Jump to content

Σεξ από το πρώτο ραντεβού;


Evanthe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι γυναίκες είναι π0υτ@νες και οι άντρες γουρούνια.&-

χμ...

και εγω το εχω πει πολλες φορες αλλα παντα υπαρχουν κοπελες και φιλοι που με σιγουρευουν για το αντιθετο.;)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα απλευθέρωσης. είναι θέμα αντίληψης.

εσένα όμως τί ακρβώς σε πείραξε από αυτό που έγραψα; για πες!

Link to comment
Share on other sites

αν ήμουνα άντρας και δεν θα μου καθότανε η άλλη από την πρώτη συνάντηση δεν ξέρω αν θα είχα ενδειαφέρων να βγω ξανά μαζί της.

είμαι γυναίκα όμως και την βλέπω αλλιώς.

Αν δεν σε πιεσει για σεξ ο αντρας στο πρωτο ραντεβου τον παρατας;;

Αν σε πιεσει και σου αρεσει θα του κατσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πιεσει για σεξ ο αντρας στο πρωτο ραντεβου τον παρατας;;

Αν σε πιεσει και σου αρεσει θα του κατσεις;;

 

Γιατί πρέπει να γίνει υπό πίεση.......;:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

[ offtopic]

...tora an kapoios pei oti einai tsoula i oxi einai san na akouo ton papou mou pou elege oti i gineka prin pantreutei prepei na einai par8ena.

Εμενα παντως ο παππους μου μου λεει να καβαλαω οσο περισσοτερο μπορω...Βεβαια εγω ειμαι αντρας! Αλλα για να μου το λεει δεν πιστευει πως οι κοπελες πρεπει να ειναι παρθενες μεχρι να παντρευτουν!

Αλλωστε πριν παντρευτεις πρεπει να δοκιμασεις..Προσφατα μου ειπαν για ενα ζευγαρι που χωρισε γιατι δεν σηκωνοταν του αντρα και τον παρατησε η γυναικα..Γι αυτο πρεπει να δοκιμασουμε πριν παρουμε!

[/ offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να γίνει υπό πίεση.......;:confused: :confused:

OK λαθος εκφραση..:p

Σαφως και δεν γινονται αυτα τα πραγματα υπο πιεση..

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το '57 ήταν σεμνότυφη και σήμερα απελευθερωμένη:) :)
Δεν θα ελεγα απελευθερωμενη ...Περισσοτερο ψευτοαπελευθερωμενη και δηθεν θα ελεγα...Με τις ανασφαλειες να υποβοσκουν ομως...Και δεν ειναι θεμα του σε ποια εποχη εχεις μεινει πιστευω...Ειναι θεμα αντιληψεων και χαρακτηρα.

 

Εγω δεν ειμαι ουτε της αποψης "κανε την δυσκολη γιατι ετσι μας εχουν μαθει να κανουμε" ουτε του "Sex and the city"-lifestyle-αποψης...Αν καποιος σ'αρεσει και μετα απο μια απαραιτητη γνωριμια -σχεση ωστε να νιωσεις ανετα με τον αλλον και να νιωθεις τι κανεις και γιατι. Αυτο το διαστημα μπορει να ειναι 1 βδομαδα, μπορει και 1 χρονος, αναλογα τις ηλικιες και το ατομο που εχεις απεναντι σου.

 

Ολα αυτα βεβαια σε περιπτωση που μιλαμε για σχεση. Τουτεστιν οχι για "μια κι εξω".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ.....:cool:

 

Λοιπον... Για μενα ισχει το εξης...Αν μια κοπελα ειναι στην παρεα σου,η ειναι φιλη σου, γνωστη σου,η συμαθητρια-συμφοιτητρια σου, συναδελφος σου, και γενικα μιλατε , το να προκειψει κρεβατι,αν το φερει η στιγμη, δεν ειναι καθολου παραλογο και ουτε θα την χαρακτηριζα ...καπως...

υπαρχουν και αλλοι πολλοι παραμετροι για να καταλαβεις τι ειναι και τι δεν ειναι...:ninja:

 

Δεν ειναι σπανιο το γεγονος, να εχει τυχει μεσα απο παρεα, (ειδικα σε περιοδο που αρκετοι της παρεας, ειναι καιρο χωρις σχεση) να προκυψει κατι αναμεσα σε "φιλαρακια":p και μετα να μην τρεχει και τιποτα...:lol:

 

Ειναι εντελως διαφορετικο ομως το γεγονος εγω π.χ. να γνωρισω μια κοπελια σε ενα bar,στα μουζουκια, στην παραλια το καλοκαιρι, η στο δρομο η οποια να μου ειναι εντελως αγνωστη και μετα απο 2-3 ωρες να κανει sex μαζι μου....:wacko: δεν νομιζω οτι μια τετοια κοπελα θα την επερνα στα σοβαρα.....και ουτε και θα σκεφτομουνα να κανω σχεση μαζι της...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα απελευθερωμενη ...Περισσοτερο ψευτοαπελευθερωμενη και δηθεν θα ελεγα...Με τις ανασφαλειες να υποβοσκουν ομως...Και δεν ειναι θεμα του σε ποια εποχη εχεις μεινει πιστευω...Ειναι θεμα αντιληψεων και χαρακτηρα.

 

Εγω δεν ειμαι ουτε της αποψης "κανε την δυσκολη γιατι ετσι μας εχουν μαθει να κανουμε" ουτε του "Sex and the city"-lifestyle-αποψης...Αν καποιος σ'αρεσει και μετα απο μια απαραιτητη γνωριμια -σχεση ωστε να νιωσεις ανετα με τον αλλον και να νιωθεις τι κανεις και γιατι. Αυτο το διαστημα μπορει να ειναι 1 βδομαδα, μπορει και 1 χρονος, αναλογα τις ηλικιες και το ατομο που εχεις απεναντι σου.

 

Ολα αυτα βεβαια σε περιπτωση που μιλαμε για σχεση. Τουτεστιν οχι για "μια κι εξω".

 

Ολα αυτά που λέμε όλοι μας, απορρέουν από τα άτομα που γνωρίζει ο καθένας.

Οταν είπα απελευθερωμένη, εννοούσα απελευθερωμένη και όχι ψευτοαπεέυθερωμένη, χωρίς ανασφάλειες.

Φυσικά και η εποχή παίζει ρόλο, πριν από 50 χρόνια, τα κορίτσια αν έβγαιναν μέχρι το ζαχαροπλαστείο της πλατείας,

στις 10 το βράδυ έπρεπε να είναι πίσω στο σπίτι, κι αυτή ήταν η διασκέδασή τους.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες "Sex and the city"-lifestyle-αποψης",

αλλά γιατί να ξεκινάει το χρονικό διάστημα από 1 εβδομάδα, και όχι από 1 λεπτό;;;

Αλλωστε δεν υπάρχει μόνο η σχέση και το μια κι έξω....

Υπάρχει και το μια και δυο και τρεις και χίλιες δεκατρεις και χωρίς έξω......

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που λέμε όλοι μας, απορρέουν από τα άτομα που γνωρίζει ο καθένας.

Οταν είπα απελευθερωμένη, εννοούσα απελευθερωμένη και όχι ψευτοαπεέυθερωμένη, χωρίς ανασφάλειες.

Φυσικά και η εποχή παίζει ρόλο, πριν από 50 χρόνια, τα κορίτσια αν έβγαιναν μέχρι το ζαχαροπλαστείο της πλατείας,

στις 10 το βράδυ έπρεπε να είναι πίσω στο σπίτι, κι αυτή ήταν η διασκέδασή τους.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες "Sex and the city"-lifestyle-αποψης",

αλλά γιατί να ξεκινάει το χρονικό διάστημα από 1 εβδομάδα, και όχι από 1 λεπτό;;;

Αλλωστε δεν υπάρχει μόνο η σχέση και το μια κι έξω....

Υπάρχει και το μια και δυο και τρεις και χίλιες δεκατρεις και χωρίς έξω......

Πολυ λιγες ειναι αυτες οι πραγματικα απελευθερωμενες...Οι περισσοτερες το "παιζουν" για να ειναι συμφωνα με τα της εποχης ενω μεσα τους εχουν ακομα τις ανασφαλειες και τα ταμπου που ειχαν πριν 50 χρονια οι γυναικες...Απο κει πηγαζει και το προβλημα οτι δεν ξερουν τι θελουν και ειναι μπερδεμενες.Ειναι σε πληρη συγχυση.

 

Ειπαμε να γνωρισεις και λιγο τον αλλον. Το να νιωσεις κολυ κοντα σε εναν ανθρωπο μεσα σε μια βδομαδα(εστω) το κατανοω. Το 1 λεπτο μου καθεται καπως αλλα ας μην παιζουμε με τους χρονους.:p

 

Για μενα το μια κι εξω δεν διαφερει απο το πολλες κι εξω. Φανταζομαι αυτο εννοεις στο τελος...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγες ειναι αυτες οι πραγματικα απελευθερωμενες...Οι περισσοτερες το "παιζουν για να ειναι συμφωνα με τα της εποχης ενω μεσα τους εχουν ακομα τις ανασφαλειες και τα ταμπου που ειχαν πριν 50 χρονια οι γυναικες...Απο κει πηγαζει και το προβλημα οτι δεν ξερουν τι θελουν και ειναι μπερδεμενες.

 

Ειπαμε να γνωρισεις και λιγο τον αλλον. Το να νιωσεις κολυ κοντα σε εναν ανθρωπο μεσα σε μια βδομαδα(εστω) το κατανοω. Το 1 λεπτο μου καθεται καπως αλλα ας μην παιζουμε με τους χρονους.:p

 

Για μενα το μια κι εξω δεν διαφερει απο το πολλες κι εξω. Φανταζομαι αυτο εννοεις στο τελος...:confused:

 

Είπαμε οτι λέμε έχει να κάνει και με τα άτομα που γνωρίζουμε.

Εγώ δεν πιστεύω οτι είναι πολύ λίγες, γιατί γνωρίζω αρκετές, χωρίς ταμπού και χωρίς δήθεν....

Διαφέρει γιατί αν πρόσεξες καλά, εγώ δεν μιλάω καθόλου για έξω......

Δεν δίνω τέλος δηλαδή.......

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε οτι λέμε έχει να κάνει και με τα άτομα που γνωρίζουμε.

Εγώ δεν πιστεύω οτι είναι πολύ λίγες, γιατί γνωρίζω αρκετές, χωρίς ταμπού και χωρίς δήθεν....

Διαφέρει γιατί αν πρόσεξες καλά, εγώ δεν μιλάω καθόλου για έξω......

Δεν δίνω τέλος δηλαδή.......

Τοτε εισαι τυχερος και τις βρηκες μαζεμενες...:p

 

Για το δευτερο που λες οκ, δεν προσεξα καλα το μηνυμα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοτε εισαι τυχερος και τις βρηκες μαζεμενες...:p

 

Για το δευτερο που λες οκ, δεν προσεξα καλα το μηνυμα.;)

 

Δεν είναι θέμα τύχης,

είναι θέμα επιλογής.

Τους φίλους μας τους επιλέγουμε, δεν μας τυχαίνουν....

Link to comment
Share on other sites

μ ερεσει που οι αντρες σκεφτεστε μονο πως αν σας ''κατσει'' μια γυναικα απο το πρωτο ραντεβου ειναι '':X '' ,ξερετε κατι?

το ιδιο μπορει να πουμε και εμεις οι γυναικες...και στη τελικη μπορει αυτο το ραντεβου να ητανε μονο γι αυτο και τιποτα παραπανω στην τελικη...η να ηταν για κατι παραπανω αλλα τελικα να μην ''βγει'' οπως το περιμεναμε...κλπ κλπ

εχει πολλες εκδοχες οπως και να χει καθε φυλλο βγαζει τα συμπερασματα του απο ενα τετοιο ραντεβου και επιλεγει την συνεχεια...αν αυτη υπαρξει :p

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

Link to comment
Share on other sites

giati oxi afou oli to theloun:D

 

Εγώ σαν κοριτσάκι δεν το θέλω.

Η αναμονή αξίζει και είναι όλα τα λεφτά.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

το σεξ και η αγαπη θελουν υπερβολη και αντοχη

 

Γιαυτό και όταν κατακτάς αυτό που θέλεις μετά απο υπομονή αντοχή και υπερβολή, αυτό που νοιώθεις αξίζει άπειρες φορές απο το αν δεν περίμενες.

Μαι οπίνιον οφ κορς.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ από το πρώτο ραντεβού. Πρώτα κουβεντούλα να γνωρίσεις τον άλλο άνθρωπο, να δεις σε τι μήκος κύματος εκπέμπει, αν υπάρχει χημεία. Με τον καιρό θα έρθει και αυτό από μόνο του και τότε είναι πολύ πολύ καλύτερο!!!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Yποψην οτι οταν λεμε πρωτο ραντεβου εννοειται πρωτο ραντεβου οπου ειστε οι δυο σας.Μπορειτε καλλιαστα να εχετε ξαναβρεθει σε μεγαλυτερη παρεα και να εχετε μιλησει-γνωριστει.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ από το πρώτο ραντεβού. Πρώτα κουβεντούλα να γνωρίσεις τον άλλο άνθρωπο, να δεις σε τι μήκος κύματος εκπέμπει, αν υπάρχει χημεία. Με τον καιρό θα έρθει και αυτό από μόνο του και τότε είναι πολύ πολύ καλύτερο!!!

Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα'ναι...δηλαδή.

Yποψην οτι οταν λεμε πρωτο ραντεβου εννοειται πρωτο ραντεβου οπου ειστε οι δυο σας.Μπορειτε καλλιαστα να εχετε ξαναβρεθει σε μεγαλυτερη παρεα και να εχετε μιλησει-γνωριστει.

 

......και μετά να κάνετε σεξ. Αυτό είναι το πρώτο ραντεβού.

Αυτό που λες εσύ είναι δεύτερο τρίτο και βάλε.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...