Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα η αγαπητη μας voda ειναι ενα μπαχαλο και μισο,χθες παιρνω τηλ στην φορητοτητα 13894, τους ειπα οτι εχω F2G και θελω να μεταφερθω σε cu,η τηλεφωνητρια μου λεει οτι εφοσον το καρτοκινητο ειναι ανωνυμο η αιτηση δε μπορει να γινει τηλεφωνικως πρεπει να παω σε καταστημα(για να γινει τηλεφωνικα πρεπει να εχω δηλωμενα στοιχεια στη wind),οκ πηγαινω σημερα το πρωι στο καταστημα,μου ζητησαν ταυτοτητα και ΑΦΜ,τους λεω οτι το ΑΦΜ μου δε το θυμαμαι δε το ξερω απ'εξω αλλα τους ειπα οτι ουτε η WIND το εχει,στη wind δεν εχω δωσει ταυτοτητα κτλπ,μονο τον κωδικο της καρτας sim γνωριζουν,η κοπελια μου λεει οτι μπλοκαραν τα συστηματα και δε μπορει να κανει την αιτηση,μου ειπε να περασω το απογευμα,πηγαινω τωρα στο καταστημα δινω την ταυτοτητα μου,η κοπελια παιρνει τηλ στα κεντρικα επειδη ειδε καποιο προβλημα με την ταυτοτητα μου, τους ειπε οτι η ημερομηνια εκδοσης της ταυτοτητας που αναγραφεται μπροστα δεν ειναι ιδιος με την ημερομηνια εκδοσης που αναγραφεται πισω (οτι να ναι),οποτε αυτη στα κεντρικα δε τη δεχτηκαν,μετα αφου εκλεισε το τηλ με ρωτησε εαν εχω διπλωμα αυτοκινητου,της λεω εγω εχω διπλωμα αυτοκινητου αλλα δεν ξαναρχομαι δε θα κανω δρομολογια καθε μερα σπιτι-vodafone shop,μου λεει ελα αυριο αν ειναι να το κανουμε,της λεω οκ γεια σας και φευγω

 

Μετα απ'αυτο δεν πηγαινε αλλο πηρα τηλ σε κοσμοτε η τηλεφωνητρια μου ζητησε μονο κωδικο sim αριθμο τηλ,μου ειπε οτι θα επικοινωνησουν με wind ολα καλα κι ωραια 2 λεπτα υποθεση,ουτε να σε κουραζουν ουτε να σε ταλαιπωρουν,αυτη ειναι εταιρια

 

και ρωτω τωρα,αυτη ειναι η voda η ιδιωτικη που ειναι ετη φωτος μπροστα σε σχεση με τις αλλες που μας την παρουσιαζουν καποιοι εδω μεσα,αυτη ειναι η voda που λειτουργει με συνοπτικες διαδικασιες παρακαπτοντας ολες τις δημοσιουπαλληληστικες νοοτροπιες του παρελθοντος,αυτοι ειναι χειροτεροι και απο το δημοσιο,καποτε λεγανε για την κοσμοτε,χιλιες φορες κοσμοτε κι ας εχει ο ΟΤΕ το 100%

μετα απο ΟΛΑ αυτα μεταφερθηκες στην cosmote? γιατι η φορητοτητα αριθμου (εστω εαν προκειται για prepaid η postpaid) διαρκει 10 εργασιμες ημερες, και κατι αλλο, σου εδωσαν την καινουργια σου καρτα sim? εαν δεν εχεις απαντησεις σε ολα αυτα τα ερωτηματα που θετω ΜΗΝ βιαζεσαι να πεις τιποτα ακομα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο ΟΛΑ αυτα μεταφερθηκες στην cosmote? γιατι η φορητοτητα αριθμου (εστω εαν προκειται για prepaid η postpaid) διαρκει 10 εργασιμες ημερες, και κατι αλλο, σου εδωσαν την καινουργια σου καρτα sim? εαν δεν εχεις απαντησεις σε ολα αυτα τα ερωτηματα που θετω ΜΗΝ βιαζεσαι να πεις τιποτα ακομα.

 

Στις 3 Νοεμβριου θα ειμαι παλι σε κοσμοτε,ποιο ειναι το παραξενο?

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 Νοεμβριου θα ειμαι παλι σε κοσμοτε,ποιο ειναι το παραξενο?
Δεν απαντησες την ερωτηση μου, καρτα Sim παρελαβες? υπεγραψες τα εγγραφα φορητοτητας?
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησες την ερωτηση μου, καρτα Sim παρελαβες? υπεγραψες τα εγγραφα φορητοτητας?

 

θα γινει κι αυτο,5 μερες πριν την ενεργοποιηση παραλαμβανεις την καρτα sim και βαζεις μια υπογραφη.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να'ναι!

Σε όλο τον κόσμο η ημερομηνία έκδοσης που αναγράφεται πίσω είναι διαφορετική από την ημερομηνία επικύρωσης που αναγράφεται μπροστά! (Εκτός που τώρα τελευταία τις βγάζουν αυθημερόν και μπορεί οι εν λόγω ημερομηνίες να συμπίπτουν)!

 

Στην δική μου ταυτότητα έχει 15 μέρες διαφορά, έκανα την άιτηση τον ένα μήνα και η ταυτότητα επικυρώθηκε μετά από δυο βδομάδες (άλλος μήνας).

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να'ναι!

Σε όλο τον κόσμο η ημερομηνία έκδοσης που αναγράφεται πίσω είναι διαφορετική από την ημερομηνία επικύρωσης που αναγράφεται μπροστά! (Εκτός που τώρα τελευταία τις βγάζουν αυθημερόν και μπορεί οι εν λόγω ημερομηνίες να συμπίπτουν)!

 

Στην δική μου ταυτότητα έχει 15 μέρες διαφορά, έκανα την άιτηση τον ένα μήνα και η ταυτότητα επικυρώθηκε μετά από δυο βδομάδες (άλλος μήνας).

 

Σωστα κατω απο τη φωτογραφια αναγραφεται η ημερομηνια επικυρωσης πισω αναγραφεται η ημερομηνια εκδοσης,το θεμα ξερεις ποιο ειναι? επειδη η συγκεκριμενη υπαλληλος δεν εχει κανει ποτε αιτηση στη ζωη της βρηκε καποια δικαιολογια για να αποφυγει την ολη διαδικασια,ισως και να υποκριθηκε οτι πηρε τηλ,συνηθως αριθμο ταυτοτητας ζητανε οχι ημερομηνια εκδοσης,δε μπορεις να παιζεις με τη voda μονο και μονο για να παρεις τα 800 ευρω το μηνα

 

Οποιος εχει κανει φορητοτητα σε cu να μας πει τι του ζητησαν στο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Σωστα κατω απο τη φωτογραφια αναγραφεται η ημερομηνια επικυρωσης πισω αναγραφεται η ημερομηνια εκδοσης,το θεμα ξερεις ποιο ειναι? επειδη η συγκεκριμενη υπαλληλος δεν εχει κανει ποτε αιτηση στη ζωη της βρηκε καποια δικαιολογια για να αποφυγει την ολη διαδικασια,ισως και να υποκριθηκε οτι πηρε τηλ,συνηθως αριθμο ταυτοτητας ζητανε οχι ημερομηνια εκδοσης,δε μπορεις να παιζεις με τη voda μονο και μονο για να παρεις τα 800 ευρω το μηνα

 

Οποιος εχει κανει φορητοτητα σε cu να μας πει τι του ζητησαν στο καταστημα

 

Ταυτότητα και κάρτα sim για να σημειώσουν τον αριθμό της κάρτας...

 

Λοιπόν... Παλιότερα ήθελα να κάνω έναν αριθμό φορητότητα από Cosmokarta σε Mo'Mad. Πάω λοιπόν στο κατάστημα, γιατί στο 13846 δεν έκαναν την αίτηση, γιατί το κινητό ήταν ανώνυμο (κάτι που μάλλον τώρα άλλαξε όπως ακούω από τα παιδιά εδώ).

 

Πάω λοιπόν στο κατάστημα και ο υπάλληλος δεν ήξερε την τύφλα του. Παίρνει τηλ να μάθει τι πρέπει να κάνει, του λέγανε, περίμενα πάνω από μία ώρα λοιπόν, αλλά τελικά μου είπε ότι όλα οκ, το νούμερο θα γίνει Mo'Mad μετά από 10 εργάσιμες μέρες. Την 9η μέρα θα με έπαιρνε τηλέφωνο να πάω να πάρω την SIM από το κατάστημα.

 

Έρχεται η 9η μέρα λοιπόν, δεν μου τηλεφωνεί, λέω θα πάω την 10η μέρα να πάρω την SIM μιας και την τελευταία μέρα θα δουλεύουν και οι 2 SIM. Μου την δίνει, μετά από 1000 συγνώμες που δεν με πήρε τηλέφωνο, γιατί προφανώς με ξέχασε και μου λέει ότι στις 5 το απόγευμα θα ενεργοποιηθεί, να την βάλω στο κινητό μου. Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι η κάρτα έλεγε πάνω WIND και όχι Mo'MAD, αλλά λέω ίδια εταιρεία τα υποστηρίζει και τα δύο πακέτα σύνδεσης, μπορεί όσοι κάνουν φορητότητα να παίρνουν μια κοινή κάρτα και να μην έχει σχέση το τι γράφει απ' έξω.

 

Την βάζω, τίποτα η SIM. Ούτε σήμα, ούτε τίποτα. Πήρα το τηλέφωνο φορητότητας, τους είπα το θέμα μου ότι δεν ενεργοποιήθηκε η SIM και εκείνοι δεν ήξεραν τι να μου πουν. Πάω την επόμενη μέρα και στο κατάστημα και βρίσκω τον υπάλληλο. Προφανώς για να μην χρεωθεί χρόνος ομιλίας στο κινητό του (τσιφουτιά, έλεος!!!), παίρνει την φορητότητα μέσω του δικού μου τηλεφώνου και από εκεί τον συνέδεσαν με το τμήμα εξυπηρέτησης της WIND. Μετά από 45 λεπτά περίπου που μίλαγε με κάποιον και αναλύοντάς του με ποιο ακριβώς χαρτί έκανε την αίτηση και γενικά του εξηγούσε όλη την διαδικασία, καταλήξανε και οι 2 στο συμπέρασμα, ότι το νούμερο δεν μπορεί να γίνει Mo'Mad με την δικαιολογία ότι στα καταστήματα της WIND, δεν μπορούν να κάνουν φορητότητα σε Mo'Mad. Αυτό δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά εμένα μου άναψαν τα λαμπάκια. Τελικά με ρώτησαν αν θέλω να το κάνω F2G , γιατί μόνο F2G μπορώ να το κάνω τώρα και τίποτα άλλο και μέσω της Δέσμευσης Τιμής θα το έκανα Mo'Mad. Με δούλευαν κι από πάνω δηλαδή...

 

Το έκανα τελικά F2G, αλλά μετά από λίγο καιρό ξαναέκανα φορητότητα στη Vodafone γιατί με βόλευε περισσότερο τελικά. Το θέμα είναι ότι μου έσπασαν τα νεύρα, με κορόιδεψαν και δεν έκαναν ό,τι τους είπα, αλλά έκαναν του κεφαλιού τους. Πολύ απλά δεν ξαναπάτησα στο κατάστημα το συγκεκριμένο ποτέ, όχι μόνο για χρόνο ομιλίας, αλλά και για άλλα θέματα, όπως ένα bluetooth που ήθελα να αγοράσω κτλ.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι προφανώς φταίει η εταιρεία σε αυτήν την περίπτωση, αλλά όχι γιατί ο υπάλληλος είναι άχρηστος, αλλά γιατί με κορόιδεψαν. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια ερωτηση. εχω καρτοσυμβολαιο στην cosmote και θελω να κανω φορητοτητα στην vodafone για νεα συνδεση. εχουν περασει 12 μηνες απο το συμβολαιο και ερωτω. μπορω να κανω κατευθειαν φορητοτητα στην vodafone η πρεπει να γυρισω το καρτοκινητο σε καρτα και μετα να κανω την φορητοτητα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. εχω καρτοσυμβολαιο στην cosmote και θελω να κανω φορητοτητα στην vodafone για νεα συνδεση. εχουν περασει 12 μηνες απο το συμβολαιο και ερωτω. μπορω να κανω κατευθειαν φορητοτητα στην vodafone η πρεπει να γυρισω το καρτοκινητο σε καρτα και μετα να κανω την φορητοτητα;

 

Εφόσον έχουν περάσει 12 μήνες μπορείς να πας δωρεάν στη Vodafone και να το κάνεις είτε καρτοκινητό είτε συμβόλαιο..:)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. εχω καρτοσυμβολαιο στην cosmote και θελω να κανω φορητοτητα στην vodafone για νεα συνδεση. εχουν περασει 12 μηνες απο το συμβολαιο και ερωτω. μπορω να κανω κατευθειαν φορητοτητα στην vodafone η πρεπει να γυρισω το καρτοκινητο σε καρτα και μετα να κανω την φορητοτητα;

Όχι. Κάνεις απευθείας την αίτηση φορητότητας. Είτε έχεις συμβόλαιο, ή καρτοπρόγραμμα ή καρτοκινητό μπορείς να κάνεις φορητότητα και συγχρόνως να το μετατρέψεις ή να το διατηρήσεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τις τελευταίες ημέρες μου έχουν τηλεφωνησει δυο φορες απο την vodafone και μου κάνουν προσφορά σε αντιστοιχο πακέτο με αυτο που έχω τώρα(cosmote απεριοριστα2) και μαλιστα θα εχω και την εκπτωση αντι της επιδώτησης αφου δεν χρειάζομαι κινητό.Απλά δεν ειχα ποτέ vodafone και δεν ξέρω τι λέει απο θέμα δικτύου(σήμα και ποιότητα ήχου) σε σχέση με την cosmote(κινούμε Αθήνα και Κρήτη).θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες μου έχουν τηλεφωνησει δυο φορες απο την vodafone και μου κάνουν προσφορά σε αντιστοιχο πακέτο με αυτο που έχω τώρα(cosmote απεριοριστα2) και μαλιστα θα εχω και την εκπτωση αντι της επιδώτησης αφου δεν χρειάζομαι κινητό.Απλά δεν ειχα ποτέ vodafone και δεν ξέρω τι λέει απο θέμα δικτύου(σήμα και ποιότητα ήχου) σε σχέση με την cosmote(κινούμε Αθήνα και Κρήτη).θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας

 

Kανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις ο ίδιος (είτε από κινητό φίλοy/συγγενή/whatever είτε από κάποιο καρτοκινητό) στα σημεία που σε ενδιαφέρουν. Γενικά δεν έχει πρόβλημα ούτε στην Αθήνα ούτε στη Κρήτη, αλλά σίγουρα υπάρχουν σημεία με αδύναμο ή ανύπαρκτο σήμα (όπως και με τη Cosmote)...

 

Σε ποιότητα ήχου για μένα είναι καλύτερη αλλά και πάλι αυτό είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από τη περιοχή...

 

Αν και είμαι της άποψης ότι όταν κατι λειτουργεί σωστά καλύτερα να μην το πειράζεις. Θέλω να πω αν είσαι ευχαριστημένος με τη Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ, αυτή είναι η άποψη μου, ή μήπως δεν επιτρέπεται να την πω;;;

 

Bεβαίως και έχεις κάθε δικαίωμα να πεις την άποψη σου.:) Απλώς εάν αναφέρεσαι στη κάλυψη, θεωρώ πως το post σου είναι κάπως απόλυτο τη στιγμή που δεν μπορείς να έχεις ένα ασφαλές συμπέρασμα βασιζόμενο σε αντικειμενικά στοιχεία που αφορούν όλη την ελληνική επικράτεια και τη κάλυψη του κάθε δικτύου σε κάθε περιοχή. Κανένας μας δεν έχει γυρίσει όλες τις περιοχές της Ελλάδας ώστε να είναι σε θέση να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα. Και εγώ πράγματι σε γενικές γραμμές έχω δει καλύτερη τη Cosmote στις περισσότερες περιοχές που έχει τύχει να βρεθώ και να ελέγξω τη κάλυψη των εταιρειών, ενώ σε ότι αφορά τις άλλες δύο αλλού έχω δει καλύτερη τη Vodafone αλλού έχω δει καλύτερη τη Wind. Aκόμα και αν π.χ οι περιοχές που έχω δει καλύτερη τη Vodafone είναι περισσότερες και πάλι δεν μπορώ να πω αν είναι γενικά καλύτερη από τη Wind γιατι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι παίζει σε κάθε περιοχή της χώρας.:O

 

Γι'αυτό θεωρώ πως καλό είναι να μην γενικεύουμε και στο συγκεκριμένο θέμα να μιλάμε για τις περιοχές που κινούμαστε και γνωρίζουμε τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...

Έχω σύνδεση cosmote η οποια μου έληξε και τώρα πλέον θέλω να πάω στην vodafone αλλα με τον ίδιο αριθμό...

Θελα να ξέρω εάν γίνετε όταν αλλάξω εταιρεία να πάρω την συσκευή από το ΠΛΑΣΙΟ... Από ότι έχω ακούσει μπορείς να πάρεις επιδότηση από εκεί.... ευχαριστώ

 

Δλδ...

 

Μπορω να κανω καινουργια συνδεση vodafone με τον ιδιο αριθμο που ειχα σε καταστημα πλαισιο και να παρω την επιδοτηση για συσκευη εκει?

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Bεβαίως και έχεις κάθε δικαίωμα να πεις την άποψη σου.:) Απλώς εάν αναφέρεσαι στη κάλυψη, θεωρώ πως το post σου είναι κάπως απόλυτο τη στιγμή που δεν μπορείς να έχεις ένα ασφαλές συμπέρασμα βασιζόμενο σε αντικειμενικά στοιχεία που αφορούν όλη την ελληνική επικράτεια και τη κάλυψη του κάθε δικτύου σε κάθε περιοχή. Κανένας μας δεν έχει γυρίσει όλες τις περιοχές της Ελλάδας ώστε να είναι σε θέση να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα. Και εγώ πράγματι σε γενικές γραμμές έχω δει καλύτερη τη Cosmote στις περισσότερες περιοχές που έχει τύχει να βρεθώ και να ελέγξω τη κάλυψη των εταιρειών, ενώ σε ότι αφορά τις άλλες δύο αλλού έχω δει καλύτερη τη Vodafone αλλού έχω δει καλύτερη τη Wind. Aκόμα και αν π.χ οι περιοχές που έχω δει καλύτερη τη Vodafone είναι περισσότερες και πάλι δεν μπορώ να πω αν είναι γενικά καλύτερη από τη Wind γιατι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι παίζει σε κάθε περιοχή της χώρας.:O

 

Γι'αυτό θεωρώ πως καλό είναι να μην γενικεύουμε και στο συγκεκριμένο θέμα να μιλάμε για τις περιοχές που κινούμαστε και γνωρίζουμε τι παίζει.

 

Συμφωνώ με την τελευταία σου φράση και όπως λες και εσύ μιλάω για την περιοχή που κινούμε εγώ, ευρήτερη περιοχή Θεσσαλονίκης, και επειδή έχω και απ' τις τρείς εταιρίες απλώς λέω αυτά που βλέπω. Ξεκαθαρίζω λοιπόν , ότι αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και μόνο για την περιοχή που κινούμε εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...

Έχω σύνδεση cosmote η οποια μου έληξε και τώρα πλέον θέλω να πάω στην vodafone αλλα με τον ίδιο αριθμό...

Θελα να ξέρω εάν γίνετε όταν αλλάξω εταιρεία να πάρω την συσκευή από το ΠΛΑΣΙΟ... Από ότι έχω ακούσει μπορείς να πάρεις επιδότηση από εκεί.... ευχαριστώ

 

Δλδ...

 

Μπορω να κανω καινουργια συνδεση vodafone με τον ιδιο αριθμο που ειχα σε καταστημα πλαισιο και να παρω την επιδοτηση για συσκευη εκει?

 

Ναι μπορείς να εξυπηρετηθείς και απο το Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... κι εγώ στην ευρύτερη περιοχή Θεσ/νίκης είμαι (ΟΚ, δυτικά δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα, αλλά οπουδήποτε αλλού κέντρο ή ανατολικά...) αλλά πουθενά δεν έχω πρόβλημα με τη Vodafone. Αντιθέτως, όταν καλώ τους φίλους μου με Cosmote εκνευρίζομαι απίστευτα γιατί δεν τους ακούω, έχει θόρυβο, κάνει διακοπές κλπ κλπ. Μου'ρχεται να πάω να τους κάνω φορητότα εγώ γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση...

 

Με Wind δεν έχω βρει πρόβλημα. Κάποτε ήταν ένα χάλι το σήμα και δεν έπιανε πουθενά, αλλά έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

egw sou protinw na pas se auth th forma sto site ths vodafone

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/callBackRequest.action?reasonId=80

kai na baleis ekei ta stoixeia sou

tha se paroun autoi kai tha kanoun temenades gia na pas sth vodafone

to pio pithano einai oti kai kalyterh epidothsh tha pareis kai kapoia ekptwsh sto pagio

to ekan enas filos mou kai euxarsistouse to theo gia thn empneush pou eixe na balei ta stoixeia tou sth forma

 

oso gia to plaisio den nomizw oti ta perithoria kerdous tou tou epitrepoun na kanei analoges ekptwseis

 

mhn xexnas oti to diktio xanei otan pas se tritous emporous, enw otan pas kateuthian se autous moroun na sou dwsoun tis promithies esena ws ekptwsh

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω συμβολαιο wind που τελειωνει σε 10 μερες και θελω να παω στη vodafone για να εκμεταλευτω την προσφορα για -50 ευρω σε οποιαδηποτε συσκευη με αγορα απο το online shop. Δηλαδη συγκεκριμενα θελει κινητο ο πατερας μου και εχει σταμπαρει το J700 που κανει 115 ευρω. Αν το παρω με νεα συνδεση απο το online shop στο vodafone 25 που με ενδιαφερει θα μου βγει εντελως δωρεαν και χωρις χρηση πιστωτικης καρτας.

Το προβλημα ειναι οτι στις φορμες που συμπληρωνω για να αγορασω online δεν βλεπω επιλογη για φορητοτητα αριθμου...και προφανως θελω να κρατησω το υπαρχον μου νουμερο απο wind. Εχει ενα κουτακι να επιλεξεις νουμερο απο καμια 50αρια διαθεσιμα vodafone αλλα δε βρισκω επιλογη για φορητοτητα! Ξερει κανεις αν γινεται καπως? Η εστω καποιο τηλεφωνο να παρω στη vodafone που να αφορα το online καταστημα τους γιατι δεν βρηκα κανενα σχετικο τηλεφωνο στο site τους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...