Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή προσφορά :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

http://www.deasy.gr/cache3/300_WIND_ONE_LOGO_large.JPG

 

Μία νέα γενιά προϊόντων επικοινωνίας βασισμένα στο ενοποιημένο δίκτυο επικοινωνιών κινητής, σταθερής & Internet, παρουσιάζει η WIND Ελλάς.

 

Το WIND One είναι μία εντελώς νέα Οικογένεια Υπηρεσιών Επικοινωνίας η οποία προσφέρει επικοινωνία χωρίς περιορισμούς: Τηλεφωνία & Βroadband Internet από το κινητό και το σταθερό. Το WIND One αφορά σε ένα σταθερό και ένα κινητό νούμερο και προσφέρει:

 

- Απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά και από το σταθερό και από το κινητό

 

- Διαθέσιμα λεπτά προς όλα τα κινητά, για να καταναλωθούν και από το σταθερό και από το κινητό

 

- Προσφέρει broadband σύνδεση στο Internet τόσο από το σταθερό όσο και από το κινητό

 

- Απεριόριστη δωρεάν επικοινωνία μεταξύ του κινητού και του σταθερού

 

Το WIND One διατίθεται μέσα από 4 πακέτα επικοινωνίας, τα WIND One S, M, L & XL, καθένα από τα οποία καλύπτει διαφορετικές ανάγκες ανάλογα με τον τρόπο ζωής του καταναλωτή.

 

Τα προϊοντικά χαρακτηριστικά του WIND One σχεδιάστηκαν με βάση τις δυνατότητες που προσφέρει η ενοποίηση των πληροφοριακών συστημάτων της WIND. Το Ενιαίο Σύστημα Πληροφορικής δίνει ολοένα και περισσότερες δυνατότητες πώλησης στα Καταστήματά της, δημιουργεί ενοποιημένους μηχανισμούς διατήρησης πελατών, επεκτείνει την τεχνογνωσία της Κινητής στη Σταθερή Τηλεφωνία, ομογενοποιεί την Εξυπηρέτηση Πελατών Κινητής & Σταθερής και παρέχει στους πελάτες της WIND το μοναδικό πλεονέκτημα του Ενιαίου Λογαριασμού.

 

Το WIND One είναι διαθέσιμο σε όλα τα καταστήματα WIND, ενώ για οποιαδήποτε πληροφορία για τη νέα υπηρεσία, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν στο 13800 από οποιοδήποτε σταθερό ή κινητό ή να επισκεφθούν το http://www.wind.com.gr.

Link to comment
Share on other sites

Broadband Από το κινητό 100 ΜΒ τον μήνα ;;;;;

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρουν ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Broadband Από το κινητό 100 ΜΒ τον μήνα ;;;;;

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρουν ;;;;

 

Τα συμβόλαια 100MB και τα Free2Go 1500MB.

Πολύ καλή κίνηση, συνεχίστε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

σε ολη την ιστορια της telestet/tim/wind το μόνο πραγμα που μου αρεσε ηταν το 1,5gb του F2G.. και αυτο το αλλαξαν ημερομηνια προσφορας!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός. Και 10 GB να μου έδιναν με €1 δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα...

Πάντως καλά ειναι τα συνδυαστικά πακέτα και ο πελάτης γίνεται πιο πιστός στην εταιρεία..

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα WIND ONE είναι νέα ενοποιημένα προγράμματα που συνδιάζουν σταθερή και κινητή τηλεφωνία καθώς και INTERNET.

 

Είναι σε αρχικό στάδιο και σίγουρα αφού δοκιμαστούν στην αγορά θα τροποιηθούν μετά.

 

Πάντως η κίνηση είναι πρωτοποριακή.

Τελικά το ενιαίο δίκτυο που διαφήμιζαν με το μεγάλο δέντρο δεν είχε μόνο λογιστική σημασία όπως βιαστήκαμε να πούμε!

 

Καμιά άλλη εταιρεία δεν προσφέρει χρόνο ομιλίας που να μοιράζεται από σταθερό και κινητό!

 

Σίγουρα αυτά τα προγράμματα κυρίως στοχεύουν πελάτες νεαρής ηλικίας.

Άτομα που χρησιμοποιούν το κινητό κατά κύριο λόγο, αλλά κάνουν και κλήσεις από το σταθερό.

 

Έχει και μια πρόταση για οικογενειακή δομή, για πολλά άτομα, αλλά όπως είπα αυτά είναι σε αρχικό στάδιο.

 

Για ακόμα μια φορά ένα βήμα μπροστά από τις υπόλοιπες ετιαρίες.

Μακάρι να βελτιώσει την ποιότητά της και να αυξήσει την αξιοπιστία της!

Link to comment
Share on other sites

σταθερο τηλ + νεολαια υπαρχει? Εγω θα ελεγα πιο λογικο σταθ+ηλικιωμενοι. Η νεολαια μεγαλωσε με τα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πιό καλά αν έδιναν απεριόριστα σταθερά από το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Μολονότι είχε ακουστεί οτι οι εταιρείες,ανάμεσα σε αυτές κ η wind φυσικά,θα κοψουν τις μεγάλες επιδοτήσεις σε περίπτωση φορητότητας(κοινώς δε θα μασήσουν απέναντι στους καταναλωτές),η επιδότηση μου απο 190€ με το που εκανα φορητότητα,εκτινάχθηκε εν μία νυκτί στα 430€..ήδη όμως με παζάρι με την κοσμοτέ είχα εξασφαλίσει ακόμη καλύτερη επιδότηση.Το ίδιο ακριβώς έγινε κ με την κολλητή μου κ αφού την συμβούλεψα να κάνει το ίδιο,η επιδότησή της από τα 230€ πήγε στα 460€ ..
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πιό καλά αν έδιναν απεριόριστα σταθερά από το κινητό

 

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Ολα-μαζί/Για-τον-Ιδιώτη.aspx

Δίνουν απεριόριστα!

 

Απλώς μοιράζουν τα λεπτά για να μιλάς σε άλλα κινητά!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτοι που σχολιαζουν αρνητικα τα νεα προγραμματα wind ONE δεν εχουν μπει στη διαδικασια να τα μελετησουν. Προκειται για μια επανασταση στις επικοινωνιες στην Ελλαδα. Θυμηθειτε που ειμαστε τωρα και που θα ειμαστε του χρονου ιδια εποχη...Το τοπιο αλλαξε...Ας το καταλαβει και ο ΟΤΕ και η Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πιό καλά αν έδιναν απεριόριστα σταθερά από το κινητό

 

Όλα τα πακέτα WindOne έχουν απεριόριστα σταθερά απο το κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα WindOne έχουν απεριόριστα σταθερά απο το κινητό :p

Όλα εκός από το Medium που είναι μεγάλο λάθος τους!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια 100MB και τα Free2Go 1500MB.

Πολύ καλή κίνηση, συνεχίστε έτσι.

 

Η προσφορά στα F2G με 1,5Gb ίσχυσε για περίπου μία εβδομάδα. Μετά πήγε στα 100MB.

 

Όλα εκός από το Medium που είναι μεγάλο λάθος τους!

 

WIND One M

Απεριόριστο Broadband ADSL έως 24Mbps στο σπίτι

Δωρεάν 100ΜΒ Broadband στο κινητό

Απεριόριστα αστικά / υπεραστικά από το κινητό

Δωρεάν 150 λεπτά προς κινητά για να τα καταναλώσετε όπως επιθυμείτε και από το κινητό και από το σταθερό

Απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ του σταθερού και του κινητού

 

Όλα τα πακέτα δίνουν

 

Η φιλοσοφία είναι απλή.

 

S= ομιλία

Απεριόριστα σταθερά απο κινητο/σταθερο + 150 κινητα απο κινητο/σταθερο

 

Μ= Internet

Απεριόριστα σταθερα απο κινητο

Internet στο σταθερο 100mb σε κινητο +150 κινητα απο κινητο/σταθερο

 

L= Ομιλία και Internet

Απεριόριστα σταθερά απο κινητο/σταθερο + 300 κινητα απο κινητο/σταθερο

Internet στο σπίτι 100mb στο κινητο

 

XL= Ομιλία και Internet και εξωτερικό

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

πω πω μπραβο της πολυ καλη κινηση αφησε τους αλλους πισω της κυριολεκτικα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

WIND One M

Απεριόριστο Broadband ADSL έως 24Mbps στο σπίτι

Δωρεάν 100ΜΒ Broadband στο κινητό

Απεριόριστα αστικά / υπεραστικά από το κινητό

Δωρεάν 150 λεπτά προς κινητά για να τα καταναλώσετε όπως επιθυμείτε και από το κινητό και από το σταθερό

Απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ του σταθερού και του κινητού

 

Όλα τα πακέτα δίνουν

 

Η φιλοσοφία είναι απλή.

 

S= ομιλία

Απεριόριστα σταθερά απο κινητο/σταθερο + 150 κινητα απο κινητο/σταθερο

 

Μ= Internet

Απεριόριστα σταθερα απο κινητο

Internet στο σταθερο 100mb σε κινητο +150 κινητα απο κινητο/σταθερο

 

L= Ομιλία και Internet

Απεριόριστα σταθερά απο κινητο/σταθερο + 300 κινητα απο κινητο/σταθερο

Internet στο σπίτι 100mb στο κινητο

 

XL= Ομιλία και Internet και εξωτερικό

Όντως εκεί αυτά λέει αλλά εαν πας στο http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx στο "Τιμοκατάλογος" που τα έχει όλα μαζεμένα έχει παύλα (κενό) στο κουτί των απεριόριστων σταθερών από σταθερό.

Το λογικό είναι να ισχύουν τα απεριόριστα στο Medium!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όντως εκεί αυτά λέει αλλά εαν πας στο http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx στο "Τιμοκατάλογος" που τα έχει όλα μαζεμένα έχει παύλα (κενό) στο κουτί των απεριόριστων σταθερών από σταθερό.

Το λογικό είναι να ισχύουν τα απεριόριστα στο Medium!

 

Έχουν απο το κινητό όχι απο το σταθερό. Πήγαινε πάρε ένα φυλλάδιο απο ένα κατάστημα:rolleyes: Δεν μπορεί να κάνει λάθος το φυλάδιο! Έχει παύλα στο σταθερό όχι στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το κινητό έχεις 1500 λεπτά προς σταθερά. Από το σταθερό είναι που δεν έχεις κανένα δωρεάν προς σταθερά.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει ερθει ακομα ο πρωτος λογαριασμος αλλα εχω ηδη το πρωτο παραπονο !

 

ενεργοποιησα τη φορητοτητα στην wind στις 14 οκτωβρη και την ιδια μερα εστειλα φαξ απο το καταστημα για να εχω κομμενο το ιντερνετ

 

παρασκευη 29 οκτωβρη τηλεφωνο για να ρωτησω κατι και πρωτου κλεισω ρωταω αν οντως ειναι απενεργοποιημενο το ιντερνετ ..... και μου λενε "οχι, ειναι ενεργοποιημενο" :)

 

welcome ....

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει ερθει ακομα ο πρωτος λογαριασμος αλλα εχω ηδη το πρωτο παραπονο !

 

ενεργοποιησα τη φορητοτητα στην wind στις 14 οκτωβρη και την ιδια μερα εστειλα φαξ απο το καταστημα για να εχω κομμενο το ιντερνετ

 

παρασκευη 29 οκτωβρη τηλεφωνο για να ρωτησω κατι και πρωτου κλεισω ρωταω αν οντως ειναι απενεργοποιημενο το ιντερνετ ..... και μου λενε "οχι, ειναι ενεργοποιημενο" :)

 

welcome ....

 

Πάντα όταν ζητάμε κάτι μέσω fax καλό είναι να παίρνουμε και εμείς ένα τηλέφωνο μετά αν το έχουν λάβει και έχει γίνει αποδεκτό το αίτημά μας.

 

Δεν αναφέρομαι μόνο σε θέματα που αφορούν δίκτυα κινητής.

 

Το κατάστημα στην περίπτωσή σου εξυπηρέτηση σου κάνει.

Είναι ακριβώς το ίδιο να γράψεις ένα κείμενο μόνος σου και να το στείλεις στον αριθμό που θα σου πουν.

Μην είμαστε και παράλογοι!

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα WindOne έχουν απεριόριστα σταθερά απο το κινητό :p

 

Απεριόριστα υπάρχουν μόνο από το σταθερό

Από το κινητό είναι απεριόριστα σε εισαγωγικά γιατί έχουν τον περιορισμό των 1500 λεπτών τον μήνα,και δεν με απασχολεί καθόλου η ψευδής ταμπέλα με την οποία πλασάρωνται στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα υπάρχουν μόνο από το σταθερό

Από το κινητό είναι απεριόριστα σε εισαγωγικά γιατί έχουν τον περιορισμό των 1500 λεπτών τον μήνα,και δεν με απασχολεί καθόλου η ψευδής ταμπέλα με την οποία πλασάρωνται στην αγορά.

 

Πλασάρονται στην τηλεόραση!

Αν διαβάσεις κάποιο έντυπο με WIND-ONE γράφει ξεκάθαρα πως είναι 1500' από το κινητό!

 

Τουλάχιστον το έχουν από κάτω με σημείωση!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν ζητάμε κάτι μέσω fax καλό είναι να παίρνουμε και εμείς ένα τηλέφωνο μετά αν το έχουν λάβει και έχει γίνει αποδεκτό το αίτημά μας.

 

Δεν αναφέρομαι μόνο σε θέματα που αφορούν δίκτυα κινητής.

 

Το κατάστημα στην περίπτωσή σου εξυπηρέτηση σου κάνει.

Είναι ακριβώς το ίδιο να γράψεις ένα κείμενο μόνος σου και να το στείλεις στον αριθμό που θα σου πουν.

Μην είμαστε και παράλογοι!

Φιλικά

 

ωραια... και τοτε πως δικαιολογεις το γεγονος οτι στο τηλεφωνο μου ειπανε πως δεν εχουν λαβει κανενα φαξ μετα απο 15 μερες ? που σταλθηκε απο καταστημα της wind κιολας !

 

ερωτηση quiz : οταν εχουμε ενεργοποιησει τη μεταφορα του χρονου που δεν καταναλωσαμε στον επομενο μηνα , στελνοντας μηνυμα στο 1212 θα ενημερωνομαστε μονο για τα λεπτα του προγραμματος ή και για τα μεταφερθέντα ?

Link to comment
Share on other sites

 

ερωτηση quiz : οταν εχουμε ενεργοποιησει τη μεταφορα του χρονου που δεν καταναλωσαμε στον επομενο μηνα , στελνοντας μηνυμα στο 1212 θα ενημερωνομαστε μονο για τα λεπτα του προγραμματος ή και για τα μεταφερθέντα ?

 

Έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts.

 

PS: Το 1212 σε ενημερώνει μόνο για τον ενσωματωμένο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...