Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3110 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι κατάλαβα μόνο η expansys τα έχει (22 ευρώ). Τα βρήκα λοιπόν στο ebay.de με 5 ευρώ + φορτιστής αυτοκινήτου 7 ευρώ + μεταφορικά 6.5 ευρώ = 18.5 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' ότι κατάλαβα μόνο η expansys τα έχει (22 ευρώ). Τα βρήκα λοιπόν στο ebay.de με 5 ευρώ + φορτιστής αυτοκινήτου 7 ευρώ + μεταφορικά 6.5 ευρώ = 18.5 ευρώ!

 

Δεν τα έχει μόνο το expansys, τα έχω δει σε Γερμανό,Media markt, Nokia Shop.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν τα έχει μόνο το expansys, τα έχω δει σε Γερμανό,Media markt, Nokia Shop.

 

Αφού ρε παιδιά μπορείτε να πάρετε έναν αντάπτορα που να μετατρέπει το στερεοφωνικό βύσμα των κανονικών ακουστικών σε μικρότερο βύσμα (σαν αυτό του Handsfree που έχει η συσκευασία) και μετά να χρησιμοποιείτε όποια ακουστικα θέλετε. Είναι ανάγκη να είναι ΝΟΚΙΑ τα ακουστικά σας;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την πρώτη μέρα που το πήρα αυτό έκανα.Το μόνο κακό είναι οτι δεν μπορείς να έχεις το κινητό στην τσέπη(ο άλλος δεν ακούει τίποτα.). Για το αμάξι και για την δουλειά είναι ότι πρέπει.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την πρώτη μέρα που το πήρα αυτό έκανα.Το μόνο κακό είναι οτι δεν μπορείς να έχεις το κινητό στην τσέπη(ο άλλος δεν ακούει τίποτα.). Για το αμάξι και για την δουλειά είναι ότι πρέπει.

 

Ε ναι το κινητό αναγνωρίζει οτι είναι μόνο ακουστικά και όταν κάνεις μια τηλεφωνική συνομιλία χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Οπότε αν το έχεις στην τσέπη ναι μεν ακούς τον άλλο απο τα ακουστικά αλλά δεν μπορείς να του μιλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητα menu πρόσβασης στις επιλογές phonebook sms κτλ τι λέει;Με ένα απλό mini-usb καλώδιο το συνδέεις στο pc;

είμαι ένα βήμα πριν την αγορά,έχασα το 6230 στο ΙΚΕΑ :cry::cry::cry::cry::cry:

plz respond :O

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι, "Με ένα απλό mini-usb καλώδιο το συνδέεις στο pc" πολυ ευκολα.

 

επίσης, και από "ταχύτητα menu πρόσβασης στις επιλογές" καλό φαίνεται.

 

η ανάλυση της οθονης ομως μπορει να σε απογοητευσει.

εμενα , οχι, ομως. γιατι θελω μικρη αναλυση για να εχει μεγαλα fonts.

 

καλη αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα επιδέχεται upgrade απο το pc και δεν χρειάζεται να τα σκάς στα nokia club :):):)

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα πάω αύριο να το πάρω απο το plaisio, το οποίο περιέργως το έχει πολύ πιο φτηνό απο το eshop(137 έναντι 153)

Θα σας πω τις προσωπικές μου εντυπώσεις μέσα στην εβδομάδα

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σκέφτομαι να το κάνω δώρο.

Το κινητό είναι μπιμπελάκι!

Τα έχει όλα & συμφέρει & επιτέλους η Nokia αποφάσισε να αλλάξει οριστικά το pop-port (να δούμε πότε θα ξυπνήσει η SE).

Να έβγαινε & σε κανένα άλλο (πιο ασόβαρο) χρώμα...

Ισως καταλήξω στο 5200 με την (πολύ) μικρή μπαταρία...

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει στερεοφωνικό ήχο ακούγοντας από το Mp3 player του τηλεφώνου με ασύρματο Bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει ότι υποστηρίζει Bluetooth Stereo Audio.

Αλλά καλύτερα να το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα επιδέχεται upgrade απο το pc και δεν χρειάζεται να τα σκάς στα nokia club :):):)

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα πάω αύριο να το πάρω απο το plaisio, το οποίο περιέργως το έχει πολύ πιο φτηνό απο το eshop(137 έναντι 153)

Θα σας πω τις προσωπικές μου εντυπώσεις μέσα στην εβδομάδα

 

Η απορία μου για την τιμή διαλευκάνθηκε, είδα σήμερα το eshop και το είχε 1€ φτηνότερ :P

 

Κατα τα λοιπά...

Γρήγορο και άμεσο όπως το ήθελα, τα navigation key λίγο με ταλαιπώρησαν γιατι θέλουν ψηλοδυνατό πάτημα αλλά συνηθίζεται :)

 

Menu όπως τα όλα τα καινούρια του s40 με παραπάνω δυνατότητες (pda-ίζει)

 

Αυτό που πραγματικά με χάλασε, αλλά μάλλον γιατί το δούλευα σε "nokia connection mode" (δεν είχα άλλη επιλογή αφού δεν έχει microSD στη συσκευασία) όταν το σύνδεσα στο pc , στη μεταφορά του κάθενα ένα contact (έκανα copy/paste όλα τα contacts) έμπενε το κινητό σε διαδικασία συγχρονισμού με αποτέλεσμα σε κάθε ένα contact να εμφανίζεί μηνύματα συγχρονισμού, τόσα received τόσα sent, οπότε καθυστερούσε τη διαδικασία, οπότε; το pc suite και το κινητό να σκαλώνει και να εμφανίζει το ελεϊνό μήνυμα "operation could not be completed" και ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ εν ολίγης αφού δεν χρησιμοποιώ outlook αλλα thunderbird :respect:

 

- Απορίες... υπάρχει τρόπος να έχω input language ελληνικά στα sms

και αγγλικά στα contacts?

- Αν πάρω γρήγορη microSD νομίζετε οτι θα έχει διαφορά στο

τηλέφωνο απ'οτι μία οποιαδήποτε;(δεν έχω και δεν θέλω card reader) έχω βάλει στο μάτι αυτή εδώ: http://www.photoagora.gr/index.php?target=products&product_id=32361

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την φλυαρία μου :shifty:

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έχει διαφορά, τόση που να δικαιολογεί ακριβώς τη διαφορά της στα χρήματα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εϊχε κανείς 6230 (όχι i) για να κάνει μου πει στην πράξη πώς το βλέπει το 3110 σε σχέση με το 6230? Τα χαρακτηριστικά τους είναι πολύ κοντά. Μιλάω για διαφορές πέραν της κάμερας και της οθόνης. Έχω το 6230 για δεύτερη συσκευή και δεν ξέρω αν με την επιδότηση αξίζει να πάρω το 3110 για αντικαταστάτη...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς με την ίδια λογική το σκέφτομαι κι εγώ για το γιο μου, αντικαταστάτη του 6230... σίγουρα είναι πολύ κοντά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6230 (και i) και τώρα έχω το 3110c.

Μέγεθος: Σε ύψος είναι ίδια, στα άλλα ελάχιστα μεγαλύτερο το 3110

Οθόνη:Μεγάλη γραμματοσειρά και φυσικό μέγεθος οθόνης αλλά όχι και τόσο καλή ευκρίνεια το 3110.

Μπαταρία:Πολύ μεγαλύτερη το 3110

Κάμερα: Δεν θυμάμαι αμα είναι η ίδια ανάλυση αλλά το 3110 μου "φαίνεται" οτι βγάζει καλύτερες.Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί δεν με ενδιαφέρει η κάμερα.

Ράδιο-ΒΤ-ΙR: Τα ίδια.

Καλύτερο πολυ-πλήκτρο (το κεντρικό) απο το 6230

Το 3110 λόγω οτι είναι πιο καινούργιο έχει κάποιες παραπάνω επιλογές στο μενού,

τώρα οτι άλλο θες ρώτα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το 6230 το οποίο και έχασα στο ΙΚΕΑ όπως είπα και πιο πάνω :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Έχει ομοιότητες αρκετές αλλα και πολλές διαφορές,

Γενικά ισχύει ότι είπε o gwgw

Το navigation key όντως πολύ καλύτερο αλλά!

Τα πλήκτρα του είναι πολύ σκληρά και γενικότερα όταν πατάς τα πλήκτρα μπορεί να σε ακούσει όλο το δωμάτιο καθώς κάνουν σε ένταση ήχο ανάλογο παλιού πληκτρολογίου ή για να μην είμαι ακούγομαι υπερβολικός, ήχο ανάλογο ένος κλίκ ποντικιού.

 

Κατα τ'αλλα το κινητό είναι γρήγορο, άμεσο δεν κολάει αισθητικά σοβαρό στιβαρο και όμορφο, και ελαφρύ.

 

Στο προτείνω:) :mobile: :grin:

 

edit:

Εϊχε κανείς 6230 (όχι i) για να κάνει μου πει στην πράξη πώς το βλέπει το 3110 σε σχέση με το 6230? Τα χαρακτηριστικά τους είναι πολύ κοντά. Μιλάω για διαφορές πέραν της κάμερας και της οθόνης. Έχω το 6230 για δεύτερη συσκευή και δεν ξέρω αν με την επιδότηση αξίζει να πάρω το 3110 για αντικαταστάτη...

 

Αν δεν καίγεσαι για αλλαγή ή αν σκέφτεσαι έστω και λίγο τα λεφτά, μην το πάρεις, το 6230 δεν προσφέρει κάτι λιγότερο ουσιαστικά απο το 3110classic είναι ιδιας φιλοσοφίας τηλέφωνα, με κάποια λίγα καλούδια παραπάνω, αν δεν το έχανα το 6230 θα το κρατούσα μέχρι να λιώσει στο αφτί μου, ή μέχρι να λιώσει το αφτί μου :P

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα του είναι πολύ σκληρά και γενικότερα όταν πατάς τα πλήκτρα μπορεί να σε ακούσει όλο το δωμάτιο καθώς κάνουν σε ένταση ήχο ανάλογο παλιού πληκτρολογίου ή για να μην είμαι ακούγομαι υπερβολικός, ήχο ανάλογο ένος κλίκ ποντικιού.

 

Το δικό μου δεν ακούγεται τόσο, ενώ ένα άλλο που είχα δει ακούγονταν όπως λες.Τελος πάντων δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και να υποβάλω μία τελευταία ερώτηση:

Αντέχει στην σκληρή χρήση; Δλδ με άριστα το 5 τι θα του βάζατε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για σας.

Ειμαι καινουργιο μελλος παιδια, κ δεν βλεπω να γραφετε κ πολλα για το συγκεκριμενο μοντελο.

Γιατι δεν μπορωνα το συνδεσω με USB στο OPM ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...