Jump to content

Help Desk μόνο για εφαρμογές (Software)


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παλιό thread του Help Desk κλειδώθηκε για να φτιαχτεί ένα καινούργιο αποκλειστικά για προβλήματα που δημιουργούνται από διάφορες εφαρμογές.

 

Εδώ μπορείτε να γράφετε όποιες απορίες ή προβλήματα αντιμετωπίζετε από τα προγράμματα της συσκευής σας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο χθες δεν μπορω να στειλω αρχεια μεσω BT oυτε με το Resco Explorer ουτε με τον explorer του κινητου.Μου βγαζει ενα OBEX error οτι δεν μπορει να συνδεθει και καλα.Τι μπορει να φταιει?Εκανα ενα reset απο το κουμπακι αλλα τπτ.....
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά, αφού δεν μπορώ να σβήσω κάποιες γραμματοσειρές(έχουν εισχωρήσει σε κάποια προγράμματα), μήπως πρέπει να κάνω hard reset, αφού ούτε με safe mode δεν γίνετε τίποτα;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έχω πρόβλημα στο να συνδεθώ με το ActiveSync 4.5 και το P4350 μέσω Bluetooth. Η συνδεση μέσω USB λειτουργεί τέλεια. Σημειώνω πως το dongle μου έχει τους drivers BlueSoleil.

 

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι η εξής:

1. Κάνω pair τις δύο συσκευές.

2. Στους bluesoleil drivers έχω ορισμένες δύο COM ports, τις 5 και 6.

3. Ενεργοποιώ μια serial συνδεση απο τους BlueSoleil απο το PC και η σύνδεση με το κινητό είναι επιτυχής. (φαίνεται στους drivers)

3. Λέω στο ActiveSync και του λέω να κοιτάξει στην COM5 (και 6 μετά). Βρίσκει μια συσκευή (όταν δεν έχω ενεργοποιήσει serial connection τότε δεν βρίσκει τίποτα) αλλά αφου το παλεύει για λίγο μου πετάει στο PC ένα μηνυμα που λέει ότι εντοπίστηκε μια συσκευή η οποία μάλλον δεν υποστηρίζει το activesync και να πατήσω "εδώ" αν θέλω να μη γίνεται ανίχνευση σε αυτή τη θύρα στο μέλλον.

 

Καμμια ιδέα? To καλώδιο δε βολεύει τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έχω πρόβλημα στο να συνδεθώ με το ActiveSync 4.5 και το P4350 μέσω Bluetooth. Η συνδεση μέσω USB λειτουργεί τέλεια. Σημειώνω πως το dongle μου έχει τους drivers BlueSoleil.

 

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι η εξής:

1. Κάνω pair τις δύο συσκευές.

2. Στους bluesoleil drivers έχω ορισμένες δύο COM ports, τις 5 και 6.

3. Ενεργοποιώ μια serial συνδεση απο τους BlueSoleil απο το PC και η σύνδεση με το κινητό είναι επιτυχής. (φαίνεται στους drivers)

3. Λέω στο ActiveSync και του λέω να κοιτάξει στην COM5 (και 6 μετά). Βρίσκει μια συσκευή (όταν δεν έχω ενεργοποιήσει serial connection τότε δεν βρίσκει τίποτα) αλλά αφου το παλεύει για λίγο μου πετάει στο PC ένα μηνυμα που λέει ότι εντοπίστηκε μια συσκευή η οποία μάλλον δεν υποστηρίζει το activesync και να πατήσω "εδώ" αν θέλω να μη γίνεται ανίχνευση σε αυτή τη θύρα στο μέλλον.

 

Καμμια ιδέα? To καλώδιο δε βολεύει τόσο...

 

 

Πρέπει πρώτα να έχεις φτιάξει μια σύνδεση μέσω καλωδίου (την κλασική usb σύνδεση). Το έχεις κάνει;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Re paidia exw balei ena prog se ena MIO168(nomizw) palio pantws einai... kai exw kanei to interface MONO -epidi einai demo- ELLHNIKO... De me peirazei p einai mono to interface elliniko alla m bgazei mia endiksi(ena parathiraki) kathe ligo oti einai DEMO... Mipws uparxei kanena free prog gia allagei interface 'h kanena "kolpaki" gia to sigkekrimeno...??? Tha ektimousa ti boitheia sas... exw ksnapostarei alla mallon to sbisan... den kserw to logo..sory an kanw lathos...

 

NikoS...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μια ερωτηση,

μπορω να βαλω παιχνιδια jar που ανοιγουν με java στο g100 μου??

πρεπει να βαλω καποιο προγραμμα για να το κανω αυτο???

(συγνωμη για το διπλο ποστ,εγινε κατα λαθος)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδιά είναι δυνατόν να μην έχει equalizer το core player; Είχα το tcpmp πρίν και με είχε καταβολέψει... Η έκδοση που έχω είναι η v1.02 build 534, υπάρχει κάποια έκδοση με equalizer μήπως; Κατα τα άλλα η εφαρμογούλα τα σπάει :D
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αλλάξει ο φάκελος προορισμού, που είναι εξ'ορισμού το My Documents, στον οποίο σώζονται τα αρχεία που μεταφέρονται απο το pc στο pda μέσω bleutooth; Θα ήθελα αν γίνεται να ορίσω ως φάκελο αποθήκευσης την κάρτα μνήμης, ώστε να είναι δυνατή η μεταφορά μεγάλων σε μέγεθος αρχείων μεσω bleutoothχωρίς τη χρήση του Activesync.
Link to comment
Share on other sites

Στο windows live messenger για mobile γίνεται να μην περνάει τις επαφές του msn στον κατάλογο?
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Ηtc-X7500 και από τότε που εγκατέστησα το actice sync 4,5, συγχρονίζεται μεν με τον υπολογιστή μου, όμως δεν συνδέει το Χ7500 στο ίντερνετ, παρόλο που ο υπολογιστής βλέπει τη σύνδεση κανονικά.

Τι μπορεί να φταίει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Ηtc-X7500 και από τότε που εγκατέστησα το actice sync 4,5, συγχρονίζεται μεν με τον υπολογιστή μου, όμως δεν συνδέει το Χ7500 στο ίντερνετ, παρόλο που ο υπολογιστής βλέπει τη σύνδεση κανονικά.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Στα connection settings του ActiveSync έχεις επιλέξει This computer is connected to: the internet ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό thread του Help Desk κλειδώθηκε για να φτιαχτεί ένα καινούργιο αποκλειστικά για προβλήματα που δημιουργούνται από διάφορες εφαρμογές.

 

Εδώ μπορείτε να γράφετε όποιες απορίες ή προβλήματα αντιμετωπίζετε από τα προγράμματα της συσκευής σας.

re paidia egathisto toi smart filter sto htc 3300 kai mou vgazei oti den mporei na anoixei thn database sto s100 pou eiha palia den ypirhe provlima xerei kapoios ti n lisi .thank you

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να συνδεθω με τπτ μεσο AS. Εχω δοκιμασει 2 εκδοσεις και παντα κολαει στο μνμα retrieving settings.Αυτο σε ΧΡ, γιατι σε βιστα τρεχει κανονικα.

Καμια βοηθεια;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

 

Δοκίμασε να δημιουργήσεις ένα κατάλογο "Settings" στον κατάλογο "Windows\Start Menu", χρησιμοποιώντας κάποιο File Manager, ή μέσω ActiveSync. Σε μένα ο κατάλογος αυτός είναι κενός.

ernani
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
εχω κατι παιχνιδια και εφαρμογες σε συμπιεσμενους φακελους και μεσα εχουν ενα φακελο META-INF και αρχεια class,nok klp...πως κανω install??????
Link to comment
Share on other sites

εχω κατι παιχνιδια και εφαρμογες σε συμπιεσμενους φακελους και μεσα εχουν ενα φακελο META-INF και αρχεια class,nok klp...πως κανω install??????

Eιναι java games.

Αν έχουν κατάληξη rar ή zip πρέπει να το μετονομάσεις σε jar. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να παίξω java σε ppc αλλα γίνεται μέσω του midlet manager και κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά χρειζομαι την εξής βοήθεια.

Εγκατέστησα στο pc της κοπέλας μου το active sync και έκανα συγχρονισμό το ppc της. Μετά σύνδεσα και το δικό μου και το έκανα και εγώ πιστεύοντας ότι για το κάθε ppc κρατάει διαφορετικά αρχεία back up. Το κακό είναι ότι έχει αποθηκεύσει τις επαφές μας σε ένα αρχείο και όταν συγχρονίζουμε κάποιο ppc, αποθηκεύονται σε αυτό οι επαφές και των δύο μας. Έκανα διαγραφή των συσκευών από το μενού της εφαρμογής χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης έκανα uninstall και μετά ξανά install χωρίς αποτέλεσμα.

Τι πρέπει να κάνω για να διαγραφούν από την μνήμη του υπολογιστή όλο το back up, ούτως ώστε να γίνει συγχρονισμός ενός από τα δύο ppc;

Help γιατί είμαι νέος (και ποντικαρέος)...!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...