Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ τους φίλους για την άμεση απάντησή τους. Αλήθεια, θα εμφανίζεται και το ονοματεπώνυμο του καλούμενου, σε περίπτωση που είναι αποθηκευμένο στην μνήμη του Ν95? Επίσης, το DSP θα δουλεύει με το Ν95 ή θα χρειάζεται το Ν95 8GB?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλήθεια, θα εμφανίζεται και το ονοματεπώνυμο του καλούμενου, σε περίπτωση που είναι αποθηκευμένο στην μνήμη του Ν95?

Ναι εμφανίζεται το όνομα εφόσον είναι αποθηκευμένο στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τα ακουστικά του Ν95?

Αν κρατήσω τα καλώδιο με τα κουμπιά που ελέγχουν την ένταση και το music player, τι ακουστικά που να είναι και hands free Μπορώ να βάλω?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

junglist (φίλε Θωμά) έχω την εντύπωση οτι όποια ακουστικά και να διαλέξεις δεν έχει σημασία, θα ακους και το τηλεφωνημα αλλα και τη μουσική σου. Όλη τη δουλειά την κάνει το πρώτο κομμάτι...το δεύτερο λειτουργεί σαν απλά ακουστικά.

 

Αν έχω λάθος να με διορθώσουν οι εμπειρότεροι, αν πάλι είμαι εκτός θέματος αγνόησέ το...:lol:

 

Παιδιά 2 μέρα έκλεισα από την πρώτη φόρτιση και η μπαταρία είναι στα μισα! Σαν πολύ δεν κράτησε?????:worry:

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Aristotelis οτι το ενεργειακο ισοζυγιο θα παραμεινει ιδιο μιας και το 8GB θα καταναλωνει (θεωρητικα) περισσοτερη ενεργεια. Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις, να ειστε καλα!
Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εμφανίζεται το όνομα εφόσον είναι αποθηκευμένο στη μνήμη της συσκευής.

 

Να κάνω και μια χαζή ερωτησούλα; Τα ελληνικά ονόματα θα εμφανίζονται και αυτά; Ή μόνο αγγλικές καταχωρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια χαζή ερωτησούλα; Τα ελληνικά ονόματα θα εμφανίζονται και αυτά; Ή μόνο αγγλικές καταχωρήσεις;

Όλα εμφανίζονται κανονικά. Ακόμη και ρώσικα να έχεις θα εμφανίζονται!:lol::lol:

 

Το μόνο παράπονο που έχουν αρκετοί κάτοχοι είναι πως δεν εμφανίζεται και ο αριθμός μαζί με το όνομα όπως συνέβαινε με τα παλιότερα S60. Εμένα πάλι δεν με πειράζει.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

re paidia metafero diafora videakia apo to pc moy sto n95 alla den ta anagnorizei!ti prepei na kano?episis ginete na paiksoyn sto tilefono me tin idia kali analis poy paizoyn sto pc?

Ο Real Player του Ν95 δεν μπορεί να παίξει όλα τα είδη βίντεο.

Μπορεί να παίξει 3GPP formats (H.263), H.264/AVC, MPEG-4(mp4), RealVideo 7,8,9/10 και όχι όλες τις παραλλαγές του MPEG-4(mp4).

Υπάρχουν αρκετοί πρόσθετοι players που μπορείς να βάλεις, π.χ. Core Player.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετισμους:) ξερει κανεις αν απο τον ιουνη εως κ' σημερα εχει γινει update sto nokia maps εννοω π.χ. αν η κερκυρα εχει μπει στο χαρτη της ελλαδος!!!:O

και αν ναι πως κανω το update?

αν οχι αστα βραστα!!!

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετισμους:) ξερει κανεις αν απο τον ιουνη εως κ' σημερα εχει γινει update sto nokia maps εννοω π.χ. αν η κερκυρα εχει μπει στο χαρτη της ελλαδος!!!:O

και αν ναι πως κανω το update?

αν οχι αστα βραστα!!!

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων!!!!!:)

Αναβάθμιση έχει γίνει και στο πρόγραμμα και στους χάρτες. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν κάνει τίποτα για την Κέρκυρα...

 

Το Nokia Maps καθώς και το Map Loader τα βρίσκεις εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα

μολις πειρα το ν95 και δεν μπορω να δω βιντεακια στο youtube γιατι μου βγαζει οτι εχω απενεργοπιισει το java.. τι πρεπει να κανω?:cry:

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

α και χρειαζεται τιποτα patch update γιατι ειναι αρκετα αργο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Camera Comparison: Nokia N95 vs K850i(final firmware)

http://www.phonedaily.com/news/?news_id=6166

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο και με ρωτησαν αν ειμαι ευχαρηστημενος απο την alpha copy!Οταν ρωτησα την κοπελα ποιος την εβαλε να μου κανει την ερωτηση μου απαντησε οτι κανει δημοσκοπηση για χαρη της nokia ευρωπης για να δουν αν εχουν παραπονα οι καταναλωτες απο την alpha copy!!!Ε λοιπον και τι δεν της ειπα για τα παραπονα μου και τα εγραψε ολα κατω!Μαλλον εφτασε στα αυτια της μαμα nokia αυτα που γινονται εδω στο ελλαδισταν και ηρθε η ωρα να τους βαλουν χερι!
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα μπαταρια 1200mA απο ebay(australia).

Eχει παρει κανεις να μου πει εντυπωσεις?

:superman:

 

Καλά από πιο μακριά δεν μπορούσες να βρεις να παραγγείλεις?

Πόσο πήγε το μαλλί?Χωράει κανονικά στο Ν95?

 

παιδια χαιρετισμους:) ξερει κανεις αν απο τον ιουνη εως κ' σημερα εχει γινει update sto nokia maps εννοω π.χ. αν η κερκυρα εχει μπει στο χαρτη της ελλαδος!!!:O

και αν ναι πως κανω το update?

αν οχι αστα βραστα!!!

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων!!!!!:)

 

Εγώ το καλοκαίρι πήγα Κέρκυρα με την τελευταία αναβάθμιση και δεν είχε απολύτως τίποτα από εκεί.Γενικά απο νησιά δεν παίζει τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα κανενας δεν απανταει???:wacko::wacko::wacko::(

 

 

 

καλισπερα

μολις πειρα το ν95 και δεν μπορω να δω βιντεακια στο youtube γιατι μου βγαζει οτι εχω απενεργοπιισει το java.. τι πρεπει να κανω?:cry:

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

α και χρειαζεται τιποτα patch update γιατι ειναι αρκετα αργο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα κανενας δεν απανταει???:wacko::(

 

Αν δεν γνωριζει ,πως θα σου απαντησει ?? :blink:

 

=================================================

 

Google Maps Now Native S60 + GPS for N95!

Google Maps Mobile has FINALLY been updated to a native S60 application, and even supports the N95's internal GPS!

You can see the white GPS dot on the screenshot. Other than that, it looks pretty similar to the old version,

only faster since it's native.

http://www.google.com/gmm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Den boro na katalabo exo berdeftei telios...an borei as boithisei kapios giati ta exo peskei.Prin ligo anigo ti seliada opou kai briskome kai blepo sto proto post tis selidas kati gia Nokia Maps kai gia to Nokia Map Loader. Pao kai ego kai bazo to Nokia Maps opou kai blepo oti to programma ploigisis exei anabathmistei...Nea ikonidia kai arketa alla.Opos lipon anigo to programma tou bazo na sindethei me to Wireless Network tou spitiou mou oste na min xreonome(i xreonome kai den ta leo sosta;)Otan anigei to programma blepo na katebazei dedomena...kai na mou xalaei telios ton xarti afou pleon den eixa xarti.DOING!!!Kala ti sto kalo enimerosi ekane stous xartes apo ti stigmi pou exo perasei apo to Nokia Maps Loader 1.2.1 tous xartes tis Ellados;Episis gia na katalabo to Nokia Maps einai to programma gia to GPS giati ego iksera oti legete Smart2Go; Efxaristo poli gia alli mia fora alla exo berdeftei telios.Parakalo boithiste...!!!
Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα κανενας δεν απανταει???:wacko::wacko::wacko::(

Φίλε Θέμη μπορείς να παρακολουθήσεις βιντεακια από το youtube mobile. Για την κανονική σελίδα του youtube κανόνικα θα έπρεπε να κάνεις εγκατάσταση το flash player κάτι τ οποίο δεν είναι εφικτό στο ν95 απ όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Θέμη μπορείς να παρακολουθήσεις βιντεακια από το youtube mobile. Για την κανονική σελίδα του youtube κανόνικα θα έπρεπε να κάνεις εγκατάσταση το flash player κάτι τ οποίο δεν είναι εφικτό στο ν95 απ όσο ξέρω.

 

Auto simbenei giati to N95 exei proegatestimeno to Adobe Flash Lite 2.1 to opio den ypostirizei Flash Video. H Adobe omos anakoinose to Flash Lite 3.0 to opio ypostirizei kanonika kathe morfis Flash Video kai FLV. Akoma kai an i Nokia den diathesi to Flash lite 3.0 gia to N95 me episima me firmware update, o eperxomenos Opera 9 Mobile tha exei me morfi plug-in ensomatomeno ston browser to Flash Lite 3.0 kai etsi tha mporeis na blepeis selides opos to youtube.com xoris problima.

 

Sto N95 8GB i sto P1 pou exoun 128MB RAM o Opera 9 tha douleuei xoris kanena problima, tora sto N95 me ~18MB diathesima den ksero ti empiria tha einai...

 

Se sizitisi mou pou ixa me stelexi tis Opera stin DigitalLife sti Nea Yorki sxetika me tin imerominia diathesis tou Opera 9 mou apantisan oti i omada anaptikseis kontebei na ftasei sto stadio Beta kai den yparxi akoma kamia enimerosi sxetika me tin imerominia diathasis.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση έχει γίνει και στο πρόγραμμα και στους χάρτες. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν κάνει τίποτα για την Κέρκυρα...

 

Το Nokia Maps καθώς και το Map Loader τα βρίσκεις εδώ.:)

thx man το εκανα αλλα κερκυρα τιποτα:mad:,να'σαι καλα ευχαριστω για τη βοηθεια:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορω να ακούω τα τραγούδια από την κάρτα μνημης?

Δλδ να τα τοποθετήσω σε μια λίστα και να μπορω να τα ακούσω!

 

Ευχαριστω!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Telika apo oti katalaba to Nokia Maps einai to programma to default gia to GPS sto N95.Epomenos i erotisi einai giati eno exo katebasei tous telefteous xartes apo to Nokia Maps Loader meso PC an sindetho me wireless tou spitiou(de xreonome logika;) katebazei dedomena;Episis kati telefteo o xartis mou fenete misos.p.x.Gia Xalkidiki den exei xarti;(mou tin deixnei keni)Efxaristo...!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορω να ακούω τα τραγούδια από την κάρτα μνημης?

Δλδ να τα τοποθετήσω σε μια λίστα και να μπορω να τα ακούσω!

 

Ευχαριστω!

 

Τοποθετείς την κάρτα μνήμης στο κινητό σου τηλέφωνο, ανοίγεις την αναπαραγωγή μουσικής και ανανεώνεις τη μουσική βιβλιοθήκη σου. Πλέον, έχεις τη δυνατότητα να ακούσεις όλα τα τραγούδια που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης.

Για να δημιουργήσεις playlist, ανοίγεις τις λίστες αναπαραγωγής και πατάς την ανάλογη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...