Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 γιγα καθε 24 ωρες μεσο ορο ειναι υπεραρκετα εαν υπαρχει κοφτης μετα τα 500G .

Φυσικα, τι συζητάμε!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο για το όριο... :( Πάντως με τρελή χρήση για 12 μέρες και εχω φτάσει μεχρι τα 140 GB. Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να τα πιάσεις
Link to comment
Share on other sites

Έχει και η cosmote κόφτη;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όχι, δεν Έχει.

 

Φυσικα, τι συζητάμε!

 

17 γιγα καθε 24 ωρες μεσο ορο ειναι υπεραρκετα εαν υπαρχει κοφτης μετα τα 500G .

Αυτό συζητάμε ότι δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια σταθερή σύνδεση όπως της Cosmote. Με 2 άτομα πιάνονται αν το χρσησημοπιεις για βασική σου σύνδεση και μοιράζεις και σε άλλους. Είναι καλό μόνο για μεμονωμένη χρήση και για κάποιον που δεν βλέπει πολλά youtube, netflix, να κατεβάζει μεγάλα παιχνίδια από το steam ή το epic store, να κάνει καθημερινά πολύωρες video κλήσεις κλπ.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεπεράσει τα 500 gb;

 

Για της wind δεν ξέρω και εγώ θέλω να μάθω. Αλλά αυτό που έχω ναι και δεν έκοψε καθόλου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

500GB ναι είναι υπεραρκετά για χρήση από το κινητό και να κάνεις και κανένα hotspot που και που για χρήση από υπολογιστή.

Μη ξεχνάτε όμως ότι κάποιοι (αρκετοί, ειδικά στην επαρχία) δεν έχουν πρόσβαση σε γρήγορες ταχύτητες vdsl.

Μια λύση (ίσως και η μοναδική) γι αυτούς τους ανθρώπους είναι να κάνουν μια τέτοια σύνδεση unlimited και με ένα 4G router να τη χρησιμοποιούν ως βασική σταθερή σύνδεση για το σπίτι τους.

Τα 500GB γι αυτούς δεν φτάνουν, οπότε όποιος σκέφτεται τέτοια χρήση έχει μόνο μια επιλογή δυστυχώς, αυτή της cosmote.:O

Link to comment
Share on other sites

500GB ναι είναι υπεραρκετά για χρήση από το κινητό και να κάνεις και κανένα hotspot που και που για χρήση από υπολογιστή.

 

Μη ξεχνάτε όμως ότι κάποιοι (αρκετοί, ειδικά στην επαρχία) δεν έχουν πρόσβαση σε γρήγορες ταχύτητες vdsl.

 

Μια λύση (ίσως και η μοναδική) γι αυτούς τους ανθρώπους είναι να κάνουν μια τέτοια σύνδεση unlimited και με ένα 4G router να τη χρησιμοποιούν ως βασική σταθερή σύνδεση για το σπίτι τους.

 

Τα 500GB γι αυτούς δεν φτάνουν, οπότε όποιος σκέφτεται τέτοια χρήση έχει μόνο μια επιλογή δυστυχώς, αυτή της cosmote.:O

Τα είπες όλα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μπω στο mywind.

Εργασίες συντήρησης λέει.

Δοκίμασε κανείς;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν μπαινει ούτε από PC.

Βγάζει μήνυμα

 

"Η σελίδα της WIND δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή λόγω εργασιών συντήρησης. Θα είμαστε πάλι κοντά σου πολύ σύντομα.

 

 

WIND is not available right now due to maintenance activities. Please try again later."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

τελικά υφίσταται κόφτης ταχύτητας μετά από κάποια gb στο unlimited πακέτο?

Επίσης το tethering λειτουργεί κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντησει καποιος πρεπει να εξαντλει κατα μεσο ορο

καθε 24 ωρες 17-18 Giga εγω παντως δεν τα καταφερνω. Τα υπολοιπα που ρωτας ναι λειτουργει κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντησει καποιος πρεπει να εξαντλει κατα μεσο ορο

καθε 24 ωρες 17-18 Giga εγω παντως δεν τα καταφερνω. Τα υπολοιπα που ρωτας ναι λειτουργει κανονικα .

 

Είχε απαντήσει το παλικάρι ποιο πριν που τα έπιασε. μερικά post ποιο πριν

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ενεργή τη φραγή στα 5ψηφια, ήρθε ο λογαριασμός με 7€ χρεώσεις σε 5ψηφια. Μέσα σε αυτά έχει και χρέωση 1,14€ στο 6936040608, ως κλήση προστιθέμενης αξίας.

Τώρα θα τους πάρω να τους βρίσω πριν προβώ σε καταγγελίες κλπ, γιατί από πότε μια κλήση προς κινητό (6χχχ….) θεωρείται κλήση προστιθέμενης;

 

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο αυτό πρώτη φορά το βλέπω, καλώντας το ξανά «δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας».

 

Update: μίλησα μαζί τους. Βλέπουν ότι έχω ενεργή φραγή στα 5ψηφια χωρίς να ξέρουν από πότε (γιατί έγινε με sms) και με στείλανε στον πάροχο (amaze στην συγκεκριμένη περίπτωση) για να πάρω τα χρήματα πίσω.

Στην ερώτησή μου για το πως χρεώθηκα ενώ τα χρεώσιμα SMS έχουν φραγή, μου απάντησαν ότι πρόκειται για κλήσεις (όπως βγάζει και στην ανάλυση). Το μαγικό είναι ότι το 54213 είναι αριθμός SMS, όχι κλήσης..

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ προσοχή τελικά σε όλα! Περιμένουμε νέα σου για το σίγουρο της επιστροφής των χρημάτων σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργή τη φραγή στα 5ψηφια, ήρθε ο λογαριασμός με 7€ χρεώσεις σε 5ψηφια. Μέσα σε αυτά έχει και χρέωση 1,14€ στο 6936040608, ως κλήση προστιθέμενης αξίας.

Τώρα θα τους πάρω να τους βρίσω πριν προβώ σε καταγγελίες κλπ, γιατί από πότε μια κλήση προς κινητό (6χχχ….) θεωρείται κλήση προστιθέμενης;

 

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο αυτό πρώτη φορά το βλέπω, καλώντας το ξανά «δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας».

 

Update: μίλησα μαζί τους. Βλέπουν ότι έχω ενεργή φραγή στα 5ψηφια χωρίς να ξέρουν από πότε (γιατί έγινε με sms) και με στείλανε στον πάροχο (amaze στην συγκεκριμένη περίπτωση) για να πάρω τα χρήματα πίσω.

Στην ερώτησή μου για το πως χρεώθηκα ενώ τα χρεώσιμα SMS έχουν φραγή, μου απάντησαν ότι πρόκειται για κλήσεις (όπως βγάζει και στην ανάλυση). Το μαγικό είναι ότι το 54213 είναι αριθμός SMS, όχι κλήσης..

 

Εχεις μικρά παιδιά??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το κινητό μου δεν το αγγίζει κανένας αλλά και να το άγγιζε σίγουρα θα καταλάβαινα κάτι. Αρχικά αυτές οι συνδρομητικές υπηρεσίες στέλνουν μηνύματα, σε εμένα δεν ήρθε ούτε ένα.
Link to comment
Share on other sites

Θελει μεγαλη προσοχη οχι μονο στους πενταψηφιους αλλα και γενικοτερα με αυτους που καλουνε απο το εξωτερικο που δήθεν έχουν επενδυτικες χρηματηστηριακες εταιρειες

Καπου διερευσαν τα οικονομικα μου στοιχεια και εδω και δυο χρονιά με καλουν καποιες πολυ ευγενικες Ελληνιδες απο Αγγλια η Γερμανια που με προτεπουν να επενδυσω χρηματα σε αυτους μεσω διαδικτιου

Απο οτι μου ειπε καποιος γνωστος μου Απο Αθηνα που γνωριζει πολλα μαλλον εχω μπει σε καποια λιστα υποψηφιου θυματος για να μου φανε λεπτα

Μολις με καλεσουν ακουω για λιγα δευτερολεπτα τα παραμυθια τους το κλεινω και περναω τον αριθμο στην λιστα αποκλεισμων οι τυποι εχουν θρασος συνεχιζουν να καλουνε παρολο που τους αποριπτει το τηλεφωνο περισυ απο μια εταιρεια απο Αγγλια με καλεσανε αλλες 72 φορες πριν σταματησουν !!

 

Συγνωμη για το οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Θελει μεγαλη προσοχη οχι μονο στους πενταψηφιους αλλα και γενικοτερα με αυτους που καλουνε απο το εξωτερικο που δήθεν έχουν επενδυτικες χρηματηστηριακες εταιρειες

Καπου διερευσαν τα οικονομικα μου στοιχεια και εδω και δυο χρονιά με καλουν καποιες πολυ ευγενικες Ελληνιδες απο Αγγλια η Γερμανια που με προτεπουν να επενδυσω χρηματα σε αυτους μεσω διαδικτιου

Απο οτι μου ειπε καποιος γνωστος μου Απο Αθηνα που γνωριζει πολλα μαλλον εχω μπει σε καποια λιστα υποψηφιου θυματος για να μου φανε λεπτα

Μολις με καλεσουν ακουω για λιγα δευτερολεπτα τα παραμυθια τους το κλεινω και περναω τον αριθμο στην λιστα αποκλεισμων οι τυποι εχουν θρασος συνεχιζουν να καλουνε παρολο που τους αποριπτει το τηλεφωνο περισυ απο μια εταιρεια απο Αγγλια με καλεσανε αλλες 72 φορες πριν σταματησουν !!

 

Συγνωμη για το οφ τοπικ

 

Τώρα με τα voip να δίνουν και να παίρνουν εγώ θα αμφισβητούσα ακόμα και την χώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίζει καμία σοβαρή προσφορά για VDSL αυτή την περίοδο εκτός από τα one που δίνει στο site ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα, τα 120 δωρεάν λεπτά ή κάποια data που έδινε η WIND (σε κινητό wind ή Q) με συμβόλαιο double play σταθερής τηλεφωνίας έχουν καταργηθεί ή όχι;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tempo said:

καλημέρα, τα 120 δωρεάν λεπτά ή κάποια data που έδινε η WIND (σε κινητό wind ή Q) με συμβόλαιο double play σταθερής τηλεφωνίας έχουν καταργηθεί ή όχι;

Ναι, έχουν καταργηθεί στα νέα προγράμματα, αλλά τα 120' συνεχίζουν να έρχονται κάθε μήνα σε όσους είχαν παλαιό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάντως, η παλιά wind δεν υπάρχει που έκαναν τις σούπερ προσφορές σε συμβόλαια και καρτοκινητα και σε σταθερή.  Έχουν αλλάξει πλέον και θα βαράνε το κεφάλι τους. Η μαγκιά στο τέλος πληρώνεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, η παλιά wind δεν υπάρχει που έκαναν τις σούπερ προσφορές σε συμβόλαια και καρτοκινητα και σε σταθερή.  Έχουν αλλάξει πλέον και θα βαράνε το κεφάλι τους. Η μαγκιά στο τέλος πληρώνεται.
Τώρα με την νέα διοίκηση ίσως να φτιάξει το καλυτερο δίκτυο στην Ελλάδα οπότε και οι τιμές της θα μπορούν να είναι ίδιες με του τωρινού πρώτου και ο κόσμος να τους προτιμήσει λόγω καλύτερης ποιότητας δικτύου

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι οι καλές προσφορές συνεχίζονται. Πχ. W unlimited στα 30 ευρώ. Ομοίως στο F2G, τα νέα πακέτα είναι πολύ καλά. Πρέπει όμως να αυξηθούν τα δεδομένα, αλλά αυτό δεν ανήκει στο παρόν νήμα που αφορά συμβόλαια. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...