Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις με τον τσαμπουκα, και με ποιον τροπο το κοβει? Ανταποκρινεται ας πουμε σε συγκεκριμενους πορτες τις οποιες μπλοκαρει την προσβαση?

 

μπορείς να κόβεις πακέτα υπηρεσιών... Το SIP είναι πρωτόκολλο εφαρμογής. όταν έχεις τρόπους να παρέχεις QoS μπορείς να κάνεις filtering σε όποιο επίπεδο θες...

Αν δε χρησιμοποιεί μία εφαρμογή πρωτόκολλο SIP ή Η.323 είναι δύσκολο να τη φιλτράρεις;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

Θελω καποιος να μου στειλει τις ρυθμισεις για να μπαινω στο ιντερνετ απο κινιτο wind f2go για εμαιλ μμς κτλπ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδοπουλα ποιες ειναι οι ρυθμισεις για να εχουμε internet στο Iphone 3G?Μιλαμε για συνδεση και οχι για καρτοκινητο.Οσο και να κοιταξα στο site της Wind δεν εβγαλα ακρη.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πως μπορώ να κάνω χρήση ΙΝΤΕΡΝΕΤ για 2 μέρες με 7€\

έχω usb modem θέλω ώμος να ξερό πως ακριβός λειτουργεί για να μην κάνω κάτι στραβό :p

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά έκανα αλλάγη προγράμματων στο Wind small που δίνει 100MB το μήνα.

 

τι apn κ username/password βάζω ;

 

εχω Iphone 3g.

 

έχει δοκιμάσει κανεις να κάνει κλήση skype σε skype μέσω 3G ;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα αλλάγη προγράμματων στο Wind small που δίνει 100MB το μήνα.

 

τι apn κ username/password βάζω ;

 

εχω Iphone 3g.

 

έχει δοκιμάσει κανεις να κάνει κλήση skype σε skype μέσω 3G ;

gint.b-online.gr

 

user+pass κενά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες!

Έκανα αλλαγή προγράμματος σε wind medium με 250 mb ενσωματομένο mobile internet, τωρα απλώς σερφάρω? Η παίζουν "υποκατηγορίες" σεφαρίσματος που χρεώνονται διαφορετικά? Γτ στο site χωρίζει τις χρεώσεις σε Πλοήγηση WEB, Πλοήγηση On Portal WAP και off portal WAP, τι διαφορές έχουν? . Επίσης, δεν αλλάζω καμια ρύθμιση στη συσκευή,ε?

Ευχαριστώ - Καλήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες το πακετάκι του Web n Mail απαυθύνεται σε καρτοκινητά?Αν ναι, σε τι ταχύτητες προσφέρεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ορμώμενος από την πρόσφατη προσφορά της Wind με το δωρεάν ίντερετ, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ποια είναι η διαφορά μεταξύ Wind Plus και Wind internet. Αν χρησιμοποιώ το κινητό σαν μόντεμ στον υπολογιστή είναι προτιμότερο να επιλέξω κάποιο συγκεκριμένο ή είναι το ίδιο και με τα δύο; Σας ευχαριστώ πολύ!:)

 

 

EDIT

Άκυρο. Πήγα στην επεξεργασία συνδέσεων του κινητού και είδα πως το Wind Plus είναι η Wap σύνδεση.

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ku990 και wind f2g και θελω να βαλω ρυθμησεις για ιντερνετ ....που μπορω να τις βρω????

τι ρυθμησεις πρεπει να περασω στο κινητο ???

ευχαρηστω!

 

 

(sorry εκανα ποστ κ στο αντιιστοιχω θεμα του κινητου ku990 αλλα δεν ξερω εαν ειναι εδω καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ku990 και wind f2g και θελω να βαλω ρυθμησεις για ιντερνετ ....που μπορω να τις βρω????

τι ρυθμησεις πρεπει να περασω στο κινητο ???

ευχαρηστω!

 

 

(sorry εκανα ποστ κ στο αντιιστοιχω θεμα του κινητου ku990 αλλα δεν ξερω εαν ειναι εδω καλυτερα)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2254499#post2254499

 

στο τελος της σελιδας κατω κατω.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2254499#post2254499

 

στο τελος της σελιδας κατω κατω.

 

ειναι για μμς αυτο...εγω θελω για το ιντερνετ (gint) δηλαδη γιοα τον browser και τις εφαρμογες του κινητου :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι για μμς αυτο...εγω θελω για το ιντερνετ (gint) δηλαδη γιοα τον browser και τις εφαρμογες του κινητου :)

 

Με μία μικρή αναζήτηση στο forum βρήκα αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2277380#post2277380 . Ελπίζω να δουλέψει. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση , σε usb huawei modem, στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένω ή κάπου αλλού υπάρχει διαφορά αν η σιμ θα είναι 32Κή 64Κ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο, θέλω να σας ρωτήσω τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο κινητό μου N78 για να μπορώ να συνδεθώ με την καινούργια κάρτα F2G (προσφορά για το 2010 που έβγαλε πριν λίγες μέρες) στο ίντερνετ. Μέσω OVI Suite συνδέθηκε κανονικά και λειτούργησε κανονικότατα, αλλά με ταχύτητα κάτω από 1Μbps. Όταν όμως πήγα από το browser του κινητού, δε μπόρεσα να καταφέρω τίποτα! Τι πρέπει να κάνω? (πριν είχα COSMOTE...και έχει κρατήσει τα της cosmote)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τις αυτόματες ρυθμίσεις από το site της wind ;

Αν δεν έχει το δικό σου μοντέλο επέλεξε κάποιο παρόμοιο.

Edited by kapcom01
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να συνδεθώ με το siemens S75 στο internet με gint? Με gwap συνδέεται κανονικά. Στο site της wind δεν το έχει το μοντέλο αυτό, και σε διάφορα άλλα μοντέλα της siemens έχει μόνο ρυθμίσεις για wap. Τους έχω στείλει email στην εξυπηρέτηση, αλλά δεν μου έχουν απαντήσει!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τις αυτόματες ρυθμίσεις από το site της wind ;

Αν δεν έχει το δικό σου μοντέλο επέλεξε κάποιο παρόμοιο.

 

Δεν το είχε, αλλά τα κατάφερα βάζοντας στο σωστό πεδίο το κλασικό:

gint.b-online.gr

Ευχαριστώ! :)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τη sim του F2GO με τη καινούρια προσφορά για 1,5GB δωρεάν ίντερνετ το μήνα με usb 3g modem για ίντερνετ στον υπολογιστή!:D εγώ χρησιμοποίησα το sony ericsson MD400 Edited by kapcom01
αυτά που ρώταγα πριν τα έσβησα γιατί ήταν άσχετα.. απλά είχε πρόβλημα η usb του υπολογιστή μου..
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το πακέτο της vodafone (usb stick) για 3G μπορώ μετά να βάλλω κάρτα F2g για να έχω δωρεάν Ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χτες πήρα f2g σύνδεση έκανα εγγραφή στο πακέτο 1500 sms 1500 λεπτά 1,5 GB free internet έκανα και 5 ευρώ ανανέωση χρόνου ομιλίας έκανα και την ρύθμιση gint.b-online.gr στο iphone 3g που έχω αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά μόνο μπλα μπλα μπλα τίποτα.

Τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Edited by batouhan
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εχω το Sony Ericson Z770i και θελω να βαλω internet.μπορειτε να μου πειτε τις σωστες ρυθμισεις.εβαλα το f2g με τα GB δωρεαν και θελω να τα χρησιμοποιησω.δεν wap

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...