Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ερώτηση που τους έκανε πήρα την απάντηση ότι αυτό δε γίνεται.Ούτε γίνεται να σε ενημερώσουν ότι τα ξεπέρασες.Μόνο από το μετρητή του τηλεφώνου δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερώνω, μετά από το μήνυμά μου εδώ πως η χρέωση για την χρήση της υπηρεσίας GPRS αυξήθηκε από τον Αύγουστο του 2008, από τα 0,0060 ευρώ/KB σε 0,0065 ευρώ/KB ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω, μετά από το μήνυμά μου εδώ πως η χρέωση για την χρήση της υπηρεσίας GPRS αυξήθηκε από τον Αύγουστο του 2008, από τα 0,0060 ευρώ/KB σε 0,0065 ευρώ/KB ...

 

Περαστικά μας...

Link to comment
Share on other sites

παντα τετοια! πανε την χωρα μας πισω στις τηλεπικοινωνιες!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να το ρωτήσω εδώ και αν έχει ερωτηθεί ξανά...

 

Πριν λίγο καιρό το logo της Wind στην οθόνη του κινητού εμφανιζόταν με ένα "παπάκι" (@) μετά το GR.

 

Δηλαδή "WIND GR@".

 

Γνωρίζει κανείς γιατί συνέβαινε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

αυτό συμβαίνει όταν έχεις ανοιχτή σύνδεση GPRS
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο σημείο τού φόρουμ για την ερώτησή μου. Αν όχι, συγγνώμη.

 

Λοιπόν, σκέφτομαι να πάω στο νέο πρόγραμμα i-300 τής Wind. Ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο iPhone 3G μου (APN, User Name, Password κ.λπ.); Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από κατάστημα τής Vodafone και δεν είναι jailbroken.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν η απορία έχει απαντηθεί αλλού. Έψαξα, αλλά δεν βρήκα τίποτε.

Tír gan teanga, tír gan anam.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδιά, καλησπέρα.

 

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο σημείο τού φόρουμ για την ερώτησή μου. Αν όχι, συγγνώμη.

 

Λοιπόν, σκέφτομαι να πάω στο νέο πρόγραμμα i-300 τής Wind. Ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο iPhone 3G μου (APN, User Name, Password κ.λπ.); Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από κατάστημα τής Vodafone και δεν είναι jailbroken.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν η απορία έχει απαντηθεί αλλού. Έψαξα, αλλά δεν βρήκα τίποτε.

 

APN: gint.b-online.gr User and password κενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα το spb monitor στο Kaiser μου..μπορεί κανείς να μου εξηγήσει αν η Wind λειτουργεί βάση του παρακάτω και με ποιά χρέωση; :

If your network provider charges for data

transferred on a data block basis select the size

of your data block. You may also wish to check

the Hourly rounding box of your network

provider rounds your data transfer counter to

the block size every hour.

Link to comment
Share on other sites

Με τον όγκο δεδομένων σε χρεώνει. Πρέπει να βρεις αν π.χ. η χρέωση γίνεται σε blocks του 1 ΚΒ, 10 ΚΒ ή κάτι τέτοιο για να μετράει σωστά!
Link to comment
Share on other sites

Με τον όγκο δεδομένων σε χρεώνει. Πρέπει να βρεις αν π.χ. η χρέωση γίνεται σε blocks του 1 ΚΒ, 10 ΚΒ ή κάτι τέτοιο για να μετράει σωστά!

Αν πάρω στην εξυπηρέτηση λέτε να ξέρουν να μου απαντήσουν ;

 

edit: Χρεώνουν ανά kb:0.0065 για 2 μέρες ακόμα/1024kb 6.5euro και μετά 0.0119kb/12.18 1mb.

μάλλον θα πρέπει να το βάλω ανά block του 1kb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σας ειμαι ασχετη και θελω βοηθεια. θελω να φτιαξω ρυθμισεις ωστε να μπορω να στελνω και να δεχομαι τα e-mail και στο κινητο μου. Ο λογαριασμος που εχω εινα tellas και το μοντελο του κινητου μου ειναι το omnia, υπαρχει λυση
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ πως να το εμποδίσω επειδή μου το έχει κάνει και σε μένα όπως και σε άλλους φίλους εδώ μέσα.

 

Λοιπόν η συσκευή Palm Treo 750 με wm 6 pro το πρόγραμμα wind plus non stop

και οι ρυθμίσεις είναι οι:

 

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Η απόρία μου είναι η εξής γιατί μπαίνει μερικές φορές με προφίλ WIND INTERNET , και όσες φορές πήγα να το αλλάξω για να μην μπαίνει έχανα την σύνδεση μου??

Μήπως να δημιουργήσω νεο προφίλ?? Κι αν ναι ποιες είναι οι ρυθμίσεις??

Σας ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Είναι αδιανόητο να πηγαίνει ο λογαριασμός στους μειον και να μην σταματάει στο ΜΗΔΕΝ και να σταματάει η σύνδεση, έτσι θα ήξερες να το ελέγχεις . Τέλος πάντων .

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

το κανει επειδη ειναι το κινητο σου windows mobile. δεν υπαρχει λυση. μονο αν βαζεις χειροκινητα τις ρυθμισεις καθε φορα που ανοιγεις το κινητο σου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι ασχετη και θελω βοηθεια. θελω να φτιαξω ρυθμισεις ωστε να μπορω να στελνω και να δεχομαι τα e-mail και στο κινητο μου. Ο λογαριασμος που εχω εινα tellas και το μοντελο του κινητου μου ειναι το omnia, υπαρχει λυση

 

Απ'ότι ξέρω καμία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας δεν υποστηρίζει email.Μόνο η Cosmote και μόνο με το i-mode αλλά εκεί φτιάχνεις καινούργιο email με τον αριθμό του κινητού σου.Είχα πάρει και εγώ στο παρελθόν γιατί δεν ήξερα τη ρυθμίσεις να βάλω στο SE μου για το email και μου είπαν ότι σου γράφω παραπάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , έχω ενα N73 ME , έβαλα ένα πακετάκι με βίντεο κλήσεις στο wind καρτοκινητό μου , αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις με βίντεο.. έχω ενεργοποιήσει ριθμίσεις wap 3g ktl , τι άλλο πρέπει να κάνω..? ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , έχω ενα N73 ME , έβαλα ένα πακετάκι με βίντεο κλήσεις στο wind καρτοκινητό μου , αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις με βίντεο.. έχω ενεργοποιήσει ριθμίσεις wap 3g ktl , τι άλλο πρέπει να κάνω..? ευχαριστώ!!

 

Μήπως δεν βρίσκεσε σε κάλυψη 3G;

Link to comment
Share on other sites

επείσης παίζει και αυτός που πας να καλέσεις να μην εχει κάλυψη 3G

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε κύριε

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, που επικοινωνήσατε μαζί μας μέσω INTERNET, και για το ενδιαφέρον σας για την Frog Mobile.

Σχετικά με το ερώτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι υπηρεσίες πρόσβασης στο Internet της Frog Mobile (Wireless Internet & Data/Fax), επί του παρόντος, δεν συμπεριλαμβάνονται στις παρεχόμενες υπηρεσίες των πακέτων καρτοκινητής Frog Mobile.

Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Frog Mobile

 

-----------

 

Χάλι μαύρο !

 

Ευτυχώς που έχω wind 1...ούτε συζήτηση για frog λοιπόν !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. για την διπλωματική μου εργασία θα αναπτύξω εφαρμογή (j2me) που θα πρέπει να επικοινωνεί με έναν server, μάλλον με χρήση sockets (σχεδόν σίγουρα). Η υπηρεσία παρέχεται μόνο στα συμβόλαια ή και στις κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. για την διπλωματική μου εργασία θα αναπτύξω εφαρμογή (j2me) που θα πρέπει να επικοινωνεί με έναν server, μάλλον με χρήση sockets (σχεδόν σίγουρα). Η υπηρεσία παρέχεται μόνο στα συμβόλαια ή και στις κάρτες;

Αν εννοείς full internet access και όχι wap based (δηλαδή μέσω proxy) τότε ναι σίγουρα παρέχεται και στα συμβόλαια και στα καρτοκινητά της Wind ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...