Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Arinos said:

Και εμένα μου έλεγαν 35€ από το ίδιο το τμήμα προσφορών της Wind όπως επίσης σε πολλά καταστήματα μέχρι που βρήκα 1 μέσα στην Αττική που απάντησαν ευθέως και άμεσα στο τηλέφωνο ότι υπάρχει προσφορά στα 25€ από F2G ή για καινούργιο αριθμό άμεσα.

Επέμενε κιόλας αυτός ότι πρέπει να είσαι 3 μηνες. Στην wind θα με βόλευε πάντως γιατί έχω wind 200 οπτική και nova full με 41 ευρώ, και τουλάχιστον να έχω όλα σε ένα λογαριασμό μαζί με κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, panbet said:

Επέμενε κιόλας αυτός ότι πρέπει να είσαι 3 μηνες. Στην wind θα με βόλευε πάντως γιατί έχω wind 200 οπτική και nova full με 41 ευρώ, και τουλάχιστον να έχω όλα σε ένα λογαριασμό μαζί με κινητό.

Τότε θα έπρεπε να στο δώσουν κάτω από 30 χωρίς αναμονές, χωρίς να έχεις F2G ή το οτιδήποτε. Από την στιγμή που έχεις όλα αυτά στην εταιρεία. Η επικοινωνία σου ήταν με κατάστημα ή με την ίδια την Wind?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Τότε θα έπρεπε να στο δώσουν κάτω από 30 χωρίς αναμονές, χωρίς να έχεις F2G ή το οτιδήποτε. Από την στιγμή που έχεις όλα αυτά στην εταιρεία. Η επικοινωνία σου ήταν με κατάστημα ή με την ίδια την Wind?

Πήγα στο my wind στο chat και μόλις είπα για προσφορά στο κινητό με πήραν τηλ έχει κάνα δίωρο σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή κιόλας, μπράβο. 

Πολύ καλή κίνηση. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κρατήσει τα απεριόριστα Dada το f2g θα το σπάσω το unlimited θα το κάνω κάρτα για να πάρω νέα προσφορά σε 3 μήνες.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panbet said:

Είναι μικρή η ρήτρα γιατί ακόμα ούτε 15 μέρες έχει που το εχω, δεν έχω καθόλου σήμα, τζάμπα λεφτά δίνω στα gb που έχω. Κάποιος φίλος εδώ είπε ότι λόγο σήματος μπορεί να μην πληρώσεις ρήτρα αλλά θα δειξει. Στη wind ο εκπρόσωπος στο τηλ με είπε 35 ευρώ το απεριόριστα όλα, Μάλλον κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του.

Εγώ εκανα το ανάποδο από εσένα,λόγω κάλυψης το έσπασα στη Wind. 
Αν συνομιλήσετε με το τεχνικό τμήμα και πείτε έχω πρόβλημα στη περιοχή μου και κάνουν οι ίδιοι μετρήσεις και ζητήσετε επανειλλημένα να στείλουν τις συνομιλίες στην ΕΕΤΤ ώστε να αποδειχθεί ότι δεν σας καλύπτει στις περιοχές όπου κινείστε μπορείτε να σπάσετε το W Unlimited. 
Μακαρι να σας έστελνα την 1η απάντηση που έδωσαν στην ΕΕΤΤ ότι η εταιρεία έχει κάλυψη πανελλαδικά και δεν υπάρχει θέμα κάλυψης στη περιοχή και ζητούσαν 320€ να τους δώσω. 
Χωριά ότι βρήκαν μια οφειλή ξεχασμένη από το 2014 ενώ είχαν πληρωθεί όλα από εμάς. 

Συμβολαιο στη Wind μετά από όλη την πικρή εμπειρία που είχα όχι δεν κάνω. Αντίστοιχα η Vodafone σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ πιο ξεκάθαρη για το αν θα σου ζητήσει τα χρήματα η όχι. 
 

4 ώρες πριν, panbet said:

Επέμενε κιόλας αυτός ότι πρέπει να είσαι 3 μηνες. Στην wind θα με βόλευε πάντως γιατί έχω wind 200 οπτική και nova full με 41 ευρώ, και τουλάχιστον να έχω όλα σε ένα λογαριασμό μαζί με κινητό.

Για εμένα γύρω στα 25 θα έπρεπε να στο δώσουν. Δηλαδή συνδυαστικά σε βλέπω στα 65€ με τη Nova και 200/20 οπτική.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι σοβαρά αυτό με το συμβόλαιο. Ξενοιάζεις από όλα!

Ξενοιαζεις δεν λες τίποτα! Χρησιμοποιούσα ένα δεύτερο νούμερο COSMOTE what’s up σε esim μέχρι πριν λίγες μέρες (τώρα το σταματάω επειδή δεν εχει λογο ύπαρξης για μενα) και πραγματικά το όλο πράγμα με την κάρτα με μπέρδευε και ακόμα με μπερδευει. Μάλλον επειδή ποτέ δεν χρησιμοποίησα καρτοκινητο για κυριο νουμερο. Το κυριο μου είναι wind 10GB και είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά δεν εχω κανένα απολύτως παράπονο. Αν σας φτάνουν τα δεδομένα και δεν ειστε ακραιοι να θέλετε πάνω από 10GB ενω ξέρετε ότι στην περιοχή σας η wind παίζει καλά βάλτε το με κλειστά μάτια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την υπέροχη προσφορά διπλή στο my Wind για να την βλέπω να μην την χάσω.... 

Screenshot_20221003_211552.jpg

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά χωρίς την επιδότηση συσκευής τρώγεται κάπως αν είσαι πολύ ευχαριστημένος με την ταχύτητα του σταθερού και του κινητού στην περιοχή σου και γενικά αν είσαι ευχαριστημένος με το δίκτυο της Wind.

Mην κολλάς στο 5εύρω αν είσαι ευχαριστημένος.

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο αρνητικές απαντήσεις μου για ανανέωσή συμβολαίου μου βγήκε νέα προσφορά στα 55€ την οποία αποδέχτηκα. 

-10€ δεν είναι άσχημα πιστεύω. 

Το σταθερό fiber 100 είναι μόνιμα κολλημένο στα 102 mbps. 

Το κινητό 4g+ δίνει ταχύτητα από 20 έως 50 ανάλογα την ώρα. 

Η κόκκινη δίνει πολύ πιο κάτω 

Και η πράσινη που δοκιμάζω εδώ και δύο ημέρες από 120 έως 180 μεγάλη διαφορά. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antonio21 said:

Μετά από δύο αρνητικές απαντήσεις μου για ανανέωσή συμβολαίου μου βγήκε νέα προσφορά στα 55€ την οποία αποδέχτηκα. 

-10€ δεν είναι άσχημα πιστεύω. 

Το σταθερό fiber 100 είναι μόνιμα κολλημένο στα 102 mbps. 

Το κινητό 4g+ δίνει ταχύτητα από 20 έως 50 ανάλογα την ώρα. 

Η κόκκινη δίνει πολύ πιο κάτω 

Και η πράσινη που δοκιμάζω εδώ και δύο ημέρες από 120 έως 180 μεγάλη διαφορά. 

 

Αυτή ναι είναι οκ τιμή αν σκεφτείς ότι το W Unlimited το δίνουν 25€ και Wind Fiber 100 στα 30€. Βέβαια θα έπρεπε να δίνουν εκπτώσεις σε πελάτες και όχι να τους ανεβάζουν την τιμή όπως έγινε και σε εσένα μέχρι τώρα.

Σε ποια περιοχή αυτές οι ταχύτητες από την Wind?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Antonio21 said:

Γενικά στον Πειραιά με 5G δεν έχω δει μεγάλες ταχύτητες. 

IMG-09ee4b8721e5cbb0816e620086ed1e02-V.jpg

Αν και έχω να πάω προς Πειραιά μήνες, δεν θυμάμαι να είχα δει κι εγώ κάτι καλύτερο από ταχύτητες. Πιστεύω πως είναι αποδεκτές αυτές όμως εφ όσον το δίκτυο είναι σταθερό και δεν κάνει εναλλαγές και διάφορα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, YanniZ said:

Κι εγώ στο Κερατσίνι, Ταμπούρια. Σκέφτομαι για Cosmote ή Wind, τα 102mbps είναι πολύ καλά. Δεν ξέρω όμως που είναι το καφαο της Wind

Είναι γεμάτα τα ταμπούρια με καφαο και ΟΤΕ και wind 

Με ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών Wind η cosmote με βάση την διεύθυνση σου θα σου πούνε από πιο καφαο θα πάρεις και πόσα μέτρα απέχει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ εγώ την μετάβαση σε w Unlimited με 25 ευρώ το μήνα. Μόλις μεταφέρθηκα στο συμβόλαιο δεν είχα 5g, volte και vowifi που ηταν ηδη ενεργοποιημενα στο f2go. Επικοινωνησα με chat, όπου και τα ενεργοποιησαν εντός μισαωρου.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έγινε και με μένα, συσκευή  s21 fe.  Κομπλέ μέσα σε μισή ωρίτσα με τις κατάλληλες ρυθμίσεις έφτιαξε. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τίποτα για το αν και το πότε θα δώσουν eSim, extra sim όπως η Cosmote και η Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να γίνει άμεσα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, και οι multi sim και η παροχή esim από την στιγμή που ήδη μιλάνε με τις εταιρείες για να έχουν το VoWiFi θα μπορούσαν να το κάνουν και για την esim. Για τις multi sim θέλω να πιστεύω πως θα είναι κάτι που μπορούν να το κάνουν άμεσα και θα έπρεπε να το είχαν κάνει μέχρι τώρα για τους πελάτες συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δείτε το έχει ενδιαφέρον:

Wind : Καταργεί τις συνδέσεις με 3 ανεξόφλητους λογαριασμούς

https://techmaniacs.gr/wind-aneksoflitoi-logariasmoi/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους των συμβολαίων αναφέρει πως μπαίνει φραγή και όχι κατάργηση της σύνδεσης.

Ζητάνε όμως κάποια λεφτά "ρήτρα"  μαζί με τα πάγια για να αναιρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...