Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κάθεστε και ασχολείστε ακόμη;Ειναι δυνατόν να κάνουν τετοιες κινήσεις χωρίς να είναι πλήρως ενημερωμένα όλα τα τμήματα;Κοροιδεύουν τον πελάτη που παίρνει σβάρνα τους δρόμους και ρωτάει για τσάμπα συσκευή!Εγώ ξέρω ότι η διαφήμιση αναφέρει για λίγες ημέρες!Για την Wind όμως οι λίγες ημέρες ισοδυναμούν όπως φαίνεται με λίγες ώρες...Παραπλάνηση στο φουλ....Εδώ πρέπει να πέσει μήνυση από κάποια ένωση καταναλωτών...
Link to comment
Share on other sites

εμενα ψηνεται να αλλαξει ο αδερφος μου το συμβολαιο του απο voda σε wind.ελπιζω να προλαβει την προσφορα
Link to comment
Share on other sites

Καλά στάνταρτ θα ξεπερνούσε σε ρυθμό αύξησης νέων συνδέσεων τις άλλες δύο μαζί εαν δεν έβγαζε η βόνταφον την δικιά της. Τώρα απλά θα πλησιάσει κατά πάρα πολύ και θα μικρύνει πολύ η ψαλίδα της συνδρομητικής βάσης μεταξύ των τριών εταιρειών. Ο περισσότερος κόσμος ως γνωστόν προδίδει θρησκεία και εταρεία κινητής για μια συσκευή. :P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

 

μετα απο επικοινωνια με 2 φιλους/ιδιοκτητες καταστηματος wind... (το ενα στην Πατρα, το αλλο στο Αργος-Ναυπλιο)... σας ενημερωνω τι μου ειπαν.

 

ο ενας μου ειπε πως η προσφορα ισχυει σιγουρα μεχρι και Δευτερα, οτι μπορεις να παρεις οποιο κινητο θελεις ακομα και αν δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο, οτι ακομα και αν το κινητο παραγγελθει και ληξει η προσφορα ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ και παλι.

 

ο αλλος μου ειπε οτι η προσφορα εληξε, οτι του ηρθε sms απο το τμημα πωλησεων και οτι οντως εληξε το μεσημερι του σαβατου!

 

στο 1260 τελος, εχουν πληρη αγνοια για τις λεπτομερειες της προσφορας.

 

ΑΥΤΑ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!

 

Είπαμε ότι στην Wind γίνεται.

 

Στην vodafone γίνεται το αντίστοιχο??

¨Εχω ένα γνωστό, και αν ισχύει θα πάρω 3 omnia!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!

 

Είπαμε ότι στην Wind γίνεται.

 

Στην vodafone γίνεται το αντίστοιχο??

¨Εχω ένα γνωστό, και αν ισχύει θα πάρω 3 omnia!

Καλύτερα να τηλεφωνήσεις στην εξ. πελατών της VF για να πάρεις έγκυρη απάντηση :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπλέκεις :)

 

Στην Vodafone δίνουν επιδότηση 300 ευρώ σταθερά σε όλα τα προγράμματα από το Οικονομικό ή Ευέλικτο 30 και πάνω.Δε δίνουν τσάμπα τελειως τις συσκευές.Οποιαδήποτε διαφορά τιμής την πληρώνεις απ'την τσεπη σου!Εκτός αν η συσκευή κοστίζει 300 ευρώ οποτε μέχρι αυτήν την τιμή,θα την πάρεις όντως τσάμπα!Αυτή είναι η επίσημη ενημερωση απ'το 13830.

 

 

Πάντως,η Wind κοροιδεύει τον κόσμο μου φαίνεται!Ειναι συμπεριφορά αυτή σε επίδοξους συνδρομητές;Να μην ξέρει κανείς τίποτα,να λέει ο καθένας το μακρυ του και το κοντό του και ο πελάτης να παίρνει σβάρνα τα μαγαζιά χωρίς να ξέρει τι ισχυει τελικά;Εμείς όμως ειμαστε τόσο πρόβατα τελικά που μας ταζουν τσάμπα και τρέχουμε..(βάζω και τον εαυτό μου μέσα,καθώς το ίδιο έκανα κι εγώ,μέχρι που πήρα την ψυχρολουσία..Ότι η προσφορα της μεγαλόχαρης Wind έληξε....Χωρίς να ξέρει κανείς τι ισχυει όντως....)

 

Επαναλαμβάνω:ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

Εγώ πάλι, έτσι για να έχουμε μεγαλύτερη ποικιλία απόψεων, δημοκρατία έχουμε στο κάτω κάτω βρε αδερφέ (που λέει ο λόγος...), δε πήρα στο 1260 αλλά στο 1277 (εταιρικοί πελάτες),

 

ώρα Ελλάδος 19:57 24/01/2009 :

 

- Καλησπέρα σας, σχετικά με την προσφορά της εταιρίας σας για παροχή οποιασδήποτε συσκευής δωρεάν, με νέα σύνδεση, θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.

- Μάλιστα, πείτε μου.

- Ήθελα να ρωτήσω αν εξακολουθεί να ισχύει ή έχει λήξει η εν λόγω προσφορά.

- Η προσφορά φυσικά και δεν έχει λήξει, ισχύει κανονικά.

- Μάλιστα, τότε γιατί στο ιδιόκτητο κατάστημά σας στο City Gate Θεσ/νίκης μου είπαν ότι η προσφορά έληξε στης 18:00 (δεν πήγα φυσικά απο εκεί :p, απλά το διάβασα εδώ ότι το είπαν σε άλλο παλικάρι) ;

- Δεν ισχύει κάτι τέτοιο κύριε.

- Μάλιστα, δηλαδή να υποθέσω ότι μου είπαν ψέματα ;

- Δεν γνωρίζω κύριε, κάτι τέτοιο πάντως δεν ισχύει.

- Καλώς, να ρωτήσω κάτι άλλο ;

- Πείτε μου.

- Μπορώ να επιλέξω οποιαδήποτε συσκευή θέλω, έστω και αν χρειαστεί να γίνει παραγγελία της επειδή δεν θα υπάρχει εκείνη τη στιγμή στο κατάστημα, ή μόνον κάποια από αυτές που υπάρχουν εκείνη τη στιγμή άμεσα διαθέσιμες στο εν λόγω κατάστημα ;

- Μπορείτε να παραγγείλετε οποιαδήποτε συσκευή θέλετε, σε συνεννόηση με το κατάστημα, εκτός απο την Sony Ericsson Xperia X1.

 

Αν κατάλαβε κάποιος κάτι :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις επεσε διαφημιση στο ΣΚΑΙ απο voda και ελεγε για ολα τα κινητα δωρεαν με νεο συμβολαιο >30 ευρω!!!

 

ισχυει μεχρι 31/1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

Εγώ πάλι, έτσι για να έχουμε μεγαλύτερη ποικιλία απόψεων, δημοκρατία έχουμε στο κάτω κάτω βρε αδερφέ (που λέει ο λόγος...), δε πήρα στο 1260 αλλά στο 1277 (εταιρικοί πελάτες),

 

ώρα Ελλάδος 19:57 24/01/2009 :

 

- Καλησπέρα σας, σχετικά με την προσφορά της εταιρίας σας για παροχή οποιασδήποτε συσκευής δωρεάν, με νέα σύνδεση, θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.

- Μάλιστα, πείτε μου.

- Ήθελα να ρωτήσω αν εξακολουθεί να ισχύει ή έχει λήξει η εν λόγω προσφορά.

- Η προσφορά φυσικά και δεν έχει λήξει, ισχύει κανονικά.

- Μάλιστα, τότε γιατί στο ιδιόκτητο κατάστημά σας στο City Gate Θεσ/νίκης μου είπαν ότι η προσφορά έληξε στης 18:00 (δεν πήγα φυσικά απο εκεί :p, απλά το διάβασα εδώ ότι το είπαν σε άλλο παλικάρι) ;

- Δεν ισχύει κάτι τέτοιο κύριε.

- Μάλιστα, δηλαδή να υποθέσω ότι μου είπαν ψέματα ;

- Δεν γνωρίζω κύριε, κάτι τέτοιο πάντως δεν ισχύει.

- Καλώς, να ρωτήσω κάτι άλλο ;

- Πείτε μου.

- Μπορώ να επιλέξω οποιαδήποτε συσκευή θέλω έστω και αν χρειαστεί να γίνει παραγγελία της επειδή δεν θα υπάρχει εκείνη τη στιγμή στο κατάστημα ή μόνον αυτές που υπάρχουν εκείνη τη στιγμή άμεσα διαθέσιμες στο εν λόγω κατάστημα ;

- Μπορείτε να παραγγείλετε οποιαδήποτε συσκευή θέλετε, σε συνεννόηση με το κατάστημα, εκτός απο την Sony Ericsson Xperia X1.

 

Αν κατάλαβε κάποιος κάτι :lol: ...

 

1)Δεν είπες που πήρες! Vodafone ή Wind????

2)μέχρι 300 ευρώ, ή όσο και να κάνει θα το πάρω τζάμπα?

Link to comment
Share on other sites

@dbekia,

 

εγώ πήγα στο City Gate :lol:

 

Είναι γελοίοι οι άνθρωποι τελικά!Ό,τι θέλουν λενε :lol: Μην ασχολείστε απλά ;)

Link to comment
Share on other sites

απο την μπουρδουκλοχωρα ηρθατε ? :p:lol:

 

πηγαινετε σ ενα καταστημα , αν υπαρχει το κινητο που θελετε το περνετε εντελως δωρεαν τι δεν καταλαβενετε ?

Link to comment
Share on other sites

απο την μπουρδουκλοχωρα ηρθατε ? :p:lol:

 

πηγαινετε σ ενα καταστημα , αν υπαρχει το κινητο που θελετε το περνετε εντελως δωρεαν τι δεν καταλαβενετε ?

 

Μάλλον η Wind τα έχει μπλέξει...Πήγαμε σε καταστημα και φάγαμε μούτζα,γιατί να πάμε και σε άλλο;Θα παρακαλάμε την 3η Wind?Έλεος!! :lol:

 

1)Δεν είπες που πήρες! Vodafone ή Wind????

2)μέχρι 300 ευρώ, ή όσο και να κάνει θα το πάρω τζάμπα?

 

1)Από Wind εννοεί βρε :)

2)H Vodafone δίνει 300 ευρώ επιδότηση,ανεξαρτήτως συσκευής,με πάγιο από 30 ευρώ και πάνω στα Οικονομικά και Ευέλικτα προγράμματα.Η Wind πάλι δίνει ρέστα με την αναξιοπιστία της ακόμη μια φορά και την ανοργανωσιά της

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η Wind τα έχει μπλέξει...Πήγαμε σε καταστημα και φάγαμε μούτζα,γιατί να πάμε και σε άλλο;Θα παρακαλάμε την 3η Wind?Έλεος!! :lol:

 

 

 

1)Από Wind εννοεί βρε :)

2)H Vodafone δίνει 300 ευρώ επιδότηση,ανεξαρτήτως συσκευής,με πάγιο από 30 ευρώ και πάνω στα Οικονομικά και Ευέλικτα προγράμματα.Η Wind πάλι δίνει ρέστα με την αναξιοπιστία της ακόμη μια φορά και την ανοργανωσιά της

 

φιλος μου πηγε σε ενα καταστημα στο ηρακλειο κρητης και πηρε εντελως δωρεαν ενα ομνια ..δεν θεωρω τριτη την wind για μενα voda στην ελλαδα δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Θα γεμισει το thread των αγγελιων με touch hd απο βδομαδα :)

 

ΥΓ: Ειχα γραψει με xperia αλλα με προλαβε ο απο πανω :D

 

:lol::lol::lol:

φαντάζομαι! η πρώτη σελίδα γεμάτη από παρόμοιες αγγελίες: "Πωλείται το καταπληκτικό HTC Touch HD σφραγισμένο με 300 ευρώ!"

χαμός!

στις δημοπρασίες σε άλλα sites, θα αρχίζουν όλα τα touch hd και xperia από 1 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου πηγε σε ενα καταστημα στο ηρακλειο κρητης και πηρε εντελως δωρεαν ενα ομνια ..δεν θεωρω τριτη την wind για μενα voda στην ελλαδα δεν υπαρχει

 

Δεν ξέρω τι έγινε με το φίλο σου στο ηράκλειο, αυτή τη στιγμή όμως πολλά καταστήματα υποστηρίζουν ότι το απόγευμα έληξε η προσφορά και το 1260 δεν ξέρει απολύτως τίποτα. Αν αυτό δεν είναι ανοργανωσιά και έλλειψη σεβασμού προς τους πελάτες τότε τι είναι? Μάλλον η Wind δεν υπάρχει... (και καλώς ή κακώς παραμένει τρίτη).

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν είπες που πήρες! Vodafone ή Wind????

2)μέχρι 300 ευρώ, ή όσο και να κάνει θα το πάρω τζάμπα?

 

Φίλε μου η Vodafone δεν έχει 1277 για εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών ;) ...

 

 

απο την μπουρδουκλοχωρα ηρθατε ?

 

πηγαινετε σ ενα καταστημα , αν υπαρχει το κινητο που θελετε το περνετε εντελως δωρεαν τι δεν καταλαβενετε ?

 

Όπα, σιγά, δηλαδή αν κάποιος θέλει συσκευή που δεν υπάρχει εκείνη τη στιγμή στο κατάστημα και προηγουμένως του έχουν πει από την εξυπηρέτηση πελατών ή από άλλο κατάστημα ότι μπορεί να παραγγείλει όποια θέλει τι να κάνει; Να τους πει να πάρουν εσένα τηλέφωνο; Η μήπως να πάρει όλα τα καταστήματα με τη σειρά σβάρνα ;

Link to comment
Share on other sites

Απ'την Vodafone το πήρε δωρεάν ή απ'την Wind? :confused:

 

 

Δίκιο έχει! επειδή γίνεται χαμός, καλύτερα θα ήταν να έλεγε ο καθένας από που το πήρε.

 

 

φιλος μου πηγε σε ενα καταστημα στο ηρακλειο κρητης και πηρε εντελως δωρεαν ενα ομνια ..δεν θεωρω τριτη την wind για μενα voda στην ελλαδα δεν υπαρχει

από που?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έγινε με το φίλο σου στο ηράκλειο, αυτή τη στιγμή όμως πολλά καταστήματα υποστηρίζουν ότι το απόγευμα έληξε η προσφορά και το 1260 δεν ξέρει απολύτως τίποτα. Αν αυτό δεν είναι ανοργανωσιά και έλλειψη σεβασμού προς τους πελάτες τότε τι είναι? Μάλλον η Wind δεν υπάρχει... (και καλώς ή κακώς παραμένει τρίτη).

 

Όταν είσαι απελπισμένος για ξεπούλημα στοκ και νέες συνδέσεις,τάζεις λαγούς με πετραχείλια...Και η Wind αυτό κάνει χρόνια τώρα...Αλλά από αναξιοπιστία πρώτη....Άντε,να πάρουμε σβάρνα όλα τα καταστήματα να ρωτάμε....Από εγωισμό και μόνο δε θα τό'κανα...Να με δουλευει ψιλό γαζί μια Wind..Όχι ισχύει,όχι δεν ισχύει;Υπάρχουν και άλλες(άλλη για να ακριβολογούμε)εταιρία,υπεύθυνη και με super εξυπηρέτηση και μεταχείρηση του πελάτη....αν θέλει κάποιος τσάμπα συσκευή με σύνδεση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...