρόκειτε σχετικά σύντομα να βγει κανένα νέο μοντέλο με παρόμοια χαρακτηριστικά και τιμή (πχ. βλέπω εδώ μερικά), δεδομένου ότι το 6120 είναι ήδη καιρό στην αγορά.

 

Ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Για όριο τιμής μέχρι 250 ευρώ αξίζει να το αγοράσω ή έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο μοντέλο που ήδη κυκλοφορεί ή έστω αναμένεται προσεχώς (φυσικά μιλάω μόνο για Nokia);

 

Σε αυτή την κατηγορία χρημάτων & πάντα σε candybar, τα S40

6300 & (σύντομα) 5310

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Nervous thanks για τις διευκρινίσεις! Κάποιο link ή tutorial σχετικά με αλλαγή product code, Nemesis κτλ; Βρήκα αυτό για debranding, που είναι όμως για N95. Είναι η ίδια διαδικασία και κωδικοί για το 6120;

 

Τέλος θέλω να ξαναρωτήσω αν πρόκειτε σχετικά σύντομα να βγει κανένα νέο μοντέλο με παρόμοια χαρακτηριστικά και τιμή (πχ. βλέπω εδώ μερικά), δεδομένου ότι το 6120 είναι ήδη καιρό στην αγορά.

 

Ευχαριστώ και πάλι...

 

Να'σαι καλα :)

Δες το 1ο μηνυμα του θεματος του Ν73 .

Υπαρχει ενας οδηγος για μετατροπη του Ν73 σε Ν73ΜΕ.

Η διαδικασια ειναι ιδια αρκει να χρησιμοποιησεις τα

σωστα product codes

 

Αξιολογη συσκευη ειναι και το επερχομενο Ε51 με υψηλοτερη τιμη.

Για επιλογη συσκευης ,συγκρισεις κλπ,

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα ομως

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση...το οτι δεν έχει wifi το συγκεκριμένο κινητό δεν αντισταθμίζεται από το γεγονός ότι μπορείς να έχεις απεριόριστο Internet απο το Free2Go?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...