Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πιστωτική που χρειάζεται ? αφού οι κλήσεις είναι δωρεάν για κύπρο κ ελλάδα που θέλω

 

ή μιλάς γενικά κ για άλλους προορισμούς δηλ?

Link to comment
Share on other sites

Η δοκιμαστική περίοδος δεν κρατάει για πάντα.

Κάπια στιγμή θα σε κόψει αν δεν πληρώσεις .

Ακόμα και αν πληρώσεις έχεις δωρεάν κλήσεις για 120 μέρες.

Τέλος πως θα πληρώθεί η εταιρεία αν περάσεις τα 300 λεπτά τις τελευταίες 7 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας από το γείτονα τον κωδικό του. Αυτός που πληρώνει είναι βλάκας και εσύ που θα του κλέψεις internet είσαι η έξυπνη; :lock:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας από το γείτονα τον κωδικό του. Αυτός που πληρώνει είναι βλάκας και εσύ που θα του κλέψεις internet είσαι η έξυπνη; :lock:

+1

Δίνοντας τα κατάλληλα ανταλλάγματα στον γείτονα. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

+1

Δίνοντας τα κατάλληλα ανταλλάγματα στον γείτονα. :shifty:

 

Συμφωνω κι εγω...:p:p

Παντως υπαρχουν τροποι να σπασεις τον κωδικο (wep ή wpa) με διαφορες χακεριες..:whistle:

Νομιζω και ενα τευχος του περιοδικου ''ΧΑΚΕΡ'' ειχε αφιερωμα για το συγκεκριμενο θεμα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχω τηλεφωνο pstn ΟΤΕ απιτι μου. Απο τις 17-11 εχει κοπει λογβ βλαβης και πειρα τηλεφωνο στις βλαβες και μου ειπαν οτι σε 2 το πολυ εργασιμες μερες θα το φτιαξουν.Το αποτελεσμα ειναι να παιρνω καθε μερα τηλεφωνο και να μου λενε θα ερθουμε αυριο και αυριο και σημερα εχει 29-11 και ακομα ειναι χαλασμενο.Δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση του Π-ΟΤΕ αλλα μαλον θα αλαξω παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Από ένα ασύρματο καινούριο Panasonic που πήρα και αφού έκανα όλες τις ρυθμίσεις έστειλα με επιτυχία μερικά SMS σε κινητά.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να στείλω και να λάβω SMS από οποιαδήποτε εταιρία ή μόνο από Cosmote;Γιατί σε άλλη δεν στέλνει ούτε και παίρνει SMS.

Το ωραίο είναι και το δικό μου νούμερο κινητού ενώ είναι Cosmote επειδή είναι από φορητότητα (694.....) το θεωρεί ότι ανήκει σε άλλη εταιρία.

Μόνο από και προς 697.....

Ξέρει κανένας τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

δωρεαν τηλ σε σταθερα http://www.voipwise.com/en/index.html τι γνωριζετε? δεν πιστευω να χρεωνει τπτ? παντως δουλευει!μονο που ο αλλος ακουει τη φωνη του
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν τηλ σε σταθερα http://www.voipwise.com/en/index.html τι γνωριζετε? δεν πιστευω να χρεωνει τπτ? παντως δουλευει!μονο που ο αλλος ακουει τη φωνη του

Καλό για να στέλνεις τσάμπα δωρεάν μηνύματα, μάλλον χωρίς περιορισμό....Για τις κλήσεις λειτουργούν μόνο σε WINDOWS XP :(

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κ χρησιμοποιησα αυτο http://www.voipwise.com/en/index.html

πολυ καλο και κανενα προβλημα στον ηχο.νομιζα οτι ηταν ομως για παντα free και μιλησα πολυ ωρα(αγγλικα βρισκομαι) σε σταθερα στην ελλαδα σ καποια φαση ομως εκλεισε κ μου ειπε the maximun free calls has been reached.οποτε δεν ειναι κ ιδιαιτερα δωρεαν.μονο για καποια ωρα.

εχουμε κανενα που να ειναι δωρεαν συνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

Epidi arxizw na spazomai me aytous kai to evoice de pragmatopoiei klisis epidi kati toso xrisimo tous ....... kai to katirgisan

kana palio link pou se kanei redirect sth selida ths hol gia pliromi me pistotikh ?

thx

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής: Σήμερα εδώ και μια ώρα χτυπάει το σταθερό και ο αριθμός που με καλεί είναι με απόκρυψη. Σηκώνω το τηλέφωνο και ακούγεται ένα μπιπ κάθε 2-3 δευτερόλεπτα και τίποτα άλλο. Εδώ και μία ώρα με παίρνουν κάθε 5 λεπτά. Πλέον σταμάτησα να το σηκώνω.

Πήρα από το κινητό μου στο σταθερό μου να δω μήπως είναι κάποιο πρόβλημα αλλά ήταν όλα οκ.

Παίζει να είναι καμιά απάτη? Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου συνέβη περίπου το ίδιο. Απλά εμένα δεν ήταν από απόκρυψη (και από ότι είδα στο whitepages ήταν ενός κυνηγετικού συλλόγου το τηλέφωνο :wacko: ) και μόλις τώρα ήταν η πρώτη φορά. Ελπίζω να μη μου συνεχίσει και μένα τα ίδια, αν και τώρα ετοιμάζομαι να φύγω οπότε... :p

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταμάτησε. Βασικά πήρα στον οτε να ρωτήσω μήπως είναι επικίνδυνο και μου είπε ότι μάλλον κάποιος έκανε λάθος και μου έστελνε fax και πως δεν μπορεί να είναι επικίνδυνο. Και μου ακούστηκε και πολύ λογικό να είναι fax όταν το είπε με βάση τον ήχο που άκουγα.
Link to comment
Share on other sites

Fax θα είναι.

Μόλις μου συνέβη περίπου το ίδιο. Απλά εμένα δεν ήταν από απόκρυψη (και από ότι είδα στο whitepages ήταν ενός κυνηγετικού συλλόγου το τηλέφωνο ) και μόλις τώρα ήταν η πρώτη φορά. Ελπίζω να μη μου συνεχίσει και μένα τα ίδια, αν και τώρα ετοιμάζομαι να φύγω οπότε...

 

VoodooCappuccino season?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να δημιουργησω static ip ετσι ωστε να ανοιξω πορτες για το utorrent το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποια διευθυνση να βαλω στους διακομιστες dns καθως οτι και να βαλω με αποσυνδεει απο το ιντερνετ να σημειωσω οτι εχω το usr 9112 αν αυτο βοηθαει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να δημιουργησω static ip ετσι ωστε να ανοιξω πορτες για το utorrent το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποια διευθυνση να βαλω στους διακομιστες dns καθως οτι και να βαλω με αποσυνδεει απο το ιντερνετ να σημειωσω οτι εχω το usr 9112 αν αυτο βοηθαει

Υπάρχουν αναλυτικά εδώ

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

thanks αλλα εγω εχω κολλησει αλλου εχω κολλησει στην ενοτητα το πως φτιαχνουμε μια static ip στο κομματι που λεει να βαλουμε διευθυνσεις ip και διακομιστη DNS δεν ξερω τι να βαλω γιατι οτι βαζω και παταω μετα οκ με αποσυνδεει απο το ιντερνετ και δε μπαινει αν ξερει καποιος να μου πει τι διευθυνσεις να βαλω ετσι ωστε να εχω static ip να μη με ξεσυνδεει ετσι ωστε να μπορεσω να ανοιξω πορτες
Link to comment
Share on other sites

thanks αλλα εγω εχω κολλησει αλλου εχω κολλησει στην ενοτητα το πως φτιαχνουμε μια static ip στο κομματι που λεει να βαλουμε διευθυνσεις ip και διακομιστη DNS δεν ξερω τι να βαλω γιατι οτι βαζω και παταω μετα οκ με αποσυνδεει απο το ιντερνετ και δε μπαινει αν ξερει καποιος να μου πει τι διευθυνσεις να βαλω ετσι ωστε να εχω static ip να μη με ξεσυνδεει ετσι ωστε να μπορεσω να ανοιξω πορτες

Ip 192.168.1.10

netmask 255.255.255.0

gateway 192.168.1.1

 

 

DNS 192.168.1.1

 

Το αλλο αφησε το κενο.

 

 

Οταν μπεις στο ρουτερ.εκει που ζηταει HOST για τις πορτες βαλε 192.168.1.10

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...