Jump to content

Ποια είναι η κατάλληλη ηλικία για γάμο;


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ενημερωθεί για το ότι πρόσεχες στο Βόλο ξέρεις τι , είμαι σιγουρος πως δεν θα κρατήσει για πολύ ακόμη:p :lol:

 

κι ομως..αν σου πω οτι ειμασταν(στο βολο@3μερη) και τα 2 βραδια(κι οχι μονο) μαζι και περασαμε κατι πιο πανω απο τελεια τι θα ελεγες..?:rolleyes:

παντως αν και ειμαι στην αρχη..εχω περασει και απο τη φαση σχεσης (ειχα μια σχεση 1,5 χρονο και μια τωρα 4+ μηνες)

και απο τα παρε δωσε(αυτο το καλοκαιρι)..[καψουρης mode on]ομολογω και τα 2 ειναι ωραια..αλλα μου αρεσει το σιγουρο και γενικα η σχεση..γιατι ετσι ανακαλυπτεις αλλα πραγματα(στη ζωη,σαν εμπειρια κτλ) οταν εισαι μαζι με μια κοπελα..νιωθεις πιο ομορφα,σε γεμιζει,ειδικα αν βρεις αυτο που ψαχνεις :love: ...[καψουρης mode off]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το να παντρευτεις με καποια δεν ειναι κατι το σουπερ ουαου! απλα ειναι μια σχεση πιο επισημη...στα χαρτια οπως λενε.

 

αν εισαι δηλαδη με καποια και περνας καλα,δεν σου στερει την ελευθερια και τον αερα που λετε...δεν υπαρχει λογος να μη κανεις κατι πιο σοβαρο.

trela7 ειναι και θεμα υπευθυνοτητας στο αν θες να κανεις παιδια,να παντρευτεις κτλ κτλ..

προσωπικα η κινηση στο να παντρευτεις εχει και τις ευθυνες ετσι? εχεις το δικο σου σπιτι,ζεις με τον ανθρωπο σου και γενικα λειτουργειτε στο ιδιο μηκος.

δεν υπαρχει λογος οταν εισαι με μια στο φλου να προχωρησεις σε γαμο.

αλλα υπαρχει και μια μεριδα ανθρωπων που λενε "περασαν τα χρονια και δεν παντρευτηκα...βουρρρρ" ε αυτοι τρωνε τα μουτρα τους και λενε "αν παντρευτεις ολα αλλαζουν" λογικο ειναι να αλλαζουν...οταν εσυ πηγες 30 και στα 31 παντρευτηκες..δεν σου φταιει ο γαμος!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι όταν θέλει κάποιος να κάνει οικογένεια, παιδιά δηλαδή.

Τότε, εφ' όσον νιώσει έτοιμος, έχει βρει το κατάλληλο άτομο για 'κεινον και δεν εξαρτάται οικονομικά από τρίτους. :)

Αλλιώς, είστε μαζί με τον/την σύντροφο σου χωρίς γάμο.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί ότι ο γάμος είναι ένα "συμβόλαιο", όχι αγάπης, αλλά που διασφαλίζει τα περουσιακά στοιχεία του ζευγαριού;
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει οταν θα θες να κανεις οικογενεια, οταν θα εισαι ετοιμος να μοιραστεις, οταν θεωρεις οτι εσυ και ο ανθρωπος σου εχετε κοινους στοχους και διαθεση για τα καθημερινα προβληματα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί ότι ο γάμος είναι ένα "συμβόλαιο", όχι αγάπης, αλλά που διασφαλίζει τα περουσιακά στοιχεία του ζευγαριού;

 

Ο γάμος απλά διασφαλίζει τη γυναίκα ώστε να δεσμευθεί να κάνει παιδιά χωρίς να σκέφτεται τι θα γίνει αν σηκωθεί και την κάνει ο άλλος. Βέβαια μόνο οικονομικά και κοινωνικά γιατί στην Ελλάδα πρέπει να πέφτει το περισσότερο κέρατο στην υφήλιο, απλά κανείς δεν θέλει να ξέρει.

Δεν έχω προσωπικά τίποτα εναντίον του γάμου, αν θες είμαι και έτοιμος ψυχολογικά για κάτι τέτοιο τα τελευταία 3-4 χρονια απλά δεν κάθησε η κατάλληλη γυναίκα. Είναι γενικά θέμα ωριμότητας για τον άντρα, για τη γυναίκα όμως θα έλεγα ότι είναι must ο γάμος πριν τα 30, μετά τις χτυπάει η μαγική ημερομηνία απίστευτα, πέφτει τόσο σαβούρωμα στις 30something που καταντάει θλιβερό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω το θεμα γαμος το βλεπω "περιπου"οπως ο Αντρεας,

ισως επειδη ειμαι σε τελειως αλλη φαση,

αλλα σκεφτομαι: πολλες ευθυνες:wacko: για πχ τωρα σχολαω απο τη δουλεια παω σπιτι με περιμενει το φαγητο στο πιατο,θα κοιμηθω,μετα θα παω την βολτα μου αν ειχα παιδια θα ετρεχααααα

ειμαι χαλαρη και ευτυχισμενη ετσι και αυτο νομιζω οτι ειναι ο προορισμος του ανθρωπου να ειναι ευτυχισμενος,και γιαυτο δεν χρειαζεται να εισαι απαραιτητα παντρεμενος .

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

κατι σχετικο..οι σχεσεις απο το λυκειο κρατανε?εχω ακουσει πως οχι και δεν μου αρεσει που εχω μια τετοια σκεψη οσον αφορα το μελλον μου για την κοπελα μου,κι αυτη για μενα με οσα ακουμε..ειναι καλο να φανταζομαστε θετικα κι οχι αρνητικα..οτι ειναι να γινει ας γινει ..αλλα γιατι να ειναι αρνητικη η σκεψη μας?:what:

 

Εαν κρινω απο την δικη μου περιπτωση που ειμαστε μαζι απο το λυκειο απο τα 18 και τωρα ειμαστε (γκουχ...γκουχ) 31 και παντρεμενοι ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΗ, τοτε μην φοβασαι. Σιγουρα και σε σας θα υπαρχει κατι μοναδικο.

Τωρα οσον αφορα στην καταλληλη ηλικια για γαμο, δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι στανταρ, απλα οταν νιωσεις ετοιμος κανεις το μεγαλο βημα:lol:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να επιχειρηματολογησω σε κανεναν,το καλυτερο επιχειρημα ειναι οτι ειμαι ευτυχισμενη ετσι;)

το κουλο ειναι οτι πριν λιγο καιρο δουλευα καποιες ωρες την εβδομαδα ως μοντελο σε καταστημα φιλης με νυφικα .:lol: και ενιωθα οτι ηταν αποκριες καθε μερα που τα φορουσα.η μανα μου οταν με ειδε εβαλε τα κλαματα απο συγκινηση και της λεω να οριστε με ειδες και νυφουλα,κλεισαμε τωρα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

ta panta eina 8ema timing k to basikotero to pote nio8ei o ka8enas mesa tu etoimos!!!xoris piesi xoris zoria ktl....kalo isos 8a htna bebaia na einai kapos orimos protu parei mia teotioa apofasi etsi oste meta na mnh xreiastei na to metaniosei!!!
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω είμαι κατά του γάμου γιατί χάνεις κάποια πράγματα οταν είσαι δεσμευμένος, αρκει να ξέρεις να μαγειρεύεις και να αυτοσυντηρείσαι, δεν θα αγχώνεσαι τόσο επίσης, κάποιος που δεν θέλει να παντρευτεί θεωρείτε πως είναι αποτυχημενος γενικώς? βλέπω στις μέρες μας κάτι τέτοιο επικρατεί,και επίσης θα το σκεφτόμουν κάπως ποιο θετικά, αν η γυναίκα σήμερα δεν είχε τόσες οικονομικές απαιτήσεις και καλοπέραση,τα διαζύγια πιστεύω σήμερα γίνονται επειδή δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Και εγω είμαι κατά του γάμου γιατί χάνεις κάποια πράγματα οταν είσαι δεσμευμένος, αρκει να ξέρεις να μαγειρεύεις και να αυτοσυντηρείσαι, δεν θα αγχώνεσαι τόσο επίσης, κάποιος που δεν θέλει να παντρευτεί θεωρείτε πως είναι αποτυχημενος γενικώς? βλέπω στις μέρες μας κάτι τέτοιο επικρατεί,και επίσης θα το σκεφτόμουν κάπως ποιο θετικά, αν η γυναίκα σήμερα δεν είχε τόσες οικονομικές απαιτήσεις και καλοπέραση,τα διαζύγια πιστεύω σήμερα γίνονται επειδή δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα

 

καπως ετσι ειναι τα πραγματα...σημερα ξερετε πως λειτουργουν οι γυναικες γενικα??

μεχρι τα 28-30 μαμιουνται αερα πατερα,με τον καθε γοη,μουρατο,γιαπη κλπ και μολις φτασει στην ηλικια των 30 και χτυπησει το βιολογικο της ρολοι για γαμο-παιδι,τσακ!τρωει φλας σταματει την καθε μ@@λακια που εκανε και ελεγε πριν,σοβαρευεται σε μια νυχτα και ψαχνει τον σοβαρο και τιμιο αντρα να κανει σχεση και σε 2 μηνες να του ζηταει εμεσος γαμους παιδια λουλουδια κλπ!!!!

αφου λοιπον τα κανει ολα αυτα και επειβεβαιωθει,κλεισει και το στομα του περιγυρου και των δικων της οτι να κοιταχτε με δεν εμεινα στο ραφι επαντρευτικα εχω και παιδι,μετα διαπιστωνει οτι ο αντρας που παντρευτηκε για τον αλφα η βητα λογο δεν της κανει,και λογικο ειναι αφου τον ηξερε μονο 2-6 μηνες,τον χωριζει καιουτε γατα ουτε ζημεια

το σκοπο της τον εκανε,τωρα δεν θα την κατηγορησει και δεν θα την "κοροιδεψει " κανεις και ουτε θα την ζαλιζουν οι γονεις της...αφου θα περνει και μια καλη διατροφη θα ειναι οκ....

αυτες ειναι κυριοι οι γυναικες του σημερα και με αυτες θα πρπει να πορευτουμε...κατα πληοψηφια και φυσικα σε αυτο φερουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης οι γονεις....

αντε παντρεψου εσυ μαλακα αντρα τωρα μετα απο ολα αυτα που βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

το να παντρευτεις με καποια δεν ειναι κατι το σουπερ ουαου! απλα ειναι μια σχεση πιο επισημη...στα χαρτια οπως λενε.

 

αν εισαι δηλαδη με καποια και περνας καλα,δεν σου στερει την ελευθερια και τον αερα που λετε...δεν υπαρχει λογος να μη κανεις κατι πιο σοβαρο.

trela7 ειναι και θεμα υπευθυνοτητας στο αν θες να κανεις παιδια,να παντρευτεις κτλ κτλ..

προσωπικα η κινηση στο να παντρευτεις εχει και τις ευθυνες ετσι? εχεις το δικο σου σπιτι,ζεις με τον ανθρωπο σου και γενικα λειτουργειτε στο ιδιο μηκος.

δεν υπαρχει λογος οταν εισαι με μια στο φλου να προχωρησεις σε γαμο.

αλλα υπαρχει και μια μεριδα ανθρωπων που λενε "περασαν τα χρονια και δεν παντρευτηκα...βουρρρρ" ε αυτοι τρωνε τα μουτρα τους και λενε "αν παντρευτεις ολα αλλαζουν" λογικο ειναι να αλλαζουν...οταν εσυ πηγες 30 και στα 31 παντρευτηκες..δεν σου φταιει ο γαμος!

 

συμφωνω!!! οι πραξεις μας εχουν συνεπειες και αν δεν μπορουμε να αντεξουμε τις συνεπειες των πραξεων μας καλυτερα να μην τις κανουμε...:O

 

Προβήματα, που βεβαίως δεν θα είχε κανείς απο τους δύο, αν δεν είχαν παντρευτεί....:lol: :lol:

 

τστστστστ...:p γιατι ετσι βρε παιδι μου... δεν εχει μονο προβληματα ενας γαμος... φανταζομαι τουλαχιστον!!!:rolleyes: :rolleyes:

 

Εννοώ ότι όταν τα επιχειρήματα περί του αντιθέτου στερεύουν, όλοι αυτό έχουν αν πουν μόνο:

Δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ, άμα ερωτευτείς θα αλλάξεις γνώμη

:p :p

 

έχεις ερωτευτει ποτε;;:blink:

 

καπως ετσι ειναι τα πραγματα...σημερα ξερετε πως λειτουργουν οι γυναικες γενικα??

μεχρι τα 28-30 μαμιουνται αερα πατερα,με τον καθε γοη,μουρατο,γιαπη κλπ και μολις φτασει στην ηλικια των 30 και χτυπησει το βιολογικο της ρολοι για γαμο-παιδι,τσακ!τρωει φλας σταματει την καθε μ@@λακια που εκανε και ελεγε πριν,σοβαρευεται σε μια νυχτα και ψαχνει τον σοβαρο και τιμιο αντρα να κανει σχεση και σε 2 μηνες να του ζηταει εμεσος γαμους παιδια λουλουδια κλπ!!!!

αφου λοιπον τα κανει ολα αυτα και επειβεβαιωθει,κλεισει και το στομα του περιγυρου και των δικων της οτι να κοιταχτε με δεν εμεινα στο ραφι επαντρευτικα εχω και παιδι,μετα διαπιστωνει οτι ο αντρας που παντρευτηκε για τον αλφα η βητα λογο δεν της κανει,και λογικο ειναι αφου τον ηξερε μονο 2-6 μηνες,τον χωριζει καιουτε γατα ουτε ζημεια

το σκοπο της τον εκανε,τωρα δεν θα την κατηγορησει και δεν θα την "κοροιδεψει " κανεις και ουτε θα την ζαλιζουν οι γονεις της...αφου θα περνει και μια καλη διατροφη θα ειναι οκ....

αυτες ειναι κυριοι οι γυναικες του σημερα και με αυτες θα πρπει να πορευτουμε...κατα πληοψηφια και φυσικα σε αυτο φερουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης οι γονεις....

αντε παντρεψου εσυ μαλακα αντρα τωρα μετα απο ολα αυτα που βλεπεις...

 

σεβαστη, αλλά απολυτη η αποψη σου και νομιζω οτι το απολυτο στη ζωη δεν ειναι παντα καλο, μολονοτι και εγω εχω την ταση να σκεφτομαι απολυτα. δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες, μην τις βαζεις ολες στο ιδιο καζανι. και εξαλλου σε μια σχεση δεν φταιει ποτεεεεεε μονο ο ενας, οποιος κι αν ειναι αυτος...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

ego pisteuo oti h katalhlh hlikia einai auth pou tha exeis arxisei na vgazeis lefta kai na exeis mia statherh douleia !!:)

Kαι πάνω στο καλύτερο δλδ να πας να χαντακωθείς;;;

Σορρυ αλλά το βρίσκω χαζό. :)

 

Για άντρες μιλάω πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρος μικρος παντρεψου η μικρος καλογερεψου

Η παροιμία δεν είναι έτσι αλλά: «ή μικρός-μικρός παντρέψου, ή τρανός καλογερέψου».

Επίσης «είναι βαριά η καλογερική και ασήκωτος ο γάμος».

Η άποψή μου είναι ότι δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά ωριμότητας.

Για να ωριμάσεις δε, πρέπει να δουλέψεις και να ζήσεις χωρίς τσοντάρισμα από γονείς κλπ

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΦΑ εσυ τελικα πρεπει να εχεις καει απο γυναικες του ειδους που περιγραφεις..

το να πηγαινεις εχοντας την αντιληψη "ετσι ειναι τα πραγματα και δε σηκωνω κουβεντα" καμια φορα σε εμποδιζει να δεις τα πραγματα οπως ειναι.

κοντα στα ξερα καμια φορα καιγονται και τα χλωρα...την εχεις ακουσει την παροιμια ε?

μιραντα μου την αποψη μου επι του θεματος την εχω ηδη αναφερει.

δεν εχει σχεση η ηλικια(ενταξει μην ειναι και παιδια οι μελλονυμφοι).οταν καποιος εχει νιωσει ετοιμος,εχει βρει το αλλο του μισο και ειναι σε θεση να συντηρησει οικογενεια και να αναθρεψει σωστα τα παιδια που θα ερθουν τοτε ασ κανει το βημα

αν και εδω που τα λεμε η εννοια του γαμου στην εποχη μας εχει χαλασει.

ο γαμος πλεον δεν ειναι τπτ αλλο παρα μια επισημη ανακοινωση προς την κοινωνια"ξερετε εμεις θα ζησουμε μαζι κατω απο την ταμπελιτσα της οικογενειας,κι εσεις δε θα εχετε δικαιωμα να μας κουτσομπολεθετε πως συζουμε κτλ κτλ"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ότι όλες ψάχνετε να εξασφαλιστείτε και μετά άντε γειάάάάάά δεν μου κάνεις???

+1 θα συμφωνήσω εν μέρει διότι ακόμη υπάρχει ένα ποσοστό κοριτσιών που δεν είναι έτσι.

Η πλειοψηφία όμως είναι αυτή.

Είναι και ο λόγος που δεν έχω παντρευτεί ακόμη αν και είμαι 36 με σταθερή εργασία και πολύ καλό μισθό.

Στην πλειοψηφία των γνωριμιών μετά το όνομα και τη ηλικία μου η επόμενη ερώτηση είναι τι δουλειά κάνεις. Πιστεύω πως υπάρχουν πάρα πολλά άλλα που μπορεί να ρωτήσει μια κοπέλα γύρω στα τριάντα και ανύπαντρη, έναν 36άρη.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

+1 θα συμφωνήσω εν μέρει διότι ακόμη υπάρχει ένα ποσοστό κοριτσιών που δεν είναι έτσι.

Η πλειοψηφία όμως είναι αυτή.

Είναι και ο λόγος που δεν έχω παντρευτεί ακόμη αν και είμαι 36 με σταθερή εργασία και πολύ καλό μισθό.

Στην πλειοψηφία των γνωριμιών μετά το όνομα και τη ηλικία μου η επόμενη ερώτηση είναι τι δουλειά κάνεις. Πιστεύω πως υπάρχουν πάρα πολλά άλλα που μπορεί να ρωτήσει μια κοπέλα γύρω στα τριάντα και ανύπαντρη, έναν 36άρη.

 

μαλλον δεν ειναι μονο αυτος ο λογοςγιατι αν θελεις να δει αν σε θελει για εσενα η για τα χρηματα(για να δω αν την καρδια μου η το χρημα αγαπας )που λεμε μπορεις να της πεις πως εχεις σουβλατζιδικο πχ

εμεις και οι δυο ειμαστε ιδιωτικοι υπαλληλοι αλλα δεν μας χαλαει και τις 5 μας δεκαρες μαζι θα τις ξοδεψουμε και ας παντρευτουμε λυτα και με λιγα ατομα...ε και?

εμεις να μαστε σουπερ;)

Link to comment
Share on other sites

miranta ήμουν ξεκάθαρος πιστεύω.

Υπάρχει και η άλλη όψη πάντα όπως είπα.

Σημασία έχει να τα βρεις με τον εαυτό σου ανύπαντρος(η) ή παντρεμένος(η) και να περνάς super!!!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι ειναι τα πραγματα...σημερα ξερετε πως λειτουργουν οι γυναικες γενικα??

μεχρι τα 28-30 μαμιουνται αερα πατερα,με τον καθε γοη,μουρατο,γιαπη κλπ και μολις φτασει στην ηλικια των 30 και χτυπησει το βιολογικο της ρολοι για γαμο-παιδι,τσακ!τρωει φλας σταματει την καθε μ@@λακια που εκανε και ελεγε πριν,σοβαρευεται σε μια νυχτα και ψαχνει τον σοβαρο και τιμιο αντρα να κανει σχεση και σε 2 μηνες να του ζηταει εμεσος γαμους παιδια λουλουδια κλπ!!!!

αφου λοιπον τα κανει ολα αυτα και επειβεβαιωθει,κλεισει και το στομα του περιγυρου και των δικων της οτι να κοιταχτε με δεν εμεινα στο ραφι επαντρευτικα εχω και παιδι,μετα διαπιστωνει οτι ο αντρας που παντρευτηκε για τον αλφα η βητα λογο δεν της κανει,και λογικο ειναι αφου τον ηξερε μονο 2-6 μηνες,τον χωριζει καιουτε γατα ουτε ζημεια

το σκοπο της τον εκανε,τωρα δεν θα την κατηγορησει και δεν θα την "κοροιδεψει " κανεις και ουτε θα την ζαλιζουν οι γονεις της...αφου θα περνει και μια καλη διατροφη θα ειναι οκ....

αυτες ειναι κυριοι οι γυναικες του σημερα και με αυτες θα πρπει να πορευτουμε...κατα πληοψηφια και φυσικα σε αυτο φερουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης οι γονεις....

αντε παντρεψου εσυ μαλακα αντρα τωρα μετα απο ολα αυτα που βλεπεις...

 

 

 

Σεβαστή η άποψη σου φίλε μου αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον κάπου έχει κολλήσει το "ρολόι σου"

Μην ξεχνάς πως τα ίδια θα μπορούσες να κάνεις και εσύ αντιθέτως να βρείς κάποια πχ γαι τα € της και μετά "άντε γειά" :rolleyes:

Θέλω να πιστέυω πως αυτή η κακία που σου βγαίνει σε αυτό το ποστ είναι κάτι το οποίο σε έχει πληγώσει...και πως ο Χ αριθμός γυναικών που αναφέρεις έιναι ένα μικρό κομμάτι και όχι το απόλυτο ποσοστό που αναφέρεις...

 

 

 

Φιλικά

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

miranta όχι δεν θέλω να ξεκινώ σε μια παρέα με προβολή του εαυτού μου δεν είναι σωστό. Κάποιες κοπέλες όμως που έχω γνωρίσει στο παρελθόν (οι περισσότερες δεν εργάζονταν), όταν άκουγαν τη φύση της εργασίας μου και τις αποδοχές μου, τέντωναν τα αυτιά τους πράγμα που σχεδόν δεν το πίστευα παρόλο που συνέβαινε μπροστά μου και φυσικά δεν μου άρεσε (ήταν καταφανέστατο ότι κοίταζαν την τσέπη και όχι τον άνθρωπο που ήταν απέναντί τους).

Όπως είπα υπάρχει και μερίδα κοριτσιών που σέβονται τον εαυτό τους πάνω απ’ όλα, εργαζόμενες μάλιστα που έμαθαν τι δουλειά κάνω τυχαία μετά από πολύ καιρό. Δεν τις βάζω στο ίδιο καζάνι αυτές προς Θεού.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

miranta όχι δεν θέλω να ξεκινώ σε μια παρέα με προβολή του εαυτού μου δεν είναι σωστό. Κάποιες κοπέλες όμως που έχω γνωρίσει στο παρελθόν (οι περισσότερες δεν εργάζονταν), όταν άκουγαν τη φύση της εργασίας μου και τις αποδοχές μου, τέντωναν τα αυτιά τους πράγμα που σχεδόν δεν το πίστευα παρόλο που συνέβαινε μπροστά μου και φυσικά δεν μου άρεσε (ήταν καταφανέστατο ότι κοίταζαν την τσέπη και όχι τον άνθρωπο που ήταν απέναντί τους).

Όπως είπα υπάρχει και μερίδα κοριτσιών που σέβονται τον εαυτό τους πάνω απ’ όλα, εργαζόμενες μάλιστα που έμαθαν τι δουλειά κάνω τυχαία μετά από πολύ καιρό. Δεν τις βάζω στο ίδιο καζάνι αυτές προς Θεού.

 

Μήπως εσύ έδινες αυτό τον αέρα στις κοπέλες που σε γύριζαν/γυρίζουν ότι δηλαδή έχω εγώ € δεν πειράζει?:confused:

+1 ότι είναι ένα μικρό κομμάτι απο γυναίκες που σκέφτεται έτσι...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι ήπιων τόνων πιστεύω. Ούτε με Porsche κυκλοφορώ ούτε στη Βούλα μένω.

Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, η κατάλληλη ηλικία γάμου είναι όταν είσαι ώριμος και δεν θα γίνεις βάρος στο έτερον ήμισυ.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι ήπιων τόνων πιστεύω. Ούτε με Porsche κυκλοφορώ ούτε στη Βούλα μένω.

Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, η κατάλληλη ηλικία γάμου είναι όταν είσαι ώριμος και δεν θα γίνεις βάρος στο έτερον ήμισυ.

 

Εγώ πάλι πιστέυω πως όπως και να έχει το μεγαλύτερο βάρος πέφτει στην ηλικία των γυναικών...Οι άντρες έχουν "χρόνο" ακόμα...:rolleyes:

Γενικά στα 28-30 που ήδη υπάρχει μια σταθεροποίηση σε δουλειά είναι πολύ καλή ηλικία...:ninja:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...