Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε ενημέρωση στο Nova app στο Play Store. Προσωπικά δεν είδα κάποια αλλαγή.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν username στο nova app τι βάζετε? Εγώ είχα nova σταθερή που δε ζητούσε username και το email δε το δέχεται ως username. Μπορώ να μπω μόνο με τον αριθμό του σταθερού και με sms. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, georgeavl3 said:

Ήρθε ενημέρωση στο Nova app στο Play Store. Προσωπικά δεν είδα κάποια αλλαγή.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Και εγώ την είδα την ενημέρωση, είπα θα έχουμε κάτι σημαντικό, αλλά απολύτως τίποτε δεν συνέβη.

Ησυχία...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω απογοητευτεί πάντως στο ξεκίνημα της nova. Όχι από τις υπηρεσίες αλλά από την συμπεριφορά τους. Έχω ένα σταθερό 100mbps + eon μαζί με 2 κινητά το ένα έχει το παλιό το πρόγραμμα με τα απεριόριστα δεδομένα. Και το δεύτερο που για αυτό θα συζητήσουμε έχει το 3gb και πληρώνω 18€. Έχω ένα ακόμα καρτοκινητο το οποίο έχω σκοπό να το κάνω στο καινούργιο πρόγραμμα unlimited 2gb με τα 13€. Με την προϋπόθεση όμως ότι το δεύτερο νούμερο με τα 3 gb θα το μετατρέψω στα 2 gb και από τα 18 θα πάει στα 13. Τους εξηγώ όλα τα παραπάνω και μου λένε ότι δεν γίνεται στο δεύτερο νούμερο καθώς υπάρχει συμβόλαιο που λήγει το Μάιο.  Ωραία ας του κάνουμε ανανέωση με το 2gb. Δεν γίνεται μου λένε μόνο αναβάθμιση. Τους ρώτησα πόσο κόστος έχει να το διαγράψω εντελώς το κινητό μου είπα. 17€ και πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα . ( Την τελευταία φορά έτσι πετυχα καλή τιμή τους ζήτησα διαγραφή από το κατάστημα και με πήραν πίσω για προσφορά ) Απλά είναι κρίμα να χάσουν ένα εν ενεργεία συμβόλαιο και μια μετατροπή καρτοκινητου σε συμβόλαιο. Λυπάμαι...

Edited by miltaros
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, p_k said:

Και εγώ την είδα την ενημέρωση, είπα θα έχουμε κάτι σημαντικό, αλλά απολύτως τίποτε δεν συνέβη.

Ησυχία...

Έτσι όπως περιμέναμε μικροί να δούμε τον Αϊ Βασίλη ε; Στο τέλος απλώς θα μάθεις από κάποιο άλλο παιδάκι ότι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kalitexnis_g said:

Έτσι όπως περιμέναμε μικροί να δούμε τον Αϊ Βασίλη ε; Στο τέλος απλώς θα μάθεις από κάποιο άλλο παιδάκι ότι δεν υπάρχει.

Σοβαρά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Πλάκα σε κάνω.. υπάρχει.. 😉

Ηρέμησα τώρα, ευτυχώς!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, miltaros said:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω απογοητευτεί πάντως στο ξεκίνημα της nova. Όχι από τις υπηρεσίες αλλά από την συμπεριφορά τους. Έχω ένα σταθερό 100mbps + eon μαζί με 2 κινητά το ένα έχει το παλιό το πρόγραμμα με τα απεριόριστα δεδομένα. Και το δεύτερο που για αυτό θα συζητήσουμε έχει το 3gb και πληρώνω 18€. Έχω ένα ακόμα καρτοκινητο το οποίο έχω σκοπό να το κάνω στο καινούργιο πρόγραμμα unlimited 2gb με τα 13€. Με την προϋπόθεση όμως ότι το δεύτερο νούμερο με τα 3 gb θα το μετατρέψω στα 2 gb και από τα 18 θα πάει στα 13. Τους εξηγώ όλα τα παραπάνω και μου λένε ότι δεν γίνεται στο δεύτερο νούμερο καθώς υπάρχει συμβόλαιο που λήγει το Μάιο.  Ωραία ας του κάνουμε ανανέωση με το 2gb. Δεν γίνεται μου λένε μόνο αναβάθμιση. Τους ρώτησα πόσο κόστος έχει να το διαγράψω εντελώς το κινητό μου είπα. 17€ και πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα . ( Την τελευταία φορά έτσι πετυχα καλή τιμή τους ζήτησα διαγραφή από το κατάστημα και με πήραν πίσω για προσφορά ) Απλά είναι κρίμα να χάσουν ένα εν ενεργεία συμβόλαιο και μια μετατροπή καρτοκινητου σε συμβόλαιο. Λυπάμαι...

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις ανανέωση συμβολαίου στο 2ο κινητό για τα επόμενα 2 χρόνια στα 13Ε. Τώρα αν δε σου το κάνουν... ή άλλαξε κατάστημα ή ζήτησέ το ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Ήρθε ενημέρωση στο Nova app στο Play Store. Προσωπικά δεν είδα κάποια αλλαγή.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

 

1 hour ago, p_k said:

Και εγώ την είδα την ενημέρωση, είπα θα έχουμε κάτι σημαντικό, αλλά απολύτως τίποτε δεν συνέβη.

Ησυχία...

 

51 minutes ago, kalitexnis_g said:

Έτσι όπως περιμέναμε μικροί να δούμε τον Αϊ Βασίλη ε; Στο τέλος απλώς θα μάθεις από κάποιο άλλο παιδάκι ότι δεν υπάρχει.

Υπάρχουν αλλαγές παιδιά, επιτέλους προστέθηκαν στην εφαρμογή επιλογές διαχείρισης συσκευών για τους συνδρομητές ΕΟΝ τηλεόρασης που μέχρι σήμερα μπορούσαν να διαχειριστούν μόνο μέσω του NOVA account στο web.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Σε μία σύνδεση σταθερού με 120 λεπτά προς κινητά, υπάρχει τρόπος να δει κανείς τι έχει καταναλώσει από τα 120 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hercoulis said:

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις ανανέωση συμβολαίου στο 2ο κινητό για τα επόμενα 2 χρόνια στα 13Ε. Τώρα αν δε σου το κάνουν... ή άλλαξε κατάστημα ή ζήτησέ το ηλεκτρονικά.

Μέσω τηλεφώνου μίλησα στο γνωστό νούμερο που τελειώνει σε 200. Θα πάω σε ένα κατάστημα να δω μήπως καταφέρω κάτι αλλιώς θα ζητήσω διαγραφή μπας και με πάρουν τηλέφωνο για προσφορά. Κρίμα να τσλαιπωρουν το κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis11 said:

 

 

Υπάρχουν αλλαγές παιδιά, επιτέλους προστέθηκαν στην εφαρμογή επιλογές διαχείρισης συσκευών για τους συνδρομητές ΕΟΝ τηλεόρασης που μέχρι σήμερα μπορούσαν να διαχειριστούν μόνο μέσω του NOVA account στο web.

Εγώ τα έβλεπα εξαρχής. Είναι ανάλογα το αν έχετε δορυφορικό 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αλλαγές παιδιά, επιτέλους προστέθηκαν στην εφαρμογή επιλογές διαχείρισης συσκευών για τους συνδρομητές ΕΟΝ τηλεόρασης που μέχρι σήμερα μπορούσαν να διαχειριστούν μόνο μέσω του NOVA account στο web.
Ε ναι, εγώ μόνο σταθερό τηλέφωνο διαχειρίζομαι από αυτή την εφαρμογή. Ευχαριστούμε για την αναφορά.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, paanos said:

Εγώ τα έβλεπα εξαρχής. Είναι ανάλογα το αν έχετε δορυφορικό 

Ναι, έχω ΕΟΝ+ δορυφορικό. Δεν το γνώριζα, πίστευα πως είναι προσωρινή έλλειψη της εφαρμογής, λόγω ενοποίησης.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dasnowy said:

Σαν username στο nova app τι βάζετε? Εγώ είχα nova σταθερή που δε ζητούσε username και το email δε το δέχεται ως username. Μπορώ να μπω μόνο με τον αριθμό του σταθερού και με sms. 

Μόνο Από Υπολογιστή
Για πελάτες που Nova απο παλιό account.nova.gr (Δοκιμασμένο σε τρία διαφορετικά ΑΦΜ/Πελάτες, Δεν γνωρίζω για ΕΟΝ)

1)Μπαίνεις είσοδος με τηλ/κιν γράφεις το τηλ/κιν NOVA/(ex)WIND της παροχής που θες να συνδεθείς, βάζεις τον κωδικό απο sms που θα έρθει.
2)πατάς "Ρυθμίσεις προφίλ" -> "Αλλαγή Username" και κρατάς το username που αναγράφει.
3)κάνεις αποσύνδεση
4)πατάς σύνδεση με στοιχεία
5)πατάς "ξέχασα τον κωδικό μου" και βάζεις το username που κράτησες
6)Πληκτρολογείς τον κωδικό που έλαβες
7)Φτιάχνεις δικό σου password
8)κάνεις είσοδο και πατάς ρυθμίσεις προφιλ.
9)Πατάς Αλλαγή Username και βάζεις κάποιο επιθυμητό και επιβεβαιώνεις με password.
10) Τέλος

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε παλιότερα my Wind θα μπείτε με αυτά τα στοιχεία, αν δεν τα θυμάστε τότε πρέπει να διαγράψετε τον λογαριασμό μέσω της εξυπηρέτησης. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dimeos said:

Μόνο Από Υπολογιστή
Για πελάτες που Nova απο παλιό account.nova.gr (Δοκιμασμένο σε τρία διαφορετικά ΑΦΜ/Πελάτες, Δεν γνωρίζω για ΕΟΝ)

1)Μπαίνεις είσοδος με τηλ/κιν γράφεις το τηλ/κιν NOVA/(ex)WIND της παροχής που θες να συνδεθείς, βάζεις τον κωδικό απο sms που θα έρθει.
2)πατάς "Ρυθμίσεις προφίλ" -> "Αλλαγή Username" και κρατάς το username που αναγράφει.
3)κάνεις αποσύνδεση
4)πατάς σύνδεση με στοιχεία
5)πατάς "ξέχασα τον κωδικό μου" και βάζεις το username που κράτησες
6)Πληκτρολογείς τον κωδικό που έλαβες
7)Φτιάχνεις δικό σου password
8)κάνεις είσοδο και πατάς ρυθμίσεις προφιλ.
9)Πατάς Αλλαγή Username και βάζεις κάποιο επιθυμητό και επιβεβαιώνεις με password.
10) Τέλος

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω αύριο. Εγώ είχα δοκιμάσει από κινητό γι' αυτό δε το βρήκα.

1 minute ago, paanos said:

Αν είχατε παλιότερα my Wind θα μπείτε με αυτά τα στοιχεία, αν δεν τα θυμάστε τότε πρέπει να διαγράψετε τον λογαριασμό μέσω της εξυπηρέτησης. 

Nova Account είχα. mywind δεν είχα παλιότερα.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός μου εκδίδεται κάθε 12 του μήνα και ακόμα δεν έχει βγει για Ιανουάριο. Έχει έρθει σε κάποιον; 

Edit: σήμερα βγήκε τελικά, οκ

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου που εκδίδεται στις 5 του μήνα, βγήκε προχθές. Εχθές έστειλαν και sms/email.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν γράφει συμβόλαιο με συσκευή smartphone τι εννοεί; Πληρώνεις κάθε μήνα και την συσκευή με δόσεις;
Παίρνεις επιδότηση συσκευής λογικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικούς μήνες πέρασαν οπτικές ίνες της wind εδώ που μένω. Είδα σήμερα αυτό στις γύρω πολυκατοικίες.

1727342088_IMG_20230118_1427392.thumb.jpg.880f1e7afbd4e3d6cadf6b30ed766570.jpg

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικούς μήνες πέρασαν οπτικές ίνες της wind εδώ που μένω. Είδα σήμερα αυτό στις γύρω πολυκατοικίες.
1727342088_IMG_20230118_1427392.thumb.jpg.880f1e7afbd4e3d6cadf6b30ed766570.jpg

Σε ποια περιοχή;
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nick.76 said:

Πριν από μερικούς μήνες πέρασαν οπτικές ίνες της wind εδώ που μένω. Είδα σήμερα αυτό στις γύρω πολυκατοικίες.

1727342088_IMG_20230118_1427392.thumb.jpg.880f1e7afbd4e3d6cadf6b30ed766570.jpg

Σίγουρα άλλος ένας "πλασιέ" του χώρου, που προσπαθεί να τσιμπήσει το 5ευρο προμήθεια από κάθε νέο "συμβόλαιο" που θα "πετύχει". Το αστείο με το "για περιορισμένο χρονικό διάστημα" μου θυμίζει τις υπόλοιπες απάτες τηλεπωλήσεων (βλέπε. Medi Jeunesse, Πρίνου, Νερά (με διαφήμιση μισής ώρας), κτλ) που σού λένε καλέστε τώρα και για περιορισμένο χρονικό διάστημα (πχ 1 ώρα) και όποτε και να καλέσεις ή ότι πλήκτρο και να πατήσεις, ως δια μαγείας είσαι πάντα ο "τυχερός"...
Συμβουλή, μιλήστε, ρωτήστε κατευθείαν στην εταιρεία τηλεπικοινωνιών σας ή σε κάποιο εταιρικό κατάστημα (αν τελικά υπάρχει...).

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...