Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι αλλο σχετικο :

 

Αυτα περι 8ωρου πρωτης φορτισης ειναι ..... ή εχουν καποια βαση :worry: ?

 

Προσωπικά έχω καταλήξει ότι είναι εντελώς αβάσιμος ο ισχυρισμός περί 8ώρου πρώτης φόρτισης. Κι αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι μόλις η μπαταρία φορτίσει πλήρως (κάτι που γίνεται το πολύ σε 2-3 ώρες, αν έχεις "αργό" φορτιστή), ο φορτιστής κατά κάποιο τρόπο ..."παίρνει εντολή" από το τηλέφωνο και σταματάει την παροχή ρεύματος προς τη συσκευή.

 

Ως εκ τούτου, το να συνεχίσεις να έχεις το φορτιστή συνδεδεμένο στην πρίζα του ρεύματος και στο τηλέφωνο μετά το πέρας της φόρτισης, εκτός από ανώφελο είναι και "βλαβερό" προς το τηλέφωνό σου, καθώς καταπονείται όχι μόνο η μπαταρία, αλλά και ο φορτιστής. Σε ειδικές περιπτώσεις μάλιστα υπάρχει κίνδυνος ακόμα και έκρηξης, ιδίως αν πρόκειται για μη-γνήσια μπαταρία ή/και φορτιστή.

 

Το μυστικό τους σωστού "στρωσίματος" μιας καινούργιας μπαταρίας έγκειται στην πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση της μπαταρίας τις 3-4 πρώτες φορές χρήσης του τηλεφώνου, δηλαδή αυτό που σωστά αναφέρει ο φίλος Itchrist86 σε προηγούμενο post.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά έχω καταλήξει ότι είναι εντελώς αβάσιμος ο ισχυρισμός περί 8ώρου πρώτης φόρτισης. Κι αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι μόλις η μπαταρία φορτίσει πλήρως (κάτι που γίνεται το πολύ σε 2-3 ώρες, αν έχεις "αργό" φορτιστή), ο φορτιστής κατά κάποιο τρόπο ..."παίρνει εντολή" από το τηλέφωνο και σταματάει την παροχή ρεύματος προς τη συσκευή.

 

Ως εκ τούτου, το να συνεχίσεις να έχεις το φορτιστή συνδεδεμένο στην πρίζα του ρεύματος και στο τηλέφωνο μετά το πέρας της φόρτισης, εκτός από ανώφελο είναι και "βλαβερό" προς το τηλέφωνό σου, καθώς καταπονείται όχι μόνο η μπαταρία, αλλά και ο φορτιστής. Σε ειδικές περιπτώσεις μάλιστα υπάρχει κίνδυνος ακόμα και έκρηξης, ιδίως αν πρόκειται για μη-γνήσια μπαταρία ή/και φορτιστή.

 

Το μυστικό τους σωστού "στρωσίματος" μιας καινούργιας μπαταρίας έγκειται στην πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση της μπαταρίας τις 3-4 πρώτες φορές χρήσης του τηλεφώνου, δηλαδή αυτό που σωστά αναφέρει ο φίλος Itchrist86 σε προηγούμενο post.

 

simfwnw apolita.eisai swstos...

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο panosz75 - οι μεγάλοι χρόνοι φόρτισης αφορούσαν μπαταρίες και συσκευές παλαιότερη τεχνολογίας (πχ. NiCD)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο panosz75 - οι μεγάλοι χρόνοι φόρτισης αφορούσαν μπαταρίες και συσκευές παλαιότερη τεχνολογίας (πχ. NiCD)

 

Ki egw simfwnw. Omws giati oloi ma oloi oi ypalliloi sta katastimata (akoma kai stin Agglia opou vriskomai twra) sistinoun i prwti fortisi na einai 16 (!) wres!! Malista, gia na se fovisoun, sou lene pws meta de tha ftaine autoi an i mpataria de diarkei oso tha eprepe.

Ti sto kalo..oloi ntenekedes einai?

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Ki egw simfwnw. Omws giati oloi ma oloi oi ypalliloi sta katastimata (akoma kai stin Agglia opou vriskomai twra) sistinoun i prwti fortisi na einai 16 (!) wres!! Malista, gia na se fovisoun, sou lene pws meta de tha ftaine autoi an i mpataria de diarkei oso tha eprepe.

Ti sto kalo..oloi ntenekedes einai?

tha sto pw sta agglika:misunderstanding.auto pisteuw dld mia geniki paranoisi.egw pisteuw ta manual pou sistinoun 3-4 kiklous fortisis-ekfortisis.katarxin to kinito meta tis 2 wres kata meso oro fortisis pauei na fortizei opote ti ofelei na to exeis sti priza:O

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ασπρο ποτε υπολογιζεται να ερθει?επισης οποιος το χει συγκρινει με Ν70 μπορει να μου πει διαφορες?το ηχειο πχ!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια αν κ δεν ξερω αν εχει ειπωθει πιο πριν.Θα ηθελα να εγκαταστησω ενα προγραμμα navigation και θα ηθελα καποιες προτασεις για το 6120.Εχω ακουσει οτι ειναι καλο το ROute66 και δουλευει με Symbian.Any information?:D
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

ΕΠειδη το κινητο εχει καποιες εφαρμογες πλοηγησης μπορειτε να μου πειτε αν με το gps που πουλα η Νοκια η με καποια αλλαη συσκευη gps BT φθηνη μπορω να κανω δουλεια μου?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο:

Προφιλ/ γενικο (η οποιο εχεις)/ διαμορφωση/ ηχοι προειδοποιησης/ ...απενεργοποιημενοι

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εαν βαλεις το προφιλ στο αθορυβο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να το χρησιμοποιεί με Wind Plus non-stop και τον ενσωματωμένο browser του κινητού που δείχνει τις σελίδες όπως είναι; Λειτουργεί κανονικά έτσι;

 

Επίσης δοκίμασε κανείς προγραμματάκια τύπου Handy weather; Τρέχουν στο συγκεκριμένο κινητό με wind plus;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

serfista μπορείς...

 

Μια ερώτηση, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί,αλλά πώς κλείνω τον ήχο λήψης φωτογραφίας?

 

 

για δοκιμασε το cCam και το PhotoRite....

 

τα βρησκεις στο xxxxxxxxxxxxx

 

χαιρετω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ασπρο ποτε υπολογιζεται να ερθει?επισης οποιος το χει συγκρινει με Ν70 μπορει να μου πει διαφορες?το ηχειο πχ!

 

κανεις?

επισης δοκιμασε κανεις να μπει msn μεσω του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μπει απειρες φορες ΜΣΝ με το κινητο...μια χαρα....τελεια...γιατι ρωτας?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σύμφωνα με τον τύπο εισόδου ακουστικών, δεν δέχεται μονό ενσύρματο handsfree;

 

Καλημέρα. Σύμφωνα με τον τύπο εισόδου ακουστικών, δεν δέχεται μονό ενσύρματο handsfree;

Οκ, το βρήκα. Δέχεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μπει απειρες φορες ΜΣΝ με το κινητο...μια χαρα....τελεια...γιατι ρωτας?

 

γιατι προφανως κι εγω ενδιαφερομαι να μπαινω ΜΣΝ απ το κινητο :p

με εφαρμογη?τι δικτυο εχεις ?εχεις συνδεση?πες μου λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

γιατι προφανως κι εγω ενδιαφερομαι να μπαινω ΜΣΝ απ το κινητο :p

με εφαρμογη?τι δικτυο εχεις ?εχεις συνδεση?πες μου λεπτομερειες!

Για MSN κατέβασε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια: Γιατι το spmark γραφει οτι ο επεξεργαστης ειναι 192 MHz ενω παντου στο ιντερνετ λενε 369 MHz?

Εβαλαν μικροτερο τελικα για μειωση κοστους ή ειναι λαθος του προγραμματος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια: Γιατι το spmark γραφει οτι ο επεξεργαστης ειναι 192 MHz ενω παντου στο ιντερνετ λενε 369 MHz?

Εβαλαν μικροτερο τελικα για μειωση κοστους ή ειναι λαθος του προγραμματος?

 

 

Λαθος της νοκια ,δεν αφηνεται να διαβαστει σωστα ο επεξεργαστης...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

απο εχτές είμαι και εγώ κάτοχος του πολύ ωραίου κινητού....

δύο ερωτήσεις....η πάνω πλευρά του κινητού έχετε παρατηρήσει ότι ζεσταίνετε πολύ όταν μιλάς στο τηλέφωνο ή όταν είσαι στο νετ???ή είναι κάτι που δεν χρειάζεται να με ανυσηχεί????

 

δεύτερον....προσπαθώ να στείλω αρχεία από τον υπολογιστή μου στο κινητό αλλά ενώ ξεκινάει η αποστολή σταματάει μετά τα 16-17 πρώτα KB...τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, που είχα πάρει το πρώτο 6120c που έφερε η Vodafone της γειτονιάς μου, λέει made in Hungary. Κ το καπάκι παίζει, ακόμα περιμένω να φέρουν ανταλλακτικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...