Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδελφια ,κανενας δεν θα ανταποκριθει στην εκκληση μου για μια αποστολη προσκλησης στο thegreekz.com ? Toσοι δωρεαν ελαβατε ...κανενας δεν θα δωρεαν δωσει?Πως μωρε θα πατε στον παραδεισο ετσι? Στειλτε μου μια για να στειλω σε αλλους
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδελφια ,κανενας δεν θα ανταποκριθει στην εκκληση μου για μια αποστολη προσκλησης στο thegreekz.com ? Toσοι δωρεαν ελαβατε ...κανενας δεν θα δωρεαν δωσει?Πως μωρε θα πατε στον παραδεισο ετσι? Στειλτε μου μια για να στειλω σε αλλους

 

Δώσε ενα μαιλ σου για να σου στείλω εγω πρόσκληση.

Αυτο που δεν εχω καταλάβει ειναι γιατί να τις ζητάτε σε αυτό το θέμα αφου για αυτή τη δουλειά υπάρχουν πιο σχετικά thread αλλα και τα ΡΜ.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο post για την εγκατάσταση του 7 δηλαδή έβαλα το 6 σε διαφορετικό φακελο κλπ, αλλά όταν τρέχω το setup μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ότι η εγκατασταση δεν ολοκληρώθηκε και φυσικά αποτέλεσμα 0. έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

 

Πως μπορω να κανω το Destinator 7 να χρησιμοποιει το Σαπφω; η καποια αλλα χιουμοριστικα;

 

Ευχαριστω

 

 

Γεια και σε εσένα.

 

Βρες ένα πρόγραμμα να μετερέψεις τα wav της Σαπφώ σε spx που διαβάζει το destinator 7 ή περίμενε μήπως κάποιο παιδί από δω τα έχει ήδη έτοιμα.

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλά bel, η υπογραφή σου τα σπάει!! :) Νόμιζα πως έχει ένα ζουζούνι πάνω η οθόνη μου!! :) :) (Sorry για το off-topic)...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και σε εσένα.

 

Βρες ένα πρόγραμμα να μετερέψεις τα wav της Σαπφώ σε spx που διαβάζει το destinator 7 ή περίμενε μήπως κάποιο παιδί από δω τα έχει ήδη έτοιμα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση

 

Το Σαπφω που εχω ειναι με αρχεια "spx" παρολα αυτα ομως δεν παιζει καθολου. Καποιες προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια εχει δοκιμασει κανεις να τρεξει desrinator στο htc touch και καταφερε να το δουλεψει?εαν ναι πειτε και σε μενα πως γιατι δεν μου αναγνωριζει με τιποτα το εξωτερικο gps...
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να εγκαταστησω το Sapfo στο

Dest 7? Εχω αντιγραψει το φακελο με το Σαπφω αλλα δεν παιζει τιποτα

Καποια ιδεα κανεις;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να εγκαταστησω το Sapfo στο

Dest 7? Εχω αντιγραψει το φακελο με το Σαπφω αλλα δεν παιζει τιποτα

Καποια ιδεα κανεις;

 

Ευχαριστω

 

GEIA SOU FILE,to fakelo to antigrafeis sto destinator/voice,meta pigeneis stis rrythmiseis tou dest eki pou lei foni - emfanisisi,kai me to belaki tha epileksis sapfo.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Δυστυχώς δεν παρακολούθησα το forum σας τόσο καιρό καθώς έχοντας το Papago7 δεν ψαχνόμουνα. Ωστόσο τώρα με βάλατε στην πρίζα και βρήκα το Dest7 αλλά δεν έχω κανένα χάρτη για να το δοκιμάσω. Που μπορώ να βρώ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το PM? Ευχαριστώ για το link. Ο χάρτης μπαίνει στην SD φαντάζομαι ε;

 

PM einai private message.

Patas panw sto onoma tou xristi kai sou vgazei epiloges.Patas apostoli prosopikou minimatos kai etsi stelneis PM.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia tha ithela na rwrisw pws leitourgei to SirfTecs

To ebala ekana allagei apo NMEA se SIRF kai piga sto DEST ekana anazeitisi tou GPS kai to brhke ..... Me sirf etsi????

Alla otan piga na xanadw ti gps exei to eixe allaxei pali se NMEA xeroume ti mporei na ginetai????

 

Me Ektimisi ODY

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Εγκατέστησα το Destinator 7 στο Qtek G100 με επιτυχία και τρέχει κανονικά. Το μεγάλο πρόβλημα είναι όταν πάει να κάνει υπολογισμό διαδρομήε μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"To σημείο αφετηρίας ή προορισμού δεν είναι προσπελάσιμο με το όχημα".

 

Από ότι έχω δει είχαν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Έχει βρεθεί κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα bobantz. Η λύση στο πρόβλημα αυτό είναι να βρίσκεσαι στο δρόμο όταν βάζεις προορισμό... Αν συνεχίσει να το βγάζει, μετακινήσου λίγα μέτρα με το destinator ανοιχτό, σταμάτα και δώσε πάλι προορισμό.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ενας νεος στα pda (εχω αγορασει mio p350 σαν συσκευη). Διαβασα ολες τις σελιδες του forum. Αν και εχω ζαλιστει λιγο καθωτι δεν ειμαι και γνωστης (ειμαι λιγο ασχετος), ειδα οτι υπαρχουν εδω παιδεια με πολλες γνωσεις που πρεπει απο οτι καταλαβα να κανουν πολυ καλη δουλεια. Ακουσα λοιπον οτι περα απο το κλασικο χαρτη υπαρχουν παρα παρα πολλα επιπλεον καλουδια που μπορεις να περασεις (ρανταρ, καμερες, σημεια ενδιαφεροντος κλπ). Ολα αυτα πως τα χρησιμοποιεις? Οταν εχεισ επιλεξει την μεταβαση σου σε μια διευθυνση και περνας για παραδειγμα απο τον δρομο ακουγετε φωνητικη οδηγια οτι πχ υπαρχει καμερα?

Επισης δεν ξερω τελικα ποια εκδοση destinator να επιλεξω, Την 6? την 6,11? η την 7? Θα ηθελα λοιπον να θερμοπαρακαλεσω, καποιον απο εδω που κατεχει καλα και εχει την υπομονη να κατευθυνει εναν αδαη οπως εγω να μου δωσει καποιο ή ολα αυτα τα dest με οδηγιες εγκαταστασης και φυσικα με οτι επιπλεον μπορω να περασω (εχω μεγαλη καρτα 2 giga), αν φυσικα αυτο δεν ειναι εφικτο μεσω pm δινω mail η ακομα και τηλεφωνικα να μιλησουμε. Επισης επιδη ταξιδευω ευρωπη συχνα αν ειναι ευκολο να μπορουσα να βρω χαρτες ευρωπης. Συγνωμη αν σας ζαλισα με το μακροσκελες μου μηνυμα , αλλα φανταζομαι οτι καποιος θα μπορεσει να με βοηθησει . Σας ευχαριστω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!

 

Βοήθεια!!!

 

Έχω 3 προβλήματα!

 

1) Για να κάνω εγκατάσταση το Destinator 7 στην κάρτα μνήμης, μετονόμασα τον φάκελο Destinator σε Destinator6 αλλά η εγκατάσταση δεν πέτυχε! Στην συνέχεια διατήρησα τον φάκελο Destinator και δημιούργησα αντίγραφο του με όνομα Destinator6. Αποτέλεσμα, μετά την εγκατάσταση εξαφανίστηκε ο Φάκελος Destinator6 και οι 2 φάκελοι με τους χάρτες!!! Πώς μπορώ τελικά να διατηρήσω το Destinator 6 μαζί με το 7 beta???

 

2) Αρχικά, στις αποφυγές δρόμων μου έβγαζε μια μεγάλη λίστα, που είχε Εθνικές οδούς, Αττική οδό κλπ. Στην νέα εγκατάσταση που έκανα μου βγάζει μόνο Διόδια και Ακτοπλοϊκές!!! Τι μπορεί να φταίει???

 

3) Έχω το Mio P550. Σε Bluetooth, δεν μου βγάζει πρωοτόκολλο για σειριακή σύνδεση! Είναι φυσιολογικό? Το USB Bluetooth dongle μου βλέπει π.χ. service σειριακής για το κινητό μου, όχι όμως για το Mio! Είναι μούφα το Bluetooth του ή μήπως έχει εργοστασιακό ελάττωμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

YO!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο post για την εγκατάσταση του 7 δηλαδή έβαλα το 6 σε διαφορετικό φακελο κλπ, αλλά όταν τρέχω το setup μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ότι η εγκατασταση δεν ολοκληρώθηκε και φυσικά αποτέλεσμα 0. έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ?

Τελικά φαίνεται ότι τα αρχεία που έχω για το 7 ειναι "βλαμμένα".

Κανας χριστιανός με pm να μου πει που μπορώ να τα ξαναβρώ ?

Link to comment
Share on other sites

Link για νόμιμο Destinator 7 έχει εκεί:

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=54276#54276 :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιέστε: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1954236#post1954236
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Link για νόμιμο Destinator 7 έχει εκεί:

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=54276#54276 :cool:

H επόμενη ερώτηση θα είναι: "μήπως έχουμε και link για το σπασμένο;":p

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάς, περιμένω κάτι τέτοιο... :rolleyes:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...