Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απάντηση σε μήνυμα από 28/7/17 :lol:

Απάντηση σε όλο το θέμα που το τελευταίο που λέχθηκε στις 12/12 ήταν ότι τα κεντρικά της βονταφον δεν είπαν τίποτα για κόστος.

Να ενημερωθούν αυτοί που θέλουν να μάθουν.

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω την ιστορια μου με φορητοτητα απο wind σε vodafone καρτοκινητου.

15/11/17 αιτηση αν και ηταν 30 ευρω εφαπαξ λογω μεταπτυχιακου πασου μου το χαρησαν

18/01/18 ακομα περιμενω

Υπαρχουν τεχνικα προβληματα με ενημερωσαν και αργουν τοσο

Βεβαια αυτα τα ξεπερναμε αν παρω προγραμμα με παγιο 16 ευρω οποτε μου εγγυηθηκαν οτι την ιδια μερα θα γινει η μεταφορα

 

Δεν μπορουν να αρνηθουν φορητοτητα, η διαδικασια κραταει 3 εργασιμες ημερες και πανω απο 2 μηνες ημερολογιακους αργοπορια αποζημιωση. Αν δεν σε αποζημιωσουν σε 30 ημερες διπλασιαζεται (πηγη http://lawandtech.eu/2014/08/21/portability/ εχει και λινκ απο τους νομους για οσους θελουν να διαβασουν τι προβλεπεται για φορητοτητα σε κινητα σταθερα )

 

Προς το παρον εστειλα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και ενημερωσα οτι αιτουμαι αποζημειωσης 20 ευρω μεσω fax την Voda (ναι ναι μην γελατε τοσα λεει ο νομος). Δεν ξερω αν υπαρχει συγκεκριμενη αιτηση αποζημειωσης που πρεπει να στειλω αυτο πρεπει να μαθω

 

Μιλαμε για γελοιες καταστασεις μερικες εταιριες ουτε με σκουποξυλο δεν τις ακουμπας. Και το καρτοκινητο που πηγαινω πολυ τους ειναι

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω την ιστορια μου με φορητοτητα απο wind σε vodafone καρτοκινητου.

15/11/17 αιτηση αν και ηταν 30 ευρω εφαπαξ λογω μεταπτυχιακου πασου μου το χαρησαν

18/01/18 ακομα περιμενω

Υπαρχουν τεχνικα προβληματα με ενημερωσαν και αργουν τοσο

Βεβαια αυτα τα ξεπερναμε αν παρω προγραμμα με παγιο 16 ευρω οποτε μου εγγυηθηκαν οτι την ιδια μερα θα γινει η μεταφορα

 

Δεν μπορουν να αρνηθουν φορητοτητα, η διαδικασια κραταει 3 εργασιμες ημερες και πανω απο 2 μηνες ημερολογιακους αργοπορια αποζημιωση. Αν δεν σε αποζημιωσουν σε 30 ημερες διπλασιαζεται (πηγη http://lawandtech.eu/2014/08/21/portability/ εχει και λινκ απο τους νομους για οσους θελουν να διαβασουν τι προβλεπεται για φορητοτητα σε κινητα σταθερα )

 

Προς το παρον εστειλα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και ενημερωσα οτι αιτουμαι αποζημειωσης 20 ευρω μεσω fax την Voda (ναι ναι μην γελατε τοσα λεει ο νομος). Δεν ξερω αν υπαρχει συγκεκριμενη αιτηση αποζημειωσης που πρεπει να στειλω αυτο πρεπει να μαθω

 

Μιλαμε για γελοιες καταστασεις μερικες εταιριες ουτε με σκουποξυλο δεν τις ακουμπας. Και το καρτοκινητο που πηγαινω πολυ τους ειναι

 

Απίστευτοι. Εδώ δεν τηρείται το Ελληνικό Σύνταγμα, οι νόμοι θα τηρηθούν;

 

Καλά έκανες όσον αφορά την καταγγελία. Και 1 ευρώ να ήτανε η αποζημίωση, πάλι να επιδίωκες να τους το πάρεις.

 

Απαράδεκτοι. Αλλά δεν φταίνε αυτοί, φταίει ο αρμόδιος Υπουργός Ψηφιακής Πολιτικής. Εκείνος είναι η κεφαλή των συγκεκριμένων εταιριών.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω την ιστορια μου με φορητοτητα απο wind σε vodafone καρτοκινητου.

15/11/17 αιτηση αν και ηταν 30 ευρω εφαπαξ λογω μεταπτυχιακου πασου μου το χαρησαν

18/01/18 ακομα περιμενω

Υπαρχουν τεχνικα προβληματα με ενημερωσαν και αργουν τοσο

Βεβαια αυτα τα ξεπερναμε αν παρω προγραμμα με παγιο 16 ευρω οποτε μου εγγυηθηκαν οτι την ιδια μερα θα γινει η μεταφορα

 

Δεν μπορουν να αρνηθουν φορητοτητα, η διαδικασια κραταει 3 εργασιμες ημερες και πανω απο 2 μηνες ημερολογιακους αργοπορια αποζημιωση. Αν δεν σε αποζημιωσουν σε 30 ημερες διπλασιαζεται (πηγη http://lawandtech.eu/2014/08/21/portability/ εχει και λινκ απο τους νομους για οσους θελουν να διαβασουν τι προβλεπεται για φορητοτητα σε κινητα σταθερα )

 

Προς το παρον εστειλα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και ενημερωσα οτι αιτουμαι αποζημειωσης 20 ευρω μεσω fax την Voda (ναι ναι μην γελατε τοσα λεει ο νομος). Δεν ξερω αν υπαρχει συγκεκριμενη αιτηση αποζημειωσης που πρεπει να στειλω αυτο πρεπει να μαθω

 

Μιλαμε για γελοιες καταστασεις μερικες εταιριες ουτε με σκουποξυλο δεν τις ακουμπας. Και το καρτοκινητο που πηγαινω πολυ τους ειναι

 

Σίγουρα κάποιους λόγους θα έχεις που περιμένεις τόσο καιρό και δεν την έχεις ηδη ακυρώσει την αίτηση..πολλοί στη θέση σου (και γω φαντάζομαι πως ναι) θα το είχαν ηδη κάνει..Καλη δύναμη πάντως θα το βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω την ιστορια μου με φορητοτητα απο wind σε vodafone καρτοκινητου.

15/11/17 αιτηση αν και ηταν 30 ευρω εφαπαξ λογω μεταπτυχιακου πασου μου το χαρησαν

18/01/18 ακομα περιμενω

Υπαρχουν τεχνικα προβληματα με ενημερωσαν και αργουν τοσο

Βεβαια αυτα τα ξεπερναμε αν παρω προγραμμα με παγιο 16 ευρω οποτε μου εγγυηθηκαν οτι την ιδια μερα θα γινει η μεταφορα

 

Δεν μπορουν να αρνηθουν φορητοτητα, η διαδικασια κραταει 3 εργασιμες ημερες και πανω απο 2 μηνες ημερολογιακους αργοπορια αποζημιωση. Αν δεν σε αποζημιωσουν σε 30 ημερες διπλασιαζεται (πηγη http://lawandtech.eu/2014/08/21/portability/ εχει και λινκ απο τους νομους για οσους θελουν να διαβασουν τι προβλεπεται για φορητοτητα σε κινητα σταθερα )

 

Προς το παρον εστειλα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ και ενημερωσα οτι αιτουμαι αποζημειωσης 20 ευρω μεσω fax την Voda (ναι ναι μην γελατε τοσα λεει ο νομος). Δεν ξερω αν υπαρχει συγκεκριμενη αιτηση αποζημειωσης που πρεπει να στειλω αυτο πρεπει να μαθω

 

Μιλαμε για γελοιες καταστασεις μερικες εταιριες ουτε με σκουποξυλο δεν τις ακουμπας. Και το καρτοκινητο που πηγαινω πολυ τους ειναι

εκανα αιτηση 23/12 και ενεργοποιήθηκα εχθές (19/01)! μετα απο πολλα τηλεφωνηματα στο καταστημα που εκανα την αιτηση οπου μου ελεγαν το ιδιο (τεχνικα προβληματα) εκανα καταγγελια στην εεττ αλλα ουτε καν απαντηση πηρα. γνωμη μου να καλεις καθημερινα στο καταστημα που εκανες την αιτηση

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω εμπειρια απο την Voda απο τα παλια. Εκανα διακοπη συμβολαιου και αυτοι οχι μονο δεν την εκαναν αλλα συνεχισαν να με χρεωνουν το χαμηλοτερο παγιο που υπηρχε τοτε 12 ευρω αν θυμαμαι. Εγω ελειπα εξωτερικο αλλα ο πατερας μου πηγαινε και πληρωνε κανενα 6 μηνο. Οταν απευθυνθηκα και τους ειπα δειξτε μου το συμβολαιο με την υπογραφη μου επανω ξαφνηκα εψαχναν εψαχναν και δεν το εβρισκαν. Μαλλον το ειχαν ξεχασει στο αλλο σακακι.

 

Πως να παρει κανεις αυτη την εταιρια σοβαρα? Γιαυτο τωρα ενα καρτοκινητο για να περνω τα 3gb που δινει και μεχρι εκει πολυ τους ειναι

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω σε συνέχεια της επικοινωνίας που ειχα με την voda για να γελαμε και λιγο

Αγαπητέ κύριε ,

 

Σε συνέχεια του παρακάτω ηλεκτρονικού αιτήματός σας με μοναδικό κωδικό αναφοράς ------, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αίτηση φορητότητας για τον αριθμό 69------ με κωδικό ------- που υποβλήθηκε την 15/11/2017 ακυρώθηκε αυτόματα την 16/12/2017, συνεπώς ο αριθμός παραμένει ενεργός στον τωρινό σας πάροχο.

 

Εφόσον ενδιαφέρεστε να μεταφέρετε τον αριθμό σας στη Vodafone ως καρτοκινητό, μπορείτε να επισκεφθείτε το κοντινότερο σε εσάς κατάστημα Vodafone προκειμένου να καταχωρηθεί νέα αίτηση φορητότητας και ταυτόχρονης παραλαβής της νέας κάρτας sim.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Challenge accepted

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω σε συνέχεια της επικοινωνίας που ειχα με την voda για να γελαμε και λιγο

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Challenge accepted

 

Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη.....ΑΝ μπορούμε και ό,σοι από μας (ΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝ.....).

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω εμπειρια απο την Voda απο τα παλια. Εκανα διακοπη συμβολαιου και αυτοι οχι μονο δεν την εκαναν αλλα συνεχισαν να με χρεωνουν το χαμηλοτερο παγιο που υπηρχε τοτε 12 ευρω αν θυμαμαι. Εγω ελειπα εξωτερικο αλλα ο πατερας μου πηγαινε και πληρωνε κανενα 6 μηνο. Οταν απευθυνθηκα και τους ειπα δειξτε μου το συμβολαιο με την υπογραφη μου επανω ξαφνηκα εψαχναν εψαχναν και δεν το εβρισκαν. Μαλλον το ειχαν ξεχασει στο αλλο σακακι.

 

Πως να παρει κανεις αυτη την εταιρια σοβαρα? Γιαυτο τωρα ενα καρτοκινητο για να περνω τα 3gb που δινει και μεχρι εκει πολυ τους ειναι

 

Χαχαχαχα για το roaming που εκανε την δυσκολη να κοψει τις χρεωσεις περιαγωγης εντος Ε.Ε. ή τους περιορισμους στην κινηση δεδομενων και το tethering.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και εκανα δευτερη αιτηση. Η διευθυντρια του καταστηματος ευγενεστατη μου λεει δεν σας δινουμε καρτα γιατι υπαρχει περιπτωση να μην γινει η μεταφορα. Αν προχωρησει ελατε να την παρετε.

 

Ευγενεστατη

 

Ο νομος λεει σε 6 ωρες αντε βαρια μια μερα γινεται η μεταφορα

"Ναι αλλα η wind μπορει να μην σας αφησει. Δεν πατε και απο εκει να ρωτησετε?":lol:

Εγω να παω? Εσεις ειστε υποχρεωμενοι να κανετε οτι κινηση χρειαζεται για να γινει η μεταφορα

"Εχετε δικιο. Αλλα υπαρχουν "τεχνικα προβληματα". Αν κανετε προγραμμα με 16 ευρω και 2 μηνες παραμονη τοτε θα ερθει σημερα"

 

Μπλοκαρε το συστημα και εκανε reset στην καραμελα με τα τεχνικα προβληματα και τα παγια

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Τεταρτη παω και μια βολτα απο τον συνηγορο του καταναλωτη μιας και μου στελνουν μονοι τους με email στοιχεια για καταγγελια

 

:lol::lol::lol::lol:

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και εκανα δευτερη αιτηση. Η διευθυντρια του καταστηματος ευγενεστατη μου λεει δεν σας δινουμε καρτα γιατι υπαρχει περιπτωση να μην γινει η μεταφορα. Αν προχωρησει ελατε να την παρετε.

 

Ευγενεστατη

 

Ο νομος λεει σε 6 ωρες αντε βαρια μια μερα γινεται η μεταφορα

"Ναι αλλα η wind μπορει να μην σας αφησει. Δεν πατε και απο εκει να ρωτησετε?":lol:

Εγω να παω? Εσεις ειστε υποχρεωμενοι να κανετε οτι κινηση χρειαζεται για να γινει η μεταφορα

"Εχετε δικιο. Αλλα υπαρχουν "τεχνικα προβληματα". Αν κανετε προγραμμα με 16 ευρω και 2 μηνες παραμονη τοτε θα ερθει σημερα"

 

Μπλοκαρε το συστημα και εκανε reset στην καραμελα με τα τεχνικα προβληματα και τα παγια

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Τεταρτη παω και μια βολτα απο τον συνηγορο του καταναλωτη μιας και μου στελνουν μονοι τους με email στοιχεια για καταγγελια

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Νομίζω ότι είχες πει ότι έχεις εξασφαλισμένη τη φορητότητα σε καρτοκινητό Voda με 0€, χωρίς χρέωση: ΜΑΣ ξαναλες ΑΝ αυτό ίσχυε και αυτή τη 2η φορά αίτησης; ΚΑΙ πώς το "κατάφερες";

 

Ένα γενικό σχόλιο:

Επειδή ελαχιστότατοι (<0,05% μας) θα το "κυνηγήσουν" με ΕΕΤΤ και Συνήγορο,

ΔΕ τους κοστίζει και τίποτα (όπως θα έλεγαν άλλοι εδώ μέσα και μου'χουν πει και μένα πλειστάκις): Να "σου κάνουν τη χάρη".:lol:

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταπτυχιακος φοιτητης στο ΕΑΠ και η voda χαριζει τα 30 ευρω φορητοτητας. Παλι στην δευτερη αιτηση δεν μου ζητησαν χρηματα.

 

Οσο για το αλλο που αναφερεις δεν κοστιζει τιποτα σιγουρα. Το θεμα ειναι οτι οσο βλεπουν απαθεια απο τους καταναλωτες τοσο ξεσαλωνουν

 

Θα μου πεις σιγα τι θα τους κανεις. Ας υπαρχουν οι καταγγελιες και δεν ξερεις ποτε. Αν δει και η ΕΕΤΤ οτι ο κοσμος το κυνηγαει ισως να αλλαξει και σταση απεναντι στο μονοπωλιο των τηλεπ/νιων.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταπτυχιακος φοιτητης στο ΕΑΠ και η voda χαριζει τα 30 ευρω φορητοτητας. Παλι στην δευτερη αιτηση δεν μου ζητησαν χρηματα.

 

Οσο για το αλλο που αναφερεις δεν κοστιζει τιποτα σιγουρα. Το θεμα ειναι οτι οσο βλεπουν απαθεια απο τους καταναλωτες τοσο ξεσαλωνουν

 

Θα μου πεις σιγα τι θα τους κανεις. Ας υπαρχουν οι καταγγελιες και δεν ξερεις ποτε. Αν δει και η ΕΕΤΤ οτι ο κοσμος το κυνηγαει ισως να αλλαξει και σταση απεναντι στο μονοπωλιο των τηλεπ/νιων.

 

Σε σχέση με το "γενικό" που λες:

Με αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=461691 http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/PublicCons/cons_0345.html

ρυθμίζονται ΟΛΑ στα μέσα του έτους που διανύουμε:

Και από τη μεριά των εταιριών (με τις "απαιτήσεις"/έτσι θέλω) και από τη μεριά των "πελατών" που εκμεταλλεύονταν (ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΣ) τα όοοοσσσσαααα: ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.

 

Για το 0€ φορητότητα:

Δλδ χωρίς καμιά άλλη διατύπωση ("προηγούμενα") πήγες σε κατάστημα Voda:

1) Είμαι φοιτητής: ΝΑ η ταυτότητα

2) Επιθυμώ φορητότητα σε σας σε CU πχ

 

ΚΑΙ απάντηση:

"Βεβαίως: Είναι δωρεάν για σας ΩΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ" ;

Έτσι απλά (ΔΕ θα σου ζητήσουν το 30άρι ΑΝ και ΟΟΟΟΤΤΤΑΑΑΝ δεήσουν να σε καλέσουν να παραλάβεις τη sim);

Μήπως λόγω αυτού (0€ για φορητότητα) κωλησιεργούν να στο προωθήσουν; Ή τους είπες "κάτι παραπάνω" από όσα έγραψα παραπάνω (πχ "απειλητικά") στο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και εκανα δευτερη αιτηση. Η διευθυντρια του καταστηματος ευγενεστατη μου λεει δεν σας δινουμε καρτα γιατι υπαρχει περιπτωση να μην γινει η μεταφορα. Αν προχωρησει ελατε να την παρετε.

 

Ευγενεστατη

 

Ο νομος λεει σε 6 ωρες αντε βαρια μια μερα γινεται η μεταφορα

"Ναι αλλα η wind μπορει να μην σας αφησει. Δεν πατε και απο εκει να ρωτησετε?":lol:

Εγω να παω? Εσεις ειστε υποχρεωμενοι να κανετε οτι κινηση χρειαζεται για να γινει η μεταφορα

"Εχετε δικιο. Αλλα υπαρχουν "τεχνικα προβληματα". Αν κανετε προγραμμα με 16 ευρω και 2 μηνες παραμονη τοτε θα ερθει σημερα"

 

Μπλοκαρε το συστημα και εκανε reset στην καραμελα με τα τεχνικα προβληματα και τα παγια

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Τεταρτη παω και μια βολτα απο τον συνηγορο του καταναλωτη μιας και μου στελνουν μονοι τους με email στοιχεια για καταγγελια

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Τα περιέγραφα αυτά τον Δεκέμβρη ότι γινόντουσαν. Είναι σε συνεννόηση να κόψουν τις φορητότητες, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Τα περιέγραφα αυτά τον Δεκέμβρη ότι γινόντουσαν. Είναι σε συνεννόηση να κόψουν τις φορητότητες, τέλος.

όχι απλά δεν θέλουν πελάτες τις wind

:p

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Jimmiss

Aν ψαξεις στο site της voda δεν γινεται πουθενα αναφορα για το μηδενικο κοστος. Πηγα να παραλαβω την ταυτοτητα και μου πασαρουν καρτα λεω παιδια τι να το κανω και αλλο νουμερο αν μπορουσα να μεταφερω ενα υπαρχον θα με ενδιεφερε. Φυσικα μπορεις και σαν φοιτητης γλυτωνεις και τα 30 ευρω. Την δευτερη φορα παλι τα ιδια

 

Οσο για τις φορητοτητες γενικα καντε μια αναζητηση με τις λεξεις "ακυρωση φορητοτητας" βγαζει καποια θεματα με το πιο ενδιαφερον να ειναι ενα προστιμο 5.9 εκ απο την ΕΕΤΤ στις 3 "αδελφες" εταιριες για την περιοδο 2011-13. Φυσικα την μεγαλυτερη καμπανα στην voda για παραπλανητικες πρακτικες οπως η καραμελα των τεχνικων προβληματων και η παρακαμψη με τα συμβολαια.

Υπαρχει μαλιστα και σε αλλο ελληνικο forum ενα θεμα απο το 13-14 νομιζω που περιγραφει τα ιδια σκηνικα

Δεν ειναι νεες πρακτικες.

 

Το θεμα ειναι οτι εγω δεν βαριεμαι. 10 λεπτα κανει η αιτηση και αλλα 10 η καταγγελια. Ποσες θα προλαβω ακομα φετος 8-9-10 θα δουμε :lol::lol:

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

@Jimmiss

Aν ψαξεις στο site της voda δεν γινεται πουθενα αναφορα για το μηδενικο κοστος. Πηγα να παραλαβω την ταυτοτητα και μου πασαρουν καρτα λεω παιδια τι να το κανω και αλλο νουμερο αν μπορουσα να μεταφερω ενα υπαρχον θα με ενδιεφερε. Φυσικα μπορεις και σαν φοιτητης γλυτωνεις και τα 30 ευρω. Την δευτερη φορα παλι τα ιδια

 

Οσο για τις φορητοτητες γενικα καντε μια αναζητηση με τις λεξεις "ακυρωση φορητοτητας" βγαζει καποια θεματα με το πιο ενδιαφερον να ειναι ενα προστιμο 5.9 εκ απο την ΕΕΤΤ στις 3 "αδελφες" εταιριες για την περιοδο 2011-13. Φυσικα την μεγαλυτερη καμπανα στην voda για παραπλανητικες πρακτικες οπως η καραμελα των τεχνικων προβληματων και η παρακαμψη με τα συμβολαια.

Υπαρχει μαλιστα και σε αλλο ελληνικο forum ενα θεμα απο το 13-14 νομιζω που περιγραφει τα ιδια σκηνικα

Δεν ειναι νεες πρακτικες.

 

Το θεμα ειναι οτι εγω δεν βαριεμαι. 10 λεπτα κανει η αιτηση και αλλα 10 η καταγγελια. Ποσες θα προλαβω ακομα φετος 8-9-10 θα δουμε :lol::lol:

 

Το >95% των συμπολιτών μας "βιάζεται" (όπως έγραψε άλλος σε άλλο topic πριν λίγο για κάτι πολύ πιο απλό).

 

Στο θέμα σου τώρα:

Είχες και τη φορητότητα από άλλη εταιρία ενδιάμεσα. ΔΕΝ ήσουν απλά: ΝΑ το CU μου (το'χω ήδη)==>Κάντε το φοιτητικό.

Αυτό είναι: Κατάλαβα τώρα πως έγινε η φάση με σένα.

Link to comment
Share on other sites

Τραβα στην πρασινη...μην τους παρακαλας αφου δεν θελουν καρτοκινητους πελατες.

.

Edited by XP130TD
Off topic

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση

 

α) Ο συνηγορος του καταναλωτη δεν σηκωνει τηλεφωνο ουτε για πλακα. 5 τηλ γραμμες και κανεις δεν κανει το κοπο να το σηκωσει. Οποτε θα γινει ηλ καταγγελια

 

β) Μετα απο εποικινωνια μεσω fb για τον λογο αργοποριας της δευτερης αιτησης φορητοτητας με ενημερωσαν να παω στο καταστημα Πατρων στην Μαιζωνος να παραλαβω sim. Ευγενεστατη η κοπελα με ενημερωσε οτι εγκριθηκε η αιτηση και θα ενεργοποιηθει μεχρι το μεσημερι. Οπως και εγινε

 

Βεβαια τα 1200 λεπτα 1200 sms και 3gb με 8ε ηταν ονειρο θερινης νυκτος μιας και τα 1200 sms ειναι για μια φορα μονο και τα 3gb συρικνωθηκαν σε 1 :lol::lol:

 

Αυτα προς το παρον....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβάζω για το τέλος των 30 ευρώ για μεταφορά καρτοκινητού. Εγώ επισκέφτηκα κατάστημα της wind το Σάββατο 10/2/18 για να κάνω φορητότητα του συμβολαίου μου από την cosmote στην wind και μου είπε ο υπάλληλος ότι πρέπει να καταβάλω εφάπαξ 30 ευρώ τέλος φορητότητας... Μίλησα και με την εξυπηρέτηση της wind τηλεφωνικά και μου επιβεβαίωσε ότι όντως για να μεταφερθώ στη wind σε πρόγραμμα, πρέπει να καταβάλω 30 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...