Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ακόμη αυτή η προσφορά .

https://www.wind.gr/offer-20/gia-ton-idioti/w-10gbv2/

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ακόμη αυτή η προσφορά .

https://www.wind.gr/offer-20/gia-ton-idioti/w-10gbv2/

 

Πολυ καλο προγραμμα,ειδικα αν συνδυάζεται με πακετο για απεριόριστα δεδομένα.

Με 25-30€ το πολυ,αξιζει να κόψεις και σταθερο στο σπιτι αν εχεις 24αρι και δεν κανεις βαρια χρήση στο ιντερνετ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά με 35€ τον μήνα έχεις 1500’ και SMS, 25GB απεριόριστης ταχύτητας και μετά 1Mbps. Αν έχεις και σταθερό ή και άλλα κινητά, μειώνεται και άλλο το παγιο (10% για σταθερό και 10% για συνδυασμό κινητών)
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά με 35€ τον μήνα έχεις 1500’ και SMS, 25GB απεριόριστης ταχύτητας και μετά 1Mbps. Αν έχεις και σταθερό ή και άλλα κινητά, μειώνεται και άλλο το παγιο (10% για σταθερό και 10% για συνδυασμό κινητών)

Εννοείς ότι εχεις επιπλέον έκπτωση αν έχεις και άλλα κινητά σε συμβόλαιο, σωστά;

Επίσης υπήρχε το καλοκαίρι και η προσφορά, δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμη, στο W unlimited, όπου με 30 € έχεις 30 gb σε φουλ ταχύτητα και μετά 1Mbps, μαζί με 3000 λεπτά προς όλους και 3000 SMS.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, αν συνδυάζεις 2 τουλάχιστον συμβόλαια κινητής, παίρνουν 10% έκπτωση. Αν συνδυάζεις και σταθερό με κινητό, ένα από αυτά τα κινητά παίρνει επιπλέον έκπτωση 10%.

 

Είναι λιγο περίεργος ο συνδυασμός κινητών, γιατί πρέπει να έχεις τουλάχιστον μια σύνδεση στα εμπορικά διαθεσιμα προγράμματα (είτε W είτε Wind One), και ένα ακόμα συμβόλαιο σε κάθε πρόγραμμα. Επιπλεον, τα προγράμματα καρτοσυνδεσης και simple fi μετράνε σαν συνδέσεις αλλά δεν παίρνουν έκπτωση. Καρτοκινητά και simple fi on the go μπαίνουν μόνο αν έχεις 2 συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά με 35€ τον μήνα έχεις 1500’ και SMS, 25GB απεριόριστης ταχύτητας και μετά 1Mbps. Αν έχεις και σταθερό ή και άλλα κινητά, μειώνεται και άλλο το παγιο (10% για σταθερό και 10% για συνδυασμό κινητών)

 

δυστυχώς για τις εκπτώσεις Family που αναφέρεις δεν ισχύουν τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Family, είναι ο Συνδυασμός Κινητών: https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/symvolaia-kinhths/sunduasmos-kiniton/
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση ένας συνδρομητής συμβολαίου να δικαιούται ταυτόχρονα έκπτωση παγίου ΚΑΙ επιδότηση συσκευής;

Ή θα ισχύει μόνο το ένα από τα δύο;

Γενικά μιλώντας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συνήθως σε προτάσεις από το τμήμα διατήρησης πελατών (τμήμα διακοπών).
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της wind τι γίνεται; Έχει άλλος πρόβλημα; Δεν με ενημερώνει για τίποτα,ούτε υπόλοιπα ούτε λογαριασμούς.

Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησε ανανέωση μέσω play store την έκανα κι όλα κομπλέ ✌️ . Πρόσθεσαν το future με στοιχεία- λεπτομέρειες ταχυτήτων download upload minimum & maximum τιμές κλπ. Όταν μπεις θα το δεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της wind τι γίνεται; Έχει άλλος πρόβλημα; Δεν με ενημερώνει για τίποτα,ούτε υπόλοιπα ούτε λογαριασμούς.

Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος

Καμία αλλαγή σε μένα.

Ούτε update ήρθε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προστέθηκαν οι παρακάτω πληροφορίες σχετικά με τις ταχύτητες δικτύου μου. Όντως και σε μεγάλη απόσταση από το κουτί είμαι πολύ ευχαριστημένος για Adsl γραμμή ( ίδιες ταχύτητες με παλιά όταν ήμουν ΟΤΕ, μόνο καλύτερο ping δίνει ο ΟΤΕ) . Συνήθως εκεί 12+ παίζει που το έχω μετρήσει με το κινητό , στο ethernet ξεπερνά τα 13Mbps.

Screenshot-20210116-091343-01.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμία αλλαγή. Όλα δουλεύουν πολύ καλά. Βλέπεις ότι χρειάζεσαι για το πρόγραμμα σου και το λογαριασμό σου. Αυτό που είναι πολύ εξυπηρετικό είναι που δε χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο για οτιδήποτε. Μέσα από το my wind πατάς καλέστε με και σε λίγη ώρα ένας εκπρόσωπος της εταιρείας σε καλεί για να ακούσει αυτό που θέλεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολύ προσεγμένη η εφαρμογή.

Σε εμένα δεν εμφανίζονται οι σχετικές πληροφορίες για την ταχύτητα διότι δεν έχω σταθερό στη Wind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακουστε εδω σκηνικο : ειχα βλαβη στο σταθερο και ηρθε τεχνικος της Wind,ΔΕΝ μπηκε μεσα στην πολυκατοικια,για την ακριβεια δεν τον ειδα καν,απλα ηρθε μηνυμα οτι φτιαχτηκε η βλαβη και μετα το τηλ δουλευε.

 

Στον επομενο λογαριασμο με χρεωσαν στα μουλωχτα 10ε για επισκεψη τεχνικου!

 

Επειδη δεν ειμαι ασχετος,ξερω οτι χρεωση υπαρχει μονο οταν προκειται για βλαβη μεσα στο σπιτι και δικιας σου ευθυνης.

 

Αλλα τωρα η βλαβη ηταν στο δικτυο,δεν μπηκε ποτε τεχνικος μεσα και δεν ενημερωθηκα απο κανεναν για ενδεχομενη χρεωση,απλα την περασαν στον λογαριασμο χωρις καμια εξηγηση.

 

Αν δεν επαιρνα τηλ να μαθω απο που προέκυψε το εξτρα ποσο δεν θα μαθαινα ποτε για την χρεωση που βαλανε.

 

Τους ειπα το στορι και απαιτησα επιστροφη χρηματων γιατι η βλαβη δεν ανηκει στις περιπτωσεις που πληρωνει ο συνδρομητης.

 

 

Μου ειπαν να κανω αιτηση για επιστροφη,εκανα και την απερριψαν οι ανεκδιηγητοι,χωρις δικαιολογια!

 

Εννοειται οτι θα κάνω καταγγελιες αλλα περα απο αυτο?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν αξίζει τον κόπο και το στρες που θα περάσεις για 10€.

Σαφώς πρόκειται περί απάτης αλλά λόγω μικρού ποσού δεν νομίζω ότι αξίζει.

Αν έκανες επίσημα παράπονο στην φόρμα παραπόνων στο σάιτ και σε απέρριψαν, δύσκολα θα αποδειχθεί κάτι διαφορετικό σε κάποια αντιπαράθεση.

Ξέρουν αυτοί τι κάνουν όταν πρόκειται για το κέρδος τους.

Αν βρεθεί κάτι καλύτερο άλλαξε εταιρεία, το μόνο που αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν αξίζει τον κόπο και το στρες που θα περάσεις για 10€.

Σαφώς πρόκειται περί απάτης αλλά λόγω μικρού ποσού δεν νομίζω ότι αξίζει.

Αν έκανες επίσημα παράπονο στην φόρμα παραπόνων στο σάιτ και σε απέρριψαν, δύσκολα θα αποδειχθεί κάτι διαφορετικό σε κάποια αντιπαράθεση.

Ξέρουν αυτοί τι κάνουν όταν πρόκειται για το κέρδος τους.

Αν βρεθεί κάτι καλύτερο άλλαξε εταιρεία, το μόνο που αξίζει.

 

Δυστυχως φιλε μου ακριβως αυτο θελουν και αυτοι! Να θεωρουμε οτι τα 10 και 15 ευρω δεν αξιζουν και να μας τα αρπαζουν χοντρα... Καποιοι φιλε μου για να βγαλουν 10 ευρω δουλευουν μιση μερα....

Και βεβαια δεν υπαρχει καποια καλυτερη εταιρεια αφου ολοι τους εχουν ακριβως την ιδια τακτικη με την ανοχη του κρατους....

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους σου λοιπόν αξίζει να ταλαιπωρηθούν για 10 ευρώ. Αλλά μιλάμε για σένα αν αξίζει τον κόπο.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για μία άδικη χρέωση. Ανεξαρτήτως ποσού θα ήταν καλό να διεκδικήσει την επιστροφή του.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το προγραμμα με 20 ευρω που περιλαμβανει 1500 ομιλια σε ολους,1500 μυνηματα σε ολους,10GB ιντερνετ.Για δυο χρονια,το εκανε και καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το προγραμμα με 20 ευρω που περιλαμβανει 1500 ομιλια σε ολους,1500 μυνηματα σε ολους,10GB ιντερνετ.Για δυο χρονια,το εκανε και καποιος αλλος?

 

Πολυ καλό κατά τη γνώμη μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους μία βοήθεια παρακαλώ, στις 17/2 λήγει το διετές συμβόλαιο μου με την Wind έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας για ενεργοποίηση μετά τις 17/2 λόγω VDSL που ΔΕΝ διαθέτει η Wind, χρειάζεται να τους παρω τηλέφωνο ότι θα διακόψω η δεν χρειάζεται?

Ούτε έχω μιλήσει μαζί τους ούτε έχω αποδεχτεί τίποτα, μόνο στην εφαρμογή My wind φαίνεται σαν προσωπική προσφορά για να συνεχίσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...