Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω κι εγώ κάτι...

το ΜΣΝ το έχει....?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω να παρω αυτο το τηλεφωνο και εχω καποιες αποριες

1)Java εφαρμογες τρεχει ??Δηλαδη αν του στειλω κατι απο bluetooth (ενα παιχνιδι για παραδειγμα) θα το δεχτει ?

2)Αν δεχεται εφαρμογες java μπορουν java bluetooth εφαρμογες να λειτουργησουν?

3)Το κινητο μπορει να λειτουργησει σαν κατεβαστηρι?Δηαλδη να του βαλω κατι να κατεβαζει απο wifi στην καρτα μνημης (υποστηριζει μεχρι 2 gb ?)

4)to opera mini μπορει να δουλεψει με wifi ?

 

Λοιπόν συμπατριώτη το κινητό είναι πάρα πολύ καλό, ειδικά για την τιμή του!

Τρέχει java εφαρμογές , κάρτα δέχεται micro sd μέχρι 2gb και μπορείς να κατεβάσεις μέσω grps ή wifi ό,τι αρχείο θέλεις...!

 

;)

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

OK Σ'ευχαριστω...Ξερεις μηπως αν μπορω να χρησιμοποιησω εφαρμογες java για bluetooth snarfing (σωστα το εγραψα?:O)

Αξιζει επισης περισσοτερο ο opera απο τον internet explorer ?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το κινητακι σε σχεση με το 8310 δεν αξιζει μια τελικα....

Πολλα μειον για ενα κινητο το οποιο ειναι 2.5 χρονια πιο καινουριο...

Το μονο που αξιζει ειναι το ασυρματο g που προσφερει παραπανω απο το qtek...Σε ολα τα αλλα υστερει πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

200 ευρω + δωρο εκτυπωτης αξιας 80 €.Τελειο για την τιμη του.Αυτο που μ'αρεσει στο τηλεφωνο ειναι φυσικα το wifi και μπορει να χρησιμοποιηθει για κατεβαστηρι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεστε λιγο και το σαιτ της ΗΡ με την αναβαθμηση του κινητου

αξιζει τον κοπο???????????

και κατι αλλο ρυθμισεις για i-call....... κανεις μπορει να ριξει εδω???????? ευχ......

Link to comment
Share on other sites

Εχτές παιδιά αγόρασα μια SD card των 2 γίγα.

Κάθε φορά που τη βάζω στο κινητό, μου ζητάει να της κάνω φορμάτ, για να μπορεί να διαβαστεί από αυτό.

 

Αυτό που μου τη σπάει είναι ότι μου ζητάει φορμάτ και όταν κλείνω το κινητό, μόλις το ανοίξω μετά την εισαγωγή του ΠΙΝ.

Έχετε καμια ιδέα τι παίζει, γιατί έτσι όπως πάμε πρέπει να τρώω πολλές ώρες για να περνάω στη κάρτα αρχεία κάθε φορά με το φορμάτ. Ευχαριστώ

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεστε λιγο και το σαιτ της ΗΡ με την αναβαθμηση του κινητου

αξιζει τον κοπο???????????

και κατι αλλο ρυθμισεις για i-call....... κανεις μπορει να ριξει εδω???????? ευχ......

 

Μπορεις να δωσεις μηπως link ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προς Θεού μην αναβαθμίσετε σε 2.05

 

Εγώ το έκανα προχτές και ξαφνικά το wi-fi ενώ συνδεότανε κανονικά με το ρούτερ, δεν μπορούσε να κατεβάσει δεδομένα ούτε στον explorer ούτε να μπει msn και λοιπά. Δεν ξέρω τι έγινε, αύριο πρωί πρωί παίρνω τηλέφωνο την hp. Aντε τώρα να βγάλω άκρη...

 

Επίσης έχω και πρόβλημα με την SD. μου ζητάει φορμάτ είτε όταν τη βγάλω από την υποδοχή, είτε όταν κλείσω και ανοίξω το κινητό.

 

Μπελάς ρε παιδί μου, θα προτιμούσα κάτι σε sony ericsson

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εγκατέστησα το 2.05.00 εδώ και μια εβδομάδα και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με την SD Card μου, ούτε με το WI-FI. Φυσικά εγώ εγκατέστησα το «HP iPAQ 514 Voice Messenger - Polish and Hungarian ROM Update» διότι το έφερα από την Πολωνία, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.
srvrs.com
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει ελληνικο μενου ????

 

Fotios μηπως ειναι ελλατωματικη η καρτα μνημης ?Μου εχει πεσει στα χερια usb στικακι που εχει αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει ελληνικό μενού, διότι το έφερα από την Πολωνία. Το δουλεύω με τα αγγλικά. Υπάρχει όμως έκδοση με ελληνικό μενού.
srvrs.com
Link to comment
Share on other sites

Έλα το κινητό έχει ελληνικό μενού και του έβαλα το ελληνικό ROM. Πήρα το πρωί την HP μου είπε να ξαναεγκαταστήσω το λογισμικό του 2.05. Πάλι τα ίδια όλο φορμάτ και φορμάτ.

 

Η κάρτα μνήμης δεν έχει πρόβλημα γιατί της έκανα crash test στο PC. Ξέρεις, full εγκραφή 2 γίγα μετά format ξαναεγκραφή και τέτοια, όπως έκανα παλιότερα για να τσεκέρνω τα μαϊμού memory stick από το ebay.

 

Τώρα μου στέλνουνε άλλο κινητό αντικατάστασης λέει, και αυτό μου δώσανε οδηγίες να το στείλω στην Ολλανδία στο κεντρικό service.

Πολύ καλή η επικοινωνία μέχρι τώρα με την HP.

 

Θα σας κρατώ ενήμερους.

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω,

Σου δείχνει, πόση ώρα έχεις μιλήσει κ πόσα μηνύματα έχεις στείλει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το πήρα στα χέρια μου. Άψογο από όλες τις απόψεις. Το αναβάθμισα στην νεότερη έκδοση και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θέλει όμως αρκετό ψάξιμο, είδα ότι έχει πολλά πράγματα μέσα(windows mobile)... Αλλά ποιος έχει ώρα... Προς το παρόν το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο και μόνο. Το μόνο που με χάλασε είναι το σκληρό σε σχέση με το Ν70 και Motorola V3, V3i, V3xx που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

70. Αλλά έχω προβ... ΤΟ ρύθμισα για 160 αλλά ο παραλήπτης βλέπει ?????μερικά γράμματα ξεκάρφωτα????? κλπ. Καμμιά ιδέα? Έβγαλα το Unicode ρύθμιση για να γίνουν οι χαρακτήρες 160. Όπως και να το κάνουμε μόνο 70 είναι κλοπή. Καμμιά ιδέα????

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά... Κοντέυουν να πάθουν τα νευράκια μου με τους χαρακτήρες. Δίνω τελευταία ευκαιρία και μετά greeklish.

 

http://cid-2782690d27f6401c.skydrive.live.com/self.aspx/Public/SendGreekSMS.ARMV4.CAB

 

Τσεκάρετε και εδώ. Όποιοι μπορείτε... Και στείλτε αν κάνει τίποτε... Να ξέρουμε... Εγώ προσωπικά θα αργήσω να το βάλω στο δικό μου να το δώ.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά... Κοντέυουν να πάθουν τα νευράκια μου με τους χαρακτήρες. Δίνω τελευταία ευκαιρία και μετά greeklish.

 

http://cid-2782690d27f6401c.skydrive.live.com/self.aspx/Public/SendGreekSMS.ARMV4.CAB

 

Τσεκάρετε και εδώ. Όποιοι μπορείτε... Και στείλτε αν κάνει τίποτε... Να ξέρουμε... Εγώ προσωπικά θα αργήσω να το βάλω στο δικό μου να το δώ.

Φίλε μου το δοκίμασα αλλά δεν κάνει καν εγκατάσταση :( Μόνο με το Greek Apps για ΜΟΤΟΡΟΛΑ κατάφερα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα αλλά δεν κάνει καν εγκατάσταση :( Μόνο με το Greek Apps για ΜΟΤΟΡΟΛΑ κατάφερα κάτι.

 

Δώσε λινκ να ρίξω μια ματιά...

 

 

Λοιπόν τι παρατήρησα, το φιξάκι που κυκλοφορεί εδω μέσα δεν δουλεύει γιατί πολύ απλά αν και δημιουργεί τις συντομεύσεις δεν εγκαθίσταται σε κάποια θέση. Το update της HP που φαίνεται να λύνει το πρόβ, κρατά τον αριθμό στα 160 όσο γράφεις Γ,Δ,Ξ,Λ,Φ,Ψ,Θ και Σ, αλλά για οποιοδήποτε άλλο χαρακτήρα σε πετά στα 70 εκτός και αν επιλέξεις το αντίστοιχο από την αγγλική συλλογή. Εντάξει, λυση είναι και αυτή αλλά σπαστική. Σκέφτομαι να πειράξω λίγο το Source της εφαρμογής που έστειλα μήπως και σωθούμε.

 

Άλλά προς το παρόν, αν υπάρχει κάπου θέλουμε το Original φιξάκι (το οποίου το λινκ είναι ψόφιο) μήπως και υπάρχει προβλημα στα νεότερα πειραγμένα. Αν το έχει κάποιος ας το ανεβάσει στο rapid ή όπου αλλού να δούμε...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το λινκ αλλά δες πρώτα το Readme. Ποιο φιξάκι λες γιατί παρακολουθώ καιρο το θέμα και τα περισσότερα τα έχω. Αν τροποποιήσεις κάτι και δουλέψει άγαλμα θα σου φτιάξω! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...