Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, wayfunbug said:

Εμένα δε μου είπαν κάτι για 3 μήνες, μου το πρόσφεραν και είμαι για λιγότερο από 2

Πολύ ενδιαφέρον. Κάνω αίτηση για f2g μηπως το προλάβω με τους δωρεάν μήνες 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Πολύ ενδιαφέρον. Κάνω αίτηση για f2g μηπως το προλάβω με τους δωρεάν μήνες 

Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου, μου το πρόσφεραν αλλά δε το δέχτηκα. Μπορεί στη διαδικασία να προέκυπτε σαν πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να να σπάσω το συμβόλαιο μου Wind one , έχω ακόμα 3 μήνες  και να μετατρέψω σε f2g το unlimited μήπως μου δώσουν καλύτερη προσφορά. 

Αλλά η γνωστή μου είπε ότι πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μήνες και επίσης πρέπει να πλήρωσω 30€ για τον μετατροπή σε f2g

 

Wind one με 100 mbps και unlimited κινητό τελική τιμή 51€ και 3 πάγια δώρο για νέους πελάτες. 

Wind one ανανέωση συμβολαίου μετά τους 24 μήνες τελική τιμή 63€.............. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε άλλη εταιρία και έλα ξανά, για να μη πληρώσεις 30€. Συνήθως πληρώνεις μόνο 12€ στις άλλες εταιρίες, την πρώτη κάρτα ανανέωσης χρόνου 

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μου με δυο συνδέσεις σταθερής και 2 κινητά Unlimited πήρε την 200 άρα στα 26€. 

Δεν καταλαβαίνω πως βγαίνουν οι προσφορές!! 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, wayfunbug said:

Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου, μου το πρόσφεραν αλλά δε το δέχτηκα. Μπορεί στη διαδικασία να προέκυπτε σαν πρόβλημα 

Έτσι κ αλλιώς με ενδιαφέρουν τα απεριόριστα δεδομένα οπότε παλι F2G θα πήγαινα 🙂


@Antonio21αν στη περιοχή η Wind έχει οπτικές ίνες δίνει φθηνότερα την 200αρα, συνήθως στην τιμή της 100αρας αν έχεις Wind One

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Χτες πήρα μια νέα κάρτα what's up για να δοκιμάσω το σήμα της cosmote στο σπίτι σε σχέση με Wind και vodafone αλλά τα πακέτα Dada που έχει είναι για γέλια δυστυχώς. 

Πήρε 200 άρα fiber στην τιμή της 100 άρας σωστά. 

Εμένα πάντως μου την δίνουν στα 54€

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antonio21 said:

Με αίτηση διακοπής θα ιδρώσει το αυτί τους; 

Συνήθως ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση συμβολαίου σταθερής στη wind πριν μια εβδομάδα στα 20,76 € για δυο χρόνια 24αρα γραμμή. 
Έχω καμία πιθανότητα αν βάλω και τα απεριόριστα κινητής να το πάρω πιο κάτω από 25€ ?

Το έχει κάνει κανείς;

 

Link to comment
Share on other sites

25€ είναι τιμή σούπερ, για πιο κάτω δεν νομίζω. 

Στο δίνει η με νέο αριθμό η  μετατροπή καρτοκινητού η φορητοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κλείνω δύο μήνες σε λίγο με το W unlimited πολύ ευχαριστημένος δίκτυο ποιότητα κλήσεων ίντερνετ ταχύτητες το περνάω και ως έξοδο στην επιχείρηση έχω επαγγελματικό ΑΦΜ οπότε κάτι πάνω από 20 ευρώ βγαίνει ουσιαστικά...εξαιρετικά πιστεύω κατά την άποψη μου 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konakis said:

Κι εγώ κλείνω δύο μήνες σε λίγο με το W unlimited πολύ ευχαριστημένος δίκτυο ποιότητα κλήσεων ίντερνετ ταχύτητες το περνάω και ως έξοδο στην επιχείρηση έχω επαγγελματικό ΑΦΜ οπότε κάτι πάνω από 20 ευρώ βγαίνει ουσιαστικά...εξαιρετικά πιστεύω κατά την άποψη μου 

Περιοχή; Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία νομός Φωκίδας Αθήνα κέντρο και πέριξ άψογα επίσης όπου έχω κινηθεί 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για διπλασιασμο ταχύτητας στην σταθερή γνωρίζουμε κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα στα 35, πριν τη λήξη του συμβολαίου βγήκε προσφορά στην ίδια τιμή λίγο πιο κάτω από τα 35 και την αποδέχθηκα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Για διπλασιασμο ταχύτητας στην σταθερή γνωρίζουμε κάτι; 

Η περιοχή μου μονάχα μέχρι 24ADSL υποστηρίζει οπότε δεν έχω εικόνα...ξημερώνει 2023 και τα παλικάρια του ΟΤΕ μας έχουν ξεχάσει ενώ σε γύρω τετράγωνα παίζει κανονικά vdsl Αν φέρει η εταιρεία δικές της οπτικές θα είναι σούπερ, όμως μέχρι τότε...

Για αυτό και επέλεξα το w unlimited 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι θα κάνουν με τα καρτοκινητά αλλά όπως και ναχει είχα και ένα συμβόλαιο με τα 25 €…και τέλος . Εκτός πια αν βγάλουνε τέτοιες προσφορές και για καρτοκινητά..

Link to comment
Share on other sites

Άραγε έχουν τελικά κόφτη στα συμβόλαια; Επίσης μεγάλη περιέργεια είναι τη θα κάνουν στην καρτοκινητή και σε  τιμή  θα τα δώσουν  τα απεριόριστα .πρέπει να είναι πιο πάνω από το συμβόλαιο .επίσης άκουσα εκ των έσω Ότι Η πράσινη ετοιμάζεται  Αν δώσει η wind απεριόριστα να κάνει απεριόριστο πρόγραμμα με το νιο της cosmote Αλλά φυσικά θα το δώσει πιο ακριβά  από τα συμβόλαιο .

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eliseos said:

Άραγε έχουν τελικά κόφτη στα συμβόλαια; Επίσης μεγάλη περιέργεια είναι τη θα κάνουν στην καρτοκινητή και σε  τιμή  θα τα δώσουν  τα απεριόριστα .πρέπει να είναι πιο πάνω από το συμβόλαιο .επίσης άκουσα εκ των έσω Ότι Η πράσινη ετοιμάζεται  Αν δώσει η wind απεριόριστα να κάνει απεριόριστο πρόγραμμα με το νιο της cosmote Αλλά φυσικά θα το δώσει πιο ακριβά  από τα συμβόλαιο .

Αν έχουν κόφτη, πλέον θα είναι στα πάνω από 1 TB.

Θα ήταν εξαιρετικό να το κρατήσει στα 15€ ή να το κάνει 20€ και να δώσει πακέτα δεδομένων φθηνότερα, για παράδειγμα 50 GB 5€ 100 GB 10€ δηλαδή κάθε 1€ να είναι 10 GB.

Μακροπρόθεσμα θα πρέπει να συμφέρει τον πελάτη να κάνει συμβόλαιο και όχι να κοστίζουν παραπάνω από την καρτοκινητή. Όπως επίσης θα πρέπει να έχουν προτεραιότητα στην κίνηση κλπ τα συμβόλαια σε σχέση με την καρτοκινητή, αυτή την στιγμή δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάντως σχεδόν το ίδιο πρόγραμμα voda και wind.θελω να σπάσω το συμβόλαιο με voda(20 ευρώ, 12 gb, απεριόριστα ομιλία) και να πάω σε wind που έχει  20 ευρώ, 10 gb, απεριόριστα ομιλία η όλα απεριόριστα 25 ευρώ που έχει και η voda το ίδιο.Το μόνο πρόβλημα για να κάνεις απεριόριστα με 25 αντί 35 ευρώ είναι να έχεις 3 μήνες f2go όπως με έχουν πει στο τηλ πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panbet said:

Έχουν πάντως σχεδόν το ίδιο πρόγραμμα voda και wind.θελω να σπάσω το συμβόλαιο με voda(20 ευρώ, 12 gb, απεριόριστα ομιλία) και να πάω σε wind που έχει  20 ευρώ, 10 gb, απεριόριστα ομιλία η όλα απεριόριστα 25 ευρώ που έχει και η voda το ίδιο.Το μόνο πρόβλημα για να κάνεις απεριόριστα με 25 αντί 35 ευρώ είναι να έχεις 3 μήνες f2go όπως με έχουν πει στο τηλ πριν λίγο.

Μπορείς και με καινούργιο αριθμό άμεσα, εμένα μου είχαν πει πως έληγε η προσφορά και το έκανα με καινούργιο αριθμό αλλά τώρα πάνε κοντά 4 μήνες που το έκανα και η προσφορά ισχύει ακόμα.

Σε συμφέρει να σπάσεις το τωρινό σου συμβόλαιο; Έχεις δει την ποινή πρόωρης διακοπής;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arinos said:

Μπορείς και με καινούργιο αριθμό άμεσα, εμένα μου είχαν πει πως έληγε η προσφορά και το έκανα με καινούργιο αριθμό αλλά τώρα πάνε κοντά 4 μήνες που το έκανα και η προσφορά ισχύει ακόμα.

Σε συμφέρει να σπάσεις το τωρινό σου συμβόλαιο; Έχεις δει την ποινή πρόωρης διακοπής;

Είναι μικρή η ρήτρα γιατί ακόμα ούτε 15 μέρες έχει που το εχω, δεν έχω καθόλου σήμα, τζάμπα λεφτά δίνω στα gb που έχω. Κάποιος φίλος εδώ είπε ότι λόγο σήματος μπορεί να μην πληρώσεις ρήτρα αλλά θα δειξει. Στη wind ο εκπρόσωπος στο τηλ με είπε 35 ευρώ το απεριόριστα όλα, Μάλλον κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Just now, panbet said:

Είναι μικρή η ρήτρα γιατί ακόμα ούτε 15 μέρες έχει που το εχω, δεν έχω καθόλου σήμα, τζάμπα λεφτά δίνω στα gb που έχω. Κάποιος φίλος εδώ είπε ότι λόγο σήματος μπορεί να μην πληρώσεις ρήτρα αλλά θα δειξει. Στη wind ο εκπρόσωπος στο τηλ με είπε 35 ευρώ το απεριόριστα όλα, Μάλλον κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του.

Και εμένα μου έλεγαν 35€ από το ίδιο το τμήμα προσφορών της Wind όπως επίσης σε πολλά καταστήματα μέχρι που βρήκα 1 μέσα στην Αττική που απάντησαν ευθέως και άμεσα στο τηλέφωνο ότι υπάρχει προσφορά στα 25€ από F2G ή για καινούργιο αριθμό άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...