Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα αν οι επεξεργαστες νεας γενιας επαρκουν απο μονοι τους,χωρις ενα dedicated chip για 2D,3D και gfx επιταχυνση,το βλεπει κανεις στα benchmarks.

Τι μας νοιάζει πως είναι το chip της επιτάχυνσης και ο επεξεργαστής; Είπες ότι "το μελλον ειναι στις Vga.Αλλα οχι στις 2.8 και οχι με αυτο το hardware". Μια χαρά συσκευές βλέπω να υπάρχουν σήμερα χωρίς να έρχονται από το μακρινό μέλλον, σε λογικά μεγέθη, λογική αυτονομία, λογικές τιμές και άψογη απόδοση. Και αυτές που δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα, δεν φέρουν καμιά εξωγήινη τεχνολογία. 2.8'' και marvel. Δεν φτάνουν τα 64; Υπάρχουν (ή θα υπάρξουν) συσκευές με 128, καμία φοβερή καινοτομία. Πως λοιπόν αποδεικνύεται ότι 2,8 και vga δεν συμβιβάζονται αυτή τη στιγμή; Αν εννοείς ότι οπτικά αλλά και λειτουργικά η χρυσή τομή είναι qvga+2,8", είσαι λάθος γιατί και οπτικά ο 4πλασιασμός των pixels βελτιώνει την εικόνα ενώ με έναν δυνατό επεξεργαστή, η απόδοση παραμένει κορυφαία. Δεν καταλαβαίνω, λοιπόν, αυτό που λες για το "ποιο μεγεθος επιφανειας είναι ιδανικο"... Μια χαρά ιδανική τη βρίσκω τη λύση vga+2,8" (+128 αν γίνεται).

 

Για το Χ800 δεν ξέρω τι παίζει, όλοι λένε ότι είναι αργό αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια τελικα ποσοι το εχουν το κινητο.Ας μας πει καποιος 2-3 παραδειγματα που κολλαει ή οχι το κινητο να καταλαβουμε αλλα αντικειμενικα.περιμενουμε

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Aν το εργαλείο έχει πράγματι προβλήματα μην περιμένεις να μιλήσει κανείς. Όποιος είναι από λίγο ψαγμένος και πάνω δεν θα αγόραζε αυτή τη συσκευή πριν ακούσει τι θα πουν οι πρώτοι. Είναι δύσκολο να βλέπεις το καμάρι σου να μην τα πηγαίνει καλά, προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πως κάτι θα γίνει, με κάποια χακιά θα το σώσεις, κάποια ROΜ, κάτι. Οπότε μην περιμένεις... μάλλον κάτι δεν πάει καλά. :worry:
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

επειδή ο συγκεκριμένος άνθρωπος θα με τρελάνει και δεν έχω χρόνο για τέτοια, δεν συνεχίζω, νομίζω μόνοι σας μπορείτε να καταλάβετε πολλά :)

 

δεν μου αρέσει καν η τεχνική του "παρουσιάζω όλους τους άλλους κολλημένους για αντιπερισπασμό στο ότι εγώ είμαι" - ειδικά μάλιστα όταν προέρχεται από κάτι πολύ απλούστερο: "εγώ τα ξέρω καλύτερα, εσείς τι λέτε τώρα πτωχοί"

 

παλιότερο φαινόμενο και από το ίδιο το Internet (και στα BBS έβρισκες τέτοια) και συνήθως παρουσιάζεται σε κάθε καταναλωτικό προϊόν που τυχαίνει να είναι καλύτερο από κάποιο άλλο που ο εν λόγω τύπος ανθρώπου πήρε... πράγμα που τον οδηγεί σε άρνηση και κενή επιχειρηματολογία που στον ίδιο φαίνεται μια χαρά για "να έχει δίκιο" άσχετα αν όλοι οι άλλοι βλέπουν ότι έχει άδικο

 

αυτά

 

το thread είναι για το X800

 

καταπληκτικό μηχάνημα από ότι είδα, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ οθόνη, μακράν από σχεδόν ότι άλλο της κατηγορίας στον συγκεκριμένο τομέα

 

μεγάλη βλακεία τα 64MB - αρκετά μεγάλη ώστε να μην το πάρω (βασικά ώστε να μην πάρω το Μ800 γιατί αυτό ήθελα από την CeBit κιόλας που είχα πρωτοπιάσει το Χ800 στα χέρια μου)

 

νομίζω ότι τα 64 θα είναι αρκετά σε κάθε "απλό χρήστη" (που θα βάλει 3-4 εφαρμογές και θα τρέχει 1-2 ταυτόχρονα), αλλά σε μένα που τα PDA μου "στάνε ιδρώτα" δεν παίζει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι μας νοιάζει πως είναι το chip της επιτάχυνσης και ο επεξεργαστής; Είπες ότι "το μελλον ειναι στις Vga.Αλλα οχι στις 2.8 και οχι με αυτο το hardware". Μια χαρά συσκευές βλέπω να υπάρχουν σήμερα χωρίς να έρχονται από το μακρινό μέλλον, σε λογικά μεγέθη, λογική αυτονομία, λογικές τιμές και άψογη απόδοση. Και αυτές που δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα, δεν φέρουν καμιά εξωγήινη τεχνολογία. 2.8'' και marvel. Δεν φτάνουν τα 64; Υπάρχουν (ή θα υπάρξουν) συσκευές με 128, καμία φοβερή καινοτομία. Πως λοιπόν αποδεικνύεται ότι 2,8 και vga δεν συμβιβάζονται αυτή τη στιγμή; Αν εννοείς ότι οπτικά αλλά και λειτουργικά η χρυσή τομή είναι qvga+2,8", είσαι λάθος γιατί και οπτικά ο 4πλασιασμός των pixels βελτιώνει την εικόνα ενώ με έναν δυνατό επεξεργαστή, η απόδοση παραμένει κορυφαία. Δεν καταλαβαίνω, λοιπόν, αυτό που λες για το "ποιο μεγεθος επιφανειας είναι ιδανικο"... Μια χαρά ιδανική τη βρίσκω τη λύση vga+2,8" (+128 αν γίνεται).

 

Για το Χ800 δεν ξέρω τι παίζει, όλοι λένε ότι είναι αργό αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

ποσες συσκευες με οθονη 2.8" και αναλυση VGA μπορεις να απαριθμησεις αυτη τη στιγμη στην αγορα?

 

και ποσες απο αυτες λειτουργουν απορβληματιστα υποστηριζομενες απο το καταλληλο hardware(π.χ ενα ati υποσυστημα γραφικων?)

 

και τι πωλησεις προβλεπουν οι διεθνεις οικονομικοι οικοι για τις πωλησεις των συσκευων αυτων? Διοτι το να κυκλοφορει κατι στην αγορα απλα σαν καινοτομια ή σπουδη και να παει απατο στις πωλησεις δεν εχει ιδιατερο νοημα πιστευω

 

Ειναι προφανες λοιπον οτι για "καποιο λογο" δεν προτιμουνται μαζικα οι λυσεις που προτεινεις(vga + 2.8")

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

επειδή ο συγκεκριμένος άνθρωπος θα με τρελάνει και δεν έχω χρόνο για τέτοια, δεν συνεχίζω, νομίζω μόνοι σας μπορείτε να καταλάβετε πολλά :)

 

δεν μου αρέσει καν η τεχνική του "παρουσιάζω όλους τους άλλους κολλημένους για αντιπερισπασμό στο ότι εγώ είμαι" - ειδικά μάλιστα όταν προέρχεται από κάτι πολύ απλούστερο: "εγώ τα ξέρω καλύτερα, εσείς τι λέτε τώρα πτωχοί"

 

παλιότερο φαινόμενο και από το ίδιο το Internet (και στα BBS έβρισκες τέτοια) και συνήθως παρουσιάζεται σε κάθε καταναλωτικό προϊόν που τυχαίνει να είναι καλύτερο από κάποιο άλλο που ο εν λόγω τύπος ανθρώπου πήρε... πράγμα που τον οδηγεί σε άρνηση και κενή επιχειρηματολογία που στον ίδιο φαίνεται μια χαρά για "να έχει δίκιο" άσχετα αν όλοι οι άλλοι βλέπουν ότι έχει άδικο

 

αυτά

 

το thread είναι για το X800

 

καταπληκτικό μηχάνημα από ότι είδα, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ οθόνη, μακράν από σχεδόν ότι άλλο της κατηγορίας στον συγκεκριμένο τομέα

 

μεγάλη βλακεία τα 64MB - αρκετά μεγάλη ώστε να μην το πάρω (βασικά ώστε να μην πάρω το Μ800 γιατί αυτό ήθελα από την CeBit κιόλας που είχα πρωτοπιάσει το Χ800 στα χέρια μου)

 

νομίζω ότι τα 64 θα είναι αρκετά σε κάθε "απλό χρήστη" (που θα βάλει 3-4 εφαρμογές και θα τρέχει 1-2 ταυτόχρονα), αλλά σε μένα που τα PDA μου "στάνε ιδρώτα" δεν παίζει

 

αν στα 30+ οπως λες το ποσταρισμα και η συμμετοχη σου σε ενα φορουμ ειναι τοσο σημαντικη για τη ζωη σου ωστε να σε οδηγησει στην τρελα τοτε παω πασο.Να ξερεις παντως υπαρχουν λιγοτερο επικινδυνες δραστηριοτητες

 

Οσο για την "τεχνικη μου" που την αποκωδικοποιησες-φανταζομαι θα την εχεις χρησιμοποιησει στο παρελθον-εισαι περα για περα λαθος.

 

Διοτι αφενος δεν προσπαθω να πεισω για την ορθοτητα οσων γραφω(σε αντιθεση με σενα) Εκφραζω προσωπικη αποψη σχετικα με το τι ειδα στην οθονη του X800.-

 

Αφετερου δεν κινουμαι απο ταπεινα ελατηρια οπως λες κι επειδη "το δικο μου παιχνιδι ειναι χειροτερο".Δεν επιχειρησα συγκριση με κανενα αλλο μοντελο παρολο που θα μπορουσα.Και σε καθε περιπτωση δεν θεωρω το X800 ανταγωνιστικο(περα απο την οθονη κραχτη) ωστε να το ζηλευω κιολας

 

Σε αυτο που θα συμφωνησω ειναι στο οτι καπου θα πρεπει να τερματιστει η προσωπικη μας διαμαχη καθως καταντα κουραστικη.Το x800 θα το κρινουν οι πωλησεις και η ιστορια.Και πιο "τοπικα" η συμμετοχη σε αυτο το φορουμ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

"ναι έχεις δίκιο"

 

(ναι τα εισαγωγικά δεν είναι τυχαία)

 

μόνο δυο μικρά σχόλια γιατί ήδη έχω πει ότι δεν θα το συνεχίσω

 

1) αρκετά ασφαλής η κριτική σου για το πως θα πάει το μηχάνημα, έχοντας μια HTC που έχει φτάσει στο σημείο που ήταν κάποτε η HP στα PocketPC και η Nokia στα κινητά: δηλ. και βλακείες να φτιάξει, θα πουλήσουν καλύτερα από κάτι άλλο καλύτερο με λιγότερη "δημοσιότητα" - τέτοιος προφήτης γίνομαι και εγώ, ευχαρίστως συμφωνώ μαζί σου ότι θα πουλήσει λιγότερο από το touch cruise πχ.

 

2) επικαλείσαι συνεχώς αόρατα στατιστικά δεδομένα που κανείς δεν μπορεί να αντικρούσει γιατί δεν τα έχει (όπως δεν τα έχεις και συ) και μετά γυρνάς ανάποδα το ίδιο το επιχείρημα λέγοντας ότι "δεν έχετε στοιχεία για τις πωλήσεις τους από διεθνείς οικονομικούς οίκους" χεχεχε ...γιατί, ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ; ...και τέσπα τι σόι κενή πρόταση είναι αυτή για μοντέλα 10, 20 ή 40 ημερών;

 

anyway το τι θες να πεις το πέρασες, η VGA δεν είναι τίποτα σοβαρό (δείτε πως δείχνουν μια 14" CRT αν βάλετε 1600x1200) και όσο καλή και να είναι το hardware (επιστημονικά έχεις τεκμηριώσει) δεν είναι ικανό να ανταπεξέλθει και αυτό θα αντανακλαστεί και στις πωλήσεις (όπως σου είπαν διεθνείς οίκοι μελετών) - μάλιστα όποιος διαφωνεί είναι εμφανώς ασχετίδης

 

ok πάμε παρακάτω

 

κάποιος ΑΛΛΟΣ να μας πει για το Χ800;

(κάποιος πχ. που να το έχει... και όχι απλά να έχει βάλει σκοπό της on-line ζωής του το να μας πείσει πόσο μάπα είναι)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ποσες συσκευες με οθονη 2.8" και αναλυση VGA μπορεις να απαριθμησεις αυτη τη στιγμη στην αγορα?

 

και ποσες απο αυτες λειτουργουν απορβληματιστα υποστηριζομενες απο το καταλληλο hardware(π.χ ενα ati υποσυστημα γραφικων?)

 

και τι πωλησεις προβλεπουν οι διεθνεις οικονομικοι οικοι για τις πωλησεις των συσκευων αυτων? Διοτι το να κυκλοφορει κατι στην αγορα απλα σαν καινοτομια ή σπουδη και να παει απατο στις πωλησεις δεν εχει ιδιατερο νοημα πιστευω

 

Ειναι προφανες λοιπον οτι για "καποιο λογο" δεν προτιμουνται μαζικα οι λυσεις που προτεινεις(vga + 2.8")

http://pdadb.net/index.php?m=pdalist&list=vga

Βρες εσύ ποιες από αυτές υπάρχουν και για ποιες έχουν ήδη γραφτεί reviews (μια από αυτές είναι και μικρότερη από 2,8"!!!). Επαναλαμβάνω, δεν βλέπω το λόγο, εκτός του οικονομικού, να μην βγουν μαζικά, τώρα πια qvga σε 2,8 ίντσες. Εδώ υπάρχει από καιρό σε 3,5 ίντσες, δεν θα βγει σε 2,8 που στοιχίζει και πιο φτηνά (εκτός και αν μου διαφεύγει κάποια κατασκευαστική λεπτομέρεια που κάνει τις vga 2,8άρες πιο ακριβές από τις 3,5άρες); Ελπίζω να μην πιστεύεις πως οι ίντσες παίζουν ρόλο στην απόδοση της συσκευής... Δεν υπάρχει κανένας μα κανένας περιορισμός σε μια τέτοια υλοποίηση, τα συστατικά υπάρχουν, και όσο επιμένεις πως δεν έχει νόημα, δεν προτιμάται, δεν πρέπει, δεν είναι σωστό, δεν δεν δεν, τόσο αποδυναμώνεται το όποιο επιχείρημά σου. Γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηρεμιστε...

 

εχω το x800 με gr os και ειναι μια χαρα.

 

κολληματα δεν εχω (εδω κ μια βδομαδα) κ οτι αφορα την οθονη ειναι απιστευτα ευδιακριτη.

 

ο επεξεργαστης ειναι αρκετα γρηγορος ωστε να μην δημιουργει προβλημα.

 

η μνημη ειναι οντως το μονο μειον του πακετου αλλα δεν ξερω εαν εχουν βελτιωσει κατι στην ελληνικη ρομ γιατι την εχω ριξει μεχρι 4mb free κ ουσιαστικη πτωση της αποδοσης (τοση ωστε να σου σπαει τα νευρα) δεν ειδα.

 

σιγουρα θα "πετουσε" καλυτερα με μια 128 αλλα τοτε δεν θα υπηρχε λογος να βγει το plus:lol::lol:

 

απο μπαταρια στεκει πολυ καλα με αρκετη χρηση ,οπως κανει ο καθενας μας με μια καινουρια συσκευη.

 

δεν το εχω πουσαρει ιδιαιατερα για να πω περισσοτερα κ απο προγραμματα εχω βαλει αρκετα αλλα οχι τοσα ωστε να λεω οτι το εχω φορτωσει.

 

δεν εχω δοκιμασει να βγαλω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες της eten γιατι θελω να δω τα ορια του ετσι κ να δω εαν θα οφελησει αρκετα οταν θα το κανω.

 

το gps απλα απιστευτο.λοκαρει αμεσως κ σου δινει στιγμα αμεσως

 

το αλλο που μου φανηκε γρηγορο ειναι αντιγραφη αρχειων απο συσκευη στην καρτα κ το αντιστροφο

 

γενικα ειναι ενα πολυ καλο συνολο κ δεν μετανιωσα που το πηρα.

 

γιατι καποιοι θα ρωτησουν με τι το συγκρινω θα πω απλα οτι εχω αλλαξει αρκετα ppc σχεδον ολα της htc (εκτος απο το advantage) κ φυσικα οτι τελευταιο εχει βγαλει η eten.το p3300 ειναι πολυ πιο αργο απο το x800.

σαν κορυφη σε ταχυτητα ( απο αυτα που ειχα) βαζω το asus p535 αλλα το gps του μεχρι να λοκαρει εβρησκες την οδο ρωτοντας.

το x800 ειναι λιγο πιο αργο το asus....

 

το μεγαλο ατου του x800 ειναι οτι πολυ φιλικο σαν mobile phone

 

θα επανελθω με περισσοτερα οταν βρω χρονο να του κανω ενα τεστ κοπωσεως

 

να μαστε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία :) ευχαριστούμε για το mini review part 1.

 

Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς με το GPS;

 

Τι έχεις πάνω στο today screen; (για να καταλάβουμε χοντρικά τι τρέχει πάντα)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

αρκετά ασφαλής η κριτική σου για το πως θα πάει το μηχάνημα, έχοντας μια HTC που έχει φτάσει στο σημείο που ήταν κάποτε η HP στα PocketPC και η Nokia στα κινητά: δηλ. και βλακείες να φτιάξει, θα πουλήσουν καλύτερα από κάτι άλλο καλύτερο με λιγότερη "δημοσιότητα"

 

οσοι δινουν 700 ευρω για ppc phone δεν ειναι απαραιτητα ασχετοι.

πολλοι σταθμιζουν τις πραγματικες αναγκες τους πρωτα και μετα αποφασιζουν.

το επιχειρημα σου μου θυμιζει τις αποψεις των μικρων κομματων του 3% που μονιμως υπεραμυνονται των ποσοστων τους με την δικαιολογια οτι η αποψη τους(προιον στην περιπτωση μας) δεν ακουγεται ,πνιγεται απο την αποψη των μεγαλων.(την στιγμη μαλιστα που πολλες φορες οι κραυγες τους ακουγονται απο τα μεσα πιο συχνα απο τις αποψεις των μεγαλων)

σε καθε περιπτωση ο κοσμος αποφασιζει.

Link to comment
Share on other sites

thanks για το review ,πολυ καλος.Τετοια θελουμε και οχι αν και μπορει και μαλλον.Οταν μπορεσεις πες μας κιαλλα.(Ποιο πολυ για την ram)

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

οσοι δινουν 700 ευρω για ppc phone δεν ειναι απαραιτητα ασχετοι.

πολλοι σταθμιζουν τις πραγματικες αναγκες τους πρωτα και μετα αποφασιζουν.

το επιχειρημα σου μου θυμιζει τις αποψεις των μικρων κομματων του 3% που μονιμως υπεραμυνονται των ποσοστων τους με την δικαιολογια οτι η αποψη τους(προιον στην περιπτωση μας) δεν ακουγεται ,πνιγεται απο την αποψη των μεγαλων.(την στιγμη μαλιστα που πολλες φορες οι κραυγες τους ακουγονται απο τα μεσα πιο συχνα απο τις αποψεις των μεγαλων)

σε καθε περιπτωση ο κοσμος αποφασιζει.

 

φυσικά και αποφασίζει

 

ούτε ξεχνάω ότι πριν η HTC γίνει η HTC, ήταν ο μεγαλύτερος OEM κατασκευαστής PDA (για πολλές πολλές μάρκες)

 

το θέμα είναι από το 2ο έτος που το GSM μπήκε "αποτελεσματικά" στα PocketPC (δεν μιλάω για νωρίτερα και κάποιες γελοίες προσπάθειες), η αγορά ΓΥΡΙΣΕ (το κατάλαβε και η MS γι'αυτό κάναμε χρόνια να δούμε ξανά hi-end PocketPC) και έγινε μια αγορά GADGET FASHION... μπήκε στο χωρό που χορεύουν οι κινητάδες

 

δες το touch πχ. - πολύ καλό δεν λέω, αλλά είναι ΠΡΩΤΑ fashion phone και μετά PDA, απλά ευτυχώς καταφέρνει να είναι σωστό και στον... δεύτερο αυτό ρόλο (κατάντησε να είναι δεύτερος)

 

εγώ αυτή την αγορά όπως έχει γίνει τώρα, ούτε τη συμπαθώ ούτε μου λέει πολλά

 

μπήκε ο τάδε Χ πρώην nokia-maniac να δει τι είναι WM και τελικά να το έχει... ως τηλέφωνο

 

τέσπα μην ξεφεύγουμε

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ελεος.Το θεμα τελειωνει εδω για μενα.Vga και 64 ram = OXI

Καλη φαση η vga αλλα εγω το μηχανακι το θελω σφαιρα .Vga σε 3 χρονια τα ξαναλεμε στο επομενο μου κινητο.Και επειδη δεν ενδιαφερομαι και για το 3G που ποτε δεν το χρησιμοποιω ετσι και αλλιως,την κανω για ετεν Χ-600.

Τελειω κινητο,φτηνο,μικροτερο,γρηγοροτερο,τα εχει ολα.

Οποιος θελει ακολουθει:)

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ κάτοχος του Χ800 και γενικά καινούριος στο χώρο των PDA, άρα δεν μπορώ να μπω στην αντιπαράθεση, γενικώς μου αρέσει όσο για ταχύτητα φαντάζομαι ότι θα μπορώ να κρίνω όταν το φορτώσω με προγραμματάκια, προς το παρών αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πως να κάνω εγκατάσταση προγράμματα ή αν έχει γραφτεί κάπου αλλού. Επίσης μου βγάζει πρόβλεψη καιρού αυτό από που προκύπτει? Δεν πιστεύω να με χρεώνει κανά internet μέσω της σύνδεσης μου?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

"ναι έχεις δίκιο"

 

(ναι τα εισαγωγικά δεν είναι τυχαία)

 

μόνο δυο μικρά σχόλια γιατί ήδη έχω πει ότι δεν θα το συνεχίσω

 

1) αρκετά ασφαλής η κριτική σου για το πως θα πάει το μηχάνημα, έχοντας μια HTC που έχει φτάσει στο σημείο που ήταν κάποτε η HP στα PocketPC και η Nokia στα κινητά: δηλ. και βλακείες να φτιάξει, θα πουλήσουν καλύτερα από κάτι άλλο καλύτερο με λιγότερη "δημοσιότητα" - τέτοιος προφήτης γίνομαι και εγώ, ευχαρίστως συμφωνώ μαζί σου ότι θα πουλήσει λιγότερο από το touch cruise πχ.

 

2) επικαλείσαι συνεχώς αόρατα στατιστικά δεδομένα που κανείς δεν μπορεί να αντικρούσει γιατί δεν τα έχει (όπως δεν τα έχεις και συ) και μετά γυρνάς ανάποδα το ίδιο το επιχείρημα λέγοντας ότι "δεν έχετε στοιχεία για τις πωλήσεις τους από διεθνείς οικονομικούς οίκους" χεχεχε ...γιατί, ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ; ...και τέσπα τι σόι κενή πρόταση είναι αυτή για μοντέλα 10, 20 ή 40 ημερών;

 

anyway το τι θες να πεις το πέρασες, η VGA δεν είναι τίποτα σοβαρό (δείτε πως δείχνουν μια 14" CRT αν βάλετε 1600x1200) και όσο καλή και να είναι το hardware (επιστημονικά έχεις τεκμηριώσει) δεν είναι ικανό να ανταπεξέλθει και αυτό θα αντανακλαστεί και στις πωλήσεις (όπως σου είπαν διεθνείς οίκοι μελετών) - μάλιστα όποιος διαφωνεί είναι εμφανώς ασχετίδης

 

ok πάμε παρακάτω

 

κάποιος ΑΛΛΟΣ να μας πει για το Χ800;

(κάποιος πχ. που να το έχει... και όχι απλά να έχει βάλει σκοπό της on-line ζωής του το να μας πείσει πόσο μάπα είναι)

 

 

Φιλε μου, αν εισαι πραγματι 30+ (και οχι 15:ninja:) τοτε εισαι πολυ μεγαλυτερος μου και μου φαινεται πραγματι θλιβερο,να προσπαθεις να αποδειξεις κατι μεσα απο επιθεσεις και κενολογιες.Εγω σου ζητησα να το ληξουμε αλαλ εσυ επιμενεις να εχεις την τελευταια κουβεντα.τεσπα,

 

1.Εχεις σοβαρο προβλημα με το brand loyalty ετσι δεν ειναι?Η μηπως πιστευεις οτι τοσοι καταναλωτες ειναι ηλιθιοι και εσυ και καποιοι αλλοι ισως εισαστε οι εξυπνοι και επαναστατειτε αγοραζοντας απο παραμαγαζα ?:blink:May the force be with you τοτε.

Ο μονος λογος που ανεφερα την HTC(και τη Νοκια γιατι οχι) ειναι το οτι εκριναν πως η περιοδος δεν ηταν η ιδανικοτερη για να παρουσιαστουν στην αγορα συσκευες με οθονες υψηλης αναλυσης VGA(και η νοκια ειχε protoypes Ν98 8 gb με vga αναλυση)Ανεξαρτητα με το αν οι vga ειναι 10 ή 20 ή 30 ή 1000 φορες καλυτερες ή οχι.Και για να αποφασισουν ετσι 2 εταιρειες εγνωσμενου κυρους που εχουν κανει και τις πατατες τους κατα καιρους και εχουν τη σοφια που απορρεει απο την εμπειρια παει να παει οτι κατι ξερουν.Αυτο ηταν το πνευμα της αναφορας και τπτ αλλο

 

2.Οι εταιρειες οπως φανταζομαι θα γνωριζεις ανακοινωνουν σε τακτα χρονικα διαστηματα οικονομικα στοιχεια(ογκος πωλησεων,εδοδα κτλ)Παραλληλα κανουν και προβλεψεις για το εγγυς μελλον.Αναλογες προβλεψεις κανουν και διεθνεις οικονομικοι οικοι που αναλυουν δεδομενα,τασεις της αγορα κτλ και καταθετουν τις αποψεις τους σχετικα με το μελλον ενος προιοντος στην αγορα.Θα μπορουσα να δωσω Links η και αποκομματα απο οικονομικη εφημεριδα,αλλα φανταζομαι οτι και τοτε θα λες οτι ο browser σε σου ανοιγει τη σελιδα,το αρχει ειναι corrupted κτλ.:shifty:

 

Για τα υπολοιπα φαιδρα που αναφερεις θα σε παραπεμψω στο feedback για τη συσκευη σε διεθνη fora αλλα και στο απρον νημα ενα δυο posts πιο πανω.Μαπα δεν ειναι σε καμμια περιπτωση.Απλα θεωρω οτι ο υποψηφιος αγοραστης που θα δωσει τα ωραια του λεγτακια και δε θα κανει σχολια εκ του ασφαλους,πρεπει να αντιμετωπισει μια σειρα απο αστοχιες και λανθασμενες επιλογες και να συμβιωσει μαζι τους .

 

Αυτα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να μου πει κάποιος γιατί όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μερικές φορές μου λέει out of memory και δεν με αφήνει να τραβήξω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι σε δηλιμα και ειχα παλια το χ500 με το οποιο δεν εμεινα ικανοποιημενος μερικες ερωτησεις

1.- η οθονη του ειναι καλη ?? φωτεινοτειτα - χρωματα

2.- ποιοτητα τηλεφωνικης συνδιασκεψης ?????

3.- ηχειο ??? δυνατο? καλος ηχος η στριγλιζει ???

4.- καμερα ?? τραβαει ικανοποιητικες φωτογραφιες 2 mp η πρεπει να εχεις χερι σταθερο και αυτοι που τραβας να το παιζουν αγαλματάκια ??:D:D:D:D

με το φλας ???:rolleyes:

5.- Πως τα παει σε αναπαραγωγη video ????? μιλαμε για αρχεια 100,200 mp και πανω;):rolleyes:

6.- Αν βαλεις στο today το wisbar adv , το weather panel παει γρηγορα η κολώνει ??

Σας gps το ξερω οτι η ετεν εχει τα καλυτερα , με το destinator 7 ti leei ??:(:mad:

 

Αν καποιος το εχει δουλεψει ας μας πει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

weather panel αυτο ειναι βαρύ προγραμμα παιδεια?Δουλευει μεσω gprs?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι σε δηλιμα και ειχα παλια το χ500 με το οποιο δεν εμεινα ικανοποιημενος μερικες ερωτησεις

1.- η οθονη του ειναι καλη ?? φωτεινοτειτα - χρωματα

2.- ποιοτητα τηλεφωνικης συνδιασκεψης ?????

3.- ηχειο ??? δυνατο? καλος ηχος η στριγλιζει ???

4.- καμερα ?? τραβαει ικανοποιητικες φωτογραφιες 2 mp η πρεπει να εχεις χερι σταθερο και αυτοι που τραβας να το παιζουν αγαλματάκια ??:D

με το φλας ???:rolleyes:

5.- Πως τα παει σε αναπαραγωγη video ????? μιλαμε για αρχεια 100,200 mp και πανω;):rolleyes:

6.- Αν βαλεις στο today το wisbar adv , το weather panel παει γρηγορα η κολώνει ??

Σας gps το ξερω οτι η ετεν εχει τα καλυτερα , με το destinator 7 ti leei ??:(:mad:

 

Αν καποιος το εχει δουλεψει ας μας πει

 

Μάριε είναι πολύ καλή επιλογή το συγκεκριμένο pda αλλά θα πρέπει να κάνεις κάποιες υποχωρήσεις σε σχέση με το Χ7500;)

 

1.Άριστη σε όλα της

2.Ελάχιστα καλύτερη απο το Χ500

3.Ικανοποιητικό,όχι πολύ δυνατό

4.Καλή κάμερα για pda,ελάχιστα χειρότερη του Χ7500

5.Με τον coreplayer τα παίζει ακριβως το ίδιο με το Χ7500

6.Δεν το έχω δοκιμάσει

Και όσο αφορά το Gps είναι απλά Κορυφαίο και για μένα καλύτερο του Χ500 και το dest 7 δουλεύει άψογα..:D

Για μένα το Χ800 είναι αυτή την στιγμή το κορυφαίο σύστημα πλοήγησης και ένα καλό pda ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...