Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο καλύτερο είναι το αφήσεις,σε αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.Το rye έχει ενσωματωμένο το sygic drive

kalispera se olous...exei tin kalosyni kapios na me boithisei me tin eggrafi sto site tis ngi.gr ;;; exo kataxorisei to kleidi ekana logariasmo alla kati exo kanei lathos kai de mporo na bro tous xartes 2008.Q4.115,gia anabathmisi....mporei kapios na mou pei ligo pio analytika ti bazo sto device id.... sto licence key.....kai sto activation key...;;; eyxaristo re palikaria...mou spasane ta neyra na psaxnomai...

Tι συσκευή έχεις?Αν έχεις pna χρειάζεται μόνο το license key και το κατάστημα αγοράς.Σε pda πρέπει πρώτα να δηλώσεις τα κλειδιά στη σελίδα της intrinsyc.http://mydestinator.intrinsyc.com/de_DE/mydestinator/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το εξης προβλημα ...περασα τον τελευταιο χαρτη q4 115 αλλα οποτε βαζο καπιο προορισμο, μου βγαζει σημειο μη προσπελασιμο.... το ιδιο μου κανει σε ολους τους προορισμους... επισης δοκιμασα και τον q4 116 αλλα τελικα...μαμακιες... μπορει καπιος να βοηθησει??? παρακαλω πολυ.......
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα ...περασα τον τελευταιο χαρτη q4 115 αλλα οποτε βαζο καπιο προορισμο, μου βγαζει σημειο μη προσπελασιμο.... το ιδιο μου κανει σε ολους τους προορισμους... επισης δοκιμασα και τον q4 116 αλλα τελικα...μαμακιες... μπορει καπιος να βοηθησει??? παρακαλω πολυ.......

ποια εκδοση του destinator εχεις?

αυτο το προβλημα το ειχε μια προηγουμενη εκδοση.

ψαξε να βρεις την τελευταια και δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

εχω την 7 εκδοση και την συσκευη mls A-3850

 

υπαρχουν πολλες 7.

ψαξε και βρες την 7.0.0.588.11

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την έκδοση που υπάρχει για τη συσκευή σου εκεί https://www.ngi.gr/eshop_software.php και μην ψάχνεις δεξιά-αριστερά, νόμιμος κάτοχος είσαι.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

[GPS settings]

Serial comport parameters. Protocol 2 means NMEA, 1 - SiRF

Port = 4

BaudRate = 4800

Protocol = 4

 

[TMC settings]

TMC parameters

TMCOn = no

Port = 0

BaudRate = 4800

Provider = 1

AutoAvoidance = yes

AutoSearch = yes

PICodeList = yes έχω αυτές τις ρυθμίσεις στο Dest8 μουαναβει το λαμπάκι του gps αλλά μου γραφεί αναμονή σήματος.πρέπει να αλλάξω κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Αν λέει αναμονή σήματος, πρέπει να βγεις έξω για να βρει δορυφόρους.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν λέει αναμονή σήματος, πρέπει να βγεις έξω για να βρει δορυφόρους.
Λάθος μου.γραφει δεν βρέθηκε κεραία gps.αλλά το λαμπακι ανάβει.
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις αυτόματη αναζήτηση κεραίας μέσα απ το menu του Destinator...αν δεν το βρει θέλει περισσότερο ψάξιμο
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις αυτόματη αναζήτηση κεραίας μέσα απ το menu του Destinator...αν δεν το βρει θέλει περισσότερο ψάξιμο

 

Πιο πάνω γραφώ για dest8.το όποιο δεν έχει αυτόματη αναζήτηση αλλά ρυθμίζειςs αυτό.

 

GPS settings]

Serial comport parameters. Protocol 2 means NMEA, 1 - SiRF

Port = 4

BaudRate = 4800

Protocol = 4

 

[TMC settings]

TMC parameters

TMCOn = no

Port = 0

BaudRate = 4800

Provider = 1

AutoAvoidance = yes

AutoSearch = yes

PICodeList = yes

Μου ανάβει το λαμπάκι του gps αλλά δεν βρίσκει κεραία.

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιατι ταλαιπωρεισαι με πεθαμενα προγραματα;

με το 7 τουλαχιστον μπορεις ακομα να κανεις τη δουλεια σου.

με το 8 απλα χανεις το χρονο σου...

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιατι ταλαιπωρεισαι με πεθαμενα προγραματα;

με το 7 τουλαχιστον μπορεις ακομα να κανεις τη δουλεια σου.

με το 8 απλα χανεις το χρονο σου...

+1

μην παιδεύεσαι τσάμπα. δεν έχει κάτι καλύτερο να προσφέρει το 8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμφωνώ και εγώ... μέχρι τώρα τουλάχιστον, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ψάχνουμε να βρούμε τρόπους να κάνουμε το Destinator 8 να δουλέψει στις συσκευές μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τα ιδια ... HTC touch pro με ανοιχτο το Destinator 7 μετα απο λιγο σβηνει η οθονη μετα ανοιγει παλι , ξανακλινει κτλ κτλ.. μηπως πρεπει να πειραξω καμμια ρυθμιση manual? παντως στην εξοικονομηση ενεργειας της συσκευης την εχω να κλεινει μετα απο 5 λεπτα. δεν ειναι εκει το προβλημα...
"kicked by console"
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τα ιδια ... HTC touch pro με ανοιχτο το Destinator 7 μετα απο λιγο σβηνει η οθονη μετα ανοιγει παλι , ξανακλινει κτλ κτλ.. μηπως πρεπει να πειραξω καμμια ρυθμιση manual? παντως στην εξοικονομηση ενεργειας της συσκευης την εχω να κλεινει μετα απο 5 λεπτα. δεν ειναι εκει το προβλημα...

 

Εχουμε πει πολλες φορες εδω οτι στην πλοηγηση δεν σβήνει ποτε η οθονη ασχετα απο τις ρυθμίσεις που εχεις κανει στο μηχανάκι σου

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.

eimai kainourios sto forum kai thelo voitheia

exo to vector master 590 kai stin prospatheia mou na valo to destinator esvisa arxeia sistimatos kai tora anoigei kai deixnei mia mple othoni...

mporeite na me voithisete;;;;

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.

eimai kainourios sto forum kai thelo voitheia

exo to vector master 590 kai stin prospatheia mou na valo to destinator esvisa arxeia sistimatos kai tora anoigei kai deixnei mia mple othoni...

mporeite na me voithisete;;;;

 

Κανε το ερωτημα σου στο καταλληλο θεμα και συντομα τα σαινια του vector θα σου απαντησουν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621&page=23

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους και καλό Πάσχα

 

Λιγες οι φορες που εχω γραψει εδω. Ηθελα απλα να σας πω οτι πριν απο 2 εβδομαδες σε ενα business ταξιδι μου σε Βουλγαρια και Ρουμανια εχοντας μαζι μου το ΜΙΟ 550 και το Destinator 7 με κατι χάρτες που μου δωθηκαν απο εδω μεσα δεν ειχα κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα στην ευρεση των προορισμων μου σε καμμια απο τις δυο αυτες χωρες. Με μεγαλη εκπληξη διαπιστωσα οτι μεσα σε ενα χαωδες Βουκουρεστι και μια τερατωδη Σοφια το προγραμματακι αυτο με καθοδηγησε απολυτα χωρις το παραμικρο λαθος. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχουν χαρτες για το Destinator η το MIOmap για Bogota Colombia και Trindad-Tobago. Επειδη θα βρισκομαι συντομα εκει θελω να εχω τη σιγουρια οτι δεν θα χαθω καπου μιας και θα οδηγω και σε αυτες τις δυο χωρες για πανω απο 15 ημερες

 

Ευχαριστω

Σ.Α

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω που μπορω να βρω το destinator 7 και χαρτες για το mio moov 500

Eυχαριστω!!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το destinator v7.0.0463 σε ενα κιν HTC CRUISE που αγορασα σημερα.πρεπει να το αναβαθμισω?Αν ναι με ποιο προγραμμα?Η νεα αναβαθμιση ποια ειναι?Σασ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις για το destinator 8 αν αξιζει να το βαλει και αν υπαρχουν καλοι χαρτεσ για ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...