Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση.

Υπάρχει περίπτωση να συνδεθώ στο ίντερνετ, χρησιμοποιώντας την DSL μου, μέσω USB;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.poulato.gr/product_desc.php?id=5945

 

 

Για δείτε ρε παιδιά την παραπάνω αγγελία και όποιος ξέρει κάτι ας πει...μίλαγα με κάποιον για ένα κινητό και όταν τον ρώτησα how secure is it?μου έκλεισε τη σύνδεση στο messenger.Βρώμα μου φαίνεται όμως...

Link to comment
Share on other sites

An kai einai :offtopic: vrwma einai i douleia!!!Autes oi agelies ginontai mono me plirwmi me western union opote einai kara fake!!!

Pes an 8elei antikatavoli(COD)I sunantisi an einai ellada pou dn to nomizw!!!:p

Kai kati ontotopic!!!Kseroume tipota gia kana neo firmware???:):p:happy:An kai dn exw problem!!!

 

Nikolas$

 

Μια ερώτηση.

Υπάρχει περίπτωση να συνδεθώ στο ίντερνετ, χρησιμοποιώντας την DSL μου, μέσω USB;

 

Mono an exeis Wireless Router!~!Diladi Asirmata!!!;):happy::D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

An kai einai :offtopic: vrwma einai i douleia!!!Autes oi agelies ginontai mono me plirwmi me western union opote einai kara fake!!!

Pes an 8elei antikatavoli(COD)I sunantisi an einai ellada pou dn to nomizw!!!:p

Kai kati ontotopic!!!Kseroume tipota gia kana neo firmware???:):p:happy:An kai dn exw problem!!!

 

Nikolas$

 

Το τελευταιο Firmware ειναι το 12 και κυκλοφορησε πριν ενα μηνα περιπου.

 

Σε ξενα Site διαβαζω οτι το Ν95 ειναι απολυτα συμβατο με καρτες Micro SD 4GB HSDC.

Και μαλιστα δοκιμασμενα λειτουργει.

 

Ξερει κανεις τιποτα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ξενα Site διαβαζω οτι το Ν95 ειναι απολυτα συμβατο με καρτες Micro SD 4GB HSDC.

Και μαλιστα δοκιμασμενα λειτουργει.

 

Ξερει κανεις τιποτα?

 

Mε την καινούργια έκδοση λογισμικου(12) είναι.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Mε την καινούργια έκδοση λογισμικου(12) είναι.

 

Οποτε θα την παραγγειλω και βλεπουμε :cool:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ξενα Site διαβαζω οτι το Ν95 ειναι απολυτα συμβατο με καρτες Micro SD 4GB HSDC.

Και μαλιστα δοκιμασμενα λειτουργει.

 

Ξερει κανεις τιποτα?

 

εχει αναφερθει αρκετες φορες στα πρηγουμενες σελιδες.:rolleyes:

Αρκετοι απο εδω μεσα εχουμε γινει κατοχοι της συγκριμενης

καρτας ,εδω και αρκετο καιρο :happy:

 

Mε την καινούργια έκδοση λογισμικου(12) είναι.

 

Και με την 11 παιζει ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

για εφαρμογες υπαρχει το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

χρειαζεσαι το προγραμμα fs caller

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=39

post #762:)

 

sorry που σε ζαλιζω αλλα εκει αναφερεται καποιο ****** για το οποίο δε δίνεται link (αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν εψαξα ολα τα χιλιαδες posts)

 

An kai einai :offtopic: vrwma einai i douleia!!!Autes oi agelies ginontai mono me plirwmi me western union opote einai kara fake!!!

Pes an 8elei antikatavoli(COD)I sunantisi an einai ellada pou dn to nomizw!!!:p

Kai kati ontotopic!!!Kseroume tipota gia kana neo firmware???:):p:happy:An kai dn exw problem!!!

 

Nikolas$

 

 

 

Mono an exeis Wireless Router!~!Diladi Asirmata!!!;):happy::D

 

 

 

κριμα... ειχα κι εγω αυτη την ελπιδα...αν και εχω σκεφτει κ το ενδεχομενο να μπορω να συνδεθω στο pc μου κ να εκμεταλευτω τη dsl μου μεσω bluetooth...εχω βλεπεις κ κεινο το sip - οφωνο που θελω να χρησιμοποιώ όταν είμαι σπίτι... είναι τόσο πολλές οι δυνατότητες...που εχω αρχίσει να παραληρώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα,αν εχεις card reader κανε αντιγραφη των επαφων στην καρτα,και μετα βαλε την καρτα στο Pc και κανε copy-paste οπου θες,μετα με outlook ή nokia pc suite τις βλεπεις.

Αν δεν εχεις card reader απλα βαζεις το καλωδιο στο τηλεφωνο και το pc με εγκατεστημενο παντα το nokia pc suite,και οταν συνδεθει και πας στο my computer εκει τωρα εχει κατω κατω εικονιδιο της Νοκια,αν μπεις εκει θα εχει το κινητο σου,αν ξαναμπεις εχει φακελο που λεει επαφες,ξανα ολα copy-paste και μετα με outlook ή nokia pc suite τις βλεπεις.

 

Σ'ευχαριστώ.

Η διαδικασία ήταν απλούστατη. Αποθήκευσα τις επαφές σε έναν ξεχωριστό Folder στον υπολογιστή,κάνοντας copy-paste.

Link to comment
Share on other sites

έχω το ν95 στην έκδοση 12. για το νέο smart2go απλά περνάω το update και είναι όλα οκ ή θέλει πάλι διαδικασίες με τους χάρτες και τις άδειες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

έχω το ν95 στην έκδοση 12. για το νέο smart2go απλά περνάω το update και είναι όλα οκ ή θέλει πάλι διαδικασίες με τους χάρτες και τις άδειες?

 

περασε το στην μνημη τηλ.

απο'τι θυμαμαι οταν το ειχα περασει δεν ειχα χασει τιποτα.

εξαλλου οι χαρτες ειναι στην καρτα μνημης.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει το ν95 υπενθημιση?αν εχει, που?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

περασε το στην μνημη τηλ.

απο'τι θυμαμαι οταν το ειχα περασει δεν ειχα χασει τιποτα.

εξαλλου οι χαρτες ειναι στην καρτα μνημης.:O

 

οπότε δεν χρειάζεται να περάσω καινούριους χάρτες? όλες οι ενημερώσεις και στους χάρτες γίνονται με το update?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

οπότε δεν χρειάζεται να περάσω καινούριους χάρτες? όλες οι ενημερώσεις και στους χάρτες γίνονται με το update?

 

οι χαρτες δεν αλλαζουνε απλως με το update αλλαζει

η εκδοση του smart2go και βρισκει πιο

γρηγορα στιγμα και στα δειχνει πιο ξεκαθαρα.

να μην σε παρω στο λαιμο μου οπως σου ειπα δεν νομιζω

να χρειαστει να περασεις παλι τους χαρτες.:)

αμα δεν εχεις ηδη τους καινουριος χαρτες πρεπει να τους περασεις

μεσο του maploader version 1.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες δεν αλλαζουνε απλως με το update αλλαζει

η εκδοση του smart2go και βρισκει πιο

γρηγορα στιγμα και στα δειχνει πιο ξεκαθαρα.

να μην σε παρω στο λαιμο μου οπως σου ειπα δεν νομιζω

να χρειαστει να περασεις παλι τους χαρτες.:)

αμα δεν εχεις ηδη τους καινουριος χαρτες πρεπει να τους περασεις

μεσο του maploader version 1.1

 

πότε βγήκαν οι καινούριοι χάρτες να σου πω. Εγώ έχω τους αρχικούς που έβαλα το Μάιο. Η μια κίνηση είναι τελείως διαφορετική και ανεξάρτητη από την άλλη? Έκανα το update στο nokia maps πλέον και όλα οκ αλλά αυτό το ότι βρίσκει πολύ πιο γρήγορα σήμα το αμφισβητώ όσο δεν πάει!!! τι πρέπει ακριβώς να κάνω τώρα για τους χάρτες? σβήνω τους παλιούς?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

πότε βγήκαν οι καινούριοι χάρτες να σου πω. Εγώ έχω τους αρχικούς που έβαλα το Μάιο. Η μια κίνηση είναι τελείως διαφορετική και ανεξάρτητη από την άλλη? Έκανα το update στο nokia maps πλέον και όλα οκ αλλά αυτό το ότι βρίσκει πολύ πιο γρήγορα σήμα το αμφισβητώ όσο δεν πάει!!! τι πρέπει ακριβώς να κάνω τώρα για τους χάρτες? σβήνω τους παλιούς?

 

οπως σου ειπα τους καινουριους χαρτες τους εχει το

maploader 1.1 που εχει και την Κυπρο μεσα.

της Ελλαδος ειναι 15mb.για να τους περασεις κανε οπως εκανες και για

τους αλλους μεσο usb και μεσο maploader εχει επιλογη delete maps και μετα περασε παλι την Ελλαδα το οποιο το κανει πολυ γρηγορα.

οσο για το στιγα στην αρχη κανει καποια λεπτα μετα κανει 1λεπτο.

υπαρχει και το αναλογο θεμα μην γεμιζουνε το θεμα του ν95

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματοποίησω αναβάθμιση στο Ν95,η νέα έκδοση του maploader θα υπάρχει στο καινούριο firmware ή θα χρειαστεί να την κατεβάσω ξεχωριστά;
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματοποίησω αναβάθμιση στο Ν95,η νέα έκδοση του maploader θα υπάρχει στο καινούριο firmware ή θα χρειαστεί να την κατεβάσω ξεχωριστά;

 

 

Το maploader ειναι η εφαρμογη για το pc.:)

Για το updated nokia maps ,θα χρειαστει να το περασεις παλι,διοτι

στην 12 δεν ειναι μεσα .:(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε η παλιά έκδοση του maps (τα μπέρδεψα πριν :O) περιέχεται στο καινούριο firmware; Εντάξει.

Οι χάρτες,που είναι αποθηκευμένοι στην κάρτα μνήμης,θα αναγνωριστούν από το αναβαθμισμένο μου Ν95;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε η παλιά έκδοση του maps (τα μπέρδεψα πριν :O) περιέχεται στο καινούριο firmware; Εντάξει.

Οι χάρτες,που είναι αποθηκευμένοι στην κάρτα μνήμης,θα αναγνωριστούν από το αναβαθμισμένο μου Ν95;

 

αμα το κανεις αναβαθμιση στην 12 υπαρχει το maps αλλα το παλιο

δηλ.αυτο που ειχε και η 10 και η 11.μονος σου πρεπει να περασεις το

update του smart2go.οι χαρτες λογικα δεν θα χαθουνε αφου

ειναι στην καρτα σου αμα το κανεις αναβαθμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω... sorry εκ των προτέρων αν έχουν απαντηθεί ήδη μέσα στις προηγούμενες σελίδες του θέματος αλλά επειδή έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μου κ σέρνεται θα μου πάρει τραγικά υπερβολική ώρα να το ψάξω..

 

1) το Ν95 έχει χρονόμετρο - αντίστροφη μέτρηση ??? και αν ναι που???

 

2)μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά πως μπορώ να εγκαταστήσω τους χάρτες στο κινητό, ποιά είναι η τελευταία καλύτερη έκδοση τους που έχει βγεί κ μετά πως θα κάνω και χρηση του gps??? αν μπορείτε δώστε μου απλά το link που έχει απαντηθεί κάτι αντίστοιχο να ανατρέξω...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω... sorry εκ των προτέρων αν έχουν απαντηθεί ήδη μέσα στις προηγούμενες σελίδες του θέματος αλλά επειδή έχω πρόβλημα με τη σύνδεση μου κ σέρνεται θα μου πάρει τραγικά υπερβολική ώρα να το ψάξω..

 

1) το Ν95 έχει χρονόμετρο - αντίστροφη μέτρηση ??? και αν ναι που???

 

2)μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά πως μπορώ να εγκαταστήσω τους χάρτες στο κινητό, ποιά είναι η τελευταία καλύτερη έκδοση τους που έχει βγεί κ μετά πως θα κάνω και χρηση του gps??? αν μπορείτε δώστε μου απλά το link που έχει απαντηθεί κάτι αντίστοιχο να ανατρέξω...

 

1.Νομίζω πως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή για να έχεις χρονόμετρο στο Ν95. Προσωπικά,έχω το «Handyclock».

 

2.Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή «Maploader» στον υπολογιστή σου,κατεβάζοντάς την από την ιστοσελίδα της Νόκια. Εν συνεχεία,θα συνδέσεις το Ν95 με τον Η/Υ και θα ανοίξεις το πρόγραμμα (αφού έχεις ανοίξει και κλείσει το «maps» στο κινητό τηλέφωνο). Μέσω διαδικτύου,θα έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις τους χάρτες που επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα... ευχαριστώ πολύ!

 

και ποιοι είναι κατά τη γνώμη σας οι τελευταίοι και καλύτεροι χάρτες??? απο που μπορώ να τους κατεβάσω δωρεάν???

 

επίσης κάποια απο τα προγράμματα που έχω βρει στις προηγούμενες σελίδες του thread είναι όλα δοκιμαστικές εκδόσεις και για τη full έκδοση πρέπει να πληρώσεις... υπάρχει κανένας τρόπος να τα βρεις free ???

 

Ελπίζω χωρίς να γίνομαι κουραστικός θα ρωτήσω κ τα εξής...

 

1)υπάρχει πρόγραμμα που να μπορείς να βάλεις φόντο σε ολόκληρη την οθόνη του Ν95 κ όχι μόνο στο κέντρο που βάζει απο μόνο του?? μηπώς είναι καμία ρύθμιση που την έχει ήδητο κινητό???

 

2)ένα καλό πρόγραμμα Task manager που να ελευθερώνει και ram που δεν χρησιμοποιείται και να κλείνει άχρηστα προγράμματα κλπ..

 

3)υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σου δίνει την δυνατότητα να διαχειριστείς την οθόνη αναμονής του Ν95, και να βάλεις και άλλα εικονίδια κ λειτουργίες κλπ... κάτι σαν αυτά που έχουν τα wm?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήθελα να ρωτήσω λίγο κάτι για το "Χάρτες". Κατ αρχάς το GPS κάνει όχι λιγότερο από 3-4 λεπτά να βρεί σήμα. Άσχετα μ αυτό αγόρασα την τριετή άδεια. Διαβάζω κάτι για αναβάθμιση χαρτών και για ένα πρόγραμμα smart2go. Τι χρειάζομαι να κάνω και , αν και το πως το έχω βρεί θέλω να ξέρω γιατί να το κάνω. Θα έχω καλύτερη ταχύτητα; Είμαι ακόμα στην έκδοση 11 λογισμικού btw.

 

Περιμένω απάντηση...thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήθελα να ρωτήσω λίγο κάτι για το "Χάρτες". Κατ αρχάς το GPS κάνει όχι λιγότερο από 3-4 λεπτά να βρεί σήμα. Άσχετα μ αυτό αγόρασα την τριετή άδεια. Διαβάζω κάτι για αναβάθμιση χαρτών και για ένα πρόγραμμα smart2go. Τι χρειάζομαι να κάνω και , αν και το πως το έχω βρεί θέλω να ξέρω γιατί να το κάνω. Θα έχω καλύτερη ταχύτητα; Είμαι ακόμα στην έκδοση 11 λογισμικού btw.

 

Περιμένω απάντηση...thanks

 

Από ό,τι διαβάζω στο θέμα, η καινούρια έκδοση του smart2go σε συνδυασμό με την έκδοση 12 του Ν95, βελτιώνουν αισθητά τον χρόνο που απαιτείται για να εντοπιστεί η θέση σου μέσω GPS.

Πιθανότατα θα κάνω την αναβάθμιση στις επόμενες μέρες και θα παραθέσω τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...