Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγηκε νεα εκδοση του χαρτη που περιλαμβανει και την κρητη κανονικα.

 

Και οι παλιοί χάρτες δουλεύουν με αναζήτηση στα ελληνικα αλλά τα αποτελέσματα είναι της πλάκας. Ελπίζω τώρα να βελτιώθηκε και αυτό.

 

Αν μπορείς φίλε, βγαλε μερικά screenshot να βγάλω και γω με την έκδοση 3 για να δούμε αν η κάλυψη έχει φτάσει στο επίπεδο της έκδοσης 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η καλυψη ειναι σε πολυ καλο επιπεδο και με πολυ ομορφους χαρτες , το προβλημα που εξακολουθουν να εχουν ειναι με την δρομολογηση , οπου σε παει απο μονοδρομους. τι να το κανω αν μου εχει και τον τελευταιο δρομο αλλα δεν ξερει αν ειναι μονοδρομος ή διπλος .τουλαχιστον στο ηρακλειο που το εχω δοκιμασει.

Αλλα απο εμφανιση και ταχυτητα πετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία βοήθεια. Γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω τη σπασμένη έκδοση του Maps? Μου βγάζει ότι είναι αδύνατη η εγκατάσταση λόγω προέλευσης από άγνωστο προμηθευτή ή κάπως έτσι τέλος πάντων! Πως διάλο το περνάτε εσείς? Έχω Ν96 με την 12....

 

Ελπίζω να μου απαντήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις? Εγώ στο Ν96 έχω περάσει την ''Nokia.Maps.v2.0.4503.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.*****ed-illusion'' από τα γνωστά μαγαζάκια και δεν μου έβγαλε κανένα μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε απο το μενού Λήψη να κάνεις πρώτα update της εφαρμογής και μετά να περάσεις το σπασμένο sis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω πάρει το n95 και θέλω να μπορώ να βλέπω την θέση μου στον χάρτη μέσω gps,έκανα την διαδικασία για να κατεβάσω τους χάρτες κτλ αλλά δεν μου βγάζει την θέση μου.Στην οθόνη η μπάρα για τον δορυφόρο δεν γεμίζει.Μπορεί να μου πει κάποιος τι φταίει?

 

Υ.Γ Με κινητά πρώτη φορά ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω πάρει το n95 και θέλω να μπορώ να βλέπω την θέση μου στον χάρτη μέσω gps,έκανα την διαδικασία για να κατεβάσω τους χάρτες κτλ αλλά δεν μου βγάζει την θέση μου.Στην οθόνη η μπάρα για τον δορυφόρο δεν γεμίζει.Μπορεί να μου πει κάποιος τι φταίει?

 

Υ.Γ Με κινητά πρώτη φορά ασχολούμαι.

 

Τη πρώτη φορά θέλει πολύ ώρα να βρει στίγμα, άφησε το κάπου να κοιτάει ουρανό με το slide ανοιχτό

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στο μπαλκόνι πχ?Περίπου πόση ώρα?Πάνω από 20λεπτά?

 

Ναι στο μπαλκόνι θα είναι μια χαρά, κάνα τεταρτο με 20λεπτο θα είναι ΟΚ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις? Εγώ στο Ν96 έχω περάσει την ''Nokia.Maps.v2.0.4503.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.*****ed-illusion'' από τα γνωστά μαγαζάκια και δεν μου έβγαλε κανένα μήνυμα...

 

Φιλε μου,εχω κι εγω το Ν96 και κατεβασα τη ιδια εκδοση με σενα.Πριν την περασω στο κιν.θελω να ρωτησω,τους χαρτες τους περναμε κανονικα μεσω Nokia map loader?Και επειδη δεν πολυκαταλαβα,μ'αυτον τον τροπο δεν χρεωνομαστε?Πια η διαφορα δηλ.με το μαμισιο προγραμμα που εχει μεσα το Ν96?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις? Εγώ στο Ν96 έχω περάσει την ''Nokia.Maps.v2.0.4503.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.*****ed-illusion'' από τα γνωστά μαγαζάκια και δεν μου έβγαλε κανένα μήνυμα...

 

Και εγώ φίλε αυτή ακριβώς την έκδοση χρησιμοποίησα. Την έκανα sign είχα περάσει και από πριν την κανονική έκδοση που κατέβασα από τη ΝΟΚΙΑ αλλά δε γίνεται τίποτα. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εγκατασταθεί η κρακαρισμένη γιατί προέρχεται λέει από άγνωστο προμηθευτή! Αυτό το μήνυμα που το βγάζει και σε άλλα προσπάθειες εγκατάστασης σπασμένων προγραμμάτων πάντως.

 

Τι συμβαίνει και δεν μπορώ να περάσω την κρακαρισμένη έκδοση? Ας με βοηθήσετε ρε τσακάλια.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις αυτές της ρυθμίσεις

 

Διαχείριση εφαρμογών - ρυθμίσεις

Όλα

Απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις αυτές της ρυθμίσεις

 

Διαχείριση εφαρμογών - ρυθμίσεις

Όλα

Απενεργοποίηση

 

Ετσι ακριβώς το έχω φίλε μου. Τίποτα, δεν δέχεται την εγκατάσταση από άγνωστο προμηθευτή! Περίεργα πράγματα. Την εγκατάσταση την προσπαθώ μέσω της σουίτας μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εγκατάστασης του κρακαρισμένου maps?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την παρακάτω απορία

πριν ενα μήνα πήρα το Ν79 που έχει μέσα προεγκατεστημένους τους χάρτες. Μου έβγαζε την εκδοση v2.0wk39b04. Πριν απο μία εβδομάδα έκανα την διαδικασια ενημερωσης μεσω maploader μετά την οποία είχα περισσότερα στοιχεία στους χάρτες (π.χ. δρόμους σε Καβαλα, Αλεξανδρούπολη κ.α.) αλλά η έκδοση που δείχνει είναι πάλι η ίδια

 

Αν πάω εδώ http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download μου βγάζει για το Ν79 να κατεβάσω το αρχείο Nokia_Maps_2.0_4503_3.2_u.sis.

 

Τι κάνω με το συγκεκριμένο αρχείο, να το εγκαταστήσω σαν εφαρμογή, θέλει υπογραφή;;, είναι πιο καινουργια έκδοση (και αν είναι γιατι δεν εγκαθισταται με το maploader;; ).

 

Παρεπιπτόντως στο μενού ληψη δεν εχει επιλογή για αναβάθμιση των χαρτών .

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Εχω την παρακάτω απορία

πριν ενα μήνα πήρα το Ν79 που έχει μέσα προεγκατεστημένους τους χάρτες. Μου έβγαζε την εκδοση v2.0wk39b04. Πριν απο μία εβδομάδα έκανα την διαδικασια ενημερωσης μεσω maploader μετά την οποία είχα περισσότερα στοιχεία στους χάρτες (π.χ. δρόμους σε Καβαλα, Αλεξανδρούπολη κ.α.) αλλά η έκδοση που δείχνει είναι πάλι η ίδια

 

Αν πάω εδώ http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download μου βγάζει για το Ν79 να κατεβάσω το αρχείο Nokia_Maps_2.0_4503_3.2_u.sis.

 

Τι κάνω με το συγκεκριμένο αρχείο, να το εγκαταστήσω σαν εφαρμογή, θέλει υπογραφή;;, είναι πιο καινουργια έκδοση (και αν είναι γιατι δεν εγκαθισταται με το maploader;; ). Παρεπιπτόντως στο μενού ληψη δεν εχει επιλογή για αναβάθμιση των χαρτών .

Το maploader σου παιρνάει τους καινούργιους χάρτες, δεν σου κάνει εγκατάσταση το nokia maps. Nαι πέρασε την τελευταία έκδοση, δεν χρειάζεται να την υπογραψεις. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και την αντίστοιχη "σπ@σμένη" που υπάρχει στα γνωστά μαγαζάκια, αφού πρώτα την έχεις υπογράψει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το maploader σου παιρνάει τους καινούργιους χάρτες, δεν σου κάνει εγκατάσταση το nokia maps. Nαι πέρασε την τελευταία έκδοση, δεν χρειάζεται να την υπογραψεις. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και την αντίστοιχη "σπ@σμένη" που υπάρχει στα γνωστά μαγαζάκια, αφού πρώτα την έχεις υπογράψει.

Ευχαριστω για την απαντηση

Τους χάρτες τους είχε ήδη εγκατεστημένους όταν το αγόρασα. Δηλαδή το maploader δεν αναβαθμίζει τους υπαρχοντες χάρτες αλλα περναει καινουργιους π.χ. αλλης χωρας. Για update πρεπει να περασω την καινουργια έκδοση σαν εφαρμογή με το Pc suite.

Η σπ@σμενη εχει την φωνητικη πλοήγηση χωρις χρονικό περιορισμο;;;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση

Δηλαδή το maploader δεν αναβαθμίζει τους υπαρχοντες χάρτες αλλα περναει καινουργιους π.χ. αλλης χωρας. Για update πρεπει να περασω την καινουργια έκδοση σαν εφαρμογή με το Pc suite.

Η σπ@σμενη εχει την φωνητικη πλοήγηση χωρις χρονικό περιορισμο;;;

Το maploader αφαιρεί αυτούς που έχει μέσα η κάρτα μνήμης και περνάει τους ανανεωμένους. Μπορείς να περάσεις όποιας χώρας θες εσυ. Ναι έχει πλήρη φωνητικη καθοδήγηση για απεριόριστο χρόνο. Θα την αποθηκεύσεις στον υπολογιστή σου και ή θα την περάσεις μέσω pcsuite ή μέσω της επιλογής μεταφορά δεδομένων ποου εμφανίζεται όταν συνδέεις το κινητό σου με usb στον υπολογιστή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι το νόημα του να είναι σπασμένη. Είναι σαν να έχεις αγοράσει απεριόριστη άδεια χρήσης.

 

Νόμιμο update μπορείς να κανείς κατευθείαν και από το εικονίδιο Λήψη. Ή να κατεβάσεις την αντίστοιχη έκδοση από το επίσημο site της Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι το νόημα του να είναι σπασμένη. Είναι σαν να έχεις αγοράσει απεριόριστη άδεια χρήσης.

 

Νόμιμο update μπορείς να κανείς κατευθείαν και από το εικονίδιο Λήψη. Ή να κατεβάσεις την αντίστοιχη έκδοση από το επίσημο site της Νοκια.

 

Στο N79 στο μενου Λήψη δεν εχει επιλογή για αναβαθμιση των χαρτων.

 

Tελικά το κατάλαβα. Η εκδοση 2,0,45 αναφέρεται στην εκδοση της εφαρμογής και όχι στους καινουργιους χαρτες τους οποίους περνα το Maploader στο κινητο :O:O:O

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω μια απορια....διαβασα οσο μπορουσα το θεμα αυτο μιας και ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να διαβασω ολες τισ 169 σελιδες(και οχι μονο)για να βγαλω καποια ακρη...

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Κατεβασα υστερα απο αρκετο ψαξιμο το Nokia Maps 2.0.4503 hacked απο Illusion και οταν παω να κανω εγκατασταση στο κινητο μεσω PC Suite μου λεει πως δεν μπορει να συνεχισει επειδη ο προμηθευτης δεν ειναι αξιοπιστος(κατι παρομοιο τεσπα)Αυτο σημαινει οτι πρεπει να κανω hack το κινητο και υστερα να το βαλω...Καλα ως εδω

1)Πως το κανω hack το κινητο?

2)Υστερα το hack κατεβαζω το Nokia Maploader ή το Nokia MapUpdater και αν ναι σε καποιο απο τα δυο,τοτε ποια απο τα δυο(αν εχετε καποιο λινκ,ευπροσδεκτο!)

3)Πρεπει να κανω φορματ στο κινητο για να το κανω ολο αυτο?Ή να απεγκαταστησω καποια εφαρμογη?Ή να διαγραψω τον φακελο CITIES που περιεχει τις φωνες μεσα???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω μια απορια....διαβασα οσο μπορουσα το θεμα αυτο μιας και ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να διαβασω ολες τισ 169 σελιδες(και οχι μονο)για να βγαλω καποια ακρη...

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Κατεβασα υστερα απο αρκετο ψαξιμο το Nokia Maps 2.0.4503 hacked απο Illusion και οταν παω να κανω εγκατασταση στο κινητο μεσω PC Suite μου λεει πως δεν μπορει να συνεχισει επειδη ο προμηθευτης δεν ειναι αξιοπιστος(κατι παρομοιο τεσπα)Αυτο σημαινει οτι πρεπει να κανω hack το κινητο και υστερα να το βαλω...Καλα ως εδω

1)Πως το κανω hack το κινητο?

2)Υστερα το hack κατεβαζω το Nokia Maploader ή το Nokia MapUpdater και αν ναι σε καποιο απο τα δυο,τοτε ποια απο τα δυο(αν εχετε καποιο λινκ,ευπροσδεκτο!)

3)Πρεπει να κανω φορματ στο κινητο για να το κανω ολο αυτο?Ή να απεγκαταστησω καποια εφαρμογη?Ή να διαγραψω τον φακελο CITIES που περιεχει τις φωνες μεσα???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις hack το κινητό μπορείς πολύ απλά να κάνεις sign την εφαρμογή και ύστερα να κατεβάσεις το φάκελο cities από το link που σου στέλνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το λινκ vassar!

Και sign πως κανουμε?Μετα το sign δηλαδη δν χρειαζεται να κανω τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...