Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

53 minutes ago, Nickchris36 said:

384??🤔

Τι να κάνει ένας άνθρωπος σήμερα με αυτή τη ταχύτητα. Ήμαρτον.

Δε πάνε καλαα

Mια χαρά πάνε. εμεις δεν πάμε που περιμέναμε ότι θα διατηρούσε για πάντα το f2g το μηνιαίο απεριόριστο χωρίς όριο ταχύτητας και gb στα 15€.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες παραπάνω πλήρωσε παραπάνω, εταιρεία είναι όχι ιδρυμα
Οπότε πας αλλού.

Υγ οι άλλες τί δίνουν όταν τελειώσει πχ σε καρτοποραγραμμα η vodafonara?
Έχει και προσφορά στο site το red max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

Διάβασες τι έγραψε ο @Antonio21;;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1Mbps. Είναι 384.

Θα σου στέλνουμε κείμενα να μας διαβάζεις γιατί δεν ξέρουμε να διαβάζουμε.

Γνωρίζετε παρακαλώ την ερμηνεία της λέξης έως;

Ευχαριστώ.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον κόπο να το ψάξετε, βοηθά πολύ. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τον Δεκέμβριο (3 Δεκεμβρίου) που έφυγα από την Wind, μέχρι και τώρα ψάχνω να βγάλω άκρη για όλα τα νούμερα, και συγκεκριμένα να μου εκδώσουν αναλυτικά και σωστούς εκκαθαριστικούς λογαριασμούς για τις μέχρι σωστές ημερομηνίες χρήσης.
Αντ' αυτού, σε όλα τα καταστήματα που έχω επισκεφθεί κανένα δεν μπορεί να εκδώσει ακριβή εκκαθαριστικό λογαριασμό (δλδ ΔΕΝ μπορούν να με εξυπηρετήσουν), και με παραπέμπουν στην τηλεφωνική υποστήριξη, όπου και εκεί κάθε φορά μου λένε και διαφορετικά ποσά και χρεώσεις (έφυγα αρχές Δεκεμβρίου και με χρεώνουν και Ιανουάριο), λένε θα το κοιτάξει το αρμόδιο τμήμα, και απλά μου στέλνουν από κανένα sms απλά με ένα διαφορετικό ποσό (μη αποδεκτό - κάτι επιδοτήσεις συσκευής που ΔΕΝ ισχύουν, κ.ά.) κάθε φορά, και ΧΩΡΙΣ link για αναλυτικό εκκαθαριστικό λογαριασμό! Επίσης μου στέλνουν συνέχεια επιστολές, απλά με ένα ποσό και αριθμό συμβολαίου, χωρίς αριθμό σύνδεσης και χωρίς φυσικά κάτι το αναλυτικό (λες και εγώ είμαι μάγος και πρέπει να ξέρω ποιος αριθμός συμβολαίου αντιστοιχεί σε ποια σύνδεση - αφού πλέον δεν υπάρχει πρόσβαση στο myAccount) και ότι φυσικά το θέμα έχει επιληφθεί εισπρακτική εταιρεία. Μέχρι τότε ας αφήσουμε τα παιδιά να πουλήσουν κανένα δορυφορικό...
Κάνω λίγο ακόμη υπομονή και μετά θα τους πάω κολοφεράντζα.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα και πάλι στην παρέα. 

Το είχαμε δοκιμάσει πριν κάτι εβδομάδες κατανάλωσα τα 2 giga και με έριξε στα 384 kbps όπως έγραφε και το συμβολαίο μου εάν θυμάμαι καλά, ενώ η εφαρμογή μου έγραφε ταχύτητα 1 mbps. 

Επίσης μήπως έφαγαν κράξιμο γιατί είδα ότι το αλλάξαν, δεν γράφει κάτι στην εφαρμογή. 

Με 384 χάλια ούτε σελίδα δεν άνοιγε. 

 Η αλλαγή στην εφαρμογή που έγινε πριν κάτι ώρες, πλέον δεν γράφει ταχύτητα 1 mbps επίσης έβαλα και φωτογράφια από τα έξτρα πακέτα που υπάρχουν διαθέσιμα για αγορά. 

Μακάρι να το κάνουν 1 mbps πάντως, θα πάρω τηλ να ρωτήσω στην εξυπηρέτηση πελατών να δω μήπως άλλαξε κάτι. 

Screenshot_20230225_013139.jpg

Screenshot_20230225_013213.jpg

Από την επίσημη σελίδα της εταιρίας. 

Picsart_23-02-25_01-40-42-863.jpg

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. 

Η ταχύτητα μετά τήν κατανάλωση των δεδομένων. 

IMG-936d40c8965f0b9f52066d0a3a323ce7-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα και πάλι. 

Η ταχύτητα μετά τήν κατανάλωση των δεδομένων. 

IMG-936d40c8965f0b9f52066d0a3a323ce7-V.jpg

Εντάξει τραγωδια

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήτανε 1 mbps θεωρώ ότι θα ήτανε το πιο '' πλήρες '' πρόγραμμα της αγοράς με Βάση την τιμή του. 

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα γραπτά σε Viber, messenger, email χωρίς μεγάλα συννημένα, ακρόαση ιντερνετικού ραδιοφώνου και με λίγη υπομονή σερφάρισμα σε "ελαφριές" ιστοσελίδες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2023 at 9:53 ΜΜ, memoriesradio said:

Από τον Δεκέμβριο (3 Δεκεμβρίου) που έφυγα από την Wind, μέχρι και τώρα ψάχνω να βγάλω άκρη για όλα τα νούμερα, και συγκεκριμένα να μου εκδώσουν αναλυτικά και σωστούς εκκαθαριστικούς λογαριασμούς για τις μέχρι σωστές ημερομηνίες χρήσης.
Αντ' αυτού, σε όλα τα καταστήματα που έχω επισκεφθεί κανένα δεν μπορεί να εκδώσει ακριβή εκκαθαριστικό λογαριασμό (δλδ ΔΕΝ μπορούν να με εξυπηρετήσουν), και με παραπέμπουν στην τηλεφωνική υποστήριξη, όπου και εκεί κάθε φορά μου λένε και διαφορετικά ποσά και χρεώσεις (έφυγα αρχές Δεκεμβρίου και με χρεώνουν και Ιανουάριο), λένε θα το κοιτάξει το αρμόδιο τμήμα, και απλά μου στέλνουν από κανένα sms απλά με ένα διαφορετικό ποσό (μη αποδεκτό - κάτι επιδοτήσεις συσκευής που ΔΕΝ ισχύουν, κ.ά.) κάθε φορά, και ΧΩΡΙΣ link για αναλυτικό εκκαθαριστικό λογαριασμό! Επίσης μου στέλνουν συνέχεια επιστολές, απλά με ένα ποσό και αριθμό συμβολαίου, χωρίς αριθμό σύνδεσης και χωρίς φυσικά κάτι το αναλυτικό (λες και εγώ είμαι μάγος και πρέπει να ξέρω ποιος αριθμός συμβολαίου αντιστοιχεί σε ποια σύνδεση - αφού πλέον δεν υπάρχει πρόσβαση στο myAccount) και ότι φυσικά το θέμα έχει επιληφθεί εισπρακτική εταιρεία. Μέχρι τότε ας αφήσουμε τα παιδιά να πουλήσουν κανένα δορυφορικό...
Κάνω λίγο ακόμη υπομονή και μετά θα τους πάω κολοφεράντζα.

Τώρα με την ενοποίηση έγινε ακόμα χειρότερα…

On 23/2/2023 at 4:02 ΜΜ, Arinos said:

Αν είναι στον ίδιο ΑΦΜ τότε όλα τα κινητά θα πάνε στα 27€ ο μήνας, δεν είναι άσχημη τιμή. Βέβαια τελευταία παίζουν κάποιες τρελές προσφορές από τις άλλες 2 εταιρίες.

Ναι το θέμα είναι ότι η Wind δεν έχει την ίδια κάλυψη π.χ με την πρασινη στα μέρη που κινούμαστε. Η Vodafone δυστυχώς δεν βολευει,έχω ακόμα εγώ και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν ρωτάω στο σωστό νήμα... Θέλω να μεταφέρω τον αριθμό μου στο nova unlimited το μεγάλο πακέτο χωρίς περιορισμό. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν δίνει σε αυτό το πακέτο η nova κάρτα sim data extra όπως είχα στην voda...
Με χρέωση προφανώς. Ξέρω ότι και η κοσμοτε δίνει απλά δεν γνωρίζω για τη νοβα και είναι προαπαιτούμενο για μένα για να κάνω συμβόλαιο.
Όποιος έχει κάνει το unlimited και το ξέρει ας μπει στο κόπο να μου απαντήσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sgatzo said:

Δε ξέρω αν ρωτάω στο σωστό νήμα... Θέλω να μεταφέρω τον αριθμό μου στο nova unlimited το μεγάλο πακέτο χωρίς περιορισμό. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν δίνει σε αυτό το πακέτο η nova κάρτα sim data extra όπως είχα στην voda...
Με χρέωση προφανώς. Ξέρω ότι και η κοσμοτε δίνει απλά δεν γνωρίζω για τη νοβα και είναι προαπαιτούμενο για μένα για να κάνω συμβόλαιο.
Όποιος έχει κάνει το unlimited και το ξέρει ας μπει στο κόπο να μου απαντήσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Η nova δεν δίνει εξτρα κάρτα παρά μόνο twin sim,δηλαδή δυο κάρτες με τον ίδιο αριθμό και αυτό με χρέωση κάθε μήνα αν δεν κάνω λάθος. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η nova δεν δίνει εξτρα κάρτα παρά μόνο twin sim,δηλαδή δυο κάρτες με τον ίδιο αριθμό και αυτό με χρέωση κάθε μήνα αν δεν κάνω λάθος. 
 
Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε θα ψάξω ανάμεσα στους άλλους δύο παρόχους.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε δίνουν έξτρα data sim πραγματικά έχει κούρασει. Πρέπει να το δώσουν αύριο κιόλας

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sakels said:

Αυτό που δε δίνουν έξτρα data sim πραγματικά έχει κούρασει. Πρέπει να το δώσουν αύριο κιόλας

Ναι..έχουν αργήσει σε αυτό πολύ.. 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nickchris36 said:

Ναι..έχουν αργήσει σε αυτό πολύ.. 

Μέχρι το καλοκαίρι, θέλω να πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Μέχρι το καλοκαίρι, θέλω να πιστεύω!

Μωρέ όλοι μας θέλουμε το θέμα είναι θα επιτευχθη?🙂🥳

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

@Chrischal1908Κ

Και σε παλιότερη ανάρτηση σου μου είχες δώσει την εντύπωση ότι έχεις γνώση "εκ των έσω". Είναι έτσι?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

@Chrischal1908Κ

Και σε παλιότερη ανάρτηση σου μου είχες δώσει την εντύπωση ότι έχεις γνώση "εκ των έσω". Είναι έτσι?

Πολύ σωστά φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κανω το f2g μου , συμβόλαιο 15GB. Όμως θελω να πάρω την έκπτωση των υφιστάμενων συνδρομητών και στο ΑΦΜ του f2g δεν υπάρχει κατι αλλο σε Nova. Για αυτο σκέφτηκα όταν κανω την αίτηση online απλά να συμπληρώσω διαφορετικά στοιχεια (συγγενή μου με Nova) και αυτόματα να αλλαξει το ονομα και το ΑΦΜ της σύνδεσης χωρίς να τρέχω σε κατάστημα. Λετε να γινεται αυτο; Γιατί και πριν παω σε F2G , είχα κοσμοτε στο ονομα Α και όταν πηγα στο F2G έγινε η φορητότητα ως ονομα Β (ιδιο επιθετο) από λαθος υπαλλήλου , χωρίς να υπάρξει πρόβλημα ομως.

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...