Jump to content

Η γνώμη σας για το Φοίβο


sofikat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε το φαγατε το παιδι...14 ειναι ας ακουσει τωρα Φοιβο γιατι αμα του μεινει απωθημενο θα ακουει στα 30 του που ειναι χειροτερο...:p

 

Παντως με το που ακουω ενα καινουργιο στιχο καταλαβαινω αμεσως οτι ειναι Φιμπους.:lol: Εχει αυτο το βαθος νοηματος...

μα ισα ισα..τωρα που ειναι μικρο παιδακι πρεπει να παρει σωστες βασεις για να εχει μουσικη παιδεια...αν αρχισει με φοιβο και καρβελα οταν μεγαλωσει λες να το γυρισει ?στροφη στη ποιοτητα θα κανει κι αυτος?

http://www.griechische-botschaft.de/img/grinfo/Athena_Phivos.jpe

Για αυτον τον Φοιβο εχω την καλυτερη γνωμη. Τον εχω και σε τσαντακι.:p

 

Αυτο το καινουργιο της Μαρως με την μηχανη του χρονου του Φοιβου ειναι;

εγω τον εχω σε κουκλακι,σετακι με την Αθηνα

τα τραγουδια της μαρως ειναι του φοιβου αλλα μονο καινουργια δεν ειναι..

τα 2 τα εχει πρωτοπει η εφη σαρρη..

και στο σιντι του πετρελη το "δανεικα" το ειχε πει πρωτη η μαντω..

 

δεν εχει εμπνευση το παλικαριιιιιιιιιιιιι:rolleyes:

 

 

υγ.αυτος δεν ειναι που ειχε στο αυτι του σκουλαρικι-πουπουλο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσυ σιγουρα θα βαρεθεις οτιδηποτε αφου συνηθισες στον φοιβο (κ τον υποστηριζεις). Ρε παιδιά, ποσα χρονια πρεπει να περασουν για να το καταλαβετε(ολοι εσεις που τον υποστηριζετε),η μουσικη αυτουνου του "συνθετη" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΕΙΑ. Η μουσικη του ειναι ενα κλασικο beataki συνδυασμενο με μια πιασαρικη συνηθως κλεμενη αραβικη ή οτιδηποτε αλλο νοτα,και στιχοι του στιλ γ@μα με να σε γ@μαω..Ωραιο νοημα βγαζουν..μα καλα δεν τα βαριεστε?ολα το ιδιο λενε! Φιλε DENIOR, πιστεψε με,ξερω απειρα ατομα που ακουνε τα κομματια "οποιοδηποτε ικανων συνθετων" κ δεν τα βαριουνται..Τωρα αμα κατσεις 24 ωρες το 24ωρο,επι 7 μερες,αντε μηνα,ναι θα βαρεθεις,όμως μετα απο λιγο καιρο, (1-2 μηνες) κ με την προυποθεση να ειναι ποιοτικο,θα το ξανακουσεις αμα πραγματικα σου αρεσει κ οχι επειδη παιζεται στο ραδιοφωνο,ακουγεται κτλ.. ελπιζω να καλυψα εσενα κ τους υπολοιπους pathetic fans του Phoebus!(μου το κανε κ στα αγγλικα η ψωναρα!)

 

Όχι,δεν τα βαριέμαι.Ο Φοίβος έχει αστείρευτη έμπνευση.Είναι από τους κορυφαίους,σύγχρονους Έλληνες συνθέτες.

Σίγουρα διαθέτει μουσική παιδεία και ταλέντο,κάτι το οποίο φαίνεται και από τη δουλειά του.Έχει επιμεληθεί δεκάδες δίσκους,οι περισσότεροι από τους οποίους είναι απόλυτως επιτυχημένοι («Γεια»,«Ευτυχώς» κ.α).

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν τα βαριέμαι.Ο Φοίβος έχει αστείρευτη έμπνευση.Είναι από τους κορυφαίους,σύγχρονους Έλληνες συνθέτες.

Σίγουρα διαθέτει μουσική παιδεία και ταλέντο,κάτι το οποίο φαίνεται και από τη δουλειά του.Έχει επιμεληθεί δεκάδες δίσκους,οι περισσότεροι από τους οποίους είναι απόλυτως επιτυχημένοι («Γεια»,«Ευτυχώς» κ.α).

 

+100 :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν τα βαριέμαι.Ο Φοίβος έχει αστείρευτη έμπνευση.Είναι από τους κορυφαίους,σύγχρονους Έλληνες συνθέτες.

Σίγουρα διαθέτει μουσική παιδεία και ταλέντο,κάτι το οποίο φαίνεται και από τη δουλειά του.Έχει επιμεληθεί δεκάδες δίσκους,οι περισσότεροι από τους οποίους είναι απόλυτως επιτυχημένοι («Γεια»,«Ευτυχώς» κ.α).

Αστειρευτη εμπνευση το "γεια"; Το Ευτυχως ειναι σαν μουσικη απο ταινια γουστερν. Ρε παιδια οκ, κι εμενα μ'αρεσει ο Χατζηγιαννης αλλα παραδεχομαι οτι γραφει φλωροτραγουδακια που ομως μ'αρεσουν. Μην βγαλουμε Μπετοβεν τον Φοιβο τωρα για να εξωραισουμε το καθε γουστο μας...:rolleyes: Για μενα ειναι απο τους χειροτερους συνθετες, απο αποψη εμπνευσης και ποιοτητας στιχου. Το "Μωρο μου bye bye bye, αλλο η καρδια μου δεν σε παει" το γραφει κι η ανιψια μου που ειναι τριων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το "Μωρο μου bye bye bye, αλλο η καρδια μου δεν σε παει" το γραφει κι η ανιψια μου που ειναι τριων.

Kαλά μην τα υπεραπλουστευουμε όλα τώρα.

Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα θα το έκανα όλοι... Το ότι το κάνουν μόνο λίγοι και κανένας με την επιτυχία του Φοίβου κάτι δειχνει.

Βέβαια ούτε εμένα μου αρέσει αυτό το είδος μουσικης, απλά δεν θέλω να διαβάζω τέτοιες ισοπεδωτικές και μηδενιστικές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκας.Με κεφαλαίο Μ.Κάνει την δουλειά του,πουλάει,τα έχει κονομήσει για άλλες 3 ζωές και μας έχει γραμμένους ότι και αν του καταλογίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ούτε εμένα μου αρέσει αυτό το είδος μουσικης, απλά δεν θέλω να διαβάζω τέτοιες ισοπεδωτικές και μηδενιστικές απόψεις.

Δεν ειναι μηδενιστικη. Το οτι εχει επιτυχια δεν σημαινει οτι τον θεωρω αξιολογο συνθετη, απλα γραφει σουξεδακια και ειναι καλος σε αυτο. Αυτο ειναι το μονο ταλεντο του. Αλλα το να ακουω αποψεις οπως "Είναι από τους κορυφαίους,σύγχρονους Έλληνες συνθέτες." με κανει να νιωθω πολυ ασχημα για το που πανε οι Ελληνες συνθετες μας...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tώρα αλλάζεις αυτό που έλεγες πριν. Λες κάτι τελείως διαφορετικό.

Το οτι δεν τον θεωρείς αξιόλογο συνθέτη εσύ, δεν σημαίνει καταρχήν ότι δεν είναι (ουτε εγώ τον θεωρώ τέτοιον, μεταξυ μας). Επίσης δεν σημαίνει ότι τα τραγούδια που γράφει (τα σουξέ να πω καλύτερα; ), όσο και αν δεν μας αρέσουν, μπορεί να τα γράψει ο καθένας. Πόσο μάλλον το τριχρονο ανηψάκι σου (ζωή να χει να γίνει μια μέρα σαν τον Φοίβο :p).

Όπως καταλαβαίνεις σε αυτό το τελευταιο σκέλος του προηγούμενου μηνύματος σου πήγαινε ο χαρακτηρισμός ισοπεδωτικός.

 

KTHNXBYE

Link to comment
Share on other sites

Αστειρευτη εμπνευση το "γεια"; Το Ευτυχως ειναι σαν μουσικη απο ταινια γουστερν. Ρε παιδια οκ, κι εμενα μ'αρεσει ο Χατζηγιαννης αλλα παραδεχομαι οτι γραφει φλωροτραγουδακια που ομως μ'αρεσουν. Μην βγαλουμε Μπετοβεν τον Φοιβο τωρα για να εξωραισουμε το καθε γουστο μας...:rolleyes: Για μενα ειναι απο τους χειροτερους συνθετες, απο αποψη εμπνευσης και ποιοτητας στιχου. Το "Μωρο μου bye bye bye, αλλο η καρδια μου δεν σε παει" το γραφει κι η ανιψια μου που ειναι τριων.

 

Μόνο που δεν είναι όλα τα κομμάτια του στο ίδιο μοτίβο με το «Bye Bye» της Κοκκίνου.Έχει τεράστια ποικιλία που φτάνουν από λαικά εώς και χορευτικά.

Ας μην προσπαθούμε να προβάλουμε τις υποκειμενικές μας απόψεις ως αντικειμενικές.Για σένα μπορεί τα τραγούδια του Φοίβου να είναι αδιάφορα,για μένα όμως δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν είναι όλα τα κομμάτια του στο ίδιο μοτίβο με το «Bye Bye» της Κοκκίνου.Έχει τεράστια ποικιλία που φτάνουν από λαικά εώς και χορευτικά.

Ας μην προσπαθούμε να προβάλουμε τις υποκειμενικές μας απόψεις ως αντικειμενικές.Για σένα μπορεί τα τραγούδια του Φοίβου να είναι αδιάφορα,για μένα όμως δεν είναι.

Κι η δικη σου αποψη υποκειμενικη ειναι.

 

Και δεν ειπα οτι ειναι αδιαφορα, εχει τυχει να μ'αρεσει τραγουδι του Φοιβου. Ειπα οτι ειναι του σωρου, αυτο. Ειναι ξεφτιλα να τον κατατασσουμε στους καλυτερους και κορυφαιους συνθετες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι η δικη σου αποψη υποκειμενικη ειναι.

 

Και δεν ειπα οτι ειναι αδιαφορα, εχει τυχει να μ'αρεσει τραγουδι του Φοιβου. Ειπα οτι ειναι του σωρου, αυτο. Ειναι ξεφτιλα να τον κατατασσουμε στους καλυτερους και κορυφαιους συνθετες.

 

To γνωρίζω αυτό.

 

Καθόλου ξεφτίλα δεν είναι.Είναι από τους ελάχιστους Έλληνες συνθέτες που έχει τη δυνατότητα να κάνει διάσημο ακόμα και τον χειρότερο τραγουδιστή (όπως έχει κάνει με τον Γιώργο Λεμπέση).

Εξάλλου αν η μουσική του δεν ήταν καλή,ποτέ δε θα γινόταν τόσο επιτυχημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκας.Με κεφαλαίο Μ.Κάνει την δουλειά του,πουλάει,τα έχει κονομήσει για άλλες 3 ζωές και μας έχει γραμμένους ότι και αν του καταλογίσουμε.

 

Σωστότατος.Η απόλυτη αλήθεια.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου αν η μουσική του δεν ήταν καλή,ποτέ δε θα γινόταν τόσο επιτυχημένος.

Το τι ειναι "καλο" και τι οχι ειναι μεγααααλη κουβεντα. Οτι ειναι πετυχημενο δεν ειναι απαραιτητα καλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκας.Με κεφαλαίο Μ.Κάνει την δουλειά του,πουλάει,τα έχει κονομήσει για άλλες 3 ζωές και μας έχει γραμμένους ότι και αν του καταλογίσουμε.

 

λοιπον ξερεις κατι φιλε Βασιλη?εγραψες την καλυτερη κουβεντα που διαβασα εδω σε αυτο το θεμα.

πουλαει κι αυτο ειναι το βασικο γι αυτον.σωστος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το τι ειναι "καλο" και τι οχι ειναι μεγααααλη κουβεντα. Οτι ειναι πετυχημενο δεν ειναι απαραιτητα καλο.

 

Εννοείται.

Αλλά στις αρπαχτές, δεν μπορείς να πεις, ειναι ο καλύτερος.:p

Μεγάλο ταλέντο!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το τι ειναι "καλο" και τι οχι ειναι μεγααααλη κουβεντα. Οτι ειναι πετυχημενο δεν ειναι απαραιτητα καλο.

 

Η καλή μουσική για το κάθε άτομο καθορίζεται πάντα από τα δικά του υποκειμενικά κριτήρια.

 

Ωστόσο,η όποια ανταπόκριση του κοινού σε έναν δίσκο,σε ένα τραγούδι είναι αναμφισβήτητη και αντικειμενική. Η συγκεκριμένη ανταπόκριση είναι σχεδόν πάντα υψηλή στις δουλειές του Φοίβου.Ως τρανό παράδειγμα θα αναφέρω το «Γεια» της Δέσποινας Βανδή.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκας.Με κεφαλαίο Μ.Κάνει την δουλειά του,πουλάει,τα έχει κονομήσει για άλλες 3 ζωές και μας έχει γραμμένους ότι και αν του καταλογίσουμε.

 

Αυτο νομιζω ειναι το πιο σωστο!!!

Γραφει ενα ειδος μουσικης που πουλαει και σ'αυτο ειναι πολυ καλος, αν οχι ο καλυτερος!!!

Δεν μπορουμε να συγκρινουμε ομως ανομοια πραγματα, οπως εναν εντεχνο συνθετη με το φοιβο που ειναι λαϊκο-ποπ....!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
τελικα ο Φοιβος οντως πρεπει να εχει χαλασει,μεχρι και η Κοκκινου τον παρατησε:O :O :O

 

Καταρχάς,μην ξεχνάς πως ο Φοίβος ήταν εκείνος που την ανέδειξε,που την έκανε επιτυχημένη χάρη στα τραγούδια που συνέθεσε για εκείνην.

Διέκοψαν τη συνεργασία τους οι δύο καλλιτέχνες;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς,μην ξεχνάς πως ο Φοίβος ήταν εκείνος που την ανέδειξε,που την έκανε επιτυχημένη χάρη στα τραγούδια που συνέθεσε για εκείνην.

Διέκοψαν τη συνεργασία τους οι δύο καλλιτέχνες;

 

οντως αυτος την εκανε γνωστη...:) :)

δες εδω http://www.mad.tv/news/?id=24744&c=

κριμα παντως...ηταν μια απο τις αγαπημενες μου τραγουδιστριες...:cry:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο Φοιβος οντως πρεπει να εχει χαλασει,μεχρι και η Κοκκινου τον παρατησε:O :O :O

 

Πω πω...

Δηλαδή δεν θα ξανακούσουμε άλλη διαταγή προς το μωρό της Κοκκίνου;; Θα αναγκαστούμε να αρκεστούμε στα "Mωρό μου, sorry", "Μωρό μου, σκάσε" και "Μωρό μου, bye"??

 

Τι καταστροφή είναι αυτή;;

 

Η ελληνική μουσική μπουζουκλεροσκηνή θα κηρύξει την ημέρα αργία. :cry: :cry:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πολύ πλάκα αυτό που συμβαίνει! :lol: Διάβασα 3 σελίδες-απόψεις που οι μισές και παραπάνω τα χώνουν στον Φοίβο. Βρε δεν πάει να αντιγράφει και 2 και 3 φορές το ίδιο τραγούδι με παραλλαγές... Μια είναι η αλήθεια: Ο άνθρωπος έχει το χέρι του Μίδα... Ότι ακουμπάει γίνεται χρυσός... Να σας πω και κάτι; Δεν μας φταίει ο Φοίβος που κάνει επιτυχίες αλλά όλοι εμείς (βάζω και εμένα μέσα) που αγοράζουν τα cd στα οποία γράφει. :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πολύ πλάκα αυτό που συμβαίνει! :lol: Διάβασα 3 σελίδες-απόψεις που οι μισές και παραπάνω τα χώνουν στον Φοίβο. Βρε δεν πάει να αντιγράφει και 2 και 3 φορές το ίδιο τραγούδι με παραλλαγές... Μια είναι η αλήθεια: Ο άνθρωπος έχει το χέρι του Μίδα... Ότι ακουμπάει γίνεται χρυσός... Να σας πω και κάτι; Δεν μας φταίει ο Φοίβος που κάνει επιτυχίες αλλά όλοι εμείς (βάζω και εμένα μέσα) που αγοράζουν τα cd στα οποία γράφει. :)

 

οντως!:mad: εσεις φταιτε!:mad: που αγοραζετε τα "δημιουργηματα" """του"""!:mad: ντροπη κ αισχος!:mad:

 

:p

 

παντως κ εγω φταιω που καθομαι κ γραφω γι'αυτον :O αλλα ηθελα να εκφρασω δημοσια την αντιπαθεια μου για τον """""συνθετη"""""

αποψη μου παντα...

Link to comment
Share on other sites

οντως!:mad: εσεις φταιτε!:mad: που αγοραζετε τα "δημιουργηματα" """του"""!:mad: ντροπη κ αισχος!:mad:

 

:p

 

παντως κ εγω φταιω που καθομαι κ γραφω γι'αυτον :O αλλα ηθελα να εκφρασω δημοσια την αντιπαθεια μου για τον """""συνθετη"""""

αποψη μου παντα...

περίμενε λίγο... όταν λέω "αγοράζω" δεν το εννοώ με τον παραδοσιακό τρόπο... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις... :p Πάντως εγώ ακούω κάποια από τα "σκουπίδια" του. Αλλά και πάλι ρε συ, συγνώμη κιόλας, για να πουλάει τόσο και να κάνει συνέχεια χρυσούς και πλατινένιους κάτι του βρίσει ο κόσμος. Δεν μπορεί τόσα εκατομμύρια ανθρώπων να τρώνε κουτόχορτο. Λογικό δεν είναι;

 

:confused:

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...