Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοι ΒΤ εχετε; :cry:

 

Ε, τώρα με τον νέο ΚΟΚ είπαμε να αποφύγουμε το πρόστιμο... :)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει τελική έκδοση ακόμη...

 

(Απαντάω σε κάποιον που είχε ρωτήσει αν μπορεί να βρει κάπου την τελική έκδοση του destinator 7 αλλά το post του αφαιρέθηκε)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το sirftech....πάω δια δοκιμές...ελπίζω να μην το κάψω

χοχοχοχο

 

το γύρισα σε sirf αλλά είχε απόκλιση στο σήμα μερικές φορές, και έβλεπε λάθος ώρα.

το ξανά γύρισα σε ΝΜΕΑ αλλά τουλάχιστον το πήγα στα 57600 bps

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι γινεται στα ενσωματωμενα gps οταν δουλεύεις με το Sirftech,παιδια προσοχη στη χρήση του.Οσο για σένα zanzak κατω στη μπαρα του sirftech εχει εναλλαγη απο ΝΜΕΑ σε

sirf και το ανάποδο.Ελπιζω να βοηθησα..

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το γύρισα σε sirf αλλά είχε απόκλιση στο σήμα μερικές φορές, και έβλεπε λάθος ώρα.

το ξανά γύρισα σε ΝΜΕΑ αλλά τουλάχιστον το πήγα στα 57600 bps

 

δεν κερδιζεις και τιποτα με το 57600.

το στανταρ για το nmea ειναι 4800 και καλυτερα μην υπερβαινεις τα 19200.

Link to comment
Share on other sites

λες?

θα το κατεβάσω τότε μέχρι το 19200.

σκέφτηκα ότι όσο μεγαλύτερη ταχύτητα, τόσο πιο γρήγορη απόκριση του στίγματος στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ε, τώρα με τον νέο ΚΟΚ είπαμε να αποφύγουμε το πρόστιμο... :)

 

Tι σχεση εχουν τα ενσυρματα GPS με τον ΚΟΚ;

Απαγορευονται;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Tι σχεση εχουν τα ενσυρματα GPS με τον ΚΟΚ;

Απαγορευονται;

 

 

 

Καμία, νόμιζα πως έλεγες για bluetooth ακουστικά... :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ε... τέτοια ώρα)...

Διάβασα όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic κι έχω ζαλιστεί...:blink:

Η αλήθεια είναι όμως ότι βρήκα απίστευτες πληροφορίες για το dest7 καθώς και πολλές λύσεις σε διάφορα προβληματάκια.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους βοήθησαν και βοηθούν με τις γνώσεις τους.

Προσωπικά έχω 1 Vector master 380 (pna) κι έχω περασμένα μέσα στη κάρτα, το default πρόγραμμα πλοήγησης καθώς και τα dest6 & 7.

Τις επόμενες ημέρες θα κάνω δοκιμές (όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος μου βέβαια...) και θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στο vector 380 που έχω, υπάρχει επιλογή ρύθμισης της κεραίας. Όταν παίζει με το papago, είναι sirfIII, ένω όταν βάζω σε λειτουργεία το dest6 ή 7, γυρνάει σε nmea, άσχετα αν εγώ το βάζω σε sirf.

Χθες, ενώ έκανα μια διαδρομή (7Km) με το dest7, στα μισά της διαδρομής, κόλλησε το σύμπαν και μόνο με hard reset επανήλθε.

Τι μπορώ να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! Επειδή παρατήρησα ότι κάποιοι από εσάς έχουν το Destinator 6 αλλά και το 7 ταυτόχρονα στην συσκευή τους, για να μην κάνω τσάμπα πειράματα, θα μπορούσατε να μου πείτε πως το κάνατε?:blink:

Εγώ όταν έβαλα το Destinator 7, μου το έγραψε πάνω από το 6!!! (η εγκατάσταση έγινε στην κάρτα μνήμης, στην default τοποθεσία και στις 2 περιπτώσεις):(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

YO!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στο vector 380 που έχω, υπάρχει επιλογή ρύθμισης της κεραίας. Όταν παίζει με το papago, είναι sirfIII, ένω όταν βάζω σε λειτουργεία το dest6 ή 7, γυρνάει σε nmea, άσχετα αν εγώ το βάζω σε sirf.

Χθες, ενώ έκανα μια διαδρομή (7Km) με το dest7, στα μισά της διαδρομής, κόλλησε το σύμπαν και μόνο με hard reset επανήλθε.

Τι μπορώ να κάνω???

Πως το κάνεις αυτό?Και το papago σε nmea παίζει.Το chipset της κεραίας είναι sirf iii αλλά το πρωτόκολλο λειτουργίας είναι nmea.Το 7 δεν κάνει καλή διαχείριση μνήμης σε σχέση με το 6 και γιαυτό υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.Άλλωστε πρόκειται για beta version.

Παιδιά! Επειδή παρατήρησα ότι κάποιοι από εσάς έχουν το Destinator 6 αλλά και το 7 ταυτόχρονα στην συσκευή τους, για να μην κάνω τσάμπα πειράματα, θα μπορούσατε να μου πείτε πως το κάνατε?

Εγώ όταν έβαλα το Destinator 7, μου το έγραψε πάνω από το 6!!! (η εγκατάσταση έγινε στην κάρτα μνήμης, στην default τοποθεσία και στις 2 περιπτώσεις)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πριν εγκαταστήσεις το 7 άλλαξε το όνομα του φακέλου του 6 σε κάτι άλλο π.χ. Destinator 6

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στον χωρο των προγραμματων αυτων καθως μολις προχθες αγορασα ενα bluetooth gps receiver και συγκεκριμμενα ενα royaltec και προσπαθησα να το χρησιμοποιησω με το qtek 9000 μου.

Ολα καλα αλλα μετα απο λιγη ωρα παγωνει το προγραμμα, και μενει η πανω γραμμη της οθονης απο το destinator και το πιο περιεργο απο ολα απενεργοποιει το bluetooth. Oπως καταλαβαινετε μονο το soft reset επαναφερει τα πραγματα. Καποια βοηθεια?

Mια ερωτηση ακομα. Ποσο ακριβες ειναι το υψομετρο που δινει το προγραμμα γιατι εμενα μου φαινονται μερικες φορες τρελλα τα νουμερα που δινει

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Τα GPS γενικά δεν έχουν αξιοπιστία όσον αφορά τις ενδείξεις υψομέτρου...
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Τα GPS γενικά δεν έχουν αξιοπιστία όσον αφορά τις ενδείξεις υψομέτρου...

 

το GPS Tuner δεν ξέρω τι λέει σε αυτό το θέμα...

πρέπει να πάω παραλία να δω αν θα λέει μηδέν....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

το destinator ειναι original? μηπως αυτο στο κανει οταν δεν ειναι στο ρευμα το 9000?

εμενα παντως παλια κολλαγε το destinator τοτε με το κακο dll το αγορασα και ησυχασα..

τωρα για το ΒΤ ειναι λιγο περιεργο.. εχεις κανει κανονικα attach τη com?

για δωσε καμοια πληροφορια να βοηθησουμε οσο μπορουμε :)

Link to comment
Share on other sites

to dest δεν ειναι το original. Θελω να δοκιμασω μερικα προγραμματα πριν αποφασισω. Το προβλημα ειναι οταν δεν ειναι στο ρευμα, δεν εχω δοκιμασει να ειναι στο ρευμα αν εμφανιζεται. Τι εννοεις αν εχω κανει attach την com δεν το καταλαβαινω συγγνωμη
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις αυτό? Και το papago σε nmea παίζει.Το chipset της κεραίας είναι sirf iii αλλά το πρωτόκολλο λειτουργίας είναι nmea.

bbbb, τώρα που λες αυτό με βάζεις σε σκέψεις. Μπορεί να κάνω λάθος. Θα το κοιτάξω για να πω στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...