Jump to content

Help Desk μόνο για εφαρμογές (Software)


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτό εδώ το freeware.

http://freewareppc.com/docs/chmreadernet.shtml

 

Αν δεν βολευτείς μ' αυτό, κάνε μια αναζήτηση στο google και θα βρεις κι άλλα.

 

sostos o filos....

an kai arga ligo eyxaristo poli:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και ελπίζω να μην είμαι off topic.

Εγκατέστησα ένα προγράμμα, που χρειαζόταν και εγκατέστησε μαζί και το Microsoft SQL Mobile 2005.

Τελικά το απεγκατέστησα το πρόγραμμα αλλά έχω απορία αν το SQL χρησιμεύει για τα Windows mobile ή είναι άχρηστο και να το πετάξω κι αυτό;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα και ελπίζω να μην είμαι off topic.

Εγκατέστησα ένα προγράμμα, που χρειαζόταν και εγκατέστησε μαζί και το Microsoft SQL Mobile 2005.

Τελικά το απεγκατέστησα το πρόγραμμα αλλά έχω απορία αν το SQL χρησιμεύει για τα Windows mobile ή είναι άχρηστο και να το πετάξω κι αυτό;

 

Δεν το χρειάζεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν έχω ένα video MPEG4 από ψηφιακή μηχανή, σε format H.264, ανάλυση 640χ480 και μέγεθος 20ΜΒ. Όταν το τρέχω από Core Player το δείχνει να πηγαίνει πολύ αργά σαν να πηγαίνει καρέ καρε.

 

Κοιτούσα τις ρυθμίσεις για το Video output και μπορούσα να επιλέξω Direct Draw ή Intel Xscale μεταξύ άλλων χωρίς να δω όμως διαφορά.

 

Όταν πάτησα benchmark το video το έπαιζε σχεδόν κανονικά και όσο πέρναγε η ώρα πλησίαζε σε πραγματικό χρόνο.

 

Μήπως πρέπει να μειώσω την ανάλυση του video ή ειναι κάπου αλλού το πρόβλημα;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα video MPEG4 από ψηφιακή μηχανή, σε format H.264, ανάλυση 640χ480 και μέγεθος 20ΜΒ. Όταν το τρέχω από Core Player το δείχνει να πηγαίνει πολύ αργά σαν να πηγαίνει καρέ καρε.

 

Κοιτούσα τις ρυθμίσεις για το Video output και μπορούσα να επιλέξω Direct Draw ή Intel Xscale μεταξύ άλλων χωρίς να δω όμως διαφορά.

 

Όταν πάτησα benchmark το video το έπαιζε σχεδόν κανονικά και όσο πέρναγε η ώρα πλησίαζε σε πραγματικό χρόνο.

 

Μήπως πρέπει να μειώσω την ανάλυση του video ή ειναι κάπου αλλού το πρόβλημα;

 

Στα properties του αρχείου στον Core Player μου λέει played frames 62, dropped 1756.

 

Καμία πρόταση;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρηστιμοποιώ εδώ και καιρό για συγχρονισμό του HTC-TouchCruise με τον PC μου το ActiveSync με Bluetooth.

Ξαφνικά όμως μου βγάζει με "πορτοκαλί" γράμματα την ένδειξη... "απαιτείται προσοχή". Πατάω εκεί και βγαίνει το παρακάτω μήνυμα:

 

"Η θύρα δεν είναι διαθέσιμη. Δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με τον υπολογιστή γιατί η θύρα δεν ειναι διαθέσιμη. Η θύρα μπορεί να χρησιμοποιείται από κάποιο άλλο πρόγραμμα ή να μην είναι έγκυρη.

Τερματίστε όσα προγράμματα χρησιμοποιούν τη θύρα, επανεκκινήστε τη συσκευή και δοκιμάστε ξανά"

 

Μήπως κανείς μπορεί να βοηθήσει? Έχω καιρό που έκανα τον αρχικό συγχρονισμό με bluetooth και έχω ξεχάσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια ερωτηση και απο εμενα.και στο kaiser αλλα και στο 9000 οταν μπαινει ΜΣν συνδεεται και μου δειχνει οτι δεν εχω καμια επαφη.το αφηνω ωρα μηπως και αργει να φορτωσει αλλα τπτ.επισης δεν μου κανει τον συχρονισμο(olo failed) εσβησα αρκετες "αχρηστες επαφες απο το ΜΣΝ αλλα παλι τα ιδια ενω στο νοκια ν78 ολα οκ.καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A----κατεβασα την τελευταια βερσιον 4.5 την εγκατεστησα και συνδεσα το HTC 3600 μου με το usb καλωδιο αλλα δεν το βλεπει το κινητο!εχω το microsoft outlook ανοιχτο αλλα σαν προεπιλογη πως το κανω?τωρα ειναι το outlook express προεπιλεγμενο.βοηθεια παιδια!

 

B---ειμαι καινουργιος στα windows mobile και θα ηθελα 3 προγραμματακια(free αν γινεται) που θα κανουν πιο ευκολη την συμβιωση μου με το νεο μου κινητο με wm!

1--υπαρχει καποιο προγραμμα να δημιουργει προφιλ οπως στα symbian?στην δουλεια να βαζω το αθορυβο ,στο σπιτι χαμηλα και στον δρομο να χτυπαει δυνατα?

2--στην today screen θα ηθελα να δημιουργησω shortcuts πχ bt,profiles,νεο sms ,gps κλπ

3--και τελος καποια εφαρμογη που να μεγαλωνει τα γραμματα για γραψιμο sms ωστε να γινεται να γραψω ενα μηνυμα χωρις την χρηση του στυλου?

 

σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχει κανεις χρησιμοποιησει αυτο το προγραμμα call firewall version 1.4?

δεν μου μπλοκαρει τα μηνυματα απο συγκεκριμενο νουμερο

 

δοκιμασε το magicall το δοκιμαζω τωρα αλλα δουλευει καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα από το rapidshare, το οποίο όμως είναι "κομματιασμένο". Είναι 19 αρχεία με καταλήξεις .001, .002, .003, ... μέχρι .019 Πως μπορώ να τα "ενώσω" ξανά;

 

 

ξερει κανεις πως??????????

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα από το rapidshare, το οποίο όμως είναι "κομματιασμένο". Είναι 19 αρχεία με καταλήξεις .001, .002, .003, ... μέχρι .019 Πως μπορώ να τα "ενώσω" ξανά;

 

 

ξερει κανεις πως??????????

ψαξε για το hjsplit!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα. Έστειλα πρόσφατα το X650 Glofiish μου γιά αλλαγή ακουστικού (κάηκε). Ότα επέστρεψε από την Γερμανία είχε την ROM A42 ELL 030 0383 (2008/06/02). Μέχρι εδώ όλα καλά. Μετά από λίγο καιρό ο δείκτης της μπαταρίας τρελλάθηκε. Εδειχνε 40% και ξαφνικά έσβησε το ppc (λογικό διότι έμεινε από μπαταρία).

Από τότε ο μόνος τρόπος είναι να βγάζω και να βάζω πάλι την μπαταρία, ώστε να μου δείχνει την σωστή ένδειξη. Δοκίμασα και το DeadManBatteryPatchX6x0 μαζί με το SdkCerts.cab αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς πως μπορεί να διορθωθεί το παρακάτω πρόβλημα στην εμφάνιση κάποιων χαρακτήρων στο google με τον Opera?

Το μηχανάκι είναι Touch Cruise με M-Amine2.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να με ρωταει πχ οταν ανοιξω τον οπερα η τον explorer με ποια συνδεση θελω να μπω στο ινερνετ πχ?δεν θελω να εχω μια προεπιλεγμενη θελω καθε φορα να με ρωταει οποτε εαν εχω wifi να διαλεγω αυτο η εαν θελω το wap η το internet αλλη φορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Το καλύτερο (και ασφαλέστερο) που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιείς το GPRS/WAP με το NoData για όσο δεν το χρειάζεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Το καλύτερο (και ασφαλέστερο) που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιείς το GPRS/WAP με το NoData για όσο δεν το χρειάζεσαι.

 

οχι βρε ισως δεν το εξηγησα καλα.στα νοκια οταν χρειαστει ενα προγραμμα(καιρου η ιντερνετ πχ) μπορεις να ρυθμισεις το κινητο να σε ρωτησει ΠΡΙΝ κανει οποιαδηποτε συνδεση και απο την λιστα επιλεγεις το access point με το οποιο θες να συνδεθεις.στα wm γινεται αυτο με καποια εξτρα εφαρμογη?δεν μπορει σιγουρα καποια θα υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας..

εχω βαλει την ελληνικη ρομ του metkosas(respect) στο LG KS-20 μου

και ενω το κινητο δουλευει αψογα οταν ανοιγω την καμερα μου λεει ανεπαρκης μνημη κλειστε καποια προγραμματα για να συνεχισετε

ραμ εχει 23mb free

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρα.

 

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου εμπειρία από εφαρμόγες Windows καθώς (καλώς ή κακώς!) είμαι "Νοκιάκιας" εδώ και χρόνια. Θα ήθελα τα φώτα σας για το θέμα "καταγραφή συνομιλιών". Η Νοκια έχει ένα ενοχλητικό "μπιπ" το οποίο προσπαθούν κάποιες εφαρμογές (Total Recall, UVR κ.α.) να παρακάμψουν άλλοτε με επιτυχία άλλοτε χωρίς.

 

Στα Windows Mobile τι κατάσταση επικρατεί? Κυκλοφορούν τέτοια προγράμματα? Έχουν και αυτά τα "μπίπ" ή είναι πιο χαλαρή η κατάσταση?

 

Π.χ. για το Touch Pro http://www.htc.com/europe/product/touchpro/overview.html

ή για το Rose http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1200321&Manufacturer=HTC&category=69978004&catalog=22

 

τι επιλογές υπάρχουν για καταγραφή συνομιλίας?

 

Αν έχετε και κάποια λινκ από τις εφαρμογές θα ήταν καλό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.

 

Στο θέμα "μπιπ" τι γίνεται. Υπάρχουν αυτοί οι ενοχλητικοί ήχοι και στα WM ή δεν υπάρχει τέτοιο καθεστώς?

 

Επίσης από άποψη "σταθερότητας" είναι όλα οκ για αυτό το πρόγραμμα (αν έχει χρησιμοποιηθεί από κάποιον) ? Π.χ. στα Νοκια μετά από μισή, μία ή δύο μέρες αυτού του είδους τα προγράμματα "κρασάρουν" και σβήνουν μόνα τους (προφανώς γονάτισε η μνήμη το οποίο όμως δεν είναι εύκολο στα νέα Νοκια π.χ. Ε71, Ν95 8 κ.α.) εδώ υπάρχει "σταθερότοτητα"? ΔΕΝ εννοώ σταθερότητα του λειτουργικού αλλά του προγράμματος.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπαρχει καποια επιλογη ωστε να μην εμφανιζονται τα sms στο κεντρικο μενου?

 

Και πως γινεται να αλλαξω τις ρυθμισεις διαχειρισης μπαταριας ωστε να μην απενεργοποιειται το WIFI οταν πεφτει η μπαταρια κατω απο το 25 - 30% ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...