Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, paanos said:

Πλέον η πολιτική τους είναι μόνο σε κατάστημα

Οχι, επικοινώνησα και μου ειπαν ότι θα περάσουν το νέο συμβόλαιο στα στοιχεια που θελω απλα θα στείλω με εμαιλ ταυτότητα και υπεύθυνη δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τηλεφωνικά ολη τη διαδικασία για το συμβόλαιο 15GB χθες και την μεταβίβαση σε ΑΦΜ με σταθερο νοβα και σήμερα θα λάμβανα το εμαιλ(24 ώρες μου ειπαν). Δεν έλαβα φυσικα τιποτα και τσέκαρα στο ecare.nova.gr την πορεία της αίτησης και βλεπω ότι δεν υπάρχει αίτηση για το νουμερο μου. Καλω αμεσως και μου λενε ότι δεν εχει καταχωρηθεί τιποτα και θα με καλεσουν. Επειδή το ιδιο μου συνέβη πριν ενα μηνα με το σταθερο και έλαβα συμβόλαιο στο εμαιλ 2 εβδομαδες και 100 τηλέφωνα μετα, κάλεσα παλι και μου λεει θα τα καταχωρήσει αυτη και θα με πάρουν. Επειδή υποψιάστηκα ότι θα γινει το ιδιο, ξαναπήρα και μου λενε ότι παλι δεν εχει καταχωρημένο τιποτα και θα με καλεσουν…. Πηρα παλι μετα από 30 λεπτα έχοντας εξαντλήσει την υπομονη μου καθώς στο F2G δεν έχω τιποτα από λεπτα και μβ και δεν θελω να κανω τσάμπα ανανεωση για 1-2 μερες, και μου λενε θελουν 2 εργάσιμες να καταχωρηθούν τα αιτηματα. Τοτε γιατί μου ειπαν ότι θα το λάβω σε 24 ώρες το μαιλ; Φυσικα μου ειπε θα με καλεσουν , τις λεω πβς ξερω τι εννοούν αυτοί με το θα με καλεσουν και λεει είναι 1 στο εκατομμύριο να μην με καλεσουν. Τελοσπαντων θα περιμενω μέχρι αυριο και αν δεν με καλεσουν θα τους πάρω εγω και αν παλι τιποτα ,  δεν ξανασχολούμαι τηλεφωνικά και θα παω σε κατάστημα να τα κανω μεσα σε 10 λεπτα ολα και ας ήθελα να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τωρα έμαθα ότι θελει να περάσουν 3 μηνες που έχω το καρτοκινητό για να το κανω συμβόλαιο. Αυτο είναι εντελώς αστειο και το ακουω πρώτη φορα. Το έχω 1,5 μηνα και δεν με αφήνουν να το κανω συμβόλαιο. Τι μοτ προτείνετε να κανω; (Θα προτιμούσα να παραμείνω στη Nova)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos43 said:

Μόλις τωρα έμαθα ότι θελει να περάσουν 3 μηνες που έχω το καρτοκινητό για να το κανω συμβόλαιο. Αυτο είναι εντελώς αστειο και το ακουω πρώτη φορα. Το έχω 1,5 μηνα και δεν με αφήνουν να το κανω συμβόλαιο. Τι μοτ προτείνετε να κανω; (Θα προτιμούσα να παραμείνω στη Nova)

Εάν το δίκτυο της είναι εντάξει αντάξιο των υπηρεσιών που πληρώνεις, μένεις απλά.

Link to comment
Share on other sites

το δίκτυο δεν είναι Ενταξει στο καρτοκινητό. Σε συμβόλαιο πιστευω θα με κάλυπτε αν με άφηναν να προχωρήσω. Μου ειπαν ότι χρειάζονται 3 μηνες για να δημιουργηθεί η προσφορά για εμενα για συμβόλαιο. Εγω παντως πριν λιγο καιρο είχα διαβασει ότι καταργούνται οι προσφορές και οι τιμές θα είναι ίδιες για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος παραπάνω με τη λέξη δίκτυο προφανώς αναφέρεται στο σήμα του κινητού και την ταχύτητα των δεδομένων. Αν η απόδοση του δικτύου δεν σε καλύπτει με το καρτοκινητό δεν θα αλλάξει κάτι αν γίνει συμβόλαιο. Πάντως παράξενο αυτό που σου είπαν, κοίτα μήπως μιλήσεις και με άλλον υπάλληλο για να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Ο φίλος παραπάνω με τη λέξη δίκτυο προφανώς αναφέρεται στο σήμα του κινητού και την ταχύτητα των δεδομένων. Αν η απόδοση του δικτύου δεν σε καλύπτει με το καρτοκινητό δεν θα αλλάξει κάτι αν γίνει συμβόλαιο. Πάντως παράξενο αυτό που σου είπαν, κοίτα μήπως μιλήσεις και με άλλον υπάλληλο για να βγάλεις άκρη.

Μίλησα και επέμενα να μου πει που το γράφει αυτο για τους 3 μηνες καθώς έψαξα τους όρους χρήσης και δεν εγραφε πουθενα κατι τετοιο. Επίσης δεν συμφώνησα ούτε και ενημερώθηκα για καμία 3μηνη δέσμευση στο f2g.

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

Δέσμευση στο καρτοκινητό δεν υπάρχει. Φεύγεις για άλλη εταιρεία οποτε θες. Θυμισε μου τι ειχε προηγηθεί, σου έκαναν προσφορά για συνδυαστικό σταθερού κινητού, με το unlimited στα 13€?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Δέσμευση στο καρτοκινητό δεν υπάρχει. Φεύγεις για άλλη εταιρεία οποτε θες. Θυμισε μου τι ειχε προηγηθεί, σου έκαναν προσφορά για συνδυαστικό σταθερού κινητού, με το unlimited στα 13€?

Όχι , εγω ζήτησα να παω στο Unlimited 15GB στα 21€ με σταθερο που έχω ηδη. Έγιναν ολα κανονικα και αφου δεν έλαβα το εμαιλ και επικοινώνησα , μου ειπαν ότι η αίτηση δεν προχωράει καθώς δεν έχω 3 μηνες τουλάχιστον το καρτοκινητό. Σε άλλη εταιρεία προφανώς και μπορω να παω αλλά σε συμβόλαιο Nova δεν μπορω και είναι γελοίο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλη επανασύνδεσης
Screenshot_20230302_020233.thumb.jpg.672e0942e5f7ec1a5c7c405d7c942f2d.jpg
Η καλή παλιά wind... Το είχαν καταργήσει και θα το ξανά εφαρμόσουν ή απλά κάνουν μια επισήμανση μη τυχόν νόμιζες ότι έχουν σταματήσει όλα αυτά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2023 at 8:16 ΜΜ, panos43 said:

 καθώς δεν έχω 3 μηνες τουλάχιστον το καρτοκινητό. Σε άλλη εταιρεία προφανώς και μπορω να παω αλλά σε συμβόλαιο Nova δεν μπορω και είναι γελοίο αυτο.

Πας σε άλλη εταιρεία ή έστω κάνεις αίτηση και περιμένεις να σε καλέσουν για προσφορά (ναι το κάνουν και σε καρτοκινητο, το κάναν και σε εμένα) αν πάλι γίνει η μεταφορά στο άλλο δίκτυο πράττεις ανάλογα, γυρνάς ή και όχι! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ρε παιδιά βλέπω ότι όντως στο δίπλα δωμάτιο από το σαλόνι που είναι ο γιος λαγκαρει όταν παίζει online παιχνίδια. δοκίμασα και powerlines αλλά πάλι τα ίδια. μήπως το technicolor router φταίει;έλεγα μήπως πάω κοσμοτε αλλά και εκεί το ίδιο δεν είναι;
έχει κανένα καλύτερο ρουτερ η wind; η είναι καμιά ρύθμιση αλλάξω; 98/9 περίπου κατεβάζω /ανεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:

καλησπέρα ρε παιδιά βλέπω ότι όντως στο δίπλα δωμάτιο από το σαλόνι που είναι ο γιος λαγκαρει όταν παίζει online παιχνίδια. δοκίμασα και powerlines αλλά πάλι τα ίδια. μήπως το technicolor router φταίει;έλεγα μήπως πάω κοσμοτε αλλά και εκεί το ίδιο δεν είναι;
έχει κανένα καλύτερο ρουτερ η wind; η είναι καμιά ρύθμιση αλλάξω; 98/9 περίπου κατεβάζω /ανεβάζω.

Δοκίμασε με ethernet έστω πρόχειρα να δεις αν είναι το ίδιο. Καλύτερο router έχουν σίγουρα αρκεί να δεχτούν να σου στείλουν νέο router. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με ethernet έστω πρόχειρα να δεις αν είναι το ίδιο. Καλύτερο router έχουν σίγουρα αρκεί να δεχτούν να σου στείλουν νέο router. 
εάν δεχτούν πιο ρουτερ να ζητήσω; σαν καλύτερο από το technicolor;
πρέπει να βρω μακρύ ethernet καλώδιο γιατί είναι διαφορετικό δωμάτιο.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

Πρέπει να βρω μακρύ ethernet καλώδιο γιατί είναι διαφορετικό δωμάτιο.

Και λογικά πάρε καλώδιο ethernet cat 6 και πάνω. Στο skroutz έχει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

εάν δεχτούν πιο ρουτερ να ζητήσω; σαν καλύτερο από το technicolor;
πρέπει να βρω μακρύ ethernet καλώδιο γιατί είναι διαφορετικό δωμάτιο.

Είχες αναφέρει ξανά το πρόβλημα και στο είχαμε πει.
Ζήτησε zte

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/techniki-ipostirixi/router-zte-h288a-sindesi-ke-rithmisis


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ilka71 said:

εάν δεχτούν πιο ρουτερ να ζητήσω; σαν καλύτερο από το technicolor;
πρέπει να βρω μακρύ ethernet καλώδιο γιατί είναι διαφορετικό δωμάτιο.

Για αρχή όπως σου είπαν δοκίμασε με Ethernet και επίσης δοκίμασε μήπως μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση. Αν δεις ότι δεν γίνεται κάτι από μέρος τους ίσως σκεφτείς και την αλλαγή παρόχου στο τέλος 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

εάν δεχτούν πιο ρουτερ να ζητήσω; σαν καλύτερο από το technicolor;

Δε νομίζω να σε αφήσουν να διαλέξεις εσύ router. Καλό είναι το zte αλλά πλέον δίνουν και ένα zyxel, ενώ για ftth συνδέσεις δίνουν και huawei με ενσωματωμένο ont. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Το ZTE και το ZyXEL θα μπορούσα να πω είναι εφάμιλλα στις δυνατότητές τους. Έχω το ZyXEL απο Wind και έχω εμπειρία και από το ZTE H288A. Και τα δύο πολύ καλά. Για τα Technicolor που έδινε η Wind κάποτε δεν άκουγα καλά λόγια. Τώρα σταμάτησε να τα δίνει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά τους έστειλα μήνυμα να δω τι θα απαντήσουν.

από 100αρα αναβάθμιση σε τι μπορώ να κάνω;και πως γίνεται η αίτηση;
Vodafone νομίζω είχε σκάψει

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, georgeavl3 said:

Το ZTE και το ZyXEL θα μπορούσα να πω είναι εφάμιλλα στις δυνατότητές τους. Έχω το ZyXEL απο Wind και έχω εμπειρία και από το ZTE H288A. Και τα δύο πολύ καλά. Για τα Technicolor που έδινε η Wind κάποτε δεν άκουγα καλά λόγια. Τώρα σταμάτησε να τα δίνει.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Εγώ εχω ένα Zyxel που είναι άριστο. Το σπίτι 120τμ το καλύπτει όλο με 5GHz Και ταχύτητες κολλημένα 102-104down/10-10.3up

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...