Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολλοι το χαρακτηριζουν ως το κινητο της 10ετιας.παντως ειναι γεγονοσ οτι κατι του λειπει για να αποδεκτουμε αυτον τον χαρακτηρισμο!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζεσαι antivirus ,δεν υπαρχει ιος

 

Τα μηνυματα σχετικα με το smart2go μεταφερθηκαν στο αναλογο

θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1908613#post1908613

 

 

 

 

 

Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας.. :rolleyes:

 

Οχι δεν χρειαζεται κατι αλλο .

Σε περιπτωση που τα θεματα ,εφαρμογες δεν μπορεις να τα σβησεις

απο την διαχειριση ,να σβηνεις με αλλον τροπο..

Τα θεματα που σβηνουν νομιζω οτι αφηνουν καταλοιπα και οταν πασ να κανεισ εγκατασταση το ιδιο δεν γινεται...μηπως καποια βοηθεια αν και εχει αναφερθει δεν μπορω να το βρω
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα που σβηνουν νομιζω οτι αφηνουν καταλοιπα και οταν πασ να κανεισ εγκατασταση το ιδιο δεν γινεται...μηπως καποια βοηθεια αν και εχει αναφερθει δεν μπορω να το βρω

 

Αν συμβει κατι τετοιο ,ακολουθεις τις οδηγιες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1905852#post1905852

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πολλοι το χαρακτηριζουν ως το κινητο της 10ετιας.παντως ειναι γεγονοσ οτι κατι του λειπει για να αποδεκτουμε αυτον τον χαρακτηρισμο!

Η μπαταρία,το βασικότερο σε μια τέτοια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια εγω εδω και 2 βδομαδες το εχω παρει απο καταστημα ΤΙΜ και ειμαι κατευτυχησμενος

 

εχει ερθει και σε deep plum οπως δηλαδη και το Ν73

 

Σε πόση ωρα τους βρίσκει??:)

3-4 δορυφόρους!!!! Αυτο κι αν ειναι είδηση! Προλαβες τουλαχιστον να πιεις καφε και να κανεις κανενα τσιγαρο?

ενταξει μην ειμαστε υπερβολικοι,εχει καποια προβληματα αλλα δουλευει αρκετα καλα,οσο για το gps το χρισημοποιησα στο κεντρο για να μου υπολογισει διαδρομη ως το παλιο αεροδρομιο και λειτουργησε αψογα και η πλοηγηση και η φωνητικη καθοδηγηση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι κουφα ειναι αυτα με το bluetooth...???

παρατήρησα οτι δεν πιανει οπως πιανει του 73....

στα 5 μετρα δεν μπορω να "δω" το pc....

και παρατήρησα και αλλα "κουλά"....

(με το 73 που το δοκιμασα πολλες φορες δεν συνδέεται ευκολα θελει να το κλεισεις να το ανοιξεις κτλ....)...

ελπιζω με την νεα αναβαθμιση να στρωσει αυτο....

Link to comment
Share on other sites

εμενα εφαγε το 1 κολημα με τον ιστο,παταγα να ανοιξει και δεν ανοιγε με αποτελεσμα να κανω hard reset
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, πριν 14 ημέρες το πήρα και εγώ για 750.- από Nokia Club.

Μετά από 14 ημέρες θέλω να μοιραστώ και εγώ της εντυπώσεις και της εμπειρίες μου με το Ν95.

 

Ποιότητα κατασκευης:

Στην αρχή απογοητεύτηκα, δεν είναι ότι καλύτερο, ειδικά για 700.- κινητό.

Αλλά το συνήθισα το τρίξιμο και πλέων δεν με πειράζει.

Κάμερα:

Πολύ καλή, είναι σίγουρα πιο καλύτερη από το Κ800 και από το Ν73, (είχα και τα δυο μοντέλα).

Μπαταρία:

Εδώ περίμενα να έχω πρόβλημα, αλλά διαπίστωσα ότι μου κρατάει άνετα 1,5 – 2 ημέρες, παρόλο που χρησημοποιο συχνά σχεδόν όλες της λειτουργίες μου κρατάει τόσο, αυτό ήτανε ευχάριστη έκπληξη.

 

Μερικά κόλπα και κάποιες ιδιαιτερότητες που ανακάλυψα:

Κάμερα: διαπίστωσα ότι η φωτογραφίες βγαίνουν σαφώς καλύτερες εάν την ρηθμησετε στα 3 Mega pixel, δοκιμάστε και θα δείτε διαφορά, επίσης και η εστίαση γίνεται πιο γρήγορη.

Ηχογράφηση: σαφώς η καλύτερη σε κινητό.

Εργασίες: σε σχέση με το Ν73, εμφανίζονται επιτέλους όλα τα παιδία όπως στο Outlook

Ξυπνητήρι:

Βελτιωμένο με επιπλέον λειτουργίες (σε σχέση με παλιά Symbian)

Χάρτες:

Μιας που είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το download των χαρτών μέσω PC, κάντε το απλά μέσα από την εφαρμογή στο τηλέφωνο, μέσου wirlesslan.

GPS:

To GPS είναι αρκετά καλό. Κάτι που διαφεύγει σε πολλούς, το πληκτρολόγιο πρέπει να είναι ανοιχτό όταν δουλεύει το GPS, ο δεκτής είναι κάτω από το πληκτρολόγιο. Αυτό είναι λίγο χαζό επειδή όταν το έχεις στο αυτοκίνητο πρέπει λογικά να έχεις το κινητό ξαπλωτό για να έχεις καλό σήμα.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαρηστιμενος με το Ν95, με ενοχλεί μονό η ποιότητα κατασκευης και η αυτονομία (παρόλο που η μπαταρία κρατάει περισσότερο από ότι περίμενα, δεν είναι αρκετή για τέτοιο κινητό).

Κατά τ’αλλα είναι ΤΕΛΕΙΟ

japanas
Link to comment
Share on other sites

εμενα εφαγε το 1 κολημα με τον ιστο,παταγα να ανοιξει και δεν ανοιγε με αποτελεσμα να κανω hard reset

 

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις?? Αν κανεις αναβαθμισει, ολα διορθόνονται.. Πολυ καλυτερα ολα..

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις?? Αν κανεις αναβαθμισει, ολα διορθόνονται.. Πολυ καλυτερα ολα..

 

 

Την Τελευταια εχω.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, τη σελίδα του Live άνοιξέ τη με το AP "VF Live! Postpay", εφόσον έχεις συμβόλαιο.

Στο Settings, Connection, Packet Data βάλε "Connection=When needed, Access Point=None και High Speed=Enabled". Στο Web, Settings βάλε Access Point=Always Ask.

Την υπηρεσία φαντάζομαι την έχεις ενεργοποιήσει, ε;

 

Ola kala epiteloys file Petran,na eisai kala ;-) Live TV sto N95 moy epiteloys,sketi apolafsei.

Kapoios eipe oti den ehei katholoy tzogo sto N95 toy,ego xero pos ola ta N95 ehoyne tzogo,ehoune perasei polla N95 apo ta heria moy.alla dika moy alla apo filoys,ola ehoyne mikro tzogo!Patenta me aytokolita voithaei kapos,ean vgaleis ta aytokolita omos heiroterevei to slider etsi gia na xerete.Loipon to bluetooth bug ta ehei ola ta N95 apo oti katalava?

 

Aγαπητέ Γιαννή74. Μήπως σου είναι ευκολο να γράφεις στα Ελληνικά ;

 

Agapite file den eho ellinika sto pc moy..hronia grafo greeklish

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ενεργοποιησα το Vodafone live unlimited και παρολο που ολοι οι τηλεφωνητες/τριες που συνομιλησαν μαζι μου στο 13830 επεμεναν οτι δεν προκειται να δω τηλεοραση γιατι το Ν95 δεν υποστηριζεται ακομα, εγω ειδα κανονικοτατα και μαλιστα μου εκανε εντυπωση η πολυ καλη ποιοτητα δεν το περιμενα. Εχω ομως μια απορια, πως μπορω να αποθηκευσω τα καναλια στο real one ωστε να μπαινω απο κει κατευθειαν στην τηλεοραση και οχι μεσω της σελιδας της voda? Δοκιμασα να το κανω με την επιλογη "αποθευση" αλλα δεν μου ανοιγε μετα το καναλι. Καμια ιδεα?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ενεργοποιησα το Vodafone live unlimited και παρολο που ολοι οι τηλεφωνητες/τριες που συνομιλησαν μαζι μου στο 13830 επεμεναν οτι δεν προκειται να δω τηλεοραση γιατι το Ν95 δεν υποστηριζεται ακομα, εγω ειδα κανονικοτατα και μαλιστα μου εκανε εντυπωση η πολυ καλη ποιοτητα δεν το περιμενα. Εχω ομως μια απορια, πως μπορω να αποθηκευσω τα καναλια στο real one ωστε να μπαινω απο κει κατευθειαν στην τηλεοραση και οχι μεσω της σελιδας της voda? Δοκιμασα να το κανω με την επιλογη "αποθευση" αλλα δεν μου ανοιγε μετα το καναλι. Καμια ιδεα?

 

to idio kai ego..apothikevontai sta streaming links alla den anoigoune apo ekei,ego evala san bookmark ti selida poy mpainei stin epilogi me ta kanalia kateftheian

 

ego to sharpness to eho sto normal,poy ehei ta kalytera apotelesmata tote,ti katalavate eseis?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ενεργοποιησα το Vodafone live unlimited και παρολο που ολοι οι τηλεφωνητες/τριες που συνομιλησαν μαζι μου στο 13830 επεμεναν οτι δεν προκειται να δω τηλεοραση γιατι το Ν95 δεν υποστηριζεται ακομα, εγω ειδα κανονικοτατα και μαλιστα μου εκανε εντυπωση η πολυ καλη ποιοτητα δεν το περιμενα. Εχω ομως μια απορια, πως μπορω να αποθηκευσω τα καναλια στο real one ωστε να μπαινω απο κει κατευθειαν στην τηλεοραση και οχι μεσω της σελιδας της voda? Δοκιμασα να το κανω με την επιλογη "αποθευση" αλλα δεν μου ανοιγε μετα το καναλι. Καμια ιδεα?

 

to idio kai ego..apothikevontai sta streaming links alla den anoigoune apo ekei,ego evala san bookmark ti selida poy mpainei stin epilogi me ta kanalia kateftheian

 

 

Boys & Girls :p ,

δεν μπορει να αποθηκευτουν τα καναλια...:ninja:

Το live ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε να μην μπορεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παω να το παρω (την τριτη μαλλον μου ειπαν απο cosmote).Θελω να σας ρωτησω κατι.Αν εχει τζογο το slide 1-2 χιλ.να μην το παρω?δηλ. να ζητησω να μου ανοιξουν κι'αλλη συσκευασια μεχρι να πετυχω καποιο που να μην εχει καθολου!Ηολα εχουν εστω και λιγο τζογο?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παω να το παρω (την τριτη μαλλον μου ειπαν απο cosmote).Θελω να σας ρωτησω κατι.Αν εχει τζογο το slide 1-2 χιλ.να μην το παρω?δηλ. να ζητησω να μου ανοιξουν κι'αλλη συσκευασια μεχρι να πετυχω καποιο που να μην εχει καθολου!Ηολα εχουν εστω και λιγο τζογο?
OLA esto kai ligo,to pano kommati kouneitai ligaki..mprosta se ayta poy kanei to kinito mikro to kako,tipota den einai teleio telika!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω... ο τζογος που γραφετε υπαρχει οπως συρετε με τη φορα που ανοιγει ή μεσα-εξω?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω... ο τζογος που γραφετε υπαρχει οπως συρετε με τη φορα που ανοιγει ή μεσα-εξω?

 

otan to anoigeis kanonika to pano kommati kounaei se emena esto ligaki,otan einai kleisto prepei na to pieseis gia na kounithei to kato meros,ti katalaves esy file moy?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

otan to anoigeis kanonika to pano kommati kounaei se emena esto ligaki,otan einai kleisto prepei na to pieseis gia na kounithei to kato meros,ti katalaves esy file moy?

 

 

ΟΚ το ιδιο κουνημα... εχω κι εγω.

Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα.

Ισως γιατι δε καταλαβαινω την διαφορα απο αλλα slide διοτι ειναι το πρωτο μου.

 

καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

To εχω σε αυτο το χρωμα!

Σου το προτεινω...αν και αυτο ειναι υοκειμενικο

 

Ειναι πολυ ωραιο

 

ego prosopika latrevo ta skoura hromata alla sto n95 to silver sand poy eho (eiha kai to deep plum san to proto n95 moy) einai makran kalytero hroma apo to deep plum

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει τιm κ να μπορει να στειλει mms,να εχει wαp κ internet ?Ψαχνω κ δε μπορω να βρω πουθενα τις ρυθμισεις.Αν καποιος εχει λυσει αυτο το προβλημα ας μας πει τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν.Ευχαριστω.

στειλε ενα κενο μυνημα στο 234 και θα σου σταλουν με μυνημα

Link to comment
Share on other sites

στειλε ενα κενο μυνημα στο 234 και θα σου σταλουν με μυνημα

 

 

Παρε τωρα!!! στο 1277 δωσε αριθμο τηλ. σου και τον τυπο της συσκευης σου και ζητησε να σου στειλουν τις ρυθμισεις αυτες.

Ανοιγεις το μηνυμα τις αποθηκευεις και ΟΚ!!!

 

Αυτο εκανα,τοσο απλα...;)

Link to comment
Share on other sites

otan to anoigeis kanonika to pano kommati kounaei se emena esto ligaki,otan einai kleisto prepei na to pieseis gia na kounithei to kato meros,ti katalaves esy file moy?
Η χαλαρότητα του δικού μου είναι κυρίως στην "κλειστή" θέση, όπου κινείται πάνω-κάτω κατά τη φορά του slider κι όχι μέσα-έξω πιέζοντάς το. Ελάχιστα μεν, ενοχλητικά δε. :(

Το χειρότερο είναι ότι άρχισε σιγά-σιγά να κάνει το ίδιο και στην ανοικτή (επάνω) θέση, αλλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα.

Το ανησυχητικό βέβαια είναι ότι το πρόβλημα επιδεινώθηκε κι επεκτάθηκε μόλις σε 2 εβδομάδες ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΤΑΤΗΣ χρήσης. Σε 6 μήνες πως θα είναι δηλαδή;;;; :blink:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο διαθεσιμοτητα στα νοκια σοπσ εχει κανεις?

 

Σημερα παραλαμβανουν, με πηραν τηλ :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...