Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ekana update kai den xalasan oi ru8miseis....

 

και σε μένα το ίδιο έγινε μετά από 2 αναβαθμίσεις δεν χάθηκε απολύτως καμιά ρύθμιση από αυτές που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα αναβα8ιση και πατωντας το κοκκινο πια δεν αφηνει την κα8ε εφαρμογη να τρεχει οπως ειναι το νορμαλ αλλα την κλεινει εντελως. οτι θα εκανε δηλαδη αν πατουσα το <<πισω>> που ειναι στην απο πανω παυλα!

mono to navigator afhnei anoixto

 

 

επισης δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με την μουσικη. πως μεσω του pc suite αποστελουμε την μουσικη ωστε ανοιγωντας το <<αναπαραγωγη μουσικης>> να παιζει τα κομματια.

εννοω δηλαδη οτι εχω στειλει απο το pc suite στο κινητο 2 κομματια, τα οποια ηταν σε μορφη .mp3, τα μετετρεψε σε mp4 (kalutero einai auto?) και ανοιγωντας το <<αναπαραγωγη μουσικης>> δεν παιζουν...

βρησκονται στον φακελο <<κομματια>> και <<ολα τα αρχεια>>

 

help please...

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβα8ιση και πατωντας το κοκκινο πια δεν αφηνει την κα8ε εφαρμογη να τρεχει οπως ειναι το νορμαλ αλλα την κλεινει εντελως. οτι θα εκανε δηλαδη αν πατουσα το <<πισω>> που ειναι στην απο πανω παυλα!

mono to navigator afhnei anoixto

 

 

επισης δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με την μουσικη. πως μεσω του pc suite αποστελουμε την μουσικη ωστε ανοιγωντας το <<αναπαραγωγη μουσικης>> να παιζει τα κομματια.

εννοω δηλαδη οτι εχω στειλει απο το pc suite στο κινητο 2 κομματια, τα οποια ηταν σε μορφη .mp3, τα μετετρεψε σε mp4 (kalutero einai auto?) και ανοιγωντας το <<αναπαραγωγη μουσικης>> δεν παιζουν...

βρησκονται στον φακελο <<κομματια>> και <<ολα τα αρχεια>>

 

help please...

 

Γιατί δεν παίρνεις τα κομμάτια σου με μια απλή αντιγραφή επικόλληση να τα βάλεις στο φάκελο που θέλεις;

 

Απο την εποχή του Ν90, όταν πατάς το κόκκινο ακουστικό, η εφαρμογή που βρίσκεται την στιγμή εκέινη ανοιχτή κλείνει, και σε πάει στην οθόνη αναμονής. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις μόνο μένουν μερικές εφαρμογές ανοιχτές. Πχ όταν ακούς μουσική και πατήσεις το κόκκινο ακουστικό, σε πάει στην οθόνη αναμονής αλλά η μουσική δεν κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα ζητουμενο, ποιος ειναι ο καταλληλος φακελος που συνδεεται με την <<αναπαραγωγη μουσικης>> ?

 

οσο για την αντιγραφη επικοληση, δεν βρησκω στις επιλογες κατι τετοιο. το μονο που εχει (και αφου τικαρω τα αρχεια) ειναι η οργανωση η οποια βγαζει την επιλογη αντιγραφη στο τηλεφωνο ή μεταφορα στο τηλεφωνο. οχι ομως μετακινηση σε φακελο της καρτας!

 

πες μου πως γινεται η μεταφορα σε αλλο φακελο της καρτας...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο σου με το pc με την λειτουργια της μαζικης αποθηκευσης και μετα θα κανεις αντιγραφη τους φακελους που θελεις και επικολληση μεσα στο φακελο sounds του κινητου σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο σου με το pc με την λειτουργια της μαζικης αποθηκευσης και μετα θα κανεις αντιγραφη τους φακελους που θελεις και επικολληση μεσα στο φακελο sounds του κινητου σου :)

 

δειτε αυτο ρε παιδια γιατι κατι δεν παει καλα....

εχω τα αρχεια μεσα στον φακελο sound αλλα με το που ανοιξω την αναπαραγωγη δεν αναγνωριζει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιξεις την αναπαραγωγη θα πρεπει να πατησεις επιλογες/ Ανανεωση μουσ. βιβλ. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει επιλογη ανανεωση μουσικ.βιβλ.........

 

Κοίτα τι θα κάνεις. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή και επέλεξε μαζική αποθήκευση (όχι pc suite ή nokia manager κλπ). Πήγαινε στον υπολογιστή σου, κλίκαρε τα αρχεία μουσικής που θες να περάσεις στο κιητό σου, πάτα αντιγραφή, άνοιξε τον φάκελο Sounds/digital στην κάρτα μνήμης σου και πάτα επικόλληση.

 

Είναι απίστευτα απλό. Γιατί μπερδεύεσαι με τις μπούρδες της Nokia;

 

Μόλις αποσυνδέσεις το κινητό σου απο τον υπολογιστή ή θα σε ρωτήσει να κάνεις ανανέωση, ή θα την κάνει μόνο του και θα τα βρεί.

 

Αν δε γίνει τίποτα απο 2, πήγαινε στην αρχική οθόνη, πάτα επιλογές και ανανέωση μουσική βιβλιοθήκης. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την έχει την επιλογή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει επιλογη ανανεωση μουσικ.βιβλ.........

Υπαρχει..

http://imageshack.gr/files/7l11rh5l2pjb5pa6i5tq_thumb.jpg

εννοω δηλαδη οτι εχω στειλει απο το pc suite στο κινητο 2 κομματια, τα οποια ηταν σε μορφη .mp3, τα μετετρεψε σε mp4 (kalutero einai auto?)

Νομιζω οτι εδω ειναι το λαθος.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μουσικη βιβλιοθηκη

ανοιγμα. λιστ. ''παιζ''

ληψη κομματιων

τυχαια σειρα

επαναληψη

ρυθμισεις ηχου

προσθ. σε λιστ. κομμ.

χρηση ηχου

προβολη στοιχειων

βοηθεια

εξοδος

 

ολα οσα ειναι ειναι αυτα που παρεθεσα. το μενου που βλεπω στην φωτο σου μου ειναι αγνωστο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάτα μουσική βιβλιοθήκη και μετά επιλογές και ανανέωση μουσικής βιβλιοθηκης.
Link to comment
Share on other sites

@GV_: Η επιλογή "Ενημέρωση μουσικής βιβλιοθήκης" υπάρχει μόνο στην αρχική οθόνη της εφαρμογής "Μουσική", όπως προείπε ο φίλος mirrorofsorrow. Μην μπεις πιο μέσα στο μενού της εφαρμογής, δεν είναι διαθέσιμη η επιλογή αυτή από άλλη οθόνη. ;)

Δεν ξέρω αν αλλάζει το μενού της εφαρμογής μουσική από συσκευή σε συσκευή.

Λογικά τα Nseries ίσως να έχουν λίγο διαφορετικές επιλογές ή τουλάχιστο διαφορετική ονομασία.

Πάντως στο Ν82 μου αυτή η επιλογή ονομάζεται απλά "Ανανέωση".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μουσικη βιβλιοθηκη

ανοιγμα. λιστ. ''παιζ''

ληψη κομματιων

τυχαια σειρα

επαναληψη

ρυθμισεις ηχου

προσθ. σε λιστ. κομμ.

χρηση ηχου

προβολη στοιχειων

βοηθεια

εξοδος

 

ολα οσα ειναι ειναι αυτα που παρεθεσα. το μενου που βλεπω στην φωτο σου μου ειναι αγνωστο!

Θα πατήσεις τη 1η επιλογή "μουσικη βιβλιοθηκη" και μετά θα πατήσεις Επιλογές > Ενημέρ. Μουσ. βιβλ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ, το βρηκα ετσι....

ομως να σας πω, οταν στελνω τον ηχο ως αρχειο στο κινητο, χτυπαει ως μηνυμα δηλαδη.... παιζει κανονικα..

απο το pc shuite μου τα δυσκολευει... καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το στέλνεις σαν μηνυμα, παρόλο που παίζει, πρέπει να το αποθηκεύσεις. Αλλιώς δε θα υπάρχει στη μουσική βιβλιοθήκη.

 

Ξέχνα το pc suite. Διάβασε τι σου έγραψα παραπάνω και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια να πούμε εδώ ότι αν ο φίλος έχει να προσθέσει πάρα πολλά μουσικά κομμάτια στο κινητό του, ίσως θα ήταν προτιμότερο να έβαζε την κάρτα του κινητού του σε έναν card reader και να τα αντιγράψει από το PC στο card reader. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το να συνδέσει το τηλέφωνο με προφίλ "μαζική μεταφορά". ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ... ευχαριστω πολυ.

 

παιδια επισης αυτο το προφιλ "μαζικη μεταφορα" δεν υπαρχει πουθενα σε εμενα... ή υπαρχει και ειναι καπως διαφορετικα διατυπωμενο!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια επισης αυτο το προφιλ "μαζικη μεταφορα" δεν υπαρχει πουθενα σε εμενα... ή υπαρχει και ειναι καπως διαφορετικα διατυπωμενο!!

Αναφέρεται και ως Μαζική αποθήκευση είτε ως Μεταφορά δεδομένων είτε ως Μεταφορά αρχείων.

 

ΥΓ: Μάθε να χρησιμοποιείς τη http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μεταφορα δεδομενων..... το πιασαμε!!!!!

 

επισης 2 τελευταια πραγματακια.

 

παιδια σας ευχαριστω απιστευτα που με βοηθατε. ειναι σαν να σας εχω κατω και να σας κανω προσςπικα ερωτησεις.

 

σχετικα με την μορφη της μουσικης, mp3 'h mp4 ? να κανει δηλαδη μετατροπη ή οχι?

επισης εγω εχω bluetooth και κανω συνδεση με το κινητο.

να χρησιμοποιησω καλυτερα το καλωδιο?

 

το εχω κανει αρκετες φορες αν δεις τα προηγουμενα μηνυματα μου... :-)

 

μεταφορα δεδομενων..... το πιασαμε!!!!!

 

επισης 2 τελευταια πραγματακια.

 

παιδια σας ευχαριστω απιστευτα που με βοηθατε. ειναι σαν να σας εχω κατω και να σας κανω προσςπικα ερωτησεις.

 

σχετικα με την μορφη της μουσικης, mp3 'h mp4 ? να κανει δηλαδη μετατροπη ή οχι?

επισης εγω εχω bluetooth και κανω συνδεση με το κινητο.

να χρησιμοποιησω καλυτερα το καλωδιο?

 

το εχω κανει αρκετες φορες αν δεις τα προηγουμενα μηνυματα μου... :-)

 

 

 

lol.... σας κουρασα και με αφησατε στις τελευταιες 2 ερωτησεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@GV_;2242729

 

Όχι δεν χρειάζεται η μετατροπή mp4. Άφησε τα mp3.

Όπως νομίζεις εσύ, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μόνο σε μεγάλα αρχεία είναι προτιμότερο το καλώδιο λόγω ταχύτητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ποιο γρηγορο ειναι το καλωδιο..

 

Aπο την στιγμη που εχεις και bluetooth καλο ειναι να το χρησιμοποιεις οταν στελνεις μικρα αρχεια στο κινητο σου για να μην βαζεις το καλωδιο, οταν ειναι να μεταφερεις μεγαλα αρχεια τοτε καλυτερα μετεφερε τα με το καλωδιο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

...και ακόμα πιο γρήγορα αν βγάλεις την κάρτα και τη βάλεις σε card reader. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...