Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλα μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 2.05.00η μνήμη της συσκευής πέφτει απ τα 65ΜΒ μόλις στα 55MB…

 

Πιθανότατα αυτα τα 10ΜΒ να χάθηκαν προς τιμήν του νέου firmware (που πιθανόν να είναι μεγαλύτερο) αλλα και πάλι πρακτικά 10MB (σχεδόν το 1/6 τις συνολικής RAM bye bye… :P) :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να επιβεβαιωσω τον kirmis

 

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ 44,42 ΜΒ

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ 54,85 ΜΒ

ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗ 10,44 ΜΒ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΜΝΗΜΗ 44,82 ΜΒ

 

ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ........ ΤΑ 128 ΜΒ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ FIRMWARE ΒΑΡΥΝΕ ΠΟΛΥ....

ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΙΟ FIRMWARE ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..........:lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω το επιβεβαιωνω. τωρα εχω εγκαταστησει το flash video bundle και οταν μπαινω στο internet μεσω του 'video sites'' και επιλεγω να δω το βιντεο μου λεει wrong path file και κατι αλλα τι να κανω;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και εγω το επιβεβαιωνω. τωρα εχω εγκαταστησει το flash video bundle και οταν μπαινω στο internet μεσω του 'video sites'' και επιλεγω να δω το βιντεο μου λεει wrong path file και κατι αλλα τι να κανω;

 

Και εγώ, ύστερα απ την αναβάθμιση είχα προβλήματα με το flash video bundle...

Αλλα έπειτα απο ψάξιμο την βρήκα την λύση...

 

κάνεις αντιγραφή τον φάκελο του TCPMP στο κινητό σου. Και στον ίδιο φάκελο μέσα θα βάλεις και τα αρχεία *.plg που υπάρχουν στον φάκελο του FlashVideoBundle! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι απο την αρχη ρε kirmi....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι απο την αρχη ρε kirmi....

 

Φίλε το είχα κάνει πολύ μηχανικά και δεν θυμάμαι λεπτομέρεις...

Τσέκαρε προηγούμενες σελίδες σ αυτό το thread και θα την βρείς την άκρη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλου,

διάβασα όλες τις σελίδες του φορoyμ και θα έλεγα ότι είμαι προβληματισμένος με το εν λογο κινητό γιατί μερικά αυτονόητα πράγματα σε άλλες συσκευές δεν λειτουργούν. Π.χ. sms160 χαρακτήρων, και πρέπει να γίνουν αναβαθμίσεις.

 

Θα ήθελα να αγοράσω ενα κινητό με wifi (με σκοπό είτε vo-ip κλίσεις από ελεύθερα δίκτυα που έχω στην περιοχή μου, είτε σερφάρισμα -κυρίως μαιλ) και σαν δευτερη προταιραιότητα θα ήθελα να είναι windows mobile ώστε να ανοιγω αρχεία excel.

 

Θέλω κάτι οικονομικό θα προτείνατε αυτό το κινητό ή μήπως κάποιο άλλο? Εναλλακτικά σκέφτομαι τα Νοκια Ε51, Ε65, Ν81 κυρίως γιατί είναι wifi.

 

Τέλος μία ακόμα ερώτηση. Αυτό το κινητό έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα VOIP κλήσεων ή πρέπει να κατεβάσουμε κάποιο όπως το fring?

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την έκταση του Post

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα ενα bug μου εμφανίστηκε ξανά...

Πριν καιρό, και ενώ είχα το παλιό firmware, σε ανύποπτο χρόνο, όποτε προσπαθούσα να ενεργοποιήσω το ξυπνητήρι ή να αλλάξω ώρα και μέρα στο κινητό μου πέταγε σφάλμα... :blink:

 

Έκανα αναβάθμιση και πάλι, ύστερα απο λίγο διάστημα μου εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα.... :cry:

Με το που προσπαθώ να βάλω ξυπνητήρι ή να αλλάξω ώρα-μέρα, δεν με αφήνει και μου πετάει σφάλμα.... :X

 

Συμβαίνει μόνο σε μένα?? Δεν το νομίζω..... :!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα ενα bug μου εμφανίστηκε ξανά...

Πριν καιρό, και ενώ είχα το παλιό firmware, σε ανύποπτο χρόνο, όποτε προσπαθούσα να ενεργοποιήσω το ξυπνητήρι ή να αλλάξω ώρα και μέρα στο κινητό μου πέταγε σφάλμα... :blink:

 

Έκανα αναβάθμιση και πάλι, ύστερα απο λίγο διάστημα μου εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα.... :cry:

Με το που προσπαθώ να βάλω ξυπνητήρι ή να αλλάξω ώρα-μέρα, δεν με αφήνει και μου πετάει σφάλμα.... :X

 

Συμβαίνει μόνο σε μένα?? Δεν το νομίζω..... :!:

Μαλλον μονο σε εσενα συμβαινει !!!

Αν λες οτι στο κανει και μετα απο firmware update και πριν φορτωσεις αλλα software, μαλλον θα πρεπει να μιλήσεις με το support της HP το οποιο και θα χαρακτηριζα αψογο.Το καλο και το σωστο να λεγεται. Αν εχεις εγγυηση σου στελνουν αλλο χωρις δευτερη κουβεντα....φοβερο support !!

Link to comment
Share on other sites

και ενα προβλημα. σας τυχαινει καποιες φορες να σας τελειωνει η μπαταρια σε μια μερα χωρις να υπαρχουν ανοιχτα πολλα προγραμματα; μου το εχει κανει 5 φορες εδω και 3 μηνες που το εχω σε ασχετες στιγμες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και ενα προβλημα. σας τυχαινει καποιες φορες να σας τελειωνει η μπαταρια σε μια μερα χωρις να υπαρχουν ανοιχτα πολλα προγραμματα; μου το εχει κανει 5 φορες εδω και 3 μηνες που το εχω σε ασχετες στιγμες...

 

φιλε μου εχω το ιδιο προβλημα κανεις update μετα ριχνεις το battery fix αν εισαι τυχερος διορθωνεται αν οχι η HP να ειναι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα τηλεφώνημα απο το HP SUPPORT για την εξέλιξη του προβλήματος σχετικά με την μπαταρία μου, αν κάνει τα ίδια και τα σχετικά. Μου είχαν προτείνει αρχικά να βγαλω το antivirus και αλλα soft που πιθανόν να ευθύνονται για το στράγγισμα της μπαταρίας.Τελικα μου πρότειναν να το δοκιμάσω με άλλη μπαταρία (ενος φίλου) για να διαπιστώσω αν φταιει η μπαταρία ή το τηλέφωνο και αντίστοιχα να γινει αντικατάσταση.....ειδες η HP..... ΕΙΔΩΜΕΝ !!

Βέβαια την εμπειρία μου με το support της HP την ειχα απο κατι Servers, αλλα εκει μιλαμε για προϊόντα χιλιάδων ευρώπουλων ......... και οχι για 100 και 200 €. MΠΡΑΒΟ HP !!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δέχτηκα τηλεφώνημα απο το HP SUPPORT για την εξέλιξη του προβλήματος σχετικά με την μπαταρία μου, αν κάνει τα ίδια και τα σχετικά. Μου είχαν προτείνει αρχικά να βγαλω το antivirus και αλλα soft που πιθανόν να ευθύνονται για το στράγγισμα της μπαταρίας.Τελικα μου πρότειναν να το δοκιμάσω με άλλη μπαταρία (ενος φίλου) για να διαπιστώσω αν φταιει η μπαταρία ή το τηλέφωνο και αντίστοιχα να γινει αντικατάσταση.....ειδες η HP..... ΕΙΔΩΜΕΝ !!

Βέβαια την εμπειρία μου με το support της HP την ειχα απο κατι Servers, αλλα εκει μιλαμε για προϊόντα χιλιάδων ευρώπουλων ......... και οχι για 100 και 200 €. MΠΡΑΒΟ HP !!!

 

Μήπως παίρνεις κάποια προμήθεια απ την HP και λες τοοοοοσα καλά λογάκια?? :lol:

Στο δικό μου πάντως πρόβλημα, με το ξυπνητήρι, το support της HP μου πρότειναν την εύκολη λύση... το “format” :P

Άντε και να δούμε...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίρνεις κάποια προμήθεια απ την HP και λες τοοοοοσα καλά λογάκια?? :lol:

Στο δικό μου πάντως πρόβλημα, με το ξυπνητήρι, το support της HP μου πρότειναν την εύκολη λύση... το “format” :P

Άντε και να δούμε...... :cry:

 

Οχι αδερφε δεν τιθετε θεμα προμηθειας ( μακαρι αλλα που ! ) αυτα γινονται στην mizens .... κοίτα που σε λιγο θα βρεθω και διαπλεκόμενος !!!! anyway

 

οταν λες οτι σου πρότειναν την εύκολη λύση... το “format” :P τι εννοεις ;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι αδερφε δεν τιθετε θεμα προμηθειας ( μακαρι αλλα που ! ) αυτα γινονται στην mizens .... κοίτα που σε λιγο θα βρεθω και διαπλεκόμενος !!!! anyway

 

οταν λες οτι σου πρότειναν την εύκολη λύση... το “format” :P τι εννοεις ;;

 

ε, και καλά πως κάποιο software, ή συνδιασμός απο software, επιρεάζουν την συγκεκριμένη λειτουργία του ξυπνητηριού και πως η λύση είναι η επαναφορά... χαίρω πολύ:rolleyes:

 

Θέμα hardware λένε δεν τίθεται.. οπότε αντικατάσταση συσκευής.... NO:X

Link to comment
Share on other sites

ε, και καλά πως κάποιο software, ή συνδιασμός απο software, επιρεάζουν την συγκεκριμένη λειτουργία του ξυπνητηριού και πως η λύση είναι η επαναφορά... χαίρω πολύ:rolleyes:

 

Θέμα hardware λένε δεν τίθεται.. οπότε αντικατάσταση συσκευής.... NO:X

 

Δηλαδή αν εσυ ξαναπερασεις την rom χωρις να βαλεις προγραμματα και στο κανει παλι, ουτε τοτε θα σου κανουν αντικατασταση;;

καλα ας μου κανουν κανα τετοιο και μετα να δεις στολισμα που θα φανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera..

vre paidia den vgazo me tpt akri me pdf reader kai me to flash player.

exo diavasei tis odigies pou dinontai edo mesa alla mallon kati den kano kala.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήσπερα

έχω βάλει στο HP iPAQ514 το destinator 6 sp (για smartphone) έχω πάρει το gps receiver qstarz BT-Q1200 solar με bluetooth, το destinator ανοίγει και παίζει, το HP αναγνωρίζει μέσω bluetooth το gps receiver, όμως το destinator δεν βλέπει το gps. Μάλλον είναι θέμα θύρας αλλά στο destinator δεν βλέπω κάποια επιλογή. Διάβασα όλα τα post και δεν βρήκα πειστική ή αναλυτική απάντηση. Έχεις κανένας καμιά ιδέα ;:worry:

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κύριοι ΕΥΡΗΚΑ

πρέπει να κάνεις UNLOCK το τηλέφωνο

μόλις το έκανα αμέσως αναγνώρισε το GPS

 

http://ipaq500.blogspot.com/

 

"Removing "Application Lock" from ipaq 514

 

Application Lock is the restriction set on the iPaq 514 operating system (probably Windows Mobile 6) not allowing some software to fully install into device and be fully functional (eg. some certificates are not installed - but there is no massage displayed).

How to remove "App Lock"? There is many ways but one of the is as follow (works for Windows Media 6):

1. Download "Unlock.zip" (2 files inside) HERE

and unpack it to your PC

2. Check if your smartphone is "App Locked":

- copy to your phone (any location) file "CheckLock.exe" and run it

- the message will be displayed if your device is application locked or not

3 If it's locked

- connect ipaq to PC with ActiveSync

- run on your PC (not in ipaq) "SDA_ApplicationUnlock.exe". Choose "Remove lock", than "OK" to restart your device.

4. After restart ipaq should be "unlocked". Run again "CheckLock.exe" to check it. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και λίγο καιρό να βρω αν υπάρχει κανένας τρόπος ώστε να γράφω SMS στο PC μου και να τα στέλνει μέσω του συνδεδεμένου σε αυτό iPAQ 514.

 

Κάτι ανάλογο με το Nokia PC suite για όποιον το γνωρίζει, το οποίο επιτρέπει να γράφουμε SMS στον υπολογιστή και τα στέλνει μέσω bluetooth/IrDA/USB στο κινητό τηλέφωνο για αποστολή.

 

Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, θα σας μνημονεύω για καιρό! :D

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις για mms για vodafone cu ;
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

το κανει το κινητο για σενα. καθε φορα που βαζεις αλλη καρτα σου εχει και τις ρυθμισεις...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το κανει το κινητο για σενα. καθε φορα που βαζεις αλλη καρτα σου εχει και τις ρυθμισεις...

 

από τότε που πήρα το κινητό έχω την ίδια sim αλλά οι ρυθμίσεις είναι λάθος. Από το "Hp iPaq dataconnect" έχω βάλει vodafone και greece αλλά πάλι είναι λάθος. Μήπως υπάρχει κάποιος χειροκίνητος τρόπος;;

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...