Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόμοια περίπτωση και σε εμένα, τελευταία προσφορά που μου έκαναν για το plus ήταν στα 12.40€ με τους φόρους.

Τα 11.50€ που αναφέρεις είναι τελική τιμή με τους φόρους;

 

ναι..αρχικα μου το εδιναν στα 16.5 και αφου το απερριψα μου το πηγαν στα 11.5.

για τον φιλο που ρωταει για το βημα κλησης ειναι τριλεπτη

τωρα που βλεπω τον λογαριασμο μαλλον στα 12.40 ειναι.τηλ μου ειχαν πει 11.5 με τους φορους......

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Από 1 ως 2 μήνες! Είναι απαράδεκτοι οι τύποι! Μόνο και μόνο για να καταναλώσεις με το στανιό το πάγιο που τους έχεις προπληρώσει και να μην αναγκαστούν να σου το επιστρέψουν. Τη μέρα που θα λήξει το συμβόλαιό σου, κάνε αίτημα φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας (Cosmote ή Vodafone). Και την επόμενη μέρα ξανά αίτημα φορητότητας σε Wind (f2g). Την σχέση "συνεργασίας" που έχω με οποιαδήποτε εταιρεία, την διακόπτω όταν θέλω εγώ και όχι όταν βολεύει το λογιστήριό της.

Ξαναρωταω γτ σήμερα λήγει το συμβόλαιο και αύριο θέλω να κάνω την κίνηση.

Αν κάνω φορητοτητα για κοσμοτε αυτό που θα χρεωθω εγώ είναι 10*3=30 για ενεργοποίηση 3 αριθμών και μετά αφού έχω μπει σε κοσμο κάνω αίτηση για q που θέλω; Τα λέω σωστά; Η μπορώ να μην χρεωθω και τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο το δώσαν με 11,50 και σε αυτόν και το σκέφτεται σοβαρά. Πρέπει όμως να διπλοτσεκάρει από τι φαίνεται το θέμα των φόρων.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ σήμερα λήγει το συμβόλαιο και αύριο θέλω να κάνω την κίνηση.

Αν κάνω φορητοτητα για κοσμοτε αυτό που θα χρεωθω εγώ είναι 10*3=30 για ενεργοποίηση 3 αριθμών και μετά αφού έχω μπει σε κοσμο κάνω αίτηση για q που θέλω; Τα λέω σωστά; Η μπορώ να μην χρεωθω και τίποτα;

 

είτε πας Cosmote με 3 x 10€

και ξανα γυρνας σε Q με 3 x 10€

σύνολο 60€

 

Ή

 

ζητάς το συμβόλαιο να γίνει Q (χρειάζεται 30 ημέρες από την επόμενη ημερ. εκδοσης)

και πληρώνεις 3 x 10€

σύνολο 30€

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οποιον ξερει:

 

Αυριο παω Αγγλια. Προσπαθω να ενεργοποιησω το data roaming, αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο για το προγραμμα μου (All 40). Ελα ομως που τον Ιουνιο στη Γερμανια ειχα μια χαρα τα data μου..! Μαλιστα νομιζω οτι ειχα γραψει κατι σχετικο στο φορουμ, σε καποιον που ενδιαφεροταν για την υπηρεσια και εδωσα τα φωτα μου. Στο All 40 μπηκα τον Φεβρουαριο.

 

Εχει αλλαξει κατι στην υπηρεσια; Βγηκαν εκτος τα "Wind to All..."; Ξερει να απαντησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη λυση. Αντι για το 1202 που ειδα εγω στο "Προγραμματα Συμβολαιου", η ενεργοποιηση γινεται στο 1284 (WIND to ALL). My bad τελικα.
Link to comment
Share on other sites

ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ-ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ- ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ & ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΓΙΟ

 

25/01/2016

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 25 Φεβρουαρίου 2016 ισχύουν οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις:

 

Για όλους τους οικιακούς συνδρομητές προγραμμάτων συμβολαίου κινητής και Mobile Broadband για ιδιώτες εφαρμόζεται τέλος αποσύνδεσης 10€ από το δίκτυο της WIND (εξαιρούνται οι περιπτώσεις φορητότητας αριθμού) το οποίο θα χρεώνεται στον τελευταίο λογαριασμό του συνδρομητή.

 

Για όλους τους οικιακούς συνδρομητές προγραμμάτων συμβολαίου κινητής εφαρμόζονται νέο τέλος αλλαγής προγράμματος ποσού 10€ που αφορά σε περιπτώσεις αλλαγής προγράμματος σε χαμηλότερο πάγιο και νέο τέλος ποσού 10€ για κάθε μεταβίβαση γραμμής, τα οποία θα συμπεριλαμβάνονται στον επόμενο λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας που θα εκδίδεται. Επίσης, εφαρμόζεται τέλος 5€ για αναβάθμιση ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου 12/18/24 μηνών.

 

Από την ίδια ημερομηνία, για συνδρομητές προγραμμάτων συμβολαίου κινητής και Mobile Broadband για ιδιώτες και επαγγελματίες θα ισχύουν οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις: Aυξάνεται το τέλος επανασύνδεσης μετά από προσωρινή φραγή λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου από 5,2€ στα 6€ και εφαρμόζεται πλέον σε κάθε επανασύνδεση λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου.

 

Από 25 Φεβρουαρίου 2016, αυξάνεται το μηνιαίο πάγιο των οικονομικών προγραμμάτων Καρτοσύνδεση 15 από 16€ σε 17€ & WIND ΚαρτοΣύνδεση 35 από 35€ σε 37€. Οι λοιπές χρεώσεις, τα χαρακτηριστικά και ο τρόπος χρέωσης των προγραμμάτων αυτών παραμένουν ως έχουν. Από 25 Φεβρουαρίου 2016 καταργείται το παλαιό οικιακό πρόγραμμα WIND TO ALL 15 με πάγιο 15€ και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών του προγράμματος αυτού στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND to ALL-25 με μηνιαίο πάγιο 25€ και 20% έκπτωση παγίου κάθε μήνα, μέχρι τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου των συγκεκριμένων συνδρομητών, με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση.

 

Από 25 Φεβρουαρίου 2016 καταργείται το παλαιό οικιακό πρόγραμμα WIND ΚαρτοΣύνδεση 22,5 με πάγιο 22.5€ και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών του προγράμματος αυτού στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND Καρτοσύνδεση Plus με πάγιο 25€ με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση. Από 25 Φεβρουαρίου 2016 καταργούνται τα ακόλουθα παλαιά οικιακά προγράμματα και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση και μεγαλύτερη πάγια χρέωση ως περιγράφεται αναλυτικά ακολούθως:

table1.jpg

* Λόγω του αρχικού παγίου του νέου προγράμματος προσφέρεται έκπτωση μηνιαίου παγίου μέχρι τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου (12/18/24 μήνες) στους συνδρομητές που θα μεταφερθούν σε αυτά σύμφωνα με τον ανωτέρω πίνακα.

 

Για τα ανωτέρω προγράμματα, κατά τη μεταφορά τους στα νέα προγράμματα, καταργούνται οι υπηρεσίες FRIENDS & FAMILY, NEW FRIENDS&FAMILY, Web n Mail 40MB,Web n Mail 300MB,Eπιλογή WIND 3G,UMTS Bundled Volume & MMS,Υπηρεσία 2inOne,Υπηρ. GPRS for BlackBerry,Web n Mail 600MB,Επιλογή WIND MMS 15,BIS,BES Premium,Excl Loyalty Disc,Επιλογή WIND προς Σταθερά,Terminal VAS Bundle, WIND SMS 10,WIND Plus Non Stop,WIND Διεθνείς Κλήσεις,Enterprise NON STOP,Web n Mail 120MB,Internet Basic,BlackBerry Internet NON STOP,BlackBerry Enterprise NON STOP,Unlimited Mobile TV Add-On,MMS ALL,Επιλογή WIND προς 1,Non Stop to 1_για νέους,Επιλογή Non Stop προς 1,CCBS:Roaming GPRS Bundle,Broadband Everywhere Mobile,Επιπλέον Χρόνος Ομιλίας 1,Επιπλέον Χρόνος Ομιλίας 2.

 

 

Από 15 Μαρτίου 2016 καταργούνται τα ακόλουθα μη εμπορικά διαθέσιμα εταιρικά προγράμματα και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών των προγραμμάτων αυτών σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση και μεγαλύτερη πάγια χρέωση κατά τις διακρίσεις και ως περιγράφεται αναλυτικά στον ακόλουθο πίνακα. Το νέο πρόγραμμα, στο οποίο θα μεταφερθεί έκαστος πελάτης προγράμματος που καταργείται καθώς και η πάγια χρέωση των νέων εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων που θα μεταφερθούν οι συνδρομητές περιγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα:

table2.jpg

* Λόγω του αρχικού παγίου του νέου προγράμματος προσφέρεται έκπτωση μηνιαίου παγίου μέχρι τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας συμβολαίου (12/18/24 μήνες) στους συνδρομητές που θα μεταφερθούν σε αυτά σύμφωνα με τον ανωτέρω πίνακα.

 

 

Λόγω όλων των ανωτέρω αλλαγών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ. Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=405

Link to comment
Share on other sites

είτε πας Cosmote με 3 x 10€

και ξανα γυρνας σε Q με 3 x 10€

σύνολο 60€

δεν χρεωνεσαι οταν κανεις φορητοτητα σε αλλο δικτυο..σου δεινουν δωρεαν οποια sim θες και εχει μεσα 1-2ευρω

Link to comment
Share on other sites

RIP PRO500...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω οτι σε αντίστοιχη διακοπή (εταιρικού) συμβολαίου μέσω φορητοτητας, ο δικηγόρος της wind στο συνδυαστικό ραντεβου στα γραφεία του συνηγόρου του καταναλωτή συμφώνησε με συνοπτικές διαδικασίες οτι αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης παγίου ΔΕΝ υπαρχουν, τα διέγραψε μονομιας και μου ζήτησε και συγγνώμη για την ταλαιπωρια απο την εταιρία (μιας που επέμεναν και στις επιστολές προς ΕΕΤΤ αλλά και στου συνηγορου, μέχρι το ραντεβού)...όπως ακριβως ορίζει ο νόμος (τα βλέπει ως έκπτωση της εταιρίας για προσέλκυση πελατών κι όχι ως καθαυτη παροχή).

Για αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης συσκευής όμως, να ξέρετε οτι είναι σκούρα τα πραγματα, μιλάει κι η σχετική νομοθεσία για παροχή τερματικού εξοπλισμού άλλωστε.

Οπότε όσοι έχετε μόνο επιδότηση παγίου, φεύγετε άφοβα κι ανεξοδα ακόμα κι αν ανανεωσατε μια μέρα πριν την ανακοίνωση!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω οτι σε αντίστοιχη διακοπή (εταιρικού) συμβολαίου μέσω φορητοτητας, ο δικηγόρος της wind στο συνδυαστικό ραντεβου στα γραφεία του συνηγόρου του καταναλωτή συμφώνησε με συνοπτικές διαδικασίες οτι αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης παγίου ΔΕΝ υπαρχουν, τα διέγραψε μονομιας και μου ζήτησε και συγγνώμη για την ταλαιπωρια απο την εταιρία (μιας που επέμεναν και στις επιστολές προς ΕΕΤΤ αλλά και στου συνηγορου, μέχρι το ραντεβού)...όπως ακριβως ορίζει ο νόμος (τα βλέπει ως έκπτωση της εταιρίας για προσέλκυση πελατών κι όχι ως καθαυτη παροχή).

Για αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης συσκευής όμως, να ξέρετε οτι είναι σκούρα τα πραγματα, μιλάει κι η σχετική νομοθεσία για παροχή τερματικού εξοπλισμού άλλωστε.

Οπότε όσοι έχετε μόνο επιδότηση παγίου, φεύγετε άφοβα κι ανεξοδα ακόμα κι αν ανανεωσατε μια μέρα πριν την ανακοίνωση!

 

Αυτο σε περιπτωση που εποικηνωνησεις με την wind σου το λενε ή χρειαζετε διαδικασια και τραβηγμα μεχρι να φτασεις να βγαλεις ακρη? Δηλαδη περνω τηλεφωνω στην εταιρια και αναφερω οτι θελω να καταγγειλω την συμβαση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σε περιπτωση που εποικηνωνησεις με την wind σου το λενε ή χρειαζετε διαδικασια και τραβηγμα μεχρι να φτασεις να βγαλεις ακρη? Δηλαδη περνω τηλεφωνω στην εταιρια και αναφερω οτι θελω να καταγγειλω την συμβαση?

 

Από την ως τώρα εμπειρία μου με τη Wind:

1) Όλα είναι δυνατά: Ακόμα και να έχεις κάποιες παροχές με 0,00€.

2) Είναι ΟΛΑ "προσωπική" υπόθεση του κάθε διεκδικούντα {τρόπος χειρισμού κάθε υπόθεσης, ως που δείχνει ότι μπορεί να φτάσει κλπ [θυμίζει "Βαρουφάκειο παίγνιο" με πολλές πιθανότητες μη ανένδοτου της Wind-σε αντίθεση με τους Ευρωπέους]}.

3) Η εταιρεία γενικά είναι : "βάρα" τους όλους κι όποιος "μιλήσει", ανάλογα που μπορεί να "φτάσει", ακόμα και τσάμπα δώστου. Όποιος "δεν μιλήσει" ξανα"χτύπα" τον.

 

Αυτή είναθ η εμπειρία μου ως τώρα από αυτή την εταιρεία.::happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σε περιπτωση που εποικηνωνησεις με την wind σου το λενε ή χρειαζετε διαδικασια και τραβηγμα μεχρι να φτασεις να βγαλεις ακρη? Δηλαδη περνω τηλεφωνω στην εταιρια και αναφερω οτι θελω να καταγγειλω την συμβαση?

Δηλαδή απο αυτά που έγραψα....για επιστολές με ΕΕΤΤ, για επιστολές με συνήγορο καταναλωτή, μέχρι το τελικο συνδυαστικό ραντεβού με δικηγόρο τους στα γραφεία του συνηγόρου....καταλαβες οτι παιζει να στο πουν με ενα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών; :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

σε μενα το καρτοσυνδεση plus μου το εδωσαν στα 11.5 φυσικα μετα απο αιτηση μου να κανω το w συμβολαιο που ειχα σε f2g. Επισης δινει 3 ευρω επιπλεον

 

Προχθές ενεργοποιήθηκα σε f2g με φορητότηα, αν θέλω την καρτοσύνδεση plus σε αυτή τη τιμή πως μπορώ να το αποκτήσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεα σας φιλοι. Ειμαι συνδρομητης σε ενα αρχαιο προγραμμα συμβολαιου της wind χωρις παγιο (πληρωνω οτι κλησεις κανω) αλλα τωρα θελω να βρω ενα προγραμμα με μικρο χρονο δωρεαν ομιλιας και καποια ΜΒ το μηνα (δεν με ενδιαφερουν τα SMS) , εννοειται με φορητοτητα αριθμου. Υπαρχει καμια προταση στα 10-15 ευρω το μηνα ?
Link to comment
Share on other sites

Γεα σας φιλοι. Ειμαι συνδρομητης σε ενα αρχαιο προγραμμα συμβολαιου της wind χωρις παγιο (πληρωνω οτι κλησεις κανω) αλλα τωρα θελω να βρω ενα προγραμμα με μικρο χρονο δωρεαν ομιλιας και καποια ΜΒ το μηνα (δεν με ενδιαφερουν τα SMS) , εννοειται με φορητοτητα αριθμου. Υπαρχει καμια προταση στα 10-15 ευρω το μηνα ?

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/kartosundesi-plus-smartphone/

είναι στα 16....

Link to comment
Share on other sites

 

Καλό πακετάκι με καλές παροχές για τα 16 € που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό αυτό που σου προτείνουν, είδα όμως ότι υπάρχει και ενα αλλο αν διαθέτεις την ευρωπαική κάρτα νέων με 15€ και σούπερ παροχές, δες στις ειδήσεις το νήμα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το 5ψήφιο 13800, υπάρχει 10ψήφιος αριθμός που μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η Wind έχει παραλάβει την ακύρωση φορητότητας από Vodafone προς Wind που είχα κάνει ?

Τους πήρα στο 211 120 1212, αλλά μου είπαν ότι πρέπει ναπάρω στο 13800.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλό πακετάκι με καλές παροχές για τα 16 € που ζητάει.

 

Συμφωνω αλλα δεν ισχυει για μενα. Εγω εχω συμβολαιο και αυτο απαιτει καρτοκινητη. Ρωτησα και μου ειπαν να κανω πρωτα αιτηση να γινει το συμβολαιο f2g και μετα απο 1 μηνα μπορω να παω στην καρτοσυνδεση που προτεινατε.

Link to comment
Share on other sites

Το 8005000200 απαντάει σε όλα.

 

Δεν διευκρίνισα ότι μιλούσα για σταθερό. Θα το δοκιμάσω πάντως...

edit: Πράγματι, έχει μόνο επιλογές για κινητά

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Καλό πακετάκι με καλές παροχές για τα 16 € που ζητάει.

 

Συμφωνω αλλα δεν ισχυει για μενα. Εγω εχω συμβολαιο και αυτο απαιτει καρτοκινητη. Ρωτησα και μου ειπαν να κανω πρωτα αιτηση να γινει το συμβολαιο f2g και μετα απο 1 μηνα μπορω να παω στην καρτοσυνδεση που προτεινατε.

 

Εμένα το f2g ενεργοποιήθηκε τέλος Ιανουαρίου, πήρα τηλέφωνο στη τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Μου είπαν ότι μπορεί να γίνει καρτοσύνδεση (παρόλο που δεν έχει περάσει 1 μήνας απο την ενεργοποίηση - και εγώ ήξερα ότι θέλει να είσαι σε καρτοκινητό για τουλάχιστον 1 μήνα), επίσης ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό στη τιμή επειδή δεν χρειάζομαι συσκευή αλλά μου είπαν οτι δεν γίνεται...τα ίδια και από κατάστημα που ρώτησα.....

 

Επίσης παίζει και μια ακόμα "προσφορά" στα καταστήματα για μετατροπή από κάρτα σε συμβόλαιο στο W με 29,90€ περίπου το μήνα τελική τιμή για 24 μήνες.....

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω οτι σε αντίστοιχη διακοπή (εταιρικού) συμβολαίου μέσω φορητοτητας, ο δικηγόρος της wind στο συνδυαστικό ραντεβου στα γραφεία του συνηγόρου του καταναλωτή συμφώνησε με συνοπτικές διαδικασίες οτι αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης παγίου ΔΕΝ υπαρχουν, τα διέγραψε μονομιας και μου ζήτησε και συγγνώμη για την ταλαιπωρια απο την εταιρία (μιας που επέμεναν και στις επιστολές προς ΕΕΤΤ αλλά και στου συνηγορου, μέχρι το ραντεβού)...όπως ακριβως ορίζει ο νόμος (τα βλέπει ως έκπτωση της εταιρίας για προσέλκυση πελατών κι όχι ως καθαυτη παροχή).

Για αναποσβεστα ποσά λόγω επιδότησης συσκευής όμως, να ξέρετε οτι είναι σκούρα τα πραγματα, μιλάει κι η σχετική νομοθεσία για παροχή τερματικού εξοπλισμού άλλωστε.

Οπότε όσοι έχετε μόνο επιδότηση παγίου, φεύγετε άφοβα κι ανεξοδα ακόμα κι αν ανανεωσατε μια μέρα πριν την ανακοίνωση!

 

Φίλε ERGALEIOS επανέρχομαι στο θέμα μου γιατί επιτέλους απάντησαν πιο εμπεριστατωμένα από την wind. Δεν δέχτηκαν συνάντηση με το δικηγόρο που τους πρότεινα. Μάλιστα είπαν ότι ο λογαριασμός των 75€ που πλήρωσα ήταν βάσει του άρθρου 8.5.1 των γενικών όρων της σύνδεσης και αφορούσε στο ποσοστό του ποσού της επιδότησης που είχα επωφεληθεί καθώς δεν ολοκληρωσα τη 18μηνη παραμονή βάσει του συμβολαίου. Εγώ μόνο έκπτωση στα πάγια έπαιρνα, δεν πήρα επιδότηση!!! Μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ? (προσπάθησα να στείλω pm αλλά είναι γεμάτο το inbox σου)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...