Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φορητότητα είναι δωρεάν. Μην δεχτείτε τον εκβιασμό από όσα απατεωνομάγαζα το κάνουν...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα είναι δωρεάν. Μην δεχτείτε τον εκβιασμό από όσα απατεωνομάγαζα το κάνουν...

Το πρόβλημα είναι οτι τα 30 δεν είναι για τη φορητότητα αλλά για την ενεργοποιηση και αναφέρονται στον τιμοκαταλογο επομένως δεν μπορείς να το αποφύγεις αν θες να προχωρήσεις σε καρτοκινητό. Και γι'αυτό το λόγο τα ζητάνε σε όλα τα μαγαζιά και οχι μόνο σε μερικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι 30 ευρώ είναι αλλά τα 30 αυτά μπαίνουν στην κάρτα σου και μπορείς να ενεργοποιήσεις και πακέτα οπότε δεν υπάρχει θέμα

 

Διαρκούν 1 μήνα μόνο αυτά τα 30 ευρώ ομως,αν δεν χρησιμοποιηθουν χάνονται

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα. Τραγικοί είναι οι άνθρωποι. Μακριά!:)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνετε online σάς δίνουν κάρτα ανανέωσης 30€ που ισχύουν για 3μήνες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το γράψω πριν,αλλα η πρώτη ερωτηση που τεθηκε ηταν για μετατροπή απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό,η οποία γίνεται μόνο σε κατάστημα. Οπότε δεν μπορεί να πάρει τα 30 πισω για περισσότερο από ενα μηνα.
Link to comment
Share on other sites

⚠️⚠️Παιδιά θελω μια μικρή βοήθεια..πριν ενάμιση μήνα έκανα ένα καρτοσυμβολεο με την wind και στο τέλος του μήνα πήγα και έμεινα άναυδος με το ποσό€ που έπρεπε να πληρώσω ..μου είπαν οτι το επιπλέον ποσό βγήκε απο τηλεφωνήματα εκτός παγίου,μου είπαν επίσης οτι δεν έρχεται καμία ειδοποιήσει όταν ξεπερνάς το πάγιο...και ετςι τον ρώτησα πως μπορώ να διακόψω αυτο το συμβόλαιο και μου είπαν δεν γίνεται παρά μόνο αν θελω να κάνω αναγκαια διακοπή που έχει ως αποτέλεσμα να φάω ποινή(πέναλτι)Δλδ να πληρώσω ένα χρηματικό ποσό ...τι μπορώ να κάνω εκτός απο την (αναγκαία διακοπή);;;;‼️‼️‼️⚠️
Link to comment
Share on other sites

Το κύριο επιχείρημα υπέρ του καρτοσυμβολαίου συνήθως είναι πως αν ξεπεράσεις τις παροχές που δίνει δεν μπορείς να χρεώσεις παραπάνω, παρά μόνο να βάλεις κάρτα για να καταναλώσεις. Τι ακριβώς παίχτηκε στην περίπτωσή σου; Μήπως δεν είναι καρτοσυμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αφαίρεσαν το 1 GB / 30 ημέρες που το αγόραζα με λεφτά που ήταν στο λογαριασμό του mywind και όχι με χρέωση στον επόμενο;
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην καρτοσυνδεση ναι,πλέον μόνο με χρέωση στον επόμενο λογαριασμό μπορείς να το πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

οπότε το συμβόλαιο μου δεν με συμφέρει τώρα ούτε στο ελάχιστο... κρίμα

 

πάντως τόσο καιρό το ενεργοποιούσα μια χαρά μέχρι προχθές

Edited by Arinos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στο καρτοσυμβόλαιο αν υπάρχει πακέτο sms με χρέωση των χρημάτων του προγράμματος και όχι του επόμενου λογαριασμού;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στο καρτοσυμβόλαιο αν υπάρχει πακέτο sms με χρέωση των χρημάτων του προγράμματος και όχι του επόμενου λογαριασμού;

 

Δεν νομίζω αλλά ποιος νοιάζεται τώρα πια με τα viber κλπ

ck
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολοι viber. Και αν εχουν δεν συγκρινεται με την σιγουριά του sms.

Πλεον όλα τα πακέτα χρεώνονται στον επόμενο λογαριασμό. Πόσο υπόλοιπο σε ευρώ σου δίνει κάθε μήνα? Μπορείς να το καταναλώσεις σε επιπλέον sms αν θες νομίζω γύρω στα 0.14 πρέπει να χρεώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχει διάφορα προγράμματα στην καρτοσύνδεση, και όσο αυξάνεται το πάγιο τόσο μεγαλύτερο το ποσό που σου αφήνει για να ξοδέψεις.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολοι viber. Και αν εχουν δεν συγκρινεται με την σιγουριά του sms.

Πλεον όλα τα πακέτα χρεώνονται στον επόμενο λογαριασμό. Πόσο υπόλοιπο σε ευρώ σου δίνει κάθε μήνα? Μπορείς να το καταναλώσεις σε επιπλέον sms αν θες νομίζω γύρω στα 0.14 πρέπει να χρεώνεται...

8€ μου δίνει και όντως το Viber δεν ειναι λύση.

Πχ μια Microsoft συσκευή που έχω δεν έχω καταφέρει να λειτουργεί στο παρασκήνιο το Viber πάντα με αποτέλεσμα πολλά μηνύματα να τα βλέπω μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή

Οποτε πάνω κάτω γύρω στα 50 sms με τα 8€ αν το 0,14€ περιέχει φπα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολοι viber. Και αν εχουν δεν συγκρινεται με την σιγουριά του sms.

Πλεον όλα τα πακέτα χρεώνονται στον επόμενο λογαριασμό. Πόσο υπόλοιπο σε ευρώ σου δίνει κάθε μήνα? Μπορείς να το καταναλώσεις σε επιπλέον sms αν θες νομίζω γύρω στα 0.14 πρέπει να χρεώνεται...

 

Ναι 14 λεπτά έιναι το sms σε όλες τις εταιρίες... έχεις δίκιο για αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποια προσφορά-δώρο για Πάσχα από την Wind με 2GB και στους συνδρομητές; Κάτι τέτοιο έχω ακούσει. Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποια προσφορά-δώρο για Πάσχα από την Wind με 2GB και στους συνδρομητές; Κάτι τέτοιο έχω ακούσει.

Πηγή:https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/2gb-doro/

 

2GB ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

Τώρα εάν είσαι συνδρομητής WIND έχεις εντελώς δωρεάν 2GB για όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα!

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να στείλεις δωρεάν SMS ‘’2’’ στο 1285 για να ζήσεις την εμπειρία ενός δικτύου που δεν σταματάει να μεγαλώνει για σένα, σε όποιο σημείο της Ελλάδας κι αν βρίσκεσαι. Καλές γιορτές & καλό σερφάρισμα!

Για ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου ατομικών, οικογενειακών και συνδυαστικών προγραμμάτων:

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου κινητής

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 10/4 00:01 έως και Κυριακή του Πάσχα 16/4 23:59

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 7/4/2017 έως 16/4/2017 (23:59)

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα ενημερωθούν αυτόματα με δωρεάν SMS στο 80% και 100% της κατανάλωσης της προσφοράς 2GB

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για εταιρικούς συνδρομητές

Τα δωρεάν ΜΒ έχουν ισχύ έως και τις 16/4/2017 23:59, ανεξαρτήτως ημερομηνίας εγγραφής

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται ανά 1ΚΒ

Τα δωρεάν MB της προσφοράς δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής

Τα δωρεάν ΜΒ δεν είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση από το εξωτερικό

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα MB της ενσωματωμένης χρήσης του προγράμματος ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει τα δωρεάν 2GB μέσα στην περίοδο της προσφοράς (10/04/2017-16/04/2017), θα συνεχίσει να κάνει χρήση Internet με βάση την ενσωματωμένη χρήση Mobile Internet του πρόγραμματός του ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet ή με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του προγράμματος

Οι συνδρομητές συμβολαίου που έχουν ενεργοποιημένη την προσφορά θα μπορούν να ενημερωθούν για το υπόλοιπο της προσφοράς με δωρεάν κλήση στο

1268 για συνδρομητές Καρτοσύνδεσης

1270 για συνδρομητές στα προγράμματα W & W Plus, Triple Play, WIND to ALL

Μέσω του myWIND & myWIND app ή στέλνοντας SMS “ΥΠ2” στο 1285

 

 

Για συνδρομητές καρτοκινητής WIND:

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές καρτοκινητής WIND

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 10/4 00:01 έως και Κυριακή του Πάσχα 16/4 23:59

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 από 7/4/2017 έως 16/4/2017 (23:59)

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή

Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά ο συνδρομητής πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας από την 01/02/2017 και μετά

Τα δωρεάν MB δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής

Για την ενεργοποίηση και χρήση των δωρεάν MB της προσφοράς απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από bonus και προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι προσοχή. Θα υπάρξουν στη wind αυξήσεις σε sms και όχι μόνο μέχρι τέλος Απρίλη. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρίες. Αυτό όμως επειδή γίνεται μονομερως οποίος δεν συμφωνεί και δεν έχει πάρει συσκευή μπορεί αν θέλει να διακόψει χωρίς κόστος. Όποιος θέλει να φύγει είναι ευκαιρία αν πληρει τις προϋποθέσεις.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=456

 

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μου έκαναν μια προσφορά για καρτοσύνδεση και το σκεφτομαι..

Διαβάζω όμως στα προηγούμενα ποστ ότι με το χρηματικό υπόλοιπο πλέον δεν γίνεται αγορα πακέτων κι εγώ θα ήθελα να το χρησιμοποιώ για extra internet.

 

Άρα ποιο το νόημα του;Μονο να σε χρεώνουν με το λεπτό αν ξεπεράσεις τα λεπτά του πακέτου;

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι προσοχή. Θα υπάρξουν στη wind αυξήσεις σε sms και όχι μόνο μέχρι τέλος Απρίλη. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρίες. Αυτό όμως επειδή γίνεται μονομερως οποίος δεν συμφωνεί και δεν έχει πάρει συσκευή μπορεί αν θέλει να διακόψει χωρίς κόστος. Όποιος θέλει να φύγει είναι ευκαιρία αν πληρει τις προϋποθέσεις.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=456

 

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το W και με τις μικροαυξησεις εχει παρει πανω κανα 2ευρω και μου την εχει σπασει ...

ψάχνω τρόπο να το σταματήσω και να πάω να πάρω ένα φοιτητικό....

Για την αύξηση πχ στα sms (άσχετα αν έχω 1500 στο W) λες να μπορώ να την κάνω?

 

 

πχ με βάση .... αυτο

 

Από 22/4/2017, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα και μη προγράμματα, η χρέωση για γραπτά μηνύματα αυξάνεται από €0,14322/μην. σε €0,15€/μην.

 

 

και αυτο...

 

Για όλους τους υπόλοιπους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοσύνδεσης ιδιωτών, η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,008232€/δευτερόλεπτο σε 0,009833€/δευτερόλεπτο.

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλά πάνε καλά εκεί στην Wind? πήγα να κάνω login και για να προχωρήσω πρέπει λέει να ενεργοποιήσω το ebill αλλά να έρχεται ΜΌΝΟ ηλεκτρονικά ο λογαριασμός! δεν καταλαβαίνουν ότι οι μεγαλύτεροι άνθρωποι πχ γονείς μας, δεν κοιτάνε το email τους αλλά περιμένουν χάρτινο λογαριασμό? γίνεται να γίνει παράκαμψη αυτής της απαίτησης;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το W και με τις μικροαυξησεις εχει παρει πανω κανα 2ευρω και μου την εχει σπασει ...

ψάχνω τρόπο να το σταματήσω και να πάω να πάρω ένα φοιτητικό....

Για την αύξηση πχ στα sms (άσχετα αν έχω 1500 στο W) λες να μπορώ να την κάνω?

 

 

πχ με βάση .... αυτο

 

Από 22/4/2017, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα και μη προγράμματα, η χρέωση για γραπτά μηνύματα αυξάνεται από €0,14322/μην. σε €0,15€/μην.

 

 

και αυτο...

 

Για όλους τους υπόλοιπους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοσύνδεσης ιδιωτών, η χρέωση για κλήσεις ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα (μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης) αυξάνεται από 0,008232€/δευτερόλεπτο σε 0,009833€/δευτερόλεπτο.

 

Σε συνέχεια του παραπάνω μόλις πήγανε δω τον τελευταίο λογαριασμό μου (εκδόθηκε 7/03 και μου ήρθε μνμ στις 10/04) μέρα από το e bill και είδα κάτω ότι αναφέρει για τις αυξήσεις και ότι μέσα σε ένα μήνα οποιοις θέλει αποχωρεί....

Αν τους πάρω Αύριο τηλ Είμαι εκτός κατά 4 μέρες...λετε να το δεχτούν?

 

Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

 

Εδώ ο λογαριασμός........ https://ibb.co/gtNP35

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...