Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταθερό 100mbps, απεριόριστα αστικά 1500 προς wind q,1500 προς όλους.

Κινητό. 3000 απεριόριστα προς όλους, απεριόριστα sms, 15 giga internet. Και τα δύο 55 ευρώ. Πιστεύω είναι καλά . Το έκανα το Σάββατο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαιρετικό πακέτο! ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι λένε ψέματα κάποιες φορές όπως όλοι. Και στο fb οι περισσότεροι κράζουν γιατί το έχουν ανάγκη από την καταπίεση που νιώθουν στην οικογένεια τους, στη δουλειά τους.

Απλά κάποιες φορές ξεγελιουνται οι εταιρείες και προσφέρουν πραγματικές προσφορές.

Με τα μισά από αυτά που μου πρόσφερε η wind η voda για να με κρατήσει πελάτη, ύστερα από διαπραγματεύσεις, η τιμή έφτανε στα 49 ευρώ. Φυσικά πήγα στη wind με το συμβόλαιο που έγραψα παραπάνω. Για τη δε cosmote Απλά πρέπει να μένεις στην Πολιτεία ή στο Ψυχικό για να έχεις ένα σοβαρό συμβόλαιο μαζί της.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή καλά κάνουν και παραπλανούν τον κόσμο με ψέματα και δήθεν unlimited gb, επειδή το κάνουν και άλλοι. Ωραία νοοτροπία. Και στα social media, άδικο έχουν και οι χρήστες. Μάλωσε ο άλλος με τη γυναίκα του και έτσι απλά τα χώνει στη Wind. Και εγώ Wind είμαι, αλλά ας επικροτούμε τα όντως φθηνότερα πακέτα, και όχι τις κουτοπονηριές τους. Να λέγονται και αυτά αδερφέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα Unlimited. Ακόμα και το άπειρο σύμπαν έχει όρια τον χώρο μέσα στον οποίο βρίσκεται.

Η λέξη Unlimited χρησιμοποιείται πάντα καταχρηστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα Unlimited. Ακόμα και το άπειρο σύμπαν έχει όρια τον χώρο μέσα στον οποίο βρίσκεται.

Η λέξη Unlimited χρησιμοποιείται πάντα καταχρηστικά.

Ο όρος λοιπόν χρησιμοποιείται καταχρηστικά, παράνομα και με δόλο. Και σε δένουν και χειροπόδαρα και για δυο χρόνια. Παρόλα αυτά, θεωρώ πως η wind γενικά είναι η φθηνότερη και έχει βελτιώσει και το σημα της πολύ τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα και μάλιστα στην περιοχή μου μεγάλη αναβάθμιση σε ταχύτητες. Το δε σταθερό μου λήγει τον ερχόμενο Σεπτέμβριο και πληρώνω 19 ευρώ έχοντας ταχύτητες 12Mbps περίπου , απεριόριστα αστικά υπεραστικά 1500' προς wind ,2 ώρες προς υπόλοιπα κινητά και 1Gb σε simple fi συν 2 ώρες στο κινητό μου κάθε πρώτη του μήνα... ειλικρινά δύσκολα θα βρω κάτι καλύτερο όταν και οι περισσότεροι φίλοι γνωστοί είναι επίσης στην wind...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο όρος λοιπόν χρησιμοποιείται καταχρηστικά, παράνομα και με δόλο. Και σε δένουν και χειροπόδαρα και για δυο χρόνια. Παρόλα αυτά, θεωρώ πως η wind γενικά είναι η φθηνότερη και έχει βελτιώσει και το σημα της πολύ τελευταία.

 

Είναι Unlimited. Το ότι πέφτει η ταχύτητα δεν το αλλάζει αυτό.

Όσο για τις διαφημίσεις, δεν νομίζω να μάθαμε σήμερα ότι είναι παραπλανητικές.

Τέλος, εγώ απολαμβάνω αυτό το χειροπόδαρο δέσιμο και ελπίζω να έχω παρόμοιο δέσιμο στο μέλλον. Οι τιμές είναι αλλού κι όταν πήρα "προσφορές" από τις άλλες απλά έκλαιγα από τα γέλια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι λένε ψέματα κάποιες φορές όπως όλοι. Και στο fb οι περισσότεροι κράζουν γιατί το έχουν ανάγκη από την καταπίεση που νιώθουν στην οικογένεια τους, στη δουλειά τους.

Απλά κάποιες φορές ξεγελιουνται οι εταιρείες και προσφέρουν πραγματικές προσφορές.

Με τα μισά από αυτά που μου πρόσφερε η wind η voda για να με κρατήσει πελάτη, ύστερα από διαπραγματεύσεις, η τιμή έφτανε στα 49 ευρώ. Φυσικά πήγα στη wind με το συμβόλαιο που έγραψα παραπάνω. Για τη δε cosmote Απλά πρέπει να μένεις στην Πολιτεία ή στο Ψυχικό για να έχεις ένα σοβαρό συμβόλαιο μαζί της.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν μου λεσ και σε μενα private με ποιο ονομα να μιλησω για να παρω αυτη την προσφορά ? εμενα μου την δινουν 65 ευρουλακια , λεγοντας πως ειναι απεριοριστο σε giga στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πίεσε τους λίγο, αν έχεις ήδη σύνδεση ζητα να μιλήσεις με το τμήμα διακοπών.

Δεν είναι θέμα το με ποιον θα μιλήσεις, πρέπει το σύστημα να ταιριάξει την προσφορά με τον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Πίεσε τους λίγο, αν έχεις ήδη σύνδεση ζητα να μιλήσεις με το τμήμα διακοπών.

Δεν είναι θέμα το με ποιον θα μιλήσεις, πρέπει το σύστημα να ταιριάξει την προσφορά με τον αριθμό σου.

θα ηθελα να κανω αλλaγη φορητοτητας , δεν εχω κανει συνδεση με wind .

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολυ σκεψη και και περισυλλογη εκανα αιτηση Φορητοτητας σε καταστημα της πολης μου απο WIND συμβολαιο που ειμαι αοριστου σε καρτοκινητο Q!

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Μου επιβληθει χαρατσι 30ευρω παρολο που εχει ληξει το συμβολαιο μου και δεν εχω αλλες υποχρεωσεις στην εταιρεια με το αιτιολογικο οτι η ΕΕ δινει οδηγια και δεν ειναι ΝΟΜΟΣ του κρατους η μη επιβολη τελους φορητοτητας

 

:X:X:X

ζητησα μεταφορα αμεσα σε καρτοκινητο Q και μου δωσαν πακετο με καρτα SIM κατα την πληρωμη 30 ευρω με ημερομηνια εναρξης σε 40 μερες 13/8/2020 για την ενεργοποιηση του πακετου!!!

 

:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

στείλε την απόδειξη στην Ε.Ε.Τ.Τ. και ζήτα την γνώμη τους για το χαράτσι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύντομα θα εφαρμοστεί σκληρότερη πολιτική χρήσης στο απεριόριστο της Wind λόγω κατάχρησης κάποιων χρηστών.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύντομα θα εφαρμοστεί σκληρότερη πολιτική χρήσης στο απεριόριστο της Wind λόγω κατάχρησης κάποιων χρηστών.

Αδερφέ, αυτό από που προκύπτει; Έχεις κάποια πηγή;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, αυτό από που προκύπτει; Έχεις κάποια πηγή;

 

Ναι, μέσα στη wind.

Ή μάλλον θα γίνει μόνο σε χρήστες που κάνουν κατάχρηση.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ανταγωνισμός δίνει μέχρι και απεριόριστη ταχύτητα σε απεριόριστο όγκο και η wind θα περιορίσει ακόμα περισσότερο το "απεριόριστο" της;

Δεν τους καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Απλά αναρωτιέμαι το πώς κάνουν την ζημιά αφού μετά τα 15gb η ταχύτητα δεν είναι ούτε μισό Mbps.

Δηλαδή οι άλλες δύο εταιρίες που βγάλανε πακέτα με συνεχή ταχύτητα 2mbps (σχεδόν 4πλασια της wind) ή και με γενικότερα απεριόριστη ταχύτητα δεν θα έχουν θέμα;

Link to comment
Share on other sites

XXXX είναι η εταιρία που ονομάζει κάτι "απεριόριστο" και εν τέλει δεν είναι... Ας το ονόμαζε σούπερ πακέτο 50Gb και μετά να τους το έκοβε.

Αλλά έχουν συνηθίσει οι εταιρίες στο doublespeak και κανείς δεν τους λέει τίποτε. Όπως τα "δωρεάν" λεπτά τα οποία μόνο δωρεάν δεν είναι αλλά προπληρωμένα από το πακέτο σου...

Ο καθένας εκμεταλλεύεται ότι του προσφέρεται.

 

Υ.Γ. Δεν έχω "απεριόριστο", δεν ξεπερνάω ούτε τα 5Gb το μήνα που έχω "δωρεάν" αλλά η κοροϊδία εκ μέρους των εταιριών με εκνευρίζει...

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Απλά αναρωτιέμαι το πώς κάνουν την ζημιά αφού μετά τα 15gb η ταχύτητα δεν είναι ούτε μισό Mbps.

Δηλαδή οι άλλες δύο εταιρίες που βγάλανε πακέτα με συνεχή ταχύτητα 2mbps (σχεδόν 4πλασια της wind) ή και με γενικότερα απεριόριστη ταχύτητα δεν θα έχουν θέμα;

 

XXX είναι η εταιρία που ονομάζει κάτι "απεριόριστο" και εν τέλει δεν είναι... Ας το ονόμαζε σούπερ πακέτο 50Gb και μετά να τους το έκοβε.

Αλλά έχουν συνηθίσει οι εταιρίες στο doublespeak και κανείς δεν τους λέει τίποτε. Όπως τα "δωρεάν" λεπτά τα οποία μόνο δωρεάν δεν είναι αλλά προπληρωμένα από το πακέτο σου...

Ο καθένας εκμεταλλεύεται ότι του προσφέρεται.

 

Υ.Γ. Δεν έχω "απεριόριστο", δεν ξεπερνάω ούτε τα 5Gb το μήνα που έχω "δωρεάν" αλλά η κοροϊδία εκ μέρους των εταιριών με εκνευρίζει...

 

Εσείς προφανώς δεν ανήκετε στην κατηγορία που θα επηρεαστούν. Επομένως τζάμπα χαλιέστε.

Edited by Vasileios

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύντομα θα εφαρμοστεί σκληρότερη πολιτική χρήσης στο απεριόριστο της Wind λόγω κατάχρησης κάποιων χρηστών.

Εφόσον για τη WIND συνιστά "κατάχρηση" εν έτει 2020 η κατανάλωση 15 GB με πλήρη ταχύτητα και στη συνέχεια με 1 Mbps, με αποτέλεσμα η εταιρία να σκέφτεται να προβεί σε περαιτέρω ενέργειες για κάποιους συνδρομητές της, δείχνει ξεκάθαρα πόσο ανεπαρκέστατο (πέρα από κάτι δυνατά σημεία για τα μάτια του κόσμου) παραμένει το δίκτυο της WIND ακόμη και σήμερα. Και με βάση τις εξελίξεις αυτές, το θέμα δεν είναι απλά ότι θα επηρεαστούν κάποιοι συνδρομητές της και τέλος. Το βασικότερο ζήτημα για μένα είναι ότι ίσως δυσκολευτεί τελικά η WIND να μπει δυναμικά στην αγορά των απεριόριστων προγραμμάτων και να ανταγωνιστεί τα αντίστοιχα προγράμματα των άλλων δύο εταιριών, με ό,τι συνεπάγεται αυτό για τους καταναλωτές γενικότερα.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν χθες φοιτητικό της Voda με 1200' προς όλους, 1200sms & 3Gb στα 8.5ευρω χρέωση κάθε μήνα . Το πρόβλημα και ο ενδοιασμός μου είναι ότι όλοι στην οικογένεια έχουμε wind πλην του γιού μου που τώρα σκέφτομαι αν αξίζει γι αυτόν. Οκ χάνω magic numbers όμως το θεωρώ δελεαστική προσφορά. Κάποια άποψη ιδέα σας;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βρίσκομαι σε χώρους με wifi σπίτι, δουλειά οπότε ναι φυσικά και μου φτάνουν, σπάνια καταναλώνω πάνω από 1Gb.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...