Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3110 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνεις αυτό που λέει ο φίλος. Να πας και στο κατάστημα που το αγόρασες να δεις τι θα σου πουν, αφού πάρεις το χαρτί από nokia shop πρώτα.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαστον Γερμανό και κανένα πρόβλημα!!!Θα το κρατήσει και όλα οκ!!!

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο εκανα update και δεν εχει ελλινικα γνωριζει καποιος πως τα βαζοθν παλι????? ευχαριστω προκαταβολικα~!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο εκανα update και δεν εχει ελλινικα γνωριζει καποιος πως τα βαζοθν παλι????? ευχαριστω προκαταβολικα~!!!!

 

Εχει αναφερθει ..οο.. φορες γιατι συμβαινει αυτο...

Η συσκευη προερχεται απο παραλληλη εισαγωγη - παραεισαγωγη .

Δοκιμασε να αλλαξεις το product code της συσκευης με αυτο

του Ελληνικου μεσω της εφαρμογης nemesis software suite .:google:

 

Στην συνεχεια αναβαθμιζεις μεσω nokia updater .

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/non-fota-update-phone

Αλλιως ... Nokia Store ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση:

Επιλογή στο μενού για αυξομείωση της φωτεινότητας οθόνης δεν υπάρχει;

Όσο κι αν ψάχνω, δεν βρίσκω...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος σε ένα πρόβλημα που έχω; Έχω 2 συσκευές ΝΟΚΙΑ 3110 και 2630 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Όταν καλώ κάποιον ή με καλεί εμένα ξεκινάει η συνομιλία μας μια χαρά και στην διάρκεια μετά από 10-20 sec χάνεται η επικοινωνία μας. Ενώ ακούω τον συνομιλητή μου δεν με ακούει αυτός. Κάτι σαν να μην έχω σήμα για παράδειγμα, με αποτέλεσμα να ξανακάνω κλήση ή να με ξανακαλούνε. Επίσης άμα βάλω ανοιχτή ακρόαση η συνομιλία γίνεται κανονικά, αλλά δεν είναι λύση και αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το τελευταιο firmware για το 3110c??

 

Eυχαριστω..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το τελευταιο firmware για το 3110c??

 

Eυχαριστω..:)

 

Η έκδοση 7.21

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περναω στο κινητο ενα αρχειο σε μορφη .txt το οποιο περιεχει ελληνικους χαρακτηρες και μου τα δειχνει με ακαταλαβηστικα..:confused::wacko: το κινητο ειναι αγορασμενο απο ελληνικο νοκια shop..εχετε καμια ιδεα???

 

EDIT: ενταξει το βρηκα..απλα επρεπε ν'αλλαξω την μορφη κοδικωποιησης απο ANSI σε Unicode..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πωσ γινεται hard format?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πωσ γινεται hard format?

 

Πως γίνεται hard format? & πως γίνεται hard Reset? ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Σε ένα νόκια 3110 c έχουν σβηστεί κατά λάθος δυο αγαπημένες φωτογραφίες.

Υπάρχει περίπτωση να επανέλθουν και πώς;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Τελικα, μαπα το καρπουζι.

Το ειδα στον Γερμανο και ''παιζοντας'' ανακαλυψα οτι ΔΕΝ ειναι η επιστροφη της Νοκια.

Ειναι η συνεχεια του αθλιου μενου της microsoft.

Δηλαδη: Αν για ενα απο τα πραγματακια που η Νοκια ξεχωριζε απο τις αλλες εταιρειες παλια, ηταν οι ''ομαδες'' που με αυτες εφτιαχνες ''προφιλ'', συνεχιζει να ΜΗΝ υπαρχει οπως επελεξε η microsoft.

Για οσους δεν θυμουνται μπορουσες να φτιαξεις ''ομαδες'' στις επαφες. Π.χ ομαδα Συναδελφων, Συγγενων, κλπ κλπ.. Μπορουσες σε καθε προφιλ, να ορισεις ποια ομαδα (ή ολες οι επαφες αναλογα τι ηθελες), μπορουσε να σε καλει, να χτυπαει το τηλεφωνο. (Για τις αλλες που δεν εχεις επιλεξει, καλουσε, αλλα αθορυβα. Ετσι δεν σε ξυπνουσε βραδυ για παραδειγμα ο καθε ασχετος, παρα μονο οι Στενοι συγγενεις, Στενοι φιλοι κλπ που εσυ ειχες επιλεξει).

ΚΑΜΙΑ επιστροφη της Νοκια λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μερικοί έχετε χάσει επεισόδια...Τα feature phones της νοκια λιγο πριν τη microsoft εποχη, κατα τη microsoft εποχή και μετά τη microsoft εποχή φοράνε όλα το λογισμικό series 30+ το οποίο είναι βασισμένο στο series 40 που όλοι ξέραμε και αγαπήσαμε με πολλές όμως εκπτώσεις σε δυνατότητες..Ετσι και το νέο 3310 δε διαφέρει από τα υπόλοιπα και είναι λογικό να μην υπάρχουν μερικά "στάνταρ" στα οποία ήμαστε συνηθισμένοι..Πλέον μια επαφή ισούται με έναν αριθμό,η δημιουργία ομάδων λείπει, επιλογές συντομεύσεων πλήκτρων, αλλαγές στο μενού κτλ κτλ κτλ.....οι ελλείψεις είναι άπειρες αλλά σε τέτοιας κατηγορίας τηλέφωνο-προσωπική μου άποψη-δε χρειάζεσαι και πάρα πολλά.
Link to comment
Share on other sites

τετοιας κατηγοριας δεν χρειαζεται πολλα πολλα... (Τα βασικα, ειναι πολλα πολλα δηλαδη, οπως και η αντιστοιχηση ηχου κλησης σε επαφη? ή μηπως και το ξυπνητηρι?)

Εδω, στο 206, ιδιας κατηγοριας, που εχει ολα τα αυτονοητα, ειναι πολλα πολλα?

http://www.gsmarena.com/nokia_206-5138.php

 

Ξερετε, ΔΕΝ εχουμε και ΔΕΝ θελουμε ολοι σμαρτφον... Πολλοι θα το χρησιμοποιουσαν σαν πρωτη συσκευη, και οχι σαν δευτερη ωστε να φαινονται ''πολλα πολλα'' τα βασικα, που υπηρχαν στης ιδιας κατηγοριας συσκευες της Νοκια μεχρι πριν 5 χρονια.

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μια ερώτηση:

Επιλογή στο μενού για αυξομείωση της φωτεινότητας οθόνης δεν υπάρχει;

Όσο κι αν ψάχνω, δεν βρίσκω...

 

Όχι :( δυστυχώς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...