Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έβαλα...

μετά από λίγο καιρό, κατάφερα κι το ενεργοποίησα... όταν πήγα να κάνω μια κλήση σε έναν που ήταν δίπλα μ, με έβγαλε κι έκανε την κανονική κλήση!...

 

 

Δηλαδή σου έπαιξε κανονικά????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι άλλο...

 

Με το youtube τι γίνεται??? Μπορεί να δεί κανείς τίποτα? Ή γενικότερα να κάνει streaming σε οτιδήποτε???

 

Γιατι στο δικό μου μου ανοίγει αρχικά ο Windows Media Player, αλλα μου πετάει σφάλμα...... :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έπαιξε κανονικά????

 

εννοώ ότι κανονικά έγινε η εγκατάσταση, αλλά όταν πήγα να πάρω τηλέφωνο, σαν να το ελαχιστοποίησε κι πήρε κανονικά τηλέφωνο, αλλά να χρεώνει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δε μπορώ να βάλω το πρόγραμμα της ΗΡ στο laptop μου που έχει Vista.

 

Καμιά ιδέα? Κανένα πρόγραμμα? Κανένα patch?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρήκα μια σελίδα με αρκετά πράγματα για το τηλέφωνο και γενικά για όλα τα smartphones με windows mobile 6.

 

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να παίξω videos από το youtube και γενικά αρκετές μορφές video!

Όλα αυτά με το πρόγραμμα "TCPMP for smartphones" και εγκαθιστώντας στον ίδιο φάκελο το pluguin "FlashVideoBundle" για τα *.flv αρχεία. Το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο με τον ie!

 

TCPMP for Smarphones:

http://www.smartphone-freeware.com/download-tcpmp-0-81rc-subtitles-plugin.html

 

 

FlashVideoBundle:

http://www.4shared.com/file/35906602/65aab9bb/FlashVideoBundle_144.html?dirPwdVerified=1c0f21a1

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να παίξω videos από το youtube και γενικά αρκετές μορφές video!

Όλα αυτά με το πρόγραμμα "TCPMP for smartphones" και εγκαθιστώντας στον ίδιο φάκελο το pluguin "FlashVideoBundle" για τα *.flv αρχεία. Το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο με τον ie!

 

TCPMP for Smarphones:

http://www.smartphone-freeware.com/download-tcpmp-0-81rc-subtitles-plugin.html

 

 

FlashVideoBundle:

http://www.4shared.com/file/35906602/65aab9bb/FlashVideoBundle_144.html?dirPwdVerified=1c0f21a1

 

Να 'σαι καλά! καιρό προσπαθούσα να βρω κάτι αλλά μάταια...

Τελικα με το voip τι γίνεται? έχει βρει κανείς τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να παίξω videos από το youtube και γενικά αρκετές μορφές video!

Όλα αυτά με το πρόγραμμα "TCPMP for smartphones" και εγκαθιστώντας στον ίδιο φάκελο το pluguin "FlashVideoBundle" για τα *.flv αρχεία. Το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο με τον ie!

 

TCPMP for Smarphones:

http://www.smartphone-freeware.com/download-tcpmp-0-81rc-subtitles-plugin.html

 

 

FlashVideoBundle:

http://www.4shared.com/file/35906602/65aab9bb/FlashVideoBundle_144.html?dirPwdVerified=1c0f21a1

 

Παιδιά έπαιξε κανονικά και σε μένα!

Αλλα μόνο για videάκια...

Streaming σε μουσική που το ψιλο-δοκίμασα δεν έδειξε να παίζει...

 

Αλλα και πάλι πολύ χαρούμενος είμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα κ εγω το τηλεφωνακι αλλα χρειαζομαι τα φωτα σας επειγοντως! Επειδη ειμαι κ ολιγον ασχετος θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει αναλυτικα.

1)Εχει windows mobile 5 κ μαλιστα λεει κατι για beta εκδοση. Πως μπορω να τα αλλαξω? (αν μπορω..)

2) Δεν εχει ελληνικο μενου καθως το πηρα απο Αγγλια, γινεται να εγκαταστησω εγω κ πως μπορω να το κανω αυτο?

3)Θα πρεπει να εγκαταστησω και ελληνικη γραμματοσειρα για να εχω ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα?

4)Που θα βρω το προγραμμα να το εγκαταστησω να το αναγνωριζει ο υπολογιστης, γιατι δεν εχω το cd

Αυτα προς το παρον. Το κινητο ειναι παντως ξεκλειδωτο!(παλι καλα)

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που σας χρειαζομαι εξαφανιστηκατε ολοι!!Α ρε διακοπες...

Χρειαζομαι το getting started cd για να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη.Οποιος το εχει ας το ανεβασει (γινεται??)

Το πηρα μεταχειρισμενο και γι'αυτο δεν το εχω κ δε μπορω να το βρω κ πουθενα στο νετ...thank you..

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι βρε γκρινιαρη.....http://rapidshare.com/files/134611118/hp_windows_setup.rar

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...αν δεν καταφερω ομως να κανω αναβαθμιση απο μια εκδοση beta windows mobile 5 που εχει σε windows mobile 6, δεν προκειται να κανω τιποτα..ολα τα προγραμματα που παω να βαλω κολλανε..

new problem!!!Εκανα μια αναβαθμιση που βρηκα στο σαιτ της HP "Fix the icorrect mapping of the greek keyboard" και τωρα στα μηνυματα δε μου βγαζει καν γραμματα,ουτε αγγλικα,μονο αριθμους!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που σας χρειαζομαι εξαφανιστηκατε ολοι!!Α ρε διακοπες...

Χρειαζομαι το getting started cd για να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη.Οποιος το εχει ας το ανεβασει (γινεται??)

Το πηρα μεταχειρισμενο και γι'αυτο δεν το εχω κ δε μπορω να το βρω κ πουθενα στο νετ...thank you..

ποσο σου στοίχισε μαζι με μεταφορικά????

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

μεταφορικα δεν ξερω γιατι ηταν μαζι με κατι αλλο, αλλα το τηλεφωνο λιγοτερο απο 75 ευρω..απο οτι θυμαμαι γιατι ηταν κ αλλα πραγματακια μαζι..

δε μπορω να βρω αναλυτικο οδηγο στα ελληνικα για να κανω αναβαθμιση των windows mobile, βρηκα στα αγγλικα αλλα δε φτανουν οι γνωσεις μου στα κινητα σε τετοιο επιπεδο για να ακολουθησω τις οδηγιες..

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ορεξη παρασε το σ'εναν μεταφραστη. www.metafrasi.gr

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα και εγώ αυτό το κινητό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Κάνει ακριβώς αυτά που θέλω. Βέβαια έχω ένα πρόβλημα με το Wind Plus Non Stop. Ενώ μέσω υπολογιστή όλα καλά με τους proxy και τις χρεώσεις να διατηρούνται στο 0 από το κινητό όταν surfarω με χρεώνει κανονικά... Πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας μιας και σε 2 μέρες φεύγω για διακοπές και χρείαζομαι το 3g surfing...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινω τα αγγλικα!Αυτα που λεει οτι πρεπει να κανω στο κινητο δεν καταλαβαινω!!

 

για παραδειγμα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα και εγώ αυτό το κινητό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Κάνει ακριβώς αυτά που θέλω. Βέβαια έχω ένα πρόβλημα με το Wind Plus Non Stop. Ενώ μέσω υπολογιστή όλα καλά με τους proxy και τις χρεώσεις να διατηρούνται στο 0 από το κινητό όταν surfarω με χρεώνει κανονικά... Πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας μιας και σε 2 μέρες φεύγω για διακοπές και χρείαζομαι το 3g surfing...

 

και θα συνεχισει να σε χρεωνει. και εγω αυτο το προβλημα ειχα και μου ειπε η wind οτι δεν γινεται κατι ετσι ειναι τα wm κινητα.. παρε και το 1231 μηπως αλλαξε κατι αλλα δεν νομιζω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα;

 

"As promised: Here are the steps

-take out any cf/sd cards you might have installed. grab your cradle AND ac power cord (no AC cord = no flashing for you)

-put device into normal boot loader mode and downgrade to 1.0h w/files from hp website.

-format the p.s. (fyi everyone misses you have to HOLD DOWN the keys for p.s. format for like 4 or 5 seconds and THEN it will activate) After p.s. format wm5 will start.

(!! Start below this line if you are performing a wm6-4pda to wm6-pdaviet upgrade or vise versa !!)

-put device into WHITE boot loader mode and again run the 1.0h rom setup. When you arrive at the screen that asks "update" or "cancel",

1. rename the wm5.xxx.nbf to wm5.xxx.nbf.old

2. rename the new wm6.xx.nbf from the 4pda.rar/pdaviet file to whatever your wm5-wm5.xxxx.nbf was called (before you added the .old to it)

-NOW hit update. You shouldn't get any errors.

-After updated, wm6 wont start properly until you again format the p.s. (remember to hold down those keys to start) once this is done

-you should be golden.. with a working copy of wm6 on your wm5 deivce.

 

**FYI: With the 4pda update, I didn't LOSE any installed apps, data etc. I just installed all the wm6 versions of any apps I had over the wm5 vers. Very awesome!

** However when I performed the pdaviet rom update I DID. But its okay I needed to do this anyway (always good to start fresh with a new os install)

 

Boot loader Key Sequences (confirmed on 2490b, 2790b, msg me and ill add more if needed)

 

Normal Boot loader Mode:

contacts + mail + reset -let go and press calendar to activate

 

White Screen Boot loader Mode:

contacts + itask + reset -let go and press calendar to activate

 

Format P.S. (hold down until activated)(screen will say formating p.s. when activated):

contacts + messaging + power + reset

OR (I had to use this to format the p.s. after the PDAVIET rom upgrade)

calender + power + messaging + reset, release reset - release all"

 

συγνωμη,αλλα εγω δεν καταλαβαινω!Ειναι για hp συσκευη,αλλα οχι για 514

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελασω! στειλε ενα mail στην hp θα σου απαντησουν. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι απο τις λιγες εταιρειες που σου απανταει. στειλε που σου λεω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να παίξω videos από το youtube και γενικά αρκετές μορφές video!

Όλα αυτά με το πρόγραμμα "TCPMP for smartphones" και εγκαθιστώντας στον ίδιο φάκελο το pluguin "FlashVideoBundle" για τα *.flv αρχεία. Το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο με τον ie!

 

TCPMP for Smarphones:

http://www.smartphone-freeware.com/download-tcpmp-0-81rc-subtitles-plugin.html

 

 

FlashVideoBundle:

http://www.4shared.com/file/35906602/65aab9bb/FlashVideoBundle_144.html?dirPwdVerified=1c0f21a1

 

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει κάποιες οδηγίες για το πώς γίνεται η εγκατάσταση του TCPMP και του FlashVideoBundle;

Τα έκανα unzip. Μετά τι κάνω;

 

(είμαι νέος στα windows mobile κινητά και δεν ξέρω ακόμα τα κόλπα τους...)

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...