Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απο vodafone συνδεση η οποία λήγη στις 3-12-2013 , για να το κάνω wind f2g πόσες μέρες θέλει ? 3 μέρες ή ενα μήνα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο vodafone συνδεση η οποία λήγη στις 3-12-2013 , για να το κάνω wind f2g πόσες μέρες θέλει ? 3 μέρες ή ενα μήνα ?

 

ναι στο φιλο μου που πηγε να ρωτησει στην κοσμοτε για να τον κανει τον αριθμο κοσμοκαρτα ειπε σε τρεις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο vodafone συνδεση η οποία λήγη στις 3-12-2013 , για να το κάνω wind f2g πόσες μέρες θέλει ? 3 μέρες ή ενα μήνα ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5040837#post5040837

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ..

 

Ειχα συμβόλαιο συνδυαστικό με σταθερό και κινητό. Τον Σεπτέμβριο τέλειωσε ο χρόνος του σταθερού και έτσι απο 24 πήγε στα 34 και 6 ευρώ έκπτωση που είχα στο κινητό έκανα και αυτά φτερά. Πήγα σε ένα κατάστημα wind τέλη Σεπτέμβρη για να ρωτήσω πόσο είναι η επιδότηση μου και μου είπαν 90€ και τους είπα να τα βάλουν στα πάγια. Το συμβόλαιο του σταθερού τέλειωνε στις 27/11 και σήμερα που πήγε η μάνα μου για να κάνει το κινητό μου f2g μιας και το συνδυαστικό δεν συμφέρει πλέον της είπαν ότι δεν μπορεί να φύγει από το συμβόλαιο επειδή έχει γίνει αναβάθμιση συμβολαίου στις 27/11 και ότι θα μπορούν να της πουν πόσο θα πληρώσει για να φύγει από το συμβόλαιο στις 28/1/2014 που θα έχουν περάσει 2 μήνες από την αναβάθμιση.

 

Εγώ δεν έχω υπογράψει τίποτα όταν πήγα να ρωτήσω για την επιδότηση. Μπορεί να με κρατήσει η wind και να ζητήσει να πληρώσω την ρήτρα για την διακοπή του συμβολαίου??Μπορώ να κάνω υπαναχώρηση συμβολαίου αφού όπως της είπαν έγινε στις 27/11 και δεν έχουν περάσει 14 μερες??

Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση. Οι 14 ημέρες είναι για σύμβαση από απόσταση αλλά εσύ πήγες σε κατάστημα .

Η WIND δεν σου σπάει το συμβόλαιο αν δεν περάσουν 2 μήνες. Είσαι ελεύθερος όμως να φύγεις με φορητότητα σε άλλο δίκτυο .

Θα πληρώσεις μόνο την επιδότηση που έλαβες μέχρι τώρα, δηλαδή την έκπτωση ενός μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά από 2 μήνες μπορώ να το κάνω f2g χωρίς κόστος;και αν φύγω τώρα θα πληρώσω την επιδότηση ενός μήνα άσχετα αν δεν μου έχει έρθει ακόμα λογαριασμός;
Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά από 2 μήνες μπορώ να το κάνω f2g χωρίς κόστος;και αν φύγω τώρα θα πληρώσω την επιδότηση ενός μήνα άσχετα αν δεν μου έχει έρθει ακόμα λογαριασμός;

 

Μετά από δυο μήνες θα πληρώσεις την επιδότηση δύο μηνών

Η Wind δεν σπάει συμβόλαιο αν δεν περάσουν 2 μήνες

Στον μήνα επάνω θα κάνεις αίτηση για να φύγεις στους δύο μήνες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση και απο εμένα..

 

Έχω ένα παλιό εταιρικό συμβόλαιο με 2 συνδέσεις. Το κάθε νούμερο έχει δωρεάν 120 λεπτά με το άλλο και μέχρι στιγμής δεν είχε τύχει να τα ξεπεράσουν. Αυτή τη φορά που έγινε, παρατήρησα στον λογαριασμό ότι τις ενδοεταιρικές κλήσεις (ενώ γράφει στην ανάλυση ενδοεταιρικές, άρα έχουν γίνει με το *) τις χρεώνει με 0,25+φπα το λεπτό δηλαδή σαν οποιαδήποτε άλλη κλήση προς τρίτο κινητό/πάροχο. Σας φαίνεται λογικό αυτό;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια ερωτηση και απο εμενα:

 

εχω wind συμβολαιο "w" ποια ειναι η διαδικασια να ανανεωσω χρονο ομιλιας φιλης μου/φιλο μου με 5-10-15ευρω ομιλια και να χρεωθω εγω στο λογ/μο μου.

 

να του μεταφερω δηλαδη χρονο ομιλιας δωρο εγω .γινετε ?

 

πως κτλπ τι χρειαζεται?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Αυτή τη στιγμή έχω το απεριοριστα 45 της cosmote και πληρώνω με μια έκπτωση 10% με τα χίλια ζόρια 52 ευρώ το μήνα. Παλιά χρειαζόμουν οπωσδήποτε απεριόριστα cosmote γτ μιλούσα κυρίως με cosmote αλλά τώρα με τα απεριόριστα προς όλους σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση για Vodafone η Wind.Επιπλέον σε μια καλή προσφορά προτίθεμαι να κάνω το σταθερό Wind ή hol από vivodi που έχω τώρα. Βλέπω κάτι προσφορές πολύ καλές σε Vodafone η Wind αλλά όταν παίρνω τηλ στις εταιρείες κατευθείαν δε μου δίνουν τπτ διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο site τους παρόλο που τους λέω για φορητότητα από cosmote.Και ουσιαστικά πρέπει να έχω μια καλή προσφορά για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα κ ίσως να πάρω κ κάποια αντιπρόταση από cosmote.ξέρετε κάποιο τηλ που μπορώ να πάρω από εταιρείες που κάνουν προσφορές σε wind ή Vodafone?Πως να το χειριστώ?ευχαριστώ

Οι ανάγκες μου είναι για απεριόριστα προς όλους 700 περίπου απλά θέλω κ καμια 150ρα μηνυματα κ 750mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Αυτή τη στιγμή έχω το απεριοριστα 45 της cosmote και πληρώνω με μια έκπτωση 10% με τα χίλια ζόρια 52 ευρώ το μήνα. Παλιά χρειαζόμουν οπωσδήποτε απεριόριστα cosmote γτ μιλούσα κυρίως με cosmote αλλά τώρα με τα απεριόριστα προς όλους σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση για Vodafone η Wind.Επιπλέον σε μια καλή προσφορά προτίθεμαι να κάνω το σταθερό Wind ή hol από vivodi που έχω τώρα. Βλέπω κάτι προσφορές πολύ καλές σε Vodafone η Wind αλλά όταν παίρνω τηλ στις εταιρείες κατευθείαν δε μου δίνουν τπτ διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο site τους παρόλο που τους λέω για φορητότητα από cosmote.Και ουσιαστικά πρέπει να έχω μια καλή προσφορά για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα κ ίσως να πάρω κ κάποια αντιπρόταση από cosmote.ξέρετε κάποιο τηλ που μπορώ να πάρω από εταιρείες που κάνουν προσφορές σε wind ή Vodafone?Πως να το χειριστώ?ευχαριστώ

Οι ανάγκες μου είναι για απεριόριστα προς όλους 700 περίπου απλά θέλω κ καμια 150ρα μηνυματα κ 750mb.

 

Ζήτησε φορητότητα και όταν σε πάρουν την από κοσμοτε πες τους 15€ να πληρώσεις. Αλλιώς f2g. Θα έχεις αυτά που ζητάς με αυτά τα λεφτά. Αν δε, βρεις την προσφορά της wind που δίνει με 5€ 1000' + 1000ΜΒ είσαι άρχοντας.

52€...... Αν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Αυτή τη στιγμή έχω το απεριοριστα 45 της cosmote και πληρώνω με μια έκπτωση 10% με τα χίλια ζόρια 52 ευρώ το μήνα. Παλιά χρειαζόμουν οπωσδήποτε απεριόριστα cosmote γτ μιλούσα κυρίως με cosmote αλλά τώρα με τα απεριόριστα προς όλους σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση για Vodafone η Wind.Επιπλέον σε μια καλή προσφορά προτίθεμαι να κάνω το σταθερό Wind ή hol από vivodi που έχω τώρα. Βλέπω κάτι προσφορές πολύ καλές σε Vodafone η Wind αλλά όταν παίρνω τηλ στις εταιρείες κατευθείαν δε μου δίνουν τπτ διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο site τους παρόλο που τους λέω για φορητότητα από cosmote.Και ουσιαστικά πρέπει να έχω μια καλή προσφορά για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα κ ίσως να πάρω κ κάποια αντιπρόταση από cosmote.ξέρετε κάποιο τηλ που μπορώ να πάρω από εταιρείες που κάνουν προσφορές σε wind ή Vodafone?Πως να το χειριστώ?ευχαριστώ

Οι ανάγκες μου είναι για απεριόριστα προς όλους 700 περίπου απλά θέλω κ καμια 150ρα μηνυματα κ 750mb.

 

Στην θέση σου θα έκανα μια βόλτα από κατάστημα Wind να δω τι παίζει και στην εναλλακτική θα το γυρνούσα F2G που έχει τρελά πακέτα με πολύ χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε φορητότητα και όταν σε πάρουν την από κοσμοτε πες τους 15€ να πληρώσεις. Αλλιώς f2g. Θα έχεις αυτά που ζητάς με αυτά τα λεφτά. Αν δε, βρεις την προσφορά της wind που δίνει με 5€ 1000' + 1000ΜΒ είσαι άρχοντας.

52€...... Αν είναι δυνατόν.

 

η προσφορα που λες υπαρχει στα καταστηματα μονο για φοιτητες.Αν πας αυριο ομως στην ομονοια μεχρι της 7 το απογευμα υπαρχει ανθρωπος της wind που τα δινει τα πακετα σε ολους.Πηρα σημερα εγω και μου το ενεργοποιησαν επι τοπου με καρτα 10 ευρω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έκανα μια βόλτα από κατάστημα Wind να δω τι παίζει και στην εναλλακτική θα το γυρνούσα F2G που έχει τρελά πακέτα με πολύ χαμηλές τιμές.

 

με 5€ 1000' προς όλους +1GB στο f2g.

Link to comment
Share on other sites

με 5€ 1000' προς όλους +1GB στο f2g.

 

Παιδιά αυτο ισχύει για όλους; Με όριο κάτω των 40; Για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα; Το γράφει πουθενά στο πακέτο; Ρωτάω για να μην το κάνουμε και τελικα μας τα αλλάξουν σε 1-2 μήνες... Ευχαριστω για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο ισχύει για όλους; Με όριο κάτω των 40; Για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα; Το γράφει πουθενά στο πακέτο; Ρωτάω για να μην το κάνουμε και τελικα μας τα αλλάξουν σε 1-2 μήνες... Ευχαριστω για τον χρόνο σας!

 

επειδη εχει παρει μεγαλη εκταση το θεμα διαβασε εδω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο ισχύει για όλους; Με όριο κάτω των 40; Για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα; Το γράφει πουθενά στο πακέτο; Ρωτάω για να μην το κάνουμε και τελικα μας τα αλλάξουν σε 1-2 μήνες... Ευχαριστω για τον χρόνο σας!

ισχύει για όλους ανεξαρτήτως ηλικίας. μπροστά μου πήρε 60χρονος.

Αντί να ζητάς εγγύηση εφ ορου ζωής, απλώς πήγαινε και πάρτο.

εγω πήρα 3. Απλώς φορτώνεις 10 Ε επιτόπου.

νασαι καλά να το δεις να λήγει

Link to comment
Share on other sites

ισχύει για όλους ανεξαρτήτως ηλικίας. μπροστά μου πήρε 60χρονος.

Αντί να ζητάς εγγύηση εφ ορου ζωής, απλώς πήγαινε και πάρτο.

εγω πήρα 3. Απλώς φορτώνεις 10 Ε επιτόπου.

νασαι καλά να το δεις να λήγει

 

Αυτό που κάνετε δεν είναι σωστό!!! Δηλαδή εμείς της επαρχίας τι κάνουμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνετε δεν είναι σωστό!!! Δηλαδή εμείς της επαρχίας τι κάνουμε;;;;

 

Στέλνεις φωτοτυπία ταυτότητας και 10€ ανά νούμερο και σου στέλνω πίσω τις σιμ με κουριερ.

Μπορείς να μου στείλεις φώτο ταυτότητας μόνο και αν το περάσω μου στέλνεις τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μούφα το νέο, πολύ πιθανό, αλλά έχει πλάκα! Ετσι θέλουν, τσαμπουκαλεμένους πελάτες :lol: (δεν εννοω βίαιους ή επιθετικούς, για να μην παρεξηγηθούμε)...

 

Μπήκε σε κατάστημα Wind και πήρε iPhone 5 με τσαμπουκά

http://arouraios.gr/2014/01/mpike-se-katastima-wind-kai-pire-iphone5/#sthash.CqGbVtAI.dpuf

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι ζητησε iphone ο τυπος και οχι αλλη συσκευη? Μουφα με φαινεται η ειδηση. Εκτος αυτου δινει ιδεες σε πολυ κοσμο. Το εχουν να τραβηξουν οι πωλητες... τους λυπαμαι
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μούφα το νέο, πολύ πιθανό, αλλά έχει πλάκα! Ετσι θέλουν, τσαμπουκαλεμένους πελάτες :lol: (δεν εννοω βίαιους ή επιθετικούς, για να μην παρεξηγηθούμε)...

 

Μπήκε σε κατάστημα Wind και πήρε iPhone 5 με τσαμπουκά

http://arouraios.gr/2014/01/mpike-se-katastima-wind-kai-pire-iphone5/#sthash.CqGbVtAI.dpuf

 

το άσχημο είναι πως αναγράφουν και συγκεκριμένο κατάστημα. Εύκολα μπορεί να τους γίνει μήνυση για δυσφήμιση. Κρίμα κι ο Γρυπάρης φαίνεται καθαρός τύπος.

 

edit Μπήκε σε κατάστημα και πήρε iPhone 5 με τσαμπουκά!

εγκυρες πηγες πρεπει να ειχε !!!...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...