Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνω την ερώτηση και εδώ γιατί στο [Επίσημο] Sony Ericsson Vivaz δεν πήρα απάντηση

με τις ρυθμίσεις ίντερνετ τι γίνετε

έχω wind και Vivaz

αυτόματες ρυθμίσεις δεν υπάρχουν

και όταν τις περνάω χειροκίνητα δεν κρατάει την θύρα (στις προχωρημένες ρυθμίσεις)

για πείτε πατεντα??

 

καθώς και με το gps τι παίζει, περνάω garmin κανονικά η θέλει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαλεξε wind internet και θα συνδεθεις μια χαρα! Εγω ετσι συνδεομαι!

 

εχω την εντυπωση οτι το wind internet δεν συμπεριλμβανεται στο 1,5GB που ειναι δωρεαν. ειναι ετσι?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το wind internet δεν συμπεριλμβανεται στο 1,5GB που ειναι δωρεαν. ειναι ετσι?

 

Εισαι λαθος!!! Wind internet ειναι το σωστο προφιλ με το 1,5giga!!! Βαλτο και θα δεις!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι λαθος!!! Wind internet ειναι το σωστο προφιλ με το 1,5giga!!! Βαλτο και θα δεις!

 

εισαι 100% σωστος, και για αυτο σε ευχαριστω 1000 φορες! Το δοκιμασα και δουλεψε, επιτελους! ;-)

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!!

ειμαι συνδρομητης της wind εδω και αρκετα χρονια!!!

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!!!

υπαρχει καποιο πακετο προσφορας οπως εχει η "ΚΟΤΕ" Internet On The Go Unlimited???

Ενδιαφερομαι αμεσα μιας και ειμαι φανταρος και εχω ενα λαπτοπακι με ενσωματομενο μοντεμ για τετοιου ειδους πλοήγηση!!!

Φιλικα

 

Νικόλας

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!!

ειμαι συνδρομητης της wind εδω και αρκετα χρονια!!!

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!!!

υπαρχει καποιο πακετο προσφορας οπως εχει η "ΚΟΤΕ" Internet On The Go Unlimited???

Ενδιαφερομαι αμεσα μιας και ειμαι φανταρος και εχω ενα λαπτοπακι με ενσωματομενο μοντεμ για τετοιου ειδους πλοήγηση!!!

Φιλικα

 

Νικόλας

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/tariff_plans/mobile_broadband.aspx Δες εδω!!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι από τους τυχερούς που έχουν προλάβει τη προσφορά με το 1.5GB από το wind F2G. Αγόρασα με τη προσφορά του PCWorld το K3565-Z από τη vodafone, και εγκατέστησα το ZTE join air και τους drivers του, καθώς και τo Wind Connection Manager. Στο CORE2 laptop μου, όλα μια χαρά, συνδέεται και με τα 2. Όταν το βάζω σε έναν παλιό P3 υπολογιστή με USB1 και windows XP FLP, αναγνωρίζει μια χαρά τη συσκευή, περνάω τους drivers από το ZTE, όλα φαίνονται μια χαρά, λαμπάκια κλπ, όταν πατάω όμως connect μου βγάζει connection error, και όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το wind connection manager μου βγάζει πρώτα error 633 και μετά error 756. Και τα 2 προγράμματα ξεκινάνε κανονικά και βρίσκουν σήμα, κτλ, το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν πατάω connect.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/-σπέρα σε όλους/-ες!

 

Στο παρελθόν υπήρξε ένα πολύ κατατοπιστικό άρθρο στο myphone.gr σχετικά με τις ρυθμίσεις που απαιτούνται για την πρόσβαση στο ίντερνετ από το λάπτοπ μέσω του κινητού, το οποίο κινητό με τη σειρά του συνδέεται με το λάπτοπ μέσω bluetooth. Το εν λόγω πολύ καλό άρθρο είναι αυτό: http://www.myphone.gr/library/article-34.html#faq-95

 

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα wind και οι οδηγίες στο παραπάνω άρθρο ήταν επαρκείς. Τώρα όμως το γύρισα σε q-card. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω γιατί με τις ίδιες ρυθμίσεις (παρόλο που η q "τρέχει" από την wind) δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης.

 

Ευχαριστώ ;)

 

Καλημέρα/-σπέρα σε όλους/-ες!

 

Στο παρελθόν υπήρξε ένα πολύ κατατοπιστικό άρθρο στο myphone.gr σχετικά με τις ρυθμίσεις που απαιτούνται για την πρόσβαση στο ίντερνετ από το λάπτοπ μέσω του κινητού, το οποίο κινητό με τη σειρά του συνδέεται με το λάπτοπ μέσω bluetooth. Το εν λόγω πολύ καλό άρθρο είναι αυτό: http://www.myphone.gr/library/article-34.html#faq-95

 

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα Wind και οι οδηγίες στο παραπάνω άρθρο ήταν επαρκείς. Τώρα όμως το γύρισα σε Q-card. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω γιατί με τις ίδιες ρυθμίσεις (παρόλο που η Q "τρέχει" από την Wind) δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης.

 

 

Ευχαριστώ ;)

 

 

Οκ βρήκα απάντηση μόνος μου!! :rolleyes: Εκεί που στο άρθρο που προανέφερα λέει τον εξής κώδικα για την TIM:

+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr",,0,0

αντικατέστησα τον όρο gint.b-online.gr με τον όρο myq

 

Έτσι απλά, τώρα μπορώ να χρησιμοποιώ τα 100ΜΒ που δίνει με 1 ευρώ η Q για να μπαίνω στο ίντερνετ από το λάπτοπ μου μέσω bluetooth! :blink:

 

Αλλά έχω μια πιο δύσκολη ερώτηση τώρα και παρακαλώ, ας απαντήσει κάποιος! :cry:

Ποιος είναι ο outgoing (smtp) server ώστε να στέλνω email από κάποιον email client (όπως το outlook για παράδειγμα) όταν συνδέομαι με την Q; Δοκίμασα το smtp.windnet.gr αλλά δε δουλεύει. Please help!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι από τους τυχερούς που έχουν προλάβει τη προσφορά με το 1.5GB από το wind F2G. Αγόρασα με τη προσφορά του PCWorld το K3565-Z από τη vodafone, και εγκατέστησα το ZTE join air και τους drivers του, καθώς και τo Wind Connection Manager. Στο CORE2 laptop μου, όλα μια χαρά, συνδέεται και με τα 2. Όταν το βάζω σε έναν παλιό P3 υπολογιστή με USB1 και windows XP FLP, αναγνωρίζει μια χαρά τη συσκευή, περνάω τους drivers από το ZTE, όλα φαίνονται μια χαρά, λαμπάκια κλπ, όταν πατάω όμως connect μου βγάζει connection error, και όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το wind connection manager μου βγάζει πρώτα error 633 και μετά error 756. Και τα 2 προγράμματα ξεκινάνε κανονικά και βρίσκουν σήμα, κτλ, το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν πατάω connect.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την WLAN κάρτα του notebook σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την WLAN κάρτα του notebook σου.

 

Μα δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνδεθώ με το notebook μου, με το P3 desktop έχω πρόβλημα να συνδεθώ, και εκείνο δεν έχει WLAN κάρτα. :P

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δουλεψω στικακι βονταφονε Κ4505 με F2G???

 

εβαλα μεσα στο στικακι την καρτα της wind και δεν δουλευει

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν μπορεσω να σε βοηθησω.

ωστοσο στη θεση σου , θα εκανα τα εξης:

- κατεβασε απο τη wind το wind connection manager

- βαλε απο τις επιλογες να ξεκιναει χωρις να ζηταει το pin.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και μερικές σελίδες πιο πριν για το Huawei K3565-Z:

 

Για να το χρησιμοποιήσεις κάνεις κανονικά εγκατάσταση το software της Vodafone που είναι στο stick ώστε να εγκατασταθούν οι drivers και μετά εγκαθιστάς το MWconn το οποίο και θα χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο internet.

 

Υποθέτω ότι έτσι θα λειτουργήσει και το δικό σου.

 

Μα δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνδεθώ με το notebook μου, με το P3 desktop έχω πρόβλημα να συνδεθώ, και εκείνο δεν έχει WLAN κάρτα. :P

 

Ουπς, μάλλον δεν διάβασα καλά το μήνυμά σου. Μήπως έχεις κάτι άλλο "περίεργο" συνδεδεμένο εκεί; (πχ. bluetooth stick, άλλες κάρτες δικτύου)

 

Σου το έγραψα αυτό παραπάνω επειδή στο δικό μου notebook εμφανιζόταν τα ίδια λάθη και απενεργοποιώντας το WLAN το πρόβλημα λύθηκε.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

δεν περνάς κανένα πρόγραμμα της vodafone, κάνεις eject το virtual drive του usb stick και αφήνεις τα windows να σου περάσουν τους drivers (πρέπει να έχεις πρόσβαση στο internet όμως). μετά χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της wind ή οποιοδήποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρει κάποιος/-α ποιος είναι ο outgoing (smtp) server ώστε να στέλνω email από κάποιον email client (όπως το outlook για παράδειγμα) όταν συνδέομαι με την Q; Δοκίμασα το smtp.windnet.gr αλλά δε δουλεύει. Υπάρχουν προτάσεις; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το wind Internet υποστηρίζεται Video streaming , γιατι όσες φορες το προσπάθησα δεν καταφερα τίποτα. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το wind Internet υποστηρίζεται Video streaming , γιατι όσες φορες το προσπάθησα δεν καταφερα τίποτα. Ευχαριστώ πολύ

 

Ναι κανονικα, εγω πολλες φορες εχω τρεξει το youtube με wind internet.

Και με τον skyfire θυμαμαι ειχα δει Σκαι streaming.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα, εγω πολλες φορες εχω τρεξει το youtube με wind internet.

Και με τον skyfire θυμαμαι ειχα δει Σκαι streaming.

 

Ουτε εγώ είχα ποτέ πρόβλημα. Προς το παρόν μόνο με ftp είχα πρόβλημα με τη wind...

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά , μαλλον κάτι δεν κάνω καλά . Θα ξαναπροσπαθήσω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους...:)

 

Είχα ενεργοποιήσει πέρσι (7/7/2009) ένα ADSM στα 5GB. Το έδιναν τότε με 50% έκπτωση αν το συνδύαζες με γραμμή PSTN συν ADSL Tellas. Τώρα κλείνω χρόνο όμως και δεν ξέρω αν θα διατηρηθεί η έκπτωση ή όχι... Την γραμμή Tellas εννοείται την έχω ακόμη.

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα?

 

PS. Από ότι βλέπω εδώ το δίνουν ακόμα... Το θέμα λοιπόν είναι τι γίνεται μετά τον χρόνο... Λογικά δεν πρέπει να καταργείται η έκπτωση...

Edited by stako
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.λοιπον.θελω να βαλω μια φρι του γκοου σιμ σε φλασακι ασυρματου ιντερνετ κοσμοτε για να εχω ιντερνετ χωρις παγια κλπ.μου παν το καλσικο οτι με ενα καρτοκινητο και 10 ευρω εχω 10 γιγα ιντερνετ και οτι απλα στελνω το σμσ ενεργοποιησης και μετα βαζω τ σιμ στο φλασακι.απλα για να γλτωσω το φλασακι της γουιντ που χει 50 ευρω αν ξερετε να μου πειτε για πιθανη δυνατοτητα χρησης του φλας της κοσμοτε.τελος θα θελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος χαρτης για 3τζ καλυψη και9 γενικα σε μερη με απλη καλυψη τι ταχυτητες θα εχω.ευχαριστω πολυ παιδα!
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωμα των διαφόρων 3G modems μπορείτε να δείτε σε διάφορες σελίδες, παραθέτω μία

http://3g-modem.wetpaint.com/

 

Προσωπικά ξεκλείδωσα το Ε169 της wind και το χρησιμοποίησα με κοσμοτε αλλά και wind. Στο συγκεκριμένο ουσιαστικά αλλάζει τον connection manager αλλά πρέπει να εγκατασταθεί πρ'ωτα ο ένας για να τον αντικαταστήσει ο ελεύθερος της Huawei.

Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως μπορείτε να μου δώσετε ένα link για να δω αν οι ρυθμίσεις για internet στο κινητό μου είναι εντάξει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! από σήμερα είμαι και εγώ στην WIND με σύνδεση, γιατί η cosmoPOTE αρκετά μου την έσπασε που δεν έχουμε σήμα! όμως νόμιζα ότι εδώ στην Ανω Κυψέλη η wind είχε και 3G και τώρα δεν το βλέπω! μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει αν έχει εδώ? επίσης που έβαλα σήμερα 1η φορά την SIM μήπως θέλει ρυθμισεις για το 3g? στο iphone το έχω ενεργό!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το δίκτυο 3G δε χρειάζεται πρόσθετες ρυθμίσεις. Αν υπάρχει κάλυψη στην περιοχή και η συσκευή είναι γυρισμένη σε 3G, θα το βλέπεις κανονικά. Δοκίμασες με καμία άλλη κάρτα WIND να δεις τι βγάζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...