Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στρυμώνας - Αγιος Αντρέας (Εγνατία οδός) μήκος 41 χιλιομέτρων.

http://img269.imageshack.us/img269/7739/screen17a.jpg

Γέφυρα Νέστου (Εγνατία οδός)

http://img268.imageshack.us/img268/7158/screen19u.jpg

 

Παραδώθηκαν στην κυκλοφορία στις 16 Ιανουαρίου.

Ολοι οι χάρτες των Ελληνικών εταιριών γεωπληροφορικής έχουν τα συγκεκριμένα κομμάτια στους χάρτες τους.

Τα screenshots είναι από iGO8 με χάρτη της DIS 2009.06

Eπίσης και η Creative Image (CIT) έχει τα κομμάτια της Εγνατίας στον χάρτη για Sygic mobile

όπως και η Epsilon για iGO8.

H μοναδική Ελληνική εταιρία που δεν τα έχει χαρτογραφημένα σε κανένα χάρτη της (τέλη Αυγούστου!!!) είναι η άλλοτε εταιρία μονόδρομος Gi.

Δεν θα βρείτε τα συγκεκριμένα κομμάτια ούτε στο Destinator και ούτε φυσικά στο Ginius Driver

καθώς επίσης και στους χάρτες Tele Atlas αφού ως γνωστόν περιέχουν δεδομένα της Gi.

Αυτο που εχω με bold το εχω κατοχυρωσει διοτι ημουν ο πρωτος που το χρησιμοποιησε.Αν λοιπον δεν θελεις να παμε δικαστηρια σταματα :lol:

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2166325#post2166325

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβλημα και με το destinator 7 και 8.κανονικα ανοιγουν αλλα μολις παταω ευρεση και βαζω μια διευθυνση και παταω πλοηγηση μου βγαζει το χαρτη κι μου λεει οτι το σημειο εκκινησης η το σημειο προορισμου δεν ειναι ποσπελασιμα με οχημα..το χω δοκιμασει σε παρα πολλες περιοχες και το ιδιο.τι γινεται?:confused:
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και με το destinator 7 και 8.κανονικα ανοιγουν αλλα μολις παταω ευρεση και βαζω μια διευθυνση και παταω πλοηγηση μου βγαζει το χαρτη κι μου λεει οτι το σημειο εκκινησης η το σημειο προορισμου δεν ειναι ποσπελασιμα με οχημα..το χω δοκιμασει σε παρα πολλες περιοχες και το ιδιο.τι γινεται?:confused:

 

Πήγαινε λίγο παρακάτω και ξαναβάλ'το ή βάλε σημείο προορισμού λίγο πιο δίπλα. Συνήθως έτσι το ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε λίγο παρακάτω και ξαναβάλ'το ή βάλε σημείο προορισμού λίγο πιο δίπλα. Συνήθως έτσι το ξεπερνάει.

 

Μπα τπτ δε ξερω το χω δοκιμασει σε παρα πολλα σημεια..μπορει να το σβησω και να το ξαναπερασω.Απο τοτε παντως που βαλα το 8 εχει μαμηθει τελειως.και το 7 σινηθως κολλα και θελει ρισετ....θα βγαλω το 8..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Εχω το master 590 με destinator 7 και με χαρτες ελλαδος και ευρωπης εκδοσης 2007. Καποιος φιλος να μου πει ποια ειναι η νεωτερη εκδοση χαρτων για το destinator 7 και που μπορω να τους βρω
Link to comment
Share on other sites

Dest7. E... δεν τρέχει με καμία π... ατέντα!!!

Facts!

1) Ιδιοκτήτης Μιο Μoov 330

2) Εγκατεστημένη η τελευταία ενημέρωση απο την μαμα (2008.12)

3) Δοκιμασμένα τρία ξεκλειδωτήρια!!! (Mio Movv Unlock,Mio Pocket,Visual GPS)

4) Σε όλα εκκινεί άψογα το iGO

5) Το destinator 8 εκκινεί αλλα κολλάει καμια φορά μετα απο standy.

6) ΤΟ destinator 7 ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Δοκίμασα 3 εκδόσεις.

Μια που έχω στο κινητό μου (Diamond 2)

Μια εν ονόματι" Dst7_588_11_LangPk" απο γνωστό ξένο γουαρεζ σιτε

Μια "Destinator 7 & 2008.Q4 V.114 map & skins" απο γνωστό ελληνικό "γ@..." σιτε.

 

ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ!!!

 

Ουτε με τα shortcuts των διαφόρων σπαστηριών (φυσικά με σωστές διαδρομές)

Ούτε με τους εκάστοτε file managers που ενσωματώνουν!!!

Ούτε απο SD Card ούτε απο Internal Flash

 

So..... H E L P !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α. Κάτι παίζει με το mio (δύσκολο)

β. (και πιο πιθανό) δεν έχεις λειτουργική έκδοση του destinator. σε πιο παλιό mio pna που το είχα βάλει, δούλευε κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

μα και οι τρεις εκδόσεις να μην παίζουν? είναι κατεβασμένες για pna και έχει και σκίν για την ανάλυση της οθόνης.:wacko::(:mad::confused::O

κάνω να το τρέξω και απλά κάνει ενα στιγμιαίο ταιμούλιασμα η οθόνη (σαν να παει να ξεκινησει κατι) και δεν συνεχίζει. Έσβηνα και ένα ένα ένα τα αρχεία-φακέλους που συνοδεύουν το εκτελέσιμο, για να δώ πιο θα του λήψει... αλλα τίποτα... μουλάρι!!!

Link to comment
Share on other sites

α. Κάτι παίζει με το mio (δύσκολο)

β. (και πιο πιθανό) δεν έχεις λειτουργική έκδοση του destinator. σε πιο παλιό mio pna που το είχα βάλει, δούλευε κανονικά :)

ευχαριστω για την ενημερωση Nikthanos

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις αγορασει μπορεις να τους καλεσεις και να ρωτησεις ποτε θα βγαλουν update αφου δεν ΣΕ κανει

Αν δεν το εχεις αγορασει , μπορεις απλα να μην προκαλεις το κοινο αισθημα

 

Δεν προκάλω κανένα αίσθημα...

Εσυ προκαλείς που έχεις με κεφαλαίο το ΣΕ

Δεν χρειάζεται να πάρω να ρωτήσω, βλέπω πότε βγήκαν οι τελευταίοι χάρτες.

Το έχω αγορασμένο.

Μαθανε τώρα μερικοί κ θα κρίνουν πως θα μιλάμε κ άμα προκαλούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έβαλα πρόσφατα το Destinator 7 στο PDA μου κι εχω ενθουσιαστει αλλά δεν ξέρω πως να ενεργοποιησω τις φωνητικές οδηγίες(στρίψε αριστερά-στρίψε δεξιά-κάμερα εδώ:D κλπ). Ειναι όντως ρύθμιση ή χρειάζεται εγκατάσταση φωνητικών οδηγιών ξεχωριστα κλπ?..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά δε θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση. Στις επιλογές-ρυθμίσεις-γλώσσα, πρέπει να είναι επιλεγμένα τα Ελληνικά. αν δεν είναι ή δεν τα βλέπεις κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στην εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια έβαλα πρόσφατα το Destinator 7 στο PDA μου κι εχω ενθουσιαστει αλλά δεν ξέρω πως να ενεργοποιησω τις φωνητικές οδηγίες(στρίψε αριστερά-στρίψε δεξιά-κάμερα εδώ:D κλπ). Ειναι όντως ρύθμιση ή χρειάζεται εγκατάσταση φωνητικών οδηγιών ξεχωριστα κλπ?..

Ευχαριστώ.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

 

Ψαχνω για χάρτες Νοτιου Αφρικής για Destinator η tomtom

Επίσης που μπορω να βρώ voices για το Destinator με αστειο περιεχομενο,

 

Ευχαριστώ

 

messenger

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης που μπορω να βρώ voices για το Destinator με αστειο περιεχομενο,

 

http://rapidshare.com/files/123429782/Destinator7-complete.Greek.voices-odytsak.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους....

αγορασα προσφατα ενα samsung omnia ι900 και το πρωτο που προσπαθισα ηταν να περασω

το destinator, ακομα δεν εχω καταφερει να το περάσω ομως οταν προσπαθω να το εγκαταστήσω

διακοπτετε η εγκατασταση.... θα μπορουσε καποιος να βοηθισει.... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες!

 

Εξαρτάται από το τι πας να περάσεις, ποια έκδοση και από το που το βρήκες. Δες εδώ έναν μπούσουλα για τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν ο προορισμός μας είναι συγκεκριμένο χιλιόμετρο σε δρόμους, π.χ. 60ο χλμ Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας, κλπ, πώς μπορούμε να βάζουμε στο Destinator τέτοιους προορισμούς, πλην του προφανούς (στο παραπάνω παράδειγμα) "Αθήνα" ή "Λαμία", δεδομένου ότι κάτι τέτοιο προϋποθέτει να βρισκόμαστε ήδη στον δρόμο αυτό και συνεπώς δεν είναι καθόλου πρακτικό ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ο τελευταιος χαρτης για Ελλαδα ποιος ειναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός... 2008.Q4 V115

 

εγω εχω περασει εναν που ειναι στο τελευταιο mls και λεει 2009.τωρα δεν εχω ψαξει τι εχει καλυτερο απο αυτον που λες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχω υπόψιν το συγκεκριμένο χάρτη. Είσαι ευχαριστημένος; Αυτός που λες είναι της MLS ενώ αυτός που δίνω πιο πάνω είναι της Gi

 

Πρόκειται για έναν εξελιγμένο της Gi από MLS; Δεν έχω περισσότερες πληροφορίες για αυτό. Εάν κάποιος άλλος έχει ή μπορεί να μας παραθέσει μια σύγκριση... ευχαρίστως. Η δική σου άποψη ποια είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπόψιν το συγκεκριμένο χάρτη. Είσαι ευχαριστημένος; Αυτός που λες είναι της MLS ενώ αυτός που δίνω πιο πάνω είναι της Gi

 

Πρόκειται για έναν εξελιγμένο της Gi από MLS; Δεν έχω περισσότερες πληροφορίες για αυτό. Εάν κάποιος άλλος έχει ή μπορεί να μας παραθέσει μια σύγκριση... ευχαρίστως. Η δική σου άποψη ποια είναι;

 

οχι δεν ειχα το χρονο να συγκρινω...αν καποιος το εχει κανει ας μας ενημερωσει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...