Jump to content

proβλημα με το pc


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον χτες εκανα format και αφησα τα παλια μεσα ωστε να τα σβησω μετα

αρχιζω και σβηνω τα παλια παραθυρα και αρχισα να βαζω drivers μολις βαζω της ati μου λεει για restart κανω λοιπον και ξαφνικα μετα το boot του bios εκει που μου βγαζει για να διαλεξω λειτουργικο παταω το νεο που εβαλα και μου κανει restart και απο τοτε ολη την ωρα αυτο κανει

τι και αν κατεβασα το προγραμματακι για να κανω boot απο τα setup disk τι να κανω απο το cd τιποτα νεκρο μετα απο εκει δεν με αφηνει να κανω τιποτα αλλο συνεχεια restart με αποτελεσμα ουτε safe mode να μπορω να μπω

αυτα οποιος ξερει εστω κατι ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις τον αρχικο δισκο (αφαιρεσε καλωδιοταινια και ρευμα) που ειχες τα Windows και κανε boot απο τον νεο δισκο με τα φρεσκα Win.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο και μεσω του bios τιποτα

δεν ειχε ποτε προβλημα αλλωστε βλεπω πως φορτωνει καθως το ntdlr υπαρχει δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταει

Link to comment
Share on other sites

Boot με το CD των XP και repair την χαλασμένη εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορω λεμε :p κανει e=restart οταν επιλεγω αναμεσα στα δυο λειτουργικα που εχω μεσα μολις πατησω το ενα απο τα δυο κανει αυτοματa restart
Link to comment
Share on other sites

Είπες οτι κάνει restart όταν πας να bootάρεις από το σκληρό. Εγώ λέω να δοκιμάσεις από το CD.

Στην τελική, φρεσκοστημένο μηχάνημα είναι, κάνε ένα φορμάτ να τελειώνεις.

Link to comment
Share on other sites

μα το εκανα κοιτα τι γραφω να δεις δεν κανει ουτε καν απο δισκετες μου κανει restart αμεσως μολις επιλεξω λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν επιλέγεις λειτουργικό ρε συ στο Βoot CD των XP. Από το CD bootareis
Link to comment
Share on other sites

Ε κάνε φορμάτ να τελειώνουμε. Αλλιώς βρες το hiren's boot cd, ξεκίνα από εκεί, τρέξε ένα chkdsk που έχει, άστο να διορθώσει τα προβλήματα και δοκίμασε από την αρχή την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει καινουριο pc και ειχα το εξης προβλημα.οταν κοβοταν το ρευμα και το pc ηταν κλειστο δεν εκλεινε δηλαδη με τη διακοπη ρευματος ηταν κανονικα κλειστο και γινοταν μια διακοπη.οταν πηγαινα να τον ανοιξω μου εκανε συνεχεια restart.ετρεχα σαν τον π@@@@στη και δεν εβγαζα ακρη με τιποτα.ο μονος τροπος για να δουλεψει οταν γινοταν αυτο ηταν να τον βγαλω απο την πριζα να μην εχει καθολου ρευμα δηλαδη και να τον αφησω λιγο να φυγει το φορτιο που ειχε μεσα.δεν τα καταφερνα με την πρωτη παντα αλλα γινοταν δουλεια μετα απο λιγες προσπαθειες.να μην πολυλογω αφου αλλαξα 3-4 μητρικες σκληρο και αλλα διαφορα και ταλαιπωρηθηκα 8-9 μηνες ηταν προβλημα στιη μνημη ραμ.τσεκαρε μηπως λεμε μηπως εκλασε καμια μνημη.δοκιμασε και οταν βγαλεις ακρη πες κατι για να ξερουμε.απο οτι μπορω να καταλαβω συμφωνα με αυτα που λες μαλλον με καθε επιφυλαξη εχεισ το ηδιο προβλημα που ειχα εγω η κατι παρομοιο.κοιτα τις μνημες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...