Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

ηθελα να ρωτησω σχετικα με το σήμα της WIND Δεν έχετε πρόβλημα?

εγώ Χαλκιδική (Μουδανιά - Πολύγυρος) και θεσσαλονίκη Α.Δημητριος ένα μάτσο χάλια

Κέρκυρα επίσης (Πέραμα)

Καλή συνέχεια

Στέλιος

 

Θεσσαλονικη που ειμαι μια χαρα δυτικα και ανατολικα.Μονο προς Μποτσαρη και Πετρου Συνδικα ειχα θεμα.Και πανω στην Δελφων στα εργα του μετρο.Χαλκιδικη οσες φορες κατεβηκα προς Μουδανια και 1ο ποδι μεχρι αφυτο καλα ειναι.Το 3G ειναι οκ και δεν σερνεται.

Για Πολυγυρο και πανω,δεν ξερω αλλα προς Ιερρισο και Ορεινη Χαλκιδικη δεν τα παει τοσο καλα.

Πιερια απο Κατερινη και κατω ειναι μια χαρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πίεσε τους να σου δώσουν 5gb,το έχουμε και άλλοι.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

Τελικά το έκλεισα στα 28€ για 18μηνο, δεν μου έδιναν πάνω από 3GB για δεδομένα. Μου έδωσαν πάντως και πακέτο σταθερό για 2 έτη στα 16,50€ με 300 λεπτά προς κινητά και VDSL 50 MB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

Τελικά το έκλεισα στα 28€ για 18μηνο, δεν μου έδιναν πάνω από 3GB για δεδομένα. Μου έδωσαν πάντως και πακέτο σταθερό για 2 έτη στα 16,50€ με 300 λεπτά προς κινητά και VDSL 50 MB

 

Πολύ καλή προσφορά !

ck
Link to comment
Share on other sites

με πήραν από την wind για προσφορά.

Θέλω να φύγω από vodafone που λήγει το 24μηνο

όπου έχω σταθερό + 24αρα + vod TV + σύνδεση κινητό (400΄ και 500Mb) κάπου στα 42€

και μου έδωσαν τιμή 56€ για 24μήνες

Παν καλά;

Τι προσφορές παίζουν σήμερα ;;;

 

Για κινητό θα βολευτώ.

Σταθερό όλοι στα 23€ δίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Στα 43ε σταθ+κιν ....απλα στο κινητο θα εχεις 650 προς ολους και 2gb

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

με πήραν από την wind για προσφορά.

Θέλω να φύγω από vodafone που λήγει το 24μηνο

όπου έχω σταθερό + 24αρα + vod TV + σύνδεση κινητό (400΄ και 500Mb) κάπου στα 42€

και μου έδωσαν τιμή 56€ για 24μήνες

Παν καλά;

Τι προσφορές παίζουν σήμερα ;;;

 

Για κινητό θα βολευτώ.

Σταθερό όλοι στα 23€ δίνουν;

 

Για μενα μην πας Wind το σταθερο.

Αρκετα απογοητευμενος και πολλα θεματα εχουν.

Για κινητο ναι,προτεινω F2G/Q αναλογα τι σε βολευει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία είναι η εντελώς αντίθετη για σταθερό - κινητό.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μην πας Wind το σταθερο.

Αρκετα απογοητευμενος και πολλα θεματα εχουν.

Για κινητο ναι,προτεινω F2G/Q αναλογα τι σε βολευει.

Εγώ επίσης σε ΟΤΕ επί τρία χρόνια έσπασα τα νεύρα μου και έχω 1 χρόνο που ηρέμησα στη wind , όλα ρολόι και σε πιο οικονομική τιμή και τέλος του 18 πήρε και τη περιοχή μου για αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, εφυγα απο wind προχθες. Μεχρι να γινει η μεταβαση πηραν 2 φορες τηλεφωνο για την προσφορα των 18 ευρω(500' προς κινητα, μηνυματα και κατι mb η gb) Σημερα που ειμαι πια vodafone με ξανα πηραν για την προσοφρα 12,5 ευρω. Οποτε αξιζει η μεταβαση, ακομα και με τις αντιπροσφορες προκειμενου να παρει καποια καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εφυγα απο wind προχθες. Μεχρι να γινει η μεταβαση πηραν 2 φορες τηλεφωνο για την προσφορα των 18 ευρω(500' προς κινητα, μηνυματα και κατι mb η gb) Σημερα που ειμαι πια vodafone με ξανα πηραν για την προσοφρα 12,5 ευρω. Οποτε αξιζει η μεταβαση, ακομα και με τις αντιπροσφορες προκειμενου να παρει καποια καλη τιμη
σου δωσαν την προσφορα των 18 με 12,5?
Link to comment
Share on other sites

σου δωσαν την προσφορα των 18 με 12,5?

 

Θα σε γελασω... Δεν θυμαμαι αναλυτικα τι ειπαν. Αλλα ναι εν τελει κατι παρομοιο ηταν. Σκεψου οτι προσπαθουσαν να πανε κοντρα στο φοιτητικο που εχω. Με 12,5 μου δινανε πολλα λεπτα προς ολους, sms και mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Στο τέλος του μήνα κλείνω 12μηνο στην Wind. To συμβόλαιο μου είναι το W1 plus (1500', 1500 SMS, 5GB) και μου το είχαν δώσει πέρσι στα 39 ευρώ τελική τιμή. Επίσης στην πορεία κατόπιν μιας τηλεφωνικής έρευνας ικανοποίησης πελατών μου είχαν δώσει και δώρο 1GB για ένα χρόνο (άρα σύνολο 6GB). Γενικά ικανοποιημένος αρκετά.

 

Στο σταθερό έχω απεριόριστα σταθερά και VDSL στα 32 ευρώ τελική τιμή, το οποίο μου φαίνεται λίγο ακριβό αλλά, ok, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου για την ανανέωση του συμβολαίου μου! Δοκίμασα να καλέσω στο 1260 αλλά η αναμονή ήταν τραγική (δεν ξέρω βέβαια αν είναι σωστό να τους καλέσω εγώ με την έννοια αν θα πετύχω καλή προσφορά). Υπάρχει περίπτωση να μην με καλέσουν για ανανέωση και προσφορά; Και κυρίως υπάρχει περίπτωση να κοπούν ξαφνικά οι εκπτώσεις και να δω τα κανονικά πάγια στο λογαριασμό μου;

 

Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Στο τέλος του μήνα κλείνω 12μηνο στην Wind. To συμβόλαιο μου είναι το W1 plus (1500', 1500 SMS, 5GB) και μου το είχαν δώσει πέρσι στα 39 ευρώ τελική τιμή. Επίσης στην πορεία κατόπιν μιας τηλεφωνικής έρευνας ικανοποίησης πελατών μου είχαν δώσει και δώρο 1GB για ένα χρόνο (άρα σύνολο 6GB). Γενικά ικανοποιημένος αρκετά.

 

Στο σταθερό έχω απεριόριστα σταθερά και VDSL στα 32 ευρώ τελική τιμή, το οποίο μου φαίνεται λίγο ακριβό αλλά, ok, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου για την ανανέωση του συμβολαίου μου! Δοκίμασα να καλέσω στο 1260 αλλά η αναμονή ήταν τραγική (δεν ξέρω βέβαια αν είναι σωστό να τους καλέσω εγώ με την έννοια αν θα πετύχω καλή προσφορά). Υπάρχει περίπτωση να μην με καλέσουν για ανανέωση και προσφορά; Και κυρίως υπάρχει περίπτωση να κοπούν ξαφνικά οι εκπτώσεις και να δω τα κανονικά πάγια στο λογαριασμό μου;

 

Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα κοπούν ξαφνικά οι εκπτώσεις, οπότε ώρα να δράσεις.

Συνήθως η διαδικασία είναι να πάρεις εσύ τηλέφωνο για ανανέωση. Ακούς την προσφορά. Αν σου κάνει ok, αν όχι λες ότι δεν σου κάνει και ζητάς να σε καλέσουν για καλύτερη. Αν αρνηθούν ή σε «ξεχάσουν» παίρνεις προσφορά από άλλη εταιρεία και κάνεις φορητότητα. Μετά περιμένεις την τελική τους προσφορά. Αν σου αρέσει καλώς, αλλιώς ολοκληρώνεις τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα κοπούν ξαφνικά οι εκπτώσεις, οπότε ώρα να δράσεις.

Συνήθως η διαδικασία είναι να πάρεις εσύ τηλέφωνο για ανανέωση. Ακούς την προσφορά. Αν σου κάνει ok, αν όχι λες ότι δεν σου κάνει και ζητάς να σε καλέσουν για καλύτερη. Αν αρνηθούν ή σε «ξεχάσουν» παίρνεις προσφορά από άλλη εταιρεία και κάνεις φορητότητα. Μετά περιμένεις την τελική τους προσφορά. Αν σου αρέσει καλώς, αλλιώς ολοκληρώνεις τη φορητότητα.

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα δοκιμάσω να καλέσω ξανά εντός της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το Μαιο μου το εδωσαν στα 16.8 τελικη τιμη.δεν πηρα καποιο τηλ,μου τηλ μια υπαλληλος απο ενα καταστημα και μου ειπε για την συγκεκριμενη προσφορα και την αποδεχθηκα.μια λυση ειναι να πας σε καταστημα να δεις μηπως παιζει καποια ειδικη προσφορα για το νουμερο σου ή τηλ στο 1260 και ζητα να σε συνδεσουν με το τμημα προσφορων ή φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Στο τέλος του μήνα κλείνω 12μηνο στην Wind. To συμβόλαιο μου είναι το W1 plus (1500', 1500 SMS, 5GB) και μου το είχαν δώσει πέρσι στα 39 ευρώ τελική τιμή. Επίσης στην πορεία κατόπιν μιας τηλεφωνικής έρευνας ικανοποίησης πελατών μου είχαν δώσει και δώρο 1GB για ένα χρόνο (άρα σύνολο 6GB). Γενικά ικανοποιημένος αρκετά.

 

Στο σταθερό έχω απεριόριστα σταθερά και VDSL στα 32 ευρώ τελική τιμή, το οποίο μου φαίνεται λίγο ακριβό αλλά, ok, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου για την ανανέωση του συμβολαίου μου! Δοκίμασα να καλέσω στο 1260 αλλά η αναμονή ήταν τραγική (δεν ξέρω βέβαια αν είναι σωστό να τους καλέσω εγώ με την έννοια αν θα πετύχω καλή προσφορά). Υπάρχει περίπτωση να μην με καλέσουν για ανανέωση και προσφορά; Και κυρίως υπάρχει περίπτωση να κοπούν ξαφνικά οι εκπτώσεις και να δω τα κανονικά πάγια στο λογαριασμό μου;

 

Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει!

 

δεν προκειται να σε παρει κανεις,τα συμβολαια εδω και χρόνια ειναι 18μηνα ή 24μηνα,το 2ο ειναι το πιο συχνο και το πιο πιθανο στην περιπτωση σου με τετοια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα συμβόλαια έχουν κάποια προτεραιότητα στη σύνδεση με τις κεραίες σε σχέση με τα καρτοκινητά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα συμβόλαια έχουν κάποια προτεραιότητα στη σύνδεση με τις κεραίες σε σχέση με τα καρτοκινητά;
Όχι

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Παλιότερα έλεγαν πως είχαν αλλά πλέον δεν ισχύει αυτό, ζυγίζεις τι θες και τι σε συμφέρει και πράττεις ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προχτές έκανα αίτηση φορητότητας για το κινητό στην COSMOTE. Αύριο περιμένω τον courier με συμβόλαιο + sim.

Με τα νέα δεδομένα θεωρητικά πότε θα κάνει αντιπροσφορά η WIND ? (αν κάνει βέβαια - ξέρω ότι δεν είναι σίγουρο )

Περιμένουν να παραλάβω την sim και μετά ? Η αν παραλάβω την sim και γίνει η μετάβαση στο δίκτυο της COSMOTE τελείωσε το παραμύθι ?

Όταν ενεργοποιηθεί η σύνδεση στη COSMOTE έχω δικαίωμα υπαναχώρησης αν μου κάνει καλύτερη προσφορά η WIND ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προχτές έκανα αίτηση φορητότητας για το κινητό στην COSMOTE. Αύριο περιμένω τον courier με συμβόλαιο + sim.

Με τα νέα δεδομένα θεωρητικά πότε θα κάνει αντιπροσφορά η WIND ? (αν κάνει βέβαια - ξέρω ότι δεν είναι σίγουρο )

Περιμένουν να παραλάβω την sim και μετά ? Η αν παραλάβω την sim και γίνει η μετάβαση στο δίκτυο της COSMOTE τελείωσε το παραμύθι ?

Όταν ενεργοποιηθεί η σύνδεση στη COSMOTE έχω δικαίωμα υπαναχώρησης αν μου κάνει καλύτερη προσφορά η WIND ?

 

Με το που παραλαβεις τη καρτα sim και τους στειλει η cosmote την αίτηση φορητότητας, θα σε παρουνε τουλάχιστον δυο τηλεφωνα αν αρνηθείς στο πρωτο...

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Αρα πρέπει πρώτα να παραλάβω τη sim απο Cosmote για να ενημερωθεί η Wind για την αίτηση φορητότητας ; Δεν ενημερώνεται η Wind μετά από την αίτηση που έκανα ; Πρέπει απαραίτητα να παραληφθεί η sim;

Και αν την παραλάβω και γίνει η μετάβαση στο δίκτυο της Cosmote δεν θα υπάρξουν χρεώσεις ; Έχω δικαίωμα υπαναχώρησης;

Edited by rstoned
Link to comment
Share on other sites

Αυξήθηκε το πάγιο και πέρασε ο μήνας που είχα περιθώριο για ατελή διακοπή. Κάπου διάβασα οτι με τις

Νέες οδηγίες της ΕΕΤΤ τι διαστημα αυτό πλεον είναι 3μηνες, αλλά η wind το αρνείται. Τι γνωρίζετε?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...