Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από περιέργεια, η αρχική ανανέωση πώς έγινε, μέσω καταστήματος; Γιατί αν δεν κάνω λάθος στην εξ αποστάσεως σύμβαση υπήρχε δυνατότητα αναχωρήσης μέσα στο δίμηνο από την ανανέωση. Για το κατάστημα δεν θυμάμαι τι ισχύει...

1 ώρα πριν, zerokill said:


Προχώρα και σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ να μην χάνεις χρόνο μέχρι να σου απαντήσουν εγγράφως


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κανονικά θα πρέπει πρώτα να λάβει γραπτή απάντηση από την εταιρεία και εφόσον το θέμα δεν επιλυθεί να κινηθεί μετά μέσω ΕΕΤΤ. Αυτή είναι η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε από κατάστημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos43 said:

Τι εννοεις; Δεν έχω πρόσβαση σε Εον , προσπάθησα να συνδεθώ στην εφαρμογη Εον στο κινητο και δεν γινόταν. Επίσης εφόσον το πρόγραμμα περιλαμβάνει δωρεάν το νέο Εον box γιατί να μεινω με το παλιό που είναι χωρίς smart tv ?

Κάτι ακόμη που πρέπει να γνωρίζεις είναι ότι οι συσκευές EON δεν έχουν OnDemand..

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητά Q και η Nova μου προσφέρει συμβόλαιο με απεριόριστα σε σταθερά, κινητά, sms και 2GB με 13€/μήνα.

Δεν έχω ανάγκη όλες αυτές τις παροχές αλλά σκέφτομαι να απαλλαγώ από το κυνήγι των countdown. Υπάρχει καλλίτερη προσφορά με λιγότερες παροχές;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον σε speedtest και iplocation βγαίνει ως nova η κινητή.
image.png.ba4a128bcec824e4291066fc7323ca81.png
image.png.157158d62e33bb899bbdac8708f19ec0.png

Έχω wind ακόμα, όπως κι άλλοι

c90e4330d4d66fd6623644e72f223794.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, makap said:

Κάτι ακόμη που πρέπει να γνωρίζεις είναι ότι οι συσκευές EON δεν έχουν OnDemand..

Τι δεν έχουν; 
 

Λοιπόν:

Μπορεις κανονικότατα να μεταφερθείς από δορυφόρο σε ιντερνετική. Αν παραμείνεις σε δορυφόρο χάνεις το On Demand μέσω του δορυφορικού αποκωδικοποιητή.

Ειτε έχεις δορυφορικό είτε ιντερνετικό, η πρόσβαση μέσω εφαρμογής για υπολογιστή ή κινητά είναι ίδια και έχεις από εκεί On Demand.

Αν είσαι συνδρομητής σε πρόγραμμα ΕΟΝ, μπορείς να συνδεθείς και σε μια Smart TV/TV box. Αν είσαι συνδρομητής σε πρόγραμμα Nova, δεν δικαιούσαι «μεγάλη οθόνη».

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητά Q και η Nova μου προσφέρει συμβόλαιο με απεριόριστα σε σταθερά, κινητά, sms και 2GB με 13€/μήνα.
Δεν έχω ανάγκη όλες αυτές τις παροχές αλλά σκέφτομαι να απαλλαγώ από το κυνήγι των countdown. Υπάρχει καλλίτερη προσφορά με λιγότερες παροχές;

Σε συμβόλαιο; Όχι.
Νομίζω ότι κάποιοι είχαν αναφέρει ότι πολλοί κινήθηκαν σε αυτό το πακέτο λόγω τιμής


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή περίπτωση κατά τη γνώμη μου αυτό το συμβόλαιο, καθώς όποτε έχεις μεγαλύτερη ανάγκη από δεδομένα μπορείς να βάλεις τα έξτρα πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Τι δεν έχουν; 

Πέρυσι το καλοκαίρι είχα πρόβλημα με τη συσκευή Nova και η τεχνικοί μου είπαν να αλλάξω συσκευή με ΕΟΝ, αλλα δεν θα έχω OnDemand.

Δεν την άλλαξα και κατάφερα να τη λειτουργήσω πάλι.  

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, makap said:

Πέρυσι το καλοκαίρι είχα πρόβλημα με τη συσκευή Nova και η τεχνικοί μου είπαν να αλλάξω συσκευή με ΕΟΝ, αλλα δεν θα έχω OnDemand.

Δεν την άλλαξα και κατάφερα να τη λειτουργήσω πάλι.  

Υπάρχουν δύο συσκευές eon. Το smart box και ο νέος δορυφορικός αποκωδικοποιητής. Με το smart box έχεις on demand. Με τον νέο δορυφορικό αποκωδικοποιητή δεν έχεις. Νομίζω έχει καταργηθεί και από τον παλιό.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makap said:

Κάτι ακόμη που πρέπει να γνωρίζεις είναι ότι οι συσκευές EON δεν έχουν OnDemand..

Δεν με ενδιαφέρει καθολου το on demand, ούτε το έχω χρησιμοποιήσει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Νομίζω έχει καταργηθεί και από τον παλιό.

Όχι, λειτουργεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2023 at 2:40 ΜΜ, Vlasismiriagos said:

Καλησπέρα σας,

Ονομάζομαι Μυριαγκός Βλάσης και μέχρι πρότινος ήμουν κάτοχος του σταθερού τηλεφώνου 2114178391. Στα τέλη του καλοκαιριού και ενώ είχε λήξει το συμβόλαιο που είχα, έκανα ανανέωση του συμβολαίου. Τέλη Σεπτεμβρίου απολύθηκα από την εργασία μου και αποφάσισα να εγκαταλείψω την Αθήνα και να έρθω στην Κέρκυρα και συγκεκριμένα σε ένα από τα πιο τουριστικά μέρη του νησιού, στις Μπενίτσες,όπου βρήκα νέο σπίτι. Πήγα λοιπόν σε τρία καταστήματα wind ( the mall Athens, Κορίνθου και Κέρκυρας ) για να κινήσω τη διαδικασία για μετακόμιση της γραμμής. Με έκπληξη μου και στα τρία καταστήματα με ενημέρωσαν ότι στις Μπενίτσες δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου και δεν μπορώ να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Δεδομένου αυτού υπέγραψα να γίνει διακοπή της γραμμής. Με ενημέρωσαν ωστόσο πως μέχρι να γίνει η διακοπή αν υπάρχει κάποιο άλλο σπίτι για να γίνει μετακόμιση της γραμμής μπορεί να γίνει και να γλιτώσω και τα τέλη διακοπής του συμβολαίου. 2 Ιανουαρίου με κάλεσαν από τα κεντρικά και με ενημέρωσαν ότι μπορώ μέχρι την επόμενη μέρα να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Με ενημέρωσαν επίσης ότι θα με καλέσουν και την επόμενη μέρα για να γίνει οριστική ενημέρωση.Αποφάσισα λοιπόν να γίνει η μετακόμιση της γραμμής στο πατρικό μου σπίτι στην Κόρινθο. Απευθυνόμενος λοιπόν στα 3 καταστήματα που σας είπα και πριν, με μεγάλη μου έκπληξη με ενημέρωσαν πως λόγω της αλλαγής στο ιδιοκτησιακό καθεστώς από wind σε Nova , δεν μπορούν να προχωρήσουν σε μετακόμιση και αίτηση και πως αυτό δεν θα είναι δυνατόν για βδομάδες. Μετά από αυτό προσπάθησα να επικοινωνήσω με τα κεντρικά σας ωστόσο δεν κατέστη δυνατόν. Ούτε με καλέσατε όπως είχατε πει εσείς. Προς έκπληξή μου λοιπόν έλαβα τον τελικό λογαριασμό για το σταθερό μου το οποίο ανέρχεται στο ποσό των 187.60€. Σας ρωτάω λοιπόν και θέλω μια υπεύθυνη απάντηση. Σε τι ευθύνομαι εγώ για το ότι δεν υποστηρίζεται η ίσως πιο τουριστική περιοχή της Κέρκυρας, από το δίκτυο της κατά τ'άλλα πιο αναπτυσσόμενης εταιρείας τηλεπικοινωνιών της χώρας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι σας έκανα τη χάρη και αντί να το παρατήσω στην τύχη του το θέμα βρήκα τρόπο να γίνει μετακόμιση της γραμμής στην Κόρινθο; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν ήσασταν εσείς σε θέση να προχωρήσετε σε μετακόμιση της γραμμής εντός της διορίας που μου είχατε δώσει λόγω εσωτερικών διαδικασιών της εταιρίας σας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν δόθηκε παράταση στη διορία που μου είχατε δώσει, αφού εσείς είχατε την ευθύνη που δεν μπορεί να γίνει η μετακόμιση ούτε στην Κόρινθο; Κατόπιν όλων αυτών των απίστευτων απευθύνθηκα στο δικηγόρο μου και συνήγορο του Πολίτη. Ενημέρωσα όλα τα γνωστά φόρουμ ( insomnia.gr , myphone.gr κ.α.) και είμαστε εν αναμονή της έκβασης της υπόθεσης από πλευράς σας.
Αναμένω λοιπόν ενημέρωση για το αν ισχύει ο λογαριασμός που έχω λάβει κι αν όντως έχετε απαίτηση αυτών των χρημάτων για να κινηθώ κι εγώ αναλόγως. Σε αυτό το σημείο να αναφέρω ότι υπήρξα υπεύθυνος καταστήματος της wind Πετρούπολης πριν χρόνια, όπως και εργάστηκα για ένα χρόνο στο κατάστημα του the mall Athens στο Μαρούσι. Γνωρίζω λεπτομερώς λοιπόν το τι συμβαίνει σε τέτοια θέματα.
Παρακαλώ όπως προχωρήσετε άμεσα σε αφαίρεση του συγκεκριμένου ποσού από τον λογαριασμό μου. Σε αντίθετη περίπτωση θα προχωρήσουμε σε εγγραφή καταγγελία σε όλα τα μέσα και τους φορείς που μπορούμε.

Με εκτίμηση,
Μυριαγκός Βλάσης

Αυτό στάλθηκε χθες στη Νόβα πλέον. Εν αναμονή απάντησης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα δουλεύουν ρολόι...

Προχώρα ανελέητα και χωρίς σάλιο. Άκου εκεί λόγω αλλαγής εταιρείας δεν γίνονται "μετακομίσεις"... Και εσύ όμως Μπενίτσες; Κόρινθο; Γιατί δεν μετακόμισες απέναντι από την μούλτιτσόις να είσαι κομπλέ; Διαφημίσεις παίζουν όμως στο καραφούλ να μαζέψουν τα παιδάκια "νέους ".

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στην Κέρκυρα εξ όσων γνωρίζω δυστυχώς. Πόλη και περίχωρα σε ακτίνα 3-4χλμ έχουν κάλυψη από όλες τις εταιρείες. Στα υπόλοιπα μέρη μόνο Cosmote. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ευθύνεσαι εσύ για την ανικανότητα της εταιρείας να σου παράσχει γραμμή.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ο πατέρας μου έχει συμβόλαιο στη NOVA, την πρώην wind δυστυχώς. Με τεράστια καθυστέρηση περίπου μιας εβδομάδας ήρθε ο πρώτος λογαριασμός NOVA. Κανονικά το πάγιο είναι 31,83€. Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε 39€ χωρίς να υπάρχει χρέωση εκτός παγίου. Σας παραθέτω τον λογαριασμό. Γιατί έχει έρθει αυξημένος; Επίσης αυτά τα 7€ που λέει για συσκευή τι είναι;

Screenshot_2023-01-30-16-14-06-375-edit_com.google.android.apps.docs.jpg

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ο πατέρας μου έχει συμβόλαιο στη NOVA, την πρώην wind δυστυχώς. Με τεράστια καθυστέρηση περίπου μιας εβδομάδας ήρθε ο πρώτος λογαριασμός NOVA. Κανονικά το πάγιο είναι 31,83€. Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε 39€ χωρίς να υπάρχει χρέωση εκτός παγίου. Σας παραθέτω τον λογαριασμό. Γιατί έχει έρθει αυξημένος; Επίσης αυτά τα 7€ που λέει για συσκευή τι είναι;
Screenshot_2023-01-30-16-14-06-375-edit_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.e95f50fbce56a0f41b6436b41487ab7f.jpg
έχουν στείλει sms σε πολλούς συνδρομητές ότι έγινε λάθος χρέωση τον Ιανουάριο και θα πιστωθεί τον επόμενο μήνα το παραπάνω ποσό. έτσι έχω καταλάβει. και στην μάνα μου και στην πεθερά μου το ίδιο έγινε. περίμενε και δες τον άλλο λογαριασμό
Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση (3η) δεν σου έχει τις μέρες από την ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση του λογαριασμού και ένα πάγιο ακόμα προκαταβολικά;

Τα 7,57€ μπορείς να δεις τι είναι στην 3η σελίδα. Υποψιάζομαι πενταψήφια 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:
7 minutes ago, Gv2008 said:
Καλησπέρα. ο πατέρας μου έχει συμβόλαιο στη NOVA, την πρώην wind δυστυχώς. Με τεράστια καθυστέρηση περίπου μιας εβδομάδας ήρθε ο πρώτος λογαριασμός NOVA. Κανονικά το πάγιο είναι 31,83€. Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε 39€ χωρίς να υπάρχει χρέωση εκτός παγίου. Σας παραθέτω τον λογαριασμό. Γιατί έχει έρθει αυξημένος; Επίσης αυτά τα 7€ που λέει για συσκευή τι είναι;
Screenshot_2023-01-30-16-14-06-375-edit_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.e95f50fbce56a0f41b6436b41487ab7f.jpg

έχουν στείλει sms σε πολλούς συνδρομητές ότι έγινε λάθος χρέωση τον Ιανουάριο και θα πιστωθεί τον επόμενο μήνα το παραπάνω ποσό. έτσι έχω καταλάβει. και στην μάνα μου και στην πεθερά μου το ίδιο έγινε. περίμενε και δες τον άλλο λογαριασμό

Θα περιμένω. Ούτως ή άλλως προχτές πλήρωσα του Δεκεμβρίου. Τέλη Φλεβάρη θα πληρώσω του Ιανουαρίου 

1 minute ago, paanos said:

Στην ανάλυση (3η) δεν σου έχει τις μέρες από την ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση του λογαριασμού και ένα πάγιο ακόμα προκαταβολικά;

Τα 7,57€ μπορείς να δεις τι είναι στην 3η σελίδα. Υποψιάζομαι πενταψήφια 

Δεν είναι. Χρήση εκτός παγίου 0,00€

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2023 at 2:10 ΜΜ, panos43 said:

Εδώ και 20+ χρόνια πελάτης Nova-Forthnet με το πρόγραμμα Nova 3play με αρχαίο router και αποκωδικοποιητή δορυφορικό . Υποτιθέμενη μέγιστη ταχύτητα του προγράμματος: 24mbps. Μέγιστη ταχύτητα που πιάνω: 3mbps ενώ έλεγξα την διεύθυνση μου και ειναι για διαθέσιμη για fiber to the home και ταχύτητες έως 200mbps. Οπότε ήρθε καιρός για αλλαγή. Τωρα πληρώνω περιπου 50€ το μηνα και σκεφτομουν να αλλάξω στο πρόγραμμα Fiber Eon+ στα 45€ το μηνα. Πηγα λοιπον στο κατάστημα και ειπαν ότι δεν μπορω να κανω τιποτα από εκει, μόνο να παραλάβω τον νέο εξοπλισμό εάν έχω κανει πρωτα αίτηση τηλεφωνικά στο 13700. Όποτε καλω το 13700 και ερχεται το πρώτο ακυρο. Μου λενε να καλεσω το 13800 με χρέωση φυσικα. Καλω λοιπον στο 13800 μετα από 6-7 φορες που με αλλάζουν «τμήμα» και υπάλληλο και 20 λεπτα αναμονής,  μου λενε ακριβως το αντίθετο από ότι μου ειπαν στο κατάστημα δηλαδή οτι αυτη η μετάβαση από δορυφορικό σε Eon γινεται μόνο στα καταστήματα με σιγουριά! Επειδή επέμεινα ειπαν ότι θα κανουν «εξαίρεση για εμενα και θα με καλέσουν στις επόμενες ώρες (αυτο έγινε χθες και ακόμα να με καλέσουν) αλλά με σύνδεσαν και με το τμήμα προσφορών για να συζητήσουμε την τιμή. Μου ειπαν ότι οντως γινεται να παμε στα 200mbps και μου πρότεινε το Fiber Eon+ στα 45€ σαν προσφορά ειδική για εμενα! Μου ειπε ότι θα λάβω νέο ρουτερ μια χαρα και μετα λεει η τηλεοραση παραμένει ως εχει. Δηλαδή να πληρώνω για Εον έχοντας δορυφόρο !!! Δικαιολογία ηταν ότι δεν έχουν βγει οι προσφορές ακόμα λόγω της συγχώνευσης. Αλλά ένας νέος πελάτης μπορεί να εχει το ιδιο πρόγραμμα κανονικα με Εον. 

Λοιπον τελικα, επικοινώνησα με φυσιολογική υπάλληλο στο 13800 και κατέληξα στο να βαλουμε 100mbps και Εον+ στα 51€ το μηνα. Εγω ρωτησα παντως επειδή στο σαιτ γράφουν έως 500mbps είναι 45€ αλλά μου λεει είναι για νέους πελάτες. Τελοσπαντων, μου ειπε ότι θα λάβω δωρεάν νέο ρουτερ και νέο αποκωδικοποιητή Εον δορυφορικό. Παρα τις πολλές φορες που ειπα ότι εάν υπάρχει δυνατότητα να καταργήσουμε τον δορυφόρο θελω να γινει, μου ειπε ότι ο δορυφόρος θα μεινει αλλά εγω θα έχω Εον. Έχοντας δει στο φορουμ πρόσφατα κάποιον να λεει ότι το δορυφορικό μπορεί να μετατραπεί σε Εον έχω υποψίες και εγω θελω να έχω το σμαρτ μποξ και γενικά ολες τις δυνατοτητες το Εον εφόσον θα πληρώνω για αυτο. Εμενα με νοιαζει περισσότερο να μπορω να χρησιμοποιήσω την εφαρμογη Εον και σε άλλες συσκευές. Αυτο λετε να είναι δυνατό; Γιατί με το τωρινό δεν γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Λοιπον τελικα, επικοινώνησα με φυσιολογική υπάλληλο στο 13800 και κατέληξα στο να βαλουμε 100mbps και Εον+ στα 51€ το μηνα. Εγω ρωτησα παντως επειδή στο σαιτ γράφουν έως 500mbps είναι 45€ αλλά μου λεει είναι για νέους πελάτες. Τελοσπαντων, μου ειπε ότι θα λάβω δωρεάν νέο ρουτερ και νέο αποκωδικοποιητή Εον δορυφορικό. Παρα τις πολλές φορες που ειπα ότι εάν υπάρχει δυνατότητα να καταργήσουμε τον δορυφόρο θελω να γινει, μου ειπε ότι ο δορυφόρος θα μεινει αλλά εγω θα έχω Εον. Έχοντας δει στο φορουμ πρόσφατα κάποιον να λεει ότι το δορυφορικό μπορεί να μετατραπεί σε Εον έχω υποψίες και εγω θελω να έχω το σμαρτ μποξ και γενικά ολες τις δυνατοτητες το Εον εφόσον θα πληρώνω για αυτο. Εμενα με νοιαζει περισσότερο να μπορω να χρησιμοποιήσω την εφαρμογη Εον και σε άλλες συσκευές. Αυτο λετε να είναι δυνατό; Γιατί με το τωρινό δεν γινόταν.

1. Ναι αλλά το δορυφορικό αφήνει περισσότερη μαρμίτα στο κατάστημα (franchise) από την εγκατάσταση του πιάτου. Τα έχω πει πολλάκις. Κλέφτες θα γίνουν;
2. 100Mbps σταθερή + TV = 51€; Μήπως είναι πολλά; Λέω εγώ τώρα.
3. Αν πάρεις δορυφορικό, με τον αποκωδικοποιητή που θα σου στείλουν θα βλέπεις απλά μόνο μέσω δορυφόρου, χωρίς σύνδεση με το internet για τα λοιπά καλούδια (On Demand). Απλά θα έχεις την δυνατότητα (αυτό ισχύει και στο κανονικό ιντερνετικό ΕΟΝ) να το προσθέσεις και σε 2η Smart TV ή κινητό/υπολογιστή (επιφυλάσσομαι για το αν υπάρχει επιπλέον μηνιαία χρέωση για κάθε συσκευή που το ενεργοποιείς (~3€/μήνα) και για μέχρι 3 συσκευές maximum). Αλλά το βασικό σου θα είναι ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ!

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, memoriesradio said:

3. Αν πάρεις δορυφορικό, με τον αποκωδικοποιητή που θα σου στείλουν θα βλέπεις απλά μόνο μέσω δορυφόρου, χωρίς σύνδεση με το internet για τα λοιπά καλούδια (On Demand). Απλά θα έχεις την δυνατότητα (αυτό ισχύει και στο κανονικό ιντερνετικό ΕΟΝ) να το προσθέσεις και σε 2η Smart TV ή κινητό/υπολογιστή (επιφυλάσσομαι για το αν υπάρχει επιπλέον μηνιαία χρέωση για κάθε συσκευή που το ενεργοποιείς (~3€/μήνα) και για μέχρι 3 συσκευές maximum). Αλλά το βασικό σου θα είναι ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ!

Μπορείς να βλέπεις σε φορητές συσκευές EON χωρίς έξτρα χρέωση. Το δορυφορικό επίσης έχει μικρότερη καθυστέρηση στις ζωντανές μεταδόσεις.

7 minutes ago, memoriesradio said:

2. 100Mbps σταθερή + TV = 51€; Μήπως είναι πολλά; Λέω εγώ τώρα.

Όντως είναι πολλά. 45 ευρώ έχει το eon+ με 100mbps. Μάλλον εννοεί το πακέτο με τα 200mbps αφού λεει για ftth πιο πάνω.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dasnowy said:

Το δορυφορικό επίσης έχει μικρότερη καθυστέρηση στις ζωντανές μεταδόσεις.

Η καθυστέρηση χρήσιμη μόνο αν είσαι προποτζίδικο ή καφέ και μεταδίδεις αγώνες στο κοινό. Μέχρι εκεί.

Επαναλαμβάνω. Δορυφορικό = περισσότερη μαρμίτα για το κατάστημα-εταιρεία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dasnowy said:

Μπορείς να βλέπεις σε φορητές συσκευές EON χωρίς έξτρα χρέωση. Το δορυφορικό επίσης έχει μικρότερη καθυστέρηση στις ζωντανές μεταδόσεις.

Όντως είναι πολλά. 45 ευρώ έχει το eon+ με 100mbps. Μάλλον εννοεί το πακέτο με τα 200mbps αφού λεει για ftth πιο πάνω.

Οχι οχι το 100 εννοώ γιατί προτίμησα να μην περιμενω 20 μερες + που ηθελε το ftth. Λετε ότι είναι πολλά τα 51€ ; Εγω παντως επέμεινα και ειπα ότι στο σαιτ λεει 45€ για νέους πελάτες και εγω που είμαι 15+ χρόνια δεν δικαιούμαι καμία καλυτερη τιμή; Μίλησα Κυριακή και ειπαν θα στείλουν με μειλ το συμβόλαιο Δευτέρα-Τρίτη να απαντησω ότι συμφωνώ. Ακόμα δεν έχουν στειλει κατι. Είναι αργα για αλλαγή; Η άλλη επιλογή που μου έδωσαν ηταν με 48€ η 50ρα που και παλι είναι παρα πολλά. Περίεργο καθώς με 45 δίνουν έως 500 ετσι λενε τουλάχιστον στο σαιτ.

 

37 minutes ago, memoriesradio said:

1. Ναι αλλά το δορυφορικό αφήνει περισσότερη μαρμίτα στο κατάστημα (franchise) από την εγκατάσταση του πιάτου. Τα έχω πει πολλάκις. Κλέφτες θα γίνουν;
2. 100Mbps σταθερή + TV = 51€; Μήπως είναι πολλά; Λέω εγώ τώρα.
3. Αν πάρεις δορυφορικό, με τον αποκωδικοποιητή που θα σου στείλουν θα βλέπεις απλά μόνο μέσω δορυφόρου, χωρίς σύνδεση με το internet για τα λοιπά καλούδια (On Demand). Απλά θα έχεις την δυνατότητα (αυτό ισχύει και στο κανονικό ιντερνετικό ΕΟΝ) να το προσθέσεις και σε 2η Smart TV ή κινητό/υπολογιστή (επιφυλάσσομαι για το αν υπάρχει επιπλέον μηνιαία χρέωση για κάθε συσκευή που το ενεργοποιείς (~3€/μήνα) και για μέχρι 3 συσκευές maximum). Αλλά το βασικό σου θα είναι ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ!

Καλα όπως ειπα πριν δεν με ενδιαφέρει τοσο το on demand ούτε και η καθυστέρηση , όσο το smart tv καθώς η τηλεοραση μου δεν είναι σμαρτ και θα προτιμούσα να έχω γιουτιουμπ και τα λοιπά. Τωρα η θέαση σε άλλες συσκευές αφου γινεται και με δορυφόρο είμαστε οκ γιατί με ενδιαφέρει. Ξερουμε επίσης αν γινεται ταυτόχρονα σε 2 ή δεν το επιτρέπει; Και γενικά εφόσον πληρώνω Εον γιατί να έχω ακόμα δορυφόρο που δεν το δειχνει καν πια το σαιτ; Εγω δηλαδή νόμιζα ότι εχει καταργηθεί τελειως ο δορυφόρος από την νόβα. 

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...