Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kalispera.i teleutea v. gia to 6110 pia einai? egw exw 3.58 20-06-07 iparxi kati kainourgio?kai an nai pws to pername?

Η τελευταία είναι η 04.22 (05-11-07).

 

Για να κάνεις αναβάθμιση χρειάζεσαι το Nokia Software Updater.

Το κατεβάζεις από εδώ.

Σχετικός οδηγός υπάρχει εδώ.

Για τυχών ερωτήσεις , μπορείς να καλυφθείς και από το Device update FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nase kala file mou thanks.kseris an tha svistoune meta ola apo mesa?foto video xartes pou exw kai tetia?

Όχι, θα τα κρατήσει όλα, δεν θα χάσεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ekane kana 15lepto .me to elliniko

 

ola kala.an kai ligo sto telos elege aposindeste to usb den vrethike logismiko to afisa ligo kai ola komple.malon auta einai kolpa tis nokia gia na to aposindesi kai meta na kles.hahahaha 4.22v

 

thanks

 

:!:χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ μηνυματος !:!:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορα σου τελείωσε η διαδικασία.

 

Ποιό nokia updater χρησιμοποίησες; Το αγγλικό ή το ελληνικό; Γιατί το ελληνικό μου εμφάνιζε κάτι τέτοια μηνύματα. Το αγγλικό λειτουργεί άψογα.

 

Προσπάθησε να μην κάνεις συνεχόμενα πόστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα που να ενεργοποιει το flash του 6110 και να το μετατρεπει σε φακο?Εχω χρησιμοποιησει 1-2 αλλα δεν λειτουργουν.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω 1 καμμενο pixel στην οθόνη.

Το κινητο ειναι καινουριο και δεν εχει πεσει ποτε (..

Το καλυπτει η εγγυηση???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω 1 καμμενο pixel στην οθόνη.

Το κινητο ειναι καινουριο και δεν εχει πεσει ποτε (..

Το καλυπτει η εγγυηση???

 

απο 2,3 και πανω μπορουνε να στο αλλαξουνε.

με ενα δεν μπορεις να κανεις τιποτα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο φορτισε μεσα σε μια ωρα και κατι (κλειστο)... ειναι η δευτερη φορτιση που του κανω...

να το βγαλω απο την φορτιση??

αναφερομαι στην λογικη του..... "στρωσιμο μπαταριας"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο φορτισε μεσα σε μια ωρα και κατι (κλειστο)... ειναι η δευτερη φορτιση που του κανω...

να το βγαλω απο την φορτιση??

αναφερομαι στην λογικη του..... "στρωσιμο μπαταριας"

 

βγαλτο φιλε μου,δεν χρειαζεται να το αφηνεις ωρες.

δεν ισχυουνε πλεον αυτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 04.22 (05-11-07).

Με την 04.22 διορθώνεται ένα bug. 'Οταν κάνεις κλικ στα "στοιχεία GPS" το υψόμετρο αντί για να στο βγάζει 10,5 μέτρα στο γράφει με ένα τετραγωνάκι αντί για το ",".

 

Το κακό είναι πως κάνανε βλακεία με τους χάρτες.

Π.χ. ενώ πρώτα έλεγε "Αλεξάνδρας" τώρα πια γράφει "Αλεξάνδρασ".

Link to comment
Share on other sites

GV_ καλο θα ηταν τις 2-3 πρωτες φορτισεις/αδειασματα να ειναι ολοκληρωτικα. Οι μπαταριες εχουν κατι που λεγετε ψηφιακη μνημη και το πληρες αδειασμα + φορτιση με σβηστο κινητο "ανοιγει" αυτη τη μνημη. Δεν ειναι αναγκη να το αφησεις παραπανω ωρα. Επειτα απο αυτες τις φορτισεις καλο ειναι να μην αφηνεις την μπαταρια να αδειασει ολοκληρωτικα. 1 στις 30 επαναφορτισεις καπου πρεπει να γινετε αυτο. (διαβασα σχετικο αρθρο απο μια μελετη πανεπιστημιου για μπαταριες λιθιου κ τα μεταφερω)

 

Βάλε τον task manager και δες μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή η οποία τρέχει συνέχεια στο υπόβαθρο και σου καταναλώνει μπαταρία. Είναι πολύ μικρή η αναμονή που σου βγάζει. Δεν είναι φισιολογικό.

 

Κατα την άποψή μου, μην το ρισκάρεις να παρεις μούφα μπαταρία.

 

(task manager των windows?) Πηγα να παρω ενα φορτ.αυτοκ. απο εκει που πηρα κ το κιν και τους ρωτησα , ειπαν αν δε στρωσει να το παω να μου δωσουν αλλη μπαταρια ισως ειναι προβληματικη.

Οσο για το 20λεπτα ομιλια που ειπε καποιος και του παει το κιν 4 μερες νομιζω ειναι αδυνατον σε κινητο με symbian, τετοια οθονη και μπαταρια 900mAh

Link to comment
Share on other sites

Μην απορείς. Τα πάντα γίνονται. Εγώ με το Ε90 με την 1500άρα μπαταρία, έχω δει και 5 μέρες παρόλο που, με το λιώσιμο που τρώει, πάνω απο 10 ώρες χωρίς να ζητήσει φορτιστή, δε με βγάζει.

 

Δεν εννοώ task manager των windows αλλά την εφαρμογή με αυτό το όνομα για symbian 3rd edition.

Link to comment
Share on other sites

Αποστέλλοντας σε κάποιους διάφορα files μέσω blue tooth καταχωρείται το name τους σε μια λίστα. Πλέον κάθε φορά που επιλέγω "αποστολή μέσω blue tooth" οποιδήποτε αρχείου (φώτο, video κ.λ.π) αυτά τα names εμφανίζονται ως δυνατές επιλογές αποστολής μέσω blue tooth). Με ποιο τρόπο μπορώ να σβήσω αυτά τα names στα οποία έστειλα files κατά το παρελθόν??

 

ps τα names αυτά ΔΕΝ τα έχω καταχωρήσει σαν αξιόπιστες συσκευές υπάρχουν απλά ως επιλογές αποστολής

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση.. Το παθαινω μερικες φορες και εγω στο Ν73 και σβηνουν απο μονα τους :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση.. Το παθαινω μερικες φορες και εγω στο Ν73 και σβηνουν απο μονα τους :)

τα έχω εδώ και μέρες και το κινητό έχει κλείσει/ανοίξει δεκάδες φορές από τότε... :worry:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Πηρα το 6110 σημερα και ακομα το ψανχνω λιγο.

Παω να περασω καποια θεματα που κατεβασα, αλλα μου βγαζει μηνυμα

"Το πιστοποιητικο εχει ληξει"

Μηπως ξερετε γιατι?

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο YouRkiS :)

Αν θυμαμαι καλα απο μια απαντηση που ειχα διαβασει τυχαια , νομιζω πρεπει να γυρισεις την ημερομηνια του κινητου πισω και να κανεις εγκατασταση.. Σορυ αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Πηρα το 6110 σημερα και ακομα το ψανχνω λιγο.

Παω να περασω καποια θεματα που κατεβασα, αλλα μου βγαζει μηνυμα

"Το πιστοποιητικο εχει ληξει"

Μηπως ξερετε γιατι?

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Όπως είπε και ο Arxegonos, έχει λήξει το πιστοποιητικό!

Άλλαξε την ημερομηνία του κινητού κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγύρνα στη σωστή ημερομηνία.

 

Ωστόσο υπάρχει περίπτωση να βρεις θέματα τα οποία δεν είναι καν υπογεγραμμένα, δηλαδή δεν έχουν πιστοποιητικό και θα πρέπει να βγάλεις το δικό σου πιστοποιητικό ώστε να τα υπογράφεις εσύ.

Σ’ αυτή τη περίπτωση ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xyz.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...