Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Θέμη μπορείς να παρακολουθήσεις βιντεακια από το youtube mobile. Για την κανονική σελίδα του youtube κανόνικα θα έπρεπε να κάνεις εγκατάσταση το flash player κάτι τ οποίο δεν είναι εφικτό στο ν95 απ όσο ξέρω.

 

pws paw youtube mobile omws?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pws paw youtube mobile omws?

Όταν πας να μπεις στο site νομίζω πως σε ρωτάει για το αν θέλεις να συνεχίσεις στο κανονικό site ή να μεταβείς στο mobile...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωριζει ,πως θα σου απαντησει ?? :blink:

 

=================================================

 

Google Maps Now Native S60 + GPS for N95!

Google Maps Mobile has FINALLY been updated to a native S60 application, and even supports the N95's internal GPS!

You can see the white GPS dot on the screenshot. Other than that, it looks pretty similar to the old version,

only faster since it's native.

http://www.google.com/gmm

Φίλε Nervous καλημέρα. Το δοκίμασες? Αν ναι πώς σου φαίνεται? Στο site που δίνεις δεν βρίσκω το αντίστοιχω για Ν95?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nervous καλημέρα. Το δοκίμασες? Αν ναι πώς σου φαίνεται? Στο site που δίνεις δεν βρίσκω το αντίστοιχω για Ν95?

 

Καλημερα :) ,

το ειχα δοκιμασει παλιοτερα . Τωρα δεν εχω συσκευη να το τεσταρω .

Μπες στην παραπανω σελιδα με το Ν95 (μεσω wlan για να μην χρεωνεσαι) ,δηλ αυτη:

http://www.google.com/gmm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια μικρη παραθεση για το προβλημα της καμερας στο N95 μου και την επισκεψη μου στο καταστημα της Βουλιαγμενης που ειναι τα κεντρικα του τεχνικου τμηματος.

Αφου εκανα γραμμα στην Νοκια της Φιλανδιας,για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους στην εξυπηρετηση πελατων,1 εβδομαδα μετα με πηρανε τηλ.απο το καταστημα της βουλιαγμενης για να με ρωτησουν σχετικα με το κινητο μου και αν λυθηκε το προβλημα και πως λυθηκε κλπ.

Τους τα ειπα ενα χερακι,και παραδεχτηκε ο ανθρωπος που μιλησα οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα τους απεναντι μου.Το μονο που ειχε σαν επιχειρημα ηταν οτι καμια φορα το προβλημα για το οποιο ο πελατης αναφερεται,δεν παρουσιαζεται κατα τον ελεγχο που κανει ο τεχνικος!!

Δικιο μεχρι ενα σημειο ομως,γιατι το συγκεκριμενο προβλημα,απλα ο τεχνικος το παρεβλεψε μιας και τους ειχα σπασει τα νευρα να ελεγξουν το κινητο μου και να με ενημερωσουν αμεσα.Και αυτος το ειδε προφανως 5 λεπτα,τραβηξε φωτογραφιες κοντινης ληψης στις οποιες το focus λειτουργουσε,και δεν εκανε τον κοπο να παρει μια μακρινη φωτογραφια να διαπιστωσει το προβλημα,μονο επρεπε να το διαπιστωσει η υπεθυνη μαζι με μενα που της εξηγησα και της ανελυσα το προβλημα για να το καταλαβει.

 

ΑΡΑ,κακως εχουν μια υπαλληλο να παιρνει το κινητο απο τα χερια σου,η οποια δεν ειναι τεχνικος για να καταλαβει τι τους λες σαν προβλημα στο κινητο.Πρεπει να μιλας με εναν τεχνικο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ οπως συμβαινει στα τοπικα συνηθως νοκια shops.

 

Μια εβδομαδα μετα απο αυτο το τηλ.ερχεται και δευτερο για να κανουν μια ενημερωση σχετικα με την αντιμετωπιση του πελατη στο aftersales service.Εκει τα ακουσανε για αλλη μια φορα,και τους εξηγησα οτι αν δεν ειναι σε θεση να ενημερωνουν τον πελατη οτι σε 4 εργασιμες(οπως σου λενε οταν αφησεις το κινητο,θα σας παρουμε τηλ.)αλλα χρειαζονται περισσοτερο χρονο,τοτε 1)ειτε να μην λενε 4 εργασιμες αλλα αντιθετα να λενε περισσοτερες,2)να προσλαβουν περισσοτερους τεχνικους!

Οσον αφορα τα Ν series κινητα μου ειπε η υπευθυνη εκει οτι λογω πολυπλκοτητας συσκευης παντα χρειαζονται περισσοτερο χρονο.Οποτε η απαντηση ειναι: ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ!!! α για Ν κινητο,θα σας ενημερωσουμε σε 5-6 εργασιμες...και οχι 4.

 

Συμπερασμα...Μην αφηνετε να σας κοροιδευουν.Ειναι ηλεκτρονικες συσκευες,συμφωνω,προβληματα μπορει να υπαρξουν παντα,ΑΛΛΑ οταν δινεις 750 ευρω,περιμενεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ καλη εξυπηρετηση....Ενα email χρειαστηκε...τιποτε περισσοτερο...

 

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ως κατοχος N95 εχω και εγω το δικο μου προβλημα: Εδω και 2 μερες οταν παω να συνδεσω το κινητο μου με το hands free (αυτο που ειχε μεσα στο κουτι) , το χειριστηριο του hands free ειναι σαν να μην λειτουργει....Ουτε ενταση μπορω να αλλαξω ουτε τραγουδι....Εννιοτε δεν μου το αναγνωριζε και μου λεει: "αγνωστο συσκευη"..Οταν παω να συνδεσω τα ακουστικα τους μονα τους λειτουργουν κανονικα...

 

 

--Εχει παθει κανενας καποιο παρομοιο προβλημα..?

--Τι λετε να φταει...? Το κινητο η το χειριστηριο ακουστικων..?

Και στις 2 προαναφερθεισες περιπτωσεις με καλυπτει η εγγυηση..?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο εξάρτημα είναι προβληματικό. Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζει και σ'εμένα. Εξυπακούεται πως το καλύπτει η εγγύηση. Έχεις κάθε δικαίωμα να ζητήσεις αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιος φίλος με Ν95 με ειδοποίησε ότι είναι διαθέσιμη -εδώ και καιρό- η νέα έκδοση firmware για το Ν95. Αφού έκανα ένα εκτενές backup μηνυμάτων, επαφών, ρυθμίσεων κτλ., έκανα firmware update χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ενώ το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά, κάνει κλήσεις, αποστέλλει και δέχεται μηνύματα, δεν μπορεί να δεχθεί από το backup τις ρυθμίσεις και τα μηνύματα. Οι επαφές έχουν περαστεί κανονικά... Τι έχει γίνει;

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει σας παρακαλώ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

pws paw youtube mobile omws?

Sorry φίλε Θέμη που άργησα να σ απαντήσω, απλά είχα φύγει το σ.κ. Λοιπον οσο για το youtube mobile θα το βρείς:μπαίνεις στην επιλογή του μενού ιστός, και στην θα πάς στους σελιδοδείκτες και θα επιλέξεις Νοκια video Links. Mέσα στα Links θα βρείς και το youtube. Στην περίπτωση που έχεις σβήσει τους σελιδοδείκτες η διεύθυνση είναι : http://videolinks.nokia.com/europe?model=N95 Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιος φίλος με Ν95 με ειδοποίησε ότι είναι διαθέσιμη -εδώ και καιρό- η νέα έκδοση firmware για το Ν95. Αφού έκανα ένα εκτενές backup μηνυμάτων, επαφών, ρυθμίσεων κτλ., έκανα firmware update χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ενώ το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά, κάνει κλήσεις, αποστέλλει και δέχεται μηνύματα, δεν μπορεί να δεχθεί από το backup τις ρυθμίσεις και τα μηνύματα. Οι επαφές έχουν περαστεί κανονικά... Τι έχει γίνει;

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει σας παρακαλώ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Φίλε και συμπατριώτη Digiwolf. Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση. Κατά την δημιουργία του backup ήσουν μπροστά στην οθόνη του pc??? Γιατί την είχα πάθει κι εγώ στο παρελθόν ετσι. Εικάζω εφόσον μου λές οτι έχουν περαστεί κανονικά οι επαφές πρεπει να έπαθες την ιδια δουλεια μ εμενα! Τι έγινε??? Απλα κατά την διαδικασια του backup μεχρι καποια στιγμη εσύ οπως κι όλοι μας εχουμε screen saver στα pc. Οταν μπαίνει η προφύλαξη οθόνης το νοκια σουιτ σταματάει να παίρνει Backup απο το σημείο που εχει μείνει. Εσένα έμεινε στις επαφές και απλά δεν πρόλαβε να σώσει τα διάφορα αλλα. Και η βλακεία της υπόθεσης είναι οτι σου βγάζει μνμ στο τέλος οτί το backup εγινε κανονικά!! Ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος ποσο χρονο διαρκει κατα μεσο ορο μια αναβαθμηση λογισμικου στο Ν95 απο την εκδοση 11 στην εκδοση 12. Σκοπευω να την κανω μονος μου και θελω να εχω μια πρωτη ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ως κατοχος N95 εχω και εγω το δικο μου προβλημα: Εδω και 2 μερες οταν παω να συνδεσω το κινητο μου με το hands free (αυτο που ειχε μεσα στο κουτι) , το χειριστηριο του hands free ειναι σαν να μην λειτουργει....Ουτε ενταση μπορω να αλλαξω ουτε τραγουδι....Εννιοτε δεν μου το αναγνωριζε και μου λεει: "αγνωστο συσκευη"..Οταν παω να συνδεσω τα ακουστικα τους μονα τους λειτουργουν κανονικα...

 

 

--Εχει παθει κανενας καποιο παρομοιο προβλημα..?

--Τι λετε να φταει...? Το κινητο η το χειριστηριο ακουστικων..?

Και στις 2 προαναφερθεισες περιπτωσεις με καλυπτει η εγγυηση..?

 

Ευχαριστω...

Δοκίμασε να βρείς στο πλάι δεξιά έχει ένα κουμπάκι συρώμενο. Αυτό λειτουργεί με τν λογική όπως στα discman του κουμπιού Hold. Για δοκίμασε να το βάλεις πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος ποσο χρονο διαρκει κατα μεσο ορο μια αναβαθμηση λογισμικου στο Ν95 απο την εκδοση 11 στην εκδοση 12. Σκοπευω να την κανω μονος μου και θελω να εχω μια πρωτη ιδεα.

 

αναλογα την συνδεση εχεις

περιπου 25λεπτα κανει

αρκει να μην πειραξεις καθολου το τηλ.

μεχρι να ολοκληρωθει η διαδικασια

και να εχεις μπαταρια.

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909 :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασίλη αυτο εξαρτάται κατ αρχήν απο το τι ταχύτητα έχει η σύνδεσή σου. Δηλαδη το Νοκια updater σε πρώτη φάση κατεβάσει το καινούριο firmware(ειναι γύρω στα 112Mb εαν δν κανω λάθος) και μετά περναει τν καινουρια εκδοση στο τηλεφωνο. Εγώ με ΟΝ Στα 16mbps μου κανει γυρω στα 4 λεπτά να κατεβάσει τν καινουρια εκδοση. Κι αλλα 6-10 λεπτα περίπου να τν περασει στο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

ειναι προτιμοτερο λες να ειναι το κινητο στη φορτιση κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης?

 

αμα ειναι γεματη η μπαταρια δεν χρειαζεται.

αμα βλεπεις οτι εχει 2γραμμες βαλτο στην πριζα

δεν πειραζει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και συμπατριώτη Digiwolf. Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση. Κατά την δημιουργία του backup ήσουν μπροστά στην οθόνη του pc??? Γιατί την είχα πάθει κι εγώ στο παρελθόν ετσι. Εικάζω εφόσον μου λές οτι έχουν περαστεί κανονικά οι επαφές πρεπει να έπαθες την ιδια δουλεια μ εμενα! Τι έγινε??? Απλα κατά την διαδικασια του backup μεχρι καποια στιγμη εσύ οπως κι όλοι μας εχουμε screen saver στα pc. Οταν μπαίνει η προφύλαξη οθόνης το νοκια σουιτ σταματάει να παίρνει Backup απο το σημείο που εχει μείνει. Εσένα έμεινε στις επαφές και απλά δεν πρόλαβε να σώσει τα διάφορα αλλα. Και η βλακεία της υπόθεσης είναι οτι σου βγάζει μνμ στο τέλος οτί το backup εγινε κανονικά!! Ελπίζω να σε βοήθησα

 

Σοβαρά μιλάς; Μα, πώς είναι δυνατόν ολόκληρη Nokia να κάνει τέτοια τραγική απερισκεψία σε ένα τόσο σημαντικό κομμάτι του προγράμματος; Αλλά, ήμουν όλη την ώρα στον υπολογιστή... Γιατί θυμάμαι έψαχνα κάτι στο Internet, οπότε...

 

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι άλλο; Επίσης, ενώ στο Report του Restore γράφει ότι έχουν εγκατασταθεί και οι ρυθμίσεις του Gizmo στο Ν95, δεν έχει περαστεί τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε Θέμη που άργησα να σ απαντήσω, απλά είχα φύγει το σ.κ. Λοιπον οσο για το youtube mobile θα το βρείς:μπαίνεις στην επιλογή του μενού ιστός, και στην θα πάς στους σελιδοδείκτες και θα επιλέξεις Νοκια video Links. Mέσα στα Links θα βρείς και το youtube. Στην περίπτωση που έχεις σβήσει τους σελιδοδείκτες η διεύθυνση είναι : http://videolinks.nokia.com/europe?model=N95 Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

thanks to vrika ayto pou les alla panw sto loading kolaei sto 20% kai meta leei unable to connect.. ti mporei na ftaiei? :cry:

 

thanks gia to xrono sou

Link to comment
Share on other sites

Tα είχες επιλέξει όλα έτσι???? Και μνμ και ρυμίσεις...

 

Ναι, τα έχω επιλέξει όλα. Άλλωστε, και στο τέλος του Restore, μου γράφει ότι έχει εμφανιστεί πρόβλημα κατά το restore. Δεν λέει κάτι για τισ ρυθμίσεις, οι οποίες ωστόσο είναι επίσης άφαντες!

Link to comment
Share on other sites

thanks to vrika ayto pou les alla panw sto loading kolaei sto 20% kai meta leei unable to connect.. ti mporei na ftaiei? :cry:

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ακουστει κατι για νεο update....???

 

περιμενω μηπως και διορθώσουν αυτο με το sms πως και πως.....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...