Jump to content

[Smartphones] Help Desk μόνο για εφαρμογές (Software)


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να γράφετε όποιες απορίες ή προβλήματα αντιμετωπίζετε από τα προγράμματα της συσκευής σας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

μια ερώτηση που ίσως ακουστεί λίγο περίεργη αλλά την έχω την απορία!

γιατί (και σε αυτό το forum και σε άλλα) γίνεται διαχωρισμός μεταξύ "smartphone software" και "pocket pc software"?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γιατί άλλο πράγμα τα Windows Mobile Smartphones και άλλο τα Windows Mobile PPCs. Έχουν διαφορετικό λειτουργικό και τα τελευταία έχουν οθόνες αφής.

 

Γιαυτό και παίρνουν διαφορετικές εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. μιλάω κατά βάση για smartphones με οθόνη αφής

έχω δει όμως πολλές εφαρμογές που δουλεύουν σε WM ppc να δουλεύουν και σε WM smartphone κανονικά ενώ δεν έχω δει καμιά που να μη δουλεύει ή στο ή στο άλλο.

πες μου ένα παράδειγμα για μια εφαρμογή που δεν δουλεύει σε smartphone ενώ δουλεύει σε ppc ή το αντίστροφο.

εξαιρούνται προφανώς εφαρμογές που αφορούν τηλεφωνία , sms , κλπ!

 

edit (τώρα που σκέφτηκα καλύτερα αυτό που είπες):

μήπως εννοείς ότι WM smartphones είναι ΜΟΝΟ αυτά που ΔΕΝ έχουν οθόνη αφής ενώ τα τηλέφωνα με WM που έχουν οθόνη αφής θεωρούνται κι αυτά ότι είναι ppc ?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ξέρω τι Windows Mobile συσκευές ενδεχομένως έχεις δουλέψει αλλά μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

 

Τα WM smartphones είναι άλλες συσκευές από τα WM Pocket PCs. Επίσης τα περισσότερα σύγχρονα Pocket PC είναι και τηλέφωνα.

 

Τα WM smartphones έχουν λειτουργικό Windows Mobile Basic και δεν υποστηρίζουν touch screen ενώ...

Τα WM Pocket PCs έχουν λειτουργικό Windows Mobile Professional και έχουν κανονική υποστήριξη σε touch screen.

 

Σε γενικές γραμμές μιλάμε για διαφορετικές συσκευές που έχουν διαφορετικό λειτουργικό και παίρνουν διαφορετικές εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να ανοιξω σε LGKS20 αρχεία ΙΡΑ?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
πως μπορώ να ελέγχω τα mb που κατεβάζω η ανεβάζω στο internet ώστε να μην ξεπερνάω τα 40 mb που δίνει η cosmote ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας.

Έχω ένα Mio PDA-GPS p560 με wm6.1 και έχω το εξής πρόβλημα:

Σε κάποια προγράμματα που κατέβασα (facebook mobile, google maps κλπ) αντί για ελληνικά εμφανίζονται τετραγωνάκια, σα να μη καταλαβαίνει την ελληνική κωδικοποίηση...

Στις τοπικές ρυθμίσεις έχω βάλει ως γλώσσα τα ελληνικά...

Δεν ξέρω τι φταίει. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πρότεινα να απευθυνθείς στο σχετικό thread που συζητάμε για την συγκεκριμένη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=177637

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα σε ολους! Δεν ξερω αν βρισκομαι στην καταλληλη ενοτητα για να αναφερω την απορια μου! Εχω το ASUS-GARMIN M20 εδω και 1 εβδομαδα και το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να κανω επιλογη πολλων αρχειων μεσω του File explorer! το λογισμικο ειναι wm 6.5
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάλε στη συσκευή σου το Core Player.

 

(Η αλήθεια είναι ότι δεν γράφεις στο σωστό μέρος μιας και εδώ συζητάμε για τα smartphones (χωρίς οθόνη αφής) και όχι για τα PDA (με οθόνη αφής) όπως η συσκευή σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας!Μιας και ειμαι πιστευω στο σωστο θρεντ, εχω ενα ρημαδι smartfone (χωρίς οθόνη αφής) της Vodafone το 1231 με WM 6.1 και ενω εχει gps, ειχε ενα της garmin αλλα το ξηλωσα γιατι κολλουσε απο ενα διαστημα κ μετα, οποτε μπηκα στη διαδικασια να βαλω κατι αλλο.οπως Igo και destinator, αλλα εκανα μια τρυπα στο νερο.ενω εβαζα σωστα τις εφαρμογες μετα απο προσπαθειες, ανοιγε το προγραμμα και δεν μπορουσα να κανω καμια επιλογη σαν να ηταν φιαγμενο για touchscreen! Καμια ιδεα κανεις η προταση ?
The airplane would be the safest mean of transportation if we didn't have to drive ourself to the airport
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...