Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3110 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερίζω.Είμαι μεταξύ 3110 & 3500.Τι λετε;

Η οθονη του 3110 ποσο μεγαλη ειναι;Για το 3500 αναγραφεται 1,8 ιντσες.Ειναι σημαντικα μεγαλυτερη απο του 3110;

Προφανως η (πιθανη) μεγαλυτερη οθονη και η καμερα 2 ΜΡ ειναι τα πλεονεκτηματα του 3500.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 3110 του αδερφού μου στα καλά καθούμενα άρχισε τα τρελά. Μετά το άνοιγμα του ,η ο8όνη μαυρίζει και μετά σβήνει. Το κινητό έχει πάνω μια κάρτα 1GB με 180MB γεμάτα.

 

Μόλις έβγαλα την κάρτα το κινητό δούλεψε μια χαρά. Έσβησα όλα τα αρχεία που είχε μέσα και πάλι το κινητό δούλευε μια χαρά.

 

Τι μπορεί να φταίει? Κάποιο αρχείο που χρησιμοποιείτε σαν ringtone και δεν γράφτηκε καλά στην κάρτα ή το 3110 θέλει αναβάθμιση firmware? Το περίεργο είναι ότι δεν άλλαξε κάτι στο profile ( νέο ringtone , theme κτλ κτλ ) άρα γιατί να παρουσιάσει το πρόβλημα τώρα?

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Καλησπερίζω.Είμαι μεταξύ 3110 & 3500.Τι λετε;

Η οθονη του 3110 ποσο μεγαλη ειναι;Για το 3500 αναγραφεται 1,8 ιντσες.Ειναι σημαντικα μεγαλυτερη απο του 3110;

Προφανως η (πιθανη) μεγαλυτερη οθονη και η καμερα 2 ΜΡ ειναι τα πλεονεκτηματα του 3500.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Η μπαταρία του 3110 ειναι μεγαλυτερης διαρκειας,

 

αλλά το SAR του 3500 ειναι το μισο απο του 3110.

 

Πηγαινε όμως να τα δεις στο MALL.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Help!!!

Έκανα update λογισμικού στο 3110c και εξαφανίστηκαν τα ελληνικά. Ξέρω ότι υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται nemesis αλλά δεν ξέρω τον κωδικό προιόντος για να μπορέσει να εμφανίσει και πάλι τα ελληνικά.

Οποιος ξέρει ας βοηθήσει αναλύοντας λίγο και την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Help!!!

Έκανα update λογισμικού στο 3110c και εξαφανίστηκαν τα ελληνικά. Ξέρω ότι υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται nemesis αλλά δεν ξέρω τον κωδικό προιόντος για να μπορέσει να εμφανίσει και πάλι τα ελληνικά.

Οποιος ξέρει ας βοηθήσει αναλύοντας λίγο και την διαδικασία.

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το Ελληνικό product code.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και βοήθεια.

Μια διευκρίνηση μόνο.

Το Ελληνικό product code είναι ίδιο με αυτό που αναφέρεται στον οδηγό για το Ν73?

Link to comment
Share on other sites

Το Ελληνικό product code είναι ίδιο με αυτό που αναφέρεται στον οδηγό για το Ν73?

 

Φυσικα και οχι .Καθε product code ειναι διαφορετικο

για καθε συσκευη!

Θα πρεπει να βρεις το αντιστοιχο Ελληνικο για το 3110c.

 

(Αρκει καποιος απο τους κατοχους του να κανει ενα ποστ εδω περα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλημέρα

Πήρε η γυναίκα μου ένα NOKIA 3110 classic και όταν μιλούσε με τα bluetooth (i tech clip v και Bluetooth Nokia) δεν την άκουγαν καλά.

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα? Τσέκαρα και τις εκδόσεις των Bluetooth(To Nokia είναι 2.0 , το itech είναι 1.2 και το 3110 είναι 2.0). Μήπως φταίει αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχουν κάπου Drivers για το 3110c ώστε να το συνδέσω σαν modem στο PC μέσω Bluetooth? Γιατί στο PC Suite όταν επιλέγω Connect to the internet (One Touch Access) μου λέει ότι δεν έχει εγκατασταθεί modem. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου Drivers για το 3110c ώστε να το συνδέσω σαν modem στο PC μέσω Bluetooth? Γιατί στο PC Suite όταν επιλέγω Connect to the internet (One Touch Access) μου λέει ότι δεν έχει εγκατασταθεί modem. :confused:

 

Modem drivers are included in PC Suite. They are offered here separately for phone owners who choose not to install the entire PC Suite package.

http://europe.nokia.com/A4399468

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pernei oles tis kartes micro sd e? kai 1 kai 2 gb? Mipos sas einai omos me megali karta argo?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνει κανονικά 1 ή 2 GB MicroSD.

Δεν έχει σημασία η χωρητικότητα της κάρτας με το αν θα καθυστερεί η συσκευή.

 

Προσοχή όμως, οι πάνω από 2GB κάρτες είναι MicroSD High Capacity, με αποτέλεσμα ίσως να μην τις αναγνωρίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 ώρα λειτουργίας ολοκαίνουριας συσκευής (3110 εταιρικό) και αφού έκανα συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Outlook το τηλέφωνο άρχισε να μου εμφανίζει στην οθόνη υπενθυμίσεις του 2006 (τις οποίες για κάποιο περίεργο λόγο αναπαρήγαγε από το Outlook, επειδή είναι επαναλαμβανόμενα συμβάντα).

 

Επέλεγα συνεχώς "αναβολή" και κάποια στιγμή σταμάτησε αυτή την ενοχλητική ενέργεια.

 

Όταν έκανα επανεκκίνηση για να δοκιμάσω κάποιες αλλαγές στην συσκευή, το τηλέφωνο σταμάτησε να εμφανίζει οτιδήποτε στην οθόνη εκτός το background και την πάνω σειρά εικονιδίων (σήμα, μπαταρία κλπ.). Έκανε κάποιο ηχητικό σήμα υπενθύμισης και παραμένει μη λειτουργικό, μόνο να με καλέσουν είναι εφικτό.

 

Έτσι παραμένει ότι και να του έκανα, επανεκκινήσεις, βγάλσιμο μπαταρίας, sim κλπ. Κάθε φορά που το ξεκινάω κάνει ένα ηχητικό σήμα υπενθύμισης και νεκρώνουν οι λειτουργίες του εκτός του background. Ανενεργή παραμένει και η λειτουργία σύνδεσης με pc μήπως και μπορούσα να διέγραφα τα appointments που το τρέλαναν!

 

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Υπάρχει λειτουργία hard reset με συνδυασμό πλήκτρων αφού δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτα;

 

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Να το πάω σε κάποιο Nokia Center;

 

Αν αποκατασταθεί αυτή η βλάβη και ξανακάνω (απαραίτητο για μένα) συγχρονισμό με Outlook τα ίδια θα πάθω;:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest kvargiam

Ειχα αγορασει το 3110 πριν απο ένα χρονο σχεδον.

 

Πάω σήμερα στη ΝΟΚΙΑ Κατεχάκη, αλλάζω πρόσοψη (επειδη ειχα σπασμενο τζαμακι) και αναβαθμιζω λογισμικο σε έκδοση 6.03 (03-03-2008).

 

Μιλάμε ότι αυτο το κινητο τα σπάει ! Ειμαι υπερευχαριστημένος! ( Για αυτα που θέλω εγώ, να εξηγούμαστε...)

 

Ασε που έχει πεσει κατω 5-6 φορές ( γερα πεσίματα μιλαμε) και δεν έπαθε τιποτα.

μπαταρια δε, κορυφαία ! ....

 

 

άσε δε λέω άλλα μη το ματιάσω....λολ

 

..ά και να μην ξεχάσω να αναφερω ότι το εν λόγω ΝΟΚΙΑ κατ-μα (Κατεχακη) , το σερβις , πολυ καλο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

γεια χαρα σε όλους,

έχω nokia3110c και cosmote.

Συνδεομαι στο inernet μέσω κινητού μόνο

με τον browser του κινητού.

Δεν γίνεται όμως να τρέξει το opera mini ή και το uvweb

υποστηρίζονται αυτές οι εφαρμογές από το nokia3110c

ή τσάμπα παλεύω?

ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σημερα πηρα το 3110c απο ανανεωση συμβολαιου.Δοκιμασα να του κανω αναβαθμιση μεσω Nokia Software Updater αλλα δεν γινετε γιατι υπαρχει διαθεσιμη η 5.50 δηλαδη αυτη που ηδη εχει το κινητο!Ξερω οτι υπαρχει η εκδοση 6.03.Ξερει κανεις που θα την βρω και πως θα την κανω εγκατασταση??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest kvargiam

Φίλε jtgiannis,

 

και εγώ προσπάθησα να εγκαταστησω την 6.03 μόνος μου (απο πι σι ) αλλά δεν γίνεται.

 

Οπως μου είπε και το παιδι στη ΝΟΚΙΑ, πηγαινε το στη ΝΟΚΙΑ. Αυτο έκανα και εγώ,

 

Δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με αυτο το κινητο. ( έχω 2 απο αυτα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από 1 ώρα λειτουργίας ολοκαίνουριας συσκευής (3110 εταιρικό) και αφού έκανα συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Outlook το τηλέφωνο άρχισε να μου εμφανίζει στην οθόνη υπενθυμίσεις του 2006 (τις οποίες για κάποιο περίεργο λόγο αναπαρήγαγε από το Outlook, επειδή είναι επαναλαμβανόμενα συμβάντα).

 

Επέλεγα συνεχώς "αναβολή" και κάποια στιγμή σταμάτησε αυτή την ενοχλητική ενέργεια.

 

Όταν έκανα επανεκκίνηση για να δοκιμάσω κάποιες αλλαγές στην συσκευή, το τηλέφωνο σταμάτησε να εμφανίζει οτιδήποτε στην οθόνη εκτός το background και την πάνω σειρά εικονιδίων (σήμα, μπαταρία κλπ.). Έκανε κάποιο ηχητικό σήμα υπενθύμισης και παραμένει μη λειτουργικό, μόνο να με καλέσουν είναι εφικτό.

 

Έτσι παραμένει ότι και να του έκανα, επανεκκινήσεις, βγάλσιμο μπαταρίας, sim κλπ. Κάθε φορά που το ξεκινάω κάνει ένα ηχητικό σήμα υπενθύμισης και νεκρώνουν οι λειτουργίες του εκτός του background. Ανενεργή παραμένει και η λειτουργία σύνδεσης με pc μήπως και μπορούσα να διέγραφα τα appointments που το τρέλαναν!

 

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Υπάρχει λειτουργία hard reset με συνδυασμό πλήκτρων αφού δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτα;

 

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Να το πάω σε κάποιο Nokia Center;

 

Αν αποκατασταθεί αυτή η βλάβη και ξανακάνω (απαραίτητο για μένα) συγχρονισμό με Outlook τα ίδια θα πάθω;:(

 

Το 3110 του αδερφού μου στα καλά καθούμενα άρχισε τα τρελά. Μετά το άνοιγμα του ,η ο8όνη μαυρίζει και μετά σβήνει. Το κινητό έχει πάνω μια κάρτα 1GB με 180MB γεμάτα.

 

Μόλις έβγαλα την κάρτα το κινητό δούλεψε μια χαρά. Έσβησα όλα τα αρχεία που είχε μέσα και πάλι το κινητό δούλευε μια χαρά.

 

Τι μπορεί να φταίει? Κάποιο αρχείο που χρησιμοποιείτε σαν ringtone και δεν γράφτηκε καλά στην κάρτα ή το 3110 θέλει αναβάθμιση firmware? Το περίεργο είναι ότι δεν άλλαξε κάτι στο profile ( νέο ringtone , theme κτλ κτλ ) άρα γιατί να παρουσιάσει το πρόβλημα τώρα?

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ

 

Αυτα του ειδους προβληματα τα ειχα με το 5.50 firmware. Σημερα το πηρα πισω απο την Alpha Copy αναβαθμισμενο με εκδοση 6.60, και εχουν διορθωθει αποσο φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Eχ...

 

Χθες αρχισανε παλι τα προβληματα... Crash-αρισμα του τηλεφωνου σε τυχαιες χρονικες στιγμες, δειχνοντας corrupted γραφικα η σβηνοντας την οθονη.

 

Επανεκιννηση, αφαιρεση μπαταριας η καρτας μνημης δεν κανουν τιποτα. Το τηλεφωνο επαναφερεται μονο του μετα απο λιγη ωρα (απο 10 λεπτα μεχρι και 3 ωρες).

 

Δευτερα το στελνω να παει κεντρικα να δουμε.

 

Αν δεν επισκευαστει παλι, εχω δικαιωμα να ζητησω αλλο μοντελο συσκευης με παρομοια χαρακτηριστικα (εχω διαβασει τελευταια στο internet πολλους με το συγκεκριμενο προβλημα)?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για ενα φιλο που πηρε το 3110

στα μηνυματα του βγαζει ελληνικα μεχρι 70 χαρακτηρες και μετα παει σε δευτερο μηνυμα

επειδη δεν χρησιμοποιω ποια τα series 40 μηπως μπορειτε να με βοηθησετε τι πρεπει να κανει ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για ενα φιλο που πηρε το 3110

στα μηνυματα του βγαζει ελληνικα μεχρι 70 χαρακτηρες και μετα παει σε δευτερο μηνυμα

επειδη δεν χρησιμοποιω ποια τα series 40 μηπως μπορειτε να με βοηθησετε τι πρεπει να κανει ?

 

Οτι και στα s60,

ρυθμισεις sms ,υποστηριξη χαρακτηρων ,περιορισμενη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει εκδοση 6.60 ;

Ειχα μεινει στην 6.02 3-3-2008.

 

τρεχω...

 

Τελικά έχει κυκλοφορήσει όντος η 6.60;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...