Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα μια κλιση στο σταθερο μου απο τον αριθμο 003227821xxx

Απο που μπορει να ειναι αυτη η κλιση με δυο μηδενικα στην αρχη?

 

Εξωτερικό, συγκεκριμένα Βέλγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον πέζουν διάφορες υπηρεσίες ανα΄λογα με το κινητό που έχεις

Ας πούμε με a lla carte έχεις 30 λεπτά με 15 ευρώ.

Με Wind σύνδεση έχει πακε΄το των 30 λεπτών για Ευρώπη με 9.90 . Κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως το http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php μου βγάζει 797 μέτρα

Μετρώντας το στο google earth μου βγαίνει λίγο πιο πάνω απο 550 m

 

τοσο καλά καλώδια χρησιμοποιεί ο οτε? :Ρ

 

Πάντως ένας εύκολος τρόπος για να δεις σε πιο κέντρο ανήκεις είναι να τρέξεις έναν απο τους wizards που έχουν όλοι οι παροχοι για την κάλυψη του adsl

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως το http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php μου βγάζει 797 μέτρα

Μετρώντας το στο google earth μου βγαίνει λίγο πιο πάνω απο 550 m

 

τοσο καλά καλώδια χρησιμοποιεί ο οτε? :Ρ

 

Πάντως ένας εύκολος τρόπος για να δεις σε πιο κέντρο ανήκεις είναι να τρέξεις έναν απο τους wizards που έχουν όλοι οι παροχοι για την κάλυψη του adsl

 

Ο τεχνικος του οτε μου ειπε οτι απεχω 100 μετρα και πραγματι δυο τετραγωνα διπλα εχει οτε.δε το ειχα δει καθοτι νεος στη περιοχη. το adslgr μου εβγαλε 492m.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και ούτε μου ειπώθηκε τίποτα στο τηλέφωνο περί προεπιλογής, ούτε μου είπαν ότι θα με ηχογραφήσουν, ούτε το χαρτί που υπέγραψα κατά την παραλαβή λέει τίποτα για προεπιλογή.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

kalispera!!ime neos melos sto forum..Tha ithela na kano mia erotisi.

spoudazi i kopela mou stin mosxa ke opos katalavenete den vgeno sta lefta na vazo sinexia kartes.Mipos iparxi kamia karta gia statheri tilefonia tin opia na tin pernao sto stahero ke na exo kamia kali xreosi..

efxaristo poli..

 

ps.sinxoresteme an ekana se lathos meros to post mou :happy:

Life is to sort for bad music
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις την κάρτα ya της qtelecom.

 

Η χρέωση είναι 0,055 ευρώ/λεπτό.

 

Επίσης η κάρτα talktalk έχει χρέωση 0.0353 ευρώ/λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και ούτε μου ειπώθηκε τίποτα στο τηλέφωνο περί προεπιλογής, ούτε μου είπαν ότι θα με ηχογραφήσουν, ούτε το χαρτί που υπέγραψα κατά την παραλαβή λέει τίποτα για προεπιλογή.

 

Με ποια εταιρεία είναι?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΕΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ALGONET .1 ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕΤΡΙΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.?? Η ΙΔΙΑ Η ΥΠΑΛΛΥΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΕΤΕ ΧΡΕΩΣΗ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΛΥΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΩΝ ΑΜΕΣΗ.ΕΒΑΛΑ ADSL 1024/256 AN KAI EINAI AΡΥΣ MEΣΩ ΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΙ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΗΜΑ . ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝΤΑΧΥΤΗΤΑ .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 600kbps/150kbps. KAI TO BAΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 24ΩΡΗ ΒΑΡΔΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΥΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
Link to comment
Share on other sites

...ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕΤΡΙΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.?? Η ΙΔΙΑ Η ΥΠΑΛΛΥΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΕΤΕ ΧΡΕΩΣΗ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ...

 

Ωραίο πρόγραμμα. :lol: Εμ το πληρώνεις €19,50€ (ακριβότερα από όλους τους ανταγωνιστές), και είναι και το μόνο που σε χρεώνει μετά τα 40' σε πρόγραμμα με απεριόριστες κλήσεις. :!: Πάλι καλά που το αναφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

59,50 τον μηνα για 4mbit και απεριοριστες κλησεις?! Γιατι? :S

Και Γραμμή ADSL (ΟΤΕ) ΑΡΥΣ. :Χ

Το μονο καλο ειναι η static IP πιστευω... Αλλα και παλι πολυ ακριβη..

Link to comment
Share on other sites

thelw na paizw world of warcraft apo laptop 4-5 wres ti mera k den exw psosvasi se tilefwniki grammi. skeftomai na agorasw kapoio paketo gia asyrmati syndesi opws px kapoio apo ta nea tis wind k exw tis eksis apories: me symferei kapoio sygekrimeno programa? posa Mbs tha katevazw tin wra paizontas to game? ti taxytites tha exw?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήπως ξέρει κανείς??

Προσπαθώ αλλά τίποτα. Υπάρχει κάπου κάποιος αδηγός??

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν γνωριζω ποσα κατεβαζεις την ωρα που παιζεις, αλλα θα σου προτινα κατι πιο stable για wow.. Θα φας πολυ κραξιμο αν εν ωρα raid πεφτει η dsl soy.. :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις να μου πει αν υπαρχει συσκευη η οποια να μην δεχεται απορρητες κλησεις(με αποκρυψη);:ninja:

ή εστω να δεχεται μονο επιλεγμενους αριθμους;;:lock:

....ή( λεμε τωρα:O) υπηρεσια ωστε να μην χτυπαει στις απορρητες κλησεις;;;please!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έκοψα επιτέλους τον ΟΤΕ πριν απο μια εβδομάδα, και δεδομένου οτι είχα ISDN αναρωτιέμαι αν και σε ποιά φάση πρέπει να επιστρέψω το netmode.

 

Τυπικά ξέρω οτι επιστρέφεται, όμως αυτό μου το ανέφεραν μόνο 2 στις 4 φορές που ρώτησα στο 134 για την διαδικασία διακοπής! Επίσης απο 2-3 γνωστούς που ρώτησα δεν έχω ξεκάθαρο συμπέρασμα, ο ένας λεει κράτα το μέχρι να σου πούνε να το επιστρέψεις, ο άλλος λέει επέστρεψέ τους το άμεσα μη τυχόν και σε χρεώσουν για αυτό στον εκκαθαριστικό λογαριασμό....

 

έχει κανεις αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει τι έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα σου έρθει και ο τελευταίος λογαριασμός.

Πήγαινε στον ΟΤΕ να τον πληρώσεις και μαζί πάρε και το netmod να

το επιστρέψεις.

Έτσι είχα κάνει εγώ, αλλά εμένα μου το είχαν ζητήσει να τους το πάω

Link to comment
Share on other sites

δλδ πεστε οτι παιρνω καποιο πακετο απο αυτα που απαλασεσε απο τον οτε,πρεπει να γυρισω και το μοντεμ??η εναλακτικη λυση ειναι να παρεις αλλο isdn μοντεμ?
Link to comment
Share on other sites

δλδ πεστε οτι παιρνω καποιο πακετο απο αυτα που απαλασεσε απο τον οτε,πρεπει να γυρισω και το μοντεμ??η εναλακτικη λυση ειναι να παρεις αλλο isdn μοντεμ?

 

Αν μεταφέρεις το τηλέφωνο που έχεις στην ISDN με φορητότητα σε Full LLU στο ιδιόκτητο εναλλακτικού, η γραμμή μετατρέπεται σε PSTN, και το netmod επιστρέφεται στον ΟΤΕ.

 

Εαν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις ISDN, θα πληρώνεις το πάγιο του ΟΤΕ, και βάζεις Shared LLU από τον εναλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

..ο άλλος λέει επέστρεψέ τους το άμεσα μη τυχόν και σε χρεώσουν για αυτό στον εκκαθαριστικό λογαριασμό....

 

σωστός....:happy:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

...θαρρω ποιο απλο ειναι να αγορασεις ενα καρτοκινητο που χρεωνει φθηνα το μηνυμα σε εγγλεζικο τηλεφωνο (frog, q, Wind F2g 1 ,2 κλπ)...και να χρησιμοποιισεις αυτο...http://www.gsm2world.com/...

 

...εγω ετσι κανω και ολα πανε πριμα :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...