Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Sim μπορεί να επανέλθει στα χέρια σας με μιά δήλωση απώλειας και 14 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω 6 μήνες σύνδεση στη wind. Για λόγους ανωτέρας βίας δεν χρησιμοποιώ πια αυτό τη σύνδεση, ενώ δεν έχω καν τη sim στα χέρια μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη διακόψω; Ζήτησα να με βάλουν σε κατώτερο πρόγραμμα και αρνήθηκαν.

 

Πας σε ενα καταστημα και διακοπτεις. Απλα θα πρεπει να πληρωσεις την επιδοτηση που πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην γίνεται αλλαγή προγράμματος προς τα κάτω! Το 1260 τι λέει για αυτό? Έχεις μιλήσει?
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω 6 μήνες σύνδεση στη wind. Για λόγους ανωτέρας βίας δεν χρησιμοποιώ πια αυτό τη σύνδεση, ενώ δεν έχω καν τη sim στα χέρια μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη διακόψω; Ζήτησα να με βάλουν σε κατώτερο πρόγραμμα και αρνήθηκαν.

 

Πρέπει να κλείσεις χρόνο για να κατέβεις πρόγραμμα αφού είσαι νέος συνδρομητής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό θέμα απλά έχω ακούσει ότι κλείνει η Wind. Ισχύει??

Δεν νομίζω...

 

δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η WIND δίνει τις χαμηλότερες επιδοτήσεις για συσκευές, συγκριτικά με τις άλλες 2 όταν ανανεώνεις συμβόλαιο? Ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η WIND δίνει τις χαμηλότερες επιδοτήσεις για συσκευές, συγκριτικά με τις άλλες 2 όταν ανανεώνεις συμβόλαιο? Ισχύει αυτό?

 

Δεν συμφωνώ! Εξαρτάται από τη χρονική περίοδο.

Αυτή την εποχή δίνει καλές επιδοτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ! Εξαρτάται από τη χρονική περίοδο.

Αυτή την εποχή δίνει καλές επιδοτήσεις!

 

Για δώσε ένα παράδειγμα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η WIND δίνει τις χαμηλότερες επιδοτήσεις για συσκευές, συγκριτικά με τις άλλες 2 όταν ανανεώνεις συμβόλαιο? Ισχύει αυτό?

 

Καλημέρα,εμένα μου δίνει μόνο 80ευρώ...Δεν το θεωρώ μεγάλο ποσό....

Πάντως πιστευω ότι οι επιδοτήσεις πάνε ανάλογα με το ποσό που δίνεις στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Με πόσο μέσο όρο λογαριασμών το τελευταίο 12μηνο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα με ενημέρωσαν ότι η επιδότησή μου ανέρχεται στα 190 ευρώ, βέβαια κάνω λογαριασμούς μονίμως στα 150-200 ευρώ. Θα κάνω φορητότητα για να επαναδιαπραγματευθώ την επιδότηση.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και θα πετύχεις απλά να πας στην άλλη εταιρία :p

 

Πάνε οι καλές ημέρες. Ίσως την αυξήσουν μερικά ευρώ και μέχρι εκεί. Στην πολύ μεγάλη ανάγκη, ίσως δώσουν και καμιά μικρή έκπτωση στο πάγιο. Όποιος πρόλαβε τον κύριο, είδε. Και για τις 3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα.. Πρόσφατα άκουσα για επιδότηση 2500 ευρώ για συσκευές για 6 αριθμούς μετά από φορητότητα!
Link to comment
Share on other sites

Ε, έχει διαφορά τότε :)

 

Για ρώτα από τις 5-6 Αυγούστου και μετά και πες μου :) Απλά, σε στέλνουν διακριτικά στον ανταγωνιστή, λέγοντας ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω και τονίζοντας πως οι υψηλές επιδοτήσεις αποτελούν πλέον παρελθόν ;)

 

Αν εσύ λοιπόν εξυπηρετείσαι απ'την εταιρία σου και δεν έχεις παράπονα, γιατί να φύγεις και να πας αλλού όταν και εκεί δε θα δώσουν κάτι καλύτερο; Όχι που θα έχαναν... :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, έχει διαφορά τότε :)

 

Για ρώτα από τις 5-6 Αυγούστου και μετά και πες μου :) Απλά, σε στέλνουν διακριτικά στον ανταγωνιστή, λέγοντας ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω και τονίζοντας πως οι υψηλές επιδοτήσεις αποτελούν πλέον παρελθόν ;)

 

Αν εσύ λοιπόν εξυπηρετείσαι απ'την εταιρία σου και δεν έχεις παράπονα, γιατί να φύγεις και να πας αλλού όταν και εκεί δε θα δώσουν κάτι καλύτερο; Όχι που θα έχαναν... :p

 

Αναφέρθηκα στις επιδοτήσεις μετά τις 15-17 Αυγούστου!

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
ρε παιδια εχω ενα προβλημα με αυτους τους μαγγες και θελω καμοια βοηθεια τον ιουνιο με πηραν τηλεγωνο και μου εκαναν προσφορα το πακετο Μ με 27ευ και το σταθερο επισης το κινητο χωρις επιδωτηση ειρθε ο πρωτος λογαριασμος 56ευ ρωτησα σε ενα καταστημα και η απαντηση του ηταν άυτα παθενουν οσοι αγοραζουν απο τηλ και οτι οι εκπτωσεις αρχιζουν απο το δευτερο λογαριασμο ειρθε και ο δευτερος και παλι τα ιδια τι σκ*****α κανουν. Τι μου λετε να κανω ρε παιδια γιατι σολες τις εταιριες τις ιδιες μ****ες κανουν
Link to comment
Share on other sites

Και θα πετύχεις απλά να πας στην άλλη εταιρία :p

 

Πάνε οι καλές ημέρες. Ίσως την αυξήσουν μερικά ευρώ και μέχρι εκεί. Στην πολύ μεγάλη ανάγκη, ίσως δώσουν και καμιά μικρή έκπτωση στο πάγιο. Όποιος πρόλαβε τον κύριο, είδε. Και για τις 3.

Ίσως ναι αλλά και ίσως όχι. Κοντινό μου πρόσωπο έκανε φορητότητα πρόσφατα, της τηλεφώνησαν και με πέτυχε να κερδίσει 200 ευρώ παραπάνω από την αρχική της επιδότηση..

Συν τοις άλλοις μου έκανε εντύπωση πως -ήξερα ότι είχε βγει η επιδότηση μου, είχα ρωτήσει σε κατάστημα- με πήραν 5 φορές τηλέφωνο να μου πούνε για την επιδότηση.Είχε πολύ καιρό να μου συμβεί.Επιπλέον δε ξέρω κατά πόσον θέλουν να χάσουν ενα πελάτη από το 2000 με παχυλούς λογαριασμούς (πράγματα που θα τους τα υπενθυμίσω, λέγοντας τους απλά " θα πάω στην άλλη εταιρία με τους ίδιους λογαριασμούς, για εσάς δεν είναι τίποτα μια αύξηση στην επιδότηση).Οψόμεθα..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Επικοινώνησα με τη wind και μου λένε 240€ (με κάτι avantage) επιδότηση επειδή είμαι και 11 χρόνια πελάτης κλπ

 

Ρωτάω εσάς τους γνώστες. Έχει νόημα να επιδιώξω κάτι καλύτερο μέσω φορητότητας σε επιδότηση;

Κανονικά χωρίς τους πόντους avantage η επιδότηση πρέπει να είναι γύρω στα 100-120€..

Τι επίδομα δίνει μία εκ των Cosmote-Vodafone για φορητότητα και μπορώ να επιδιώξω έτσι μεγαλύτερη επιδότηση από τη Wind;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με τι μέσο όρο λογαριασμών;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο μέσο όρο τα 110€ είναι λίγα. Υπέβαλέ τους παράπονο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...